» »

Dati drugo možnost?

Dati drugo možnost?

Boomerang ::

Enemu sem lani poslal nekaj datotek (pustimo podrobnosti) in mu jasno naročil, naj jih nikjer ne objavlja in jih ne pošilja naprej. Vbistvu je šlo za nekakšno obljubo, da bodo ostale samo pri njem. Jasno sem mu razložil, da sem moral vložiti gromno svojega časa in truda, da so datoteke nastale in zato hočem, da se od njega naprej ne širijo. Da bo vse skupaj bolj resno vzel, sem mu rekel, da s pošiljanjem datotek naprej utegne meni povzročiti nemalo problemov (to sem se izmislil, da bi razumel resnost).

Kakšno leto se je človek tega res držal. Letos pa izvem, da ga je nekdo prepričal in je moje datoteke kljub dogovoru po mailu poslal dalje. Ko sem ga povprašal, če je temu in temu poslal to in to datoteko, je potrdil. Ni iskal izgovorov, ni probal karkoli zanikat, vse je povedal po resnici. Imel je celo dober namen (izmenjava za nekaj prav tako pomembnega), vendar ga je nekdo nategnil (izmenjava je bila "enostranska"). Kakorkoli pogledam pa je še vedno prekršil dogovor.

Zdaj me človek ponovno prosim, da mu pošljem spet neke druge datoteke. Jaz od tega ne bom imel nič, gre se samo za mojo dobro voljo. Na izbiro imam 3 možnosti:
1. Prvič se dogovora ni držal, druge možnosti ni več.
2. Pošljem z upanjem, da ga je pretekla izkušnja spametovala (je videl, kako hitro se vse izve).
3. Pošljem v okrnjeni obliki in ustrezno zavarovano (avtor, kraj in čas nastanka).

Kaj pravite, za katero možnost bi se odločili v takem primeru?

Scaramouche1 ::

Iščeš pozornost? Res rabiš nasvet za to?

zasekamroz ::

1

stajerckozu ::

predstavli si da si mu prvic poslav posnetek svoji posteljnih aktivnosti

sedaj pa potuhti ce mu jih hoces se enkrat poslat

Boomerang ::

Scaramouche1 je izjavil:

Iščeš pozornost? Res rabiš nasvet za to?


Ne iščem nobene pozornosti. Sam bi se odločil za 1, marsikdo pa je mnenja, da si vsak zasluži drugo možnost... to mi preveč ne diši, zato sprašujem ;)

koyotee ::

Zakaj bi nekomu kr nekaj posiljal ze v startu?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

sci3nc3 ::

Poslji samo v primeru, ce lahko od njega v zameno dobis nekaj kar ti koristi. In najprej naj ti poslje on. Tako ga imas v sahu - ce bo on prekrsil poslovni dogovor, ga daj se ti.

Drugace jaz nikoli ne bi posiljal stvari, ki mi nekaj pomenijo, zamera gor ali dol. Napako si naredil ze prvic.

c3p0 ::

Kot je rekel Bush, fool me once...

FireSnake ::

Boomerang je izjavil:

Enemu sem lani poslal nekaj datotek (pustimo podrobnosti) in mu jasno naročil, naj jih nikjer ne objavlja in jih ne pošilja naprej. Vbistvu je šlo za nekakšno obljubo, da bodo ostale samo pri njem. Jasno sem mu razložil, da sem moral vložiti gromno svojega časa in truda, da so datoteke nastale in zato hočem, da se od njega naprej ne širijo. Da bo vse skupaj bolj resno vzel, sem mu rekel, da s pošiljanjem datotek naprej utegne meni povzročiti nemalo problemov (to sem se izmislil, da bi razumel resnost).

Kakšno leto se je človek tega res držal. Letos pa izvem, da ga je nekdo prepričal in je moje datoteke kljub dogovoru po mailu poslal dalje. Ko sem ga povprašal, če je temu in temu poslal to in to datoteko, je potrdil. Ni iskal izgovorov, ni probal karkoli zanikat, vse je povedal po resnici. Imel je celo dober namen (izmenjava za nekaj prav tako pomembnega), vendar ga je nekdo nategnil (izmenjava je bila "enostranska"). Kakorkoli pogledam pa je še vedno prekršil dogovor.

Zdaj me človek ponovno prosim, da mu pošljem spet neke druge datoteke. Jaz od tega ne bom imel nič, gre se samo za mojo dobro voljo. Na izbiro imam 3 možnosti:
1. Prvič se dogovora ni držal, druge možnosti ni več.
2. Pošljem z upanjem, da ga je pretekla izkušnja spametovala (je videl, kako hitro se vse izve).
3. Pošljem v okrnjeni obliki in ustrezno zavarovano (avtor, kraj in čas nastanka).

Kaj pravite, za katero možnost bi se odločili v takem primeru?


4. zakasiraš in se ne sekiraš.

Ko sem bil na faksu sva s sošolcem za en predmet v wordu naredila take zapiske, da nama je asistent rekel, da naju mora zdaj ubiti in to zbrisati. Res zahtevno delo z enčbami, risbami in vse.
No, to sva imela le midva. Nakar je en sošolec rekel, da bi jih imel. Ker smo bili v dobrih odnosih, sva mu jih dala in rekla, naj tega ne daje okoli.

No, pred časom sem izvedel, da ta najina datoteka veselo kroži med študentarijo :))

Kar ve eden, ve eden. Kar vesta dva, vedo vsi!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Meiniken ::

Ti si tisti, ki druge učiš kako nej se do tebe obnašajo. Če mu boš popuščal in jih bo odnašal brez posledic pol ga boš na to navadil.

Opcija 1 definitivno.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitna hitrost zvoka

Oddelek: Pomoč in nasveti
413959 (2663) XLapse
»

Ustni dgovori (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
506317 (4342) shadeX
»

Oguljufali so me za 600 EUR ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13521652 (16290) m0LN4r
»

Podatkovna dioda

Oddelek: Informacijska varnost
234467 (3843) vostok_1
»

Assange bo izročen Švedski (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5916676 (12316) MrStein

Več podobnih tem