» »

Težave pri prižiganju računalnika

Težave pri prižiganju računalnika

barossa45 ::

Zdravo, imam namizni računalnik iz leta 2010/11, ki se kar na enkrat noče več prižgat.
Situacija je sledeča: Ko ga želiš prižgati, se ne zgodi popolnoma nič, kot da nebi bil priklopljen v vtičnico,
potem čez 15min se pa kar sam od sebe prižge, brez da bi se ga kdo dotikal. Pred do pred enega tedna se je to dogajalo občasno, sedaj pa vsakič.
Pregledan je bil gumb, za vklop, kateri deluje brezhibno.
Zamenjan je bil napajalnik, in je napaka ostala.
Kondenzatorji so vredu.
Reseteral sem bios, potem pa še malo šaril po njemu (raznorazne timer-ske nastavitve) pa ni nič pomagalo.
Razen, če ga po izklopu, takoj v roku 2 sekund prižgeš nazaj, se zažene normalno.
Drugače je pa čakalna doba 10-15min.
Ima kdo kašno idejo? Ostane najbrš samo še matična ?
Lp.

xda develope ::

Po mojem je ohišje in prihaja do stika.

Mitch ::

Po mojem so kondiji na matični plošči fuč, čeprav ti na oko dobro zgledajo...

barossa45 ::

To da so kondenzatorji vredu, je rekel mojster v comtromu, kateri je tudi dal drug napajalnik za probat.
Sem pa sedaj vzel baterijo ven enkrat, tako da se je čist reseteral in zaenkrat zadeva deluje.
Upam da bo za dolgo, drugače nam pa vrjetno ne uide menjava matične plošče.

Aljaz3 ::

Živjo jaz imam en problem včeraj sem sestavil računalnik z novimi komponenti zdaj ko pa sem hotel zutri prižgat se pa ni hotel(videl sem tudi da bralnik za sd kartice ni imel prižgane lučke ponavadi to pomeni da da se nebo prižgal )nato sem ga izklučil in vzel kabel iz njega in nazaj vse priklopil,počakal sem še malo in natov vklopil napajalnik videl sem da se je prižgala lučka na sd bralniku in sem ga prižgal nato sem pa mogel ga še restartat ker je imel windows aero neke težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aljaz3 ()

gddr85 ::

in vprašanje je?

Aljaz3 ::

nevem kako se bi dalo to popravit da bi se normalno prižgal

gddr85 ::

kater psu? star/nov?
komponente vse nove al kake od prej?
drugač prideš normalno v winse?
se je to prvič zgodil al vsakič
drugač pač neseš na servis in pogledajo

Aljaz3 ::

psu je termaltake 590W modular novo
komponente nove pride normalno ko pač naredim tisto za prižgat nvm še točno danes sm ga v drugo prižgal včeraj je pa v prvo takoj prižgal

solatko ::

Preglej ozemljitev na hišnem omrežju (na vtičnici, kjer imaš priklopljen napajalnik). Velikokrat je problem v nedelovanju ozemljitve, tudi problem pri nestartanu napajalnika (nekateri boljši, ne delajo, če ozemljitev ni dovolj kvalitetna). Lahko je krivda tudi v nihanju električne napetosti v vašem omrežju - preveriš z voltmetrom na šuko vtičnici.
Delo krepa človeka

Aljaz3 ::

samo prej ko sem imel tukaj prikloplen prejšni računalnik je delalo vse normalno brez problemov

solatko ::

Nekateri PSU-ji so občutljivi na to.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik je kar naenkrat crknil

Oddelek: Pomoč in nasveti
345711 (4728) solatko
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
7735 (600) Zion10
»

Računalnik se ne prižge - težave z elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
555204 (4452) Bostyan007
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
184311 (4064) hudychk
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312073 (11460) k0lar

Več podobnih tem