» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
243 / 830
»»

Maxlos ::

Barking up the wrong tree

Fritz ::

Maxlos je izjavil:


Ruskih tankov ni več...
Za to so poskrbeli ATG-mji.. Cca 16000 kosov jih je bilo poslanih. Majke mi da če mi ga dajo v roke, da bom pri četrtem že znal zadeti Ruski tank.
V končni fazi se govorijo o 2000 kosov izgubljenih ruskih tankov.

Seveda boš znal. Če boš preživel dneve in noči zunaj, v hudem mrazu ter uspel, da te ne opazi dron in ne boš pokasiral granato, ki bo priletela kmalu zatem. Če te pa že raznese, se boš pa respawnal in pogumno naprej, anede 8-)

Maxlos je izjavil:

United States Aid to Ukraine: An Investment Whose Benefits Greatly Exceed its Cost

Focusing on the price tag of aid instead of the value of what it buys ignores the fact that the war in Ukraine has become the equivalent of a proxy war with Russia, and a war that can be fought without any U.S. military casualties...

Ti razumeš kaj ta odstavek pomeni?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

bbbbbb2015 ::

Invictus je izjavil:

ne vidim pa obsodbe ZDA zaradi Libije, Iraka, Afganistana, Afrika nam je sploh neznana kaj se tam dogaja,


A ma daj ne serji. Libija je bila bogata država, Moamer Gadafi je, ko je ostarel, deloval kot stekel pes. Financiral je teroriste, jim dajal orožje, na ozemlju Libije so se lahko urili. Poglej malo njegove govore. Ta pa res ni bil diht. Moral bi vedeti, da bodo "besni psi zahoda" enkrat prišli po njegovo glavo. Umrl je ko pes.

Enako Sadam Husein. Napada sosednje države (Iran, Kuvajt). Enako, "besni psi zahoda" so prišli ponj. Husein in oba sinova, eden je dobil vzdevek "klavec", sta harala po Iraku in tujini, kot da je cel svet njun. Skrival se je v luknji ko črv, preden je umrl.

Afganistan je bil v 12. stoletju. Gostili so vsakega terorista, ki je imel pet minut časa. Jasno, da bodo tudi "besni psi zahoda" prišli.

Vsi ti so dobili, kar so iskali.

Zgodovina sprememb…

Pac-Man ::

@špijona, zdaj klasična fora z lažnimi južnoameriškimi identitetami in grajenjem legende preko študija & dela na zahodu

https://siol.net/novice/slovenija/nove-...

Po neuradnih informacijah 24ur.com gre za državljana Argentine Mario Roso Mayer Munos in Ludwiga Gischa, ki sta delovala prek umetniške galerije Art Gallery 5'14 ter informacijsko-tehnološkega podjetja DSM & IT. Informacija Sovi naj bi prišla iz ene od tujih obveščevalnih služb.


Sergej Vladimirovič Čerkasov iz Kaliningrada kot Victor Muller Ferreira iz Rio De Janeira:

https://www.bellingcat.com/news/america...
https://www.bellingcat.com/news/2022/11...


Olga Kolobova iz Moskve kot Maria Adela Kuhfeldt Rivera iz Peruja:

https://www.bellingcat.com/news/2022/08...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

TheBlueOne ::

Fritz je izjavil:


A res vidiš? Daj me spomni kdaj smo ameriškim in britanskim športnikom prepovedovali nastope zato, ker sta njihovi državi nelegalno in kriminalno napadle Irak leta 2003?


To ne pomeni, da se o tem ne govori. V bistu imas zaradi tega kar velike politicne premike, deloma Trump. Kolikor je bilo diskusij ze tukaj, bi verjetno polovica bila v Gulagu, ce bi tako kritizirali v Rusiji trenutno stanje kot smo dolocene poteze zahoda. Pa to taisti, ki sedaj kritiziramo Rusijo, potem pa mi taki kekci kot si ti to prepovedujete, ker so ZDA napadle Irak.

Si pac pridrzujem pravico, da obsodim oboje, trenutno stanje pa se toliko bolj, ker imam pred vrati diktatorja.

Pac zavedaj se, da je v Rusiji konsenz, da smo mi tukaj najslabsi, oni pa lovijo nas naciste. Zavedaj se, da ce kadarkoli Rusija pride do tebe in ti rece, da si nacist, v Rusiji ne bo koga, ki bi protestiral in Putin ne bo imel prav nobenih posledic in predvsem nobene politicne konkurence, ki bi mu lahko to ocitala.

Invictus ::

bbbbbb2015 je izjavil:


A ma daj ne serji. Libija je bila bogata država, Moamer Gadafi je, ko je ostarel, deloval kot stekel pes. Financiral je teroriste, jim dajal orožje, na ozemlju Libije so se lahko urili. Poglej malo njegove govore. Ta pa res ni bil diht. Moral bi vedeti, da bodo "besni psi zahoda" enkrat prišli po njegovo glavo. Umrl je ko pes.

Enako Sadam Husein. Napada sosednje države (Iran, Kuvajt). Enako, "besni psi zahoda" so prišli ponj. Husein in oba sinova, eden je dobil vzdevek "klavec", sta harala po Iraku in tujini, kot da je cel svet njun. Skrival se je v luknji ko črv, preden je umrl.

Afganistan je bil v 12. stoletju. Gostili so vsakega terorista, ki je imel pet minut časa. Jasno, da bodo tudi "besni psi zahoda" prišli.

Vsi ti so dobili, kar so iskali.

A ZDA pa ne financirajo teroristov? ISIS je nastal iz financiranja drugih ekstemnih skupin. S strani ZDA. Kdo je financiral talibane, ko so bili Rusi v Afganistanu?

Daj ne bodi naiven...

Gadafija so odstranili, ker je hotel uvesti afriško valuto za trgovanje z nafto. Tako kot so Husseina, ki je skupaj z Iranom ter ostalimi sosednjimi državami hotel prodajati nafto v EUR.

Sam da je dolar, pa je ZDA srečna...

Zdaj se bo pač ustvaril vsaj duopol. Rusija s Kitajsko in BRICS+, plus ZDA in EU. Me zanima, kdo bo krajše potegnil. Najbolj bi si stavil na EU...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bbbbbb2015 ::

Maxlos je izjavil:

Majke mi da če mi ga dajo v roke, da bom pri četrtem že znal zadeti Ruski tank.
V končni fazi se govorijo o 2000 kosov izgubljenih ruskih tankov.


Ajd, probaj majstore, da te vidimo. Tresel se boš kot šiba na vodi.

Takole ti bom rekel...

Jaz sem služil predzadnjo generacijo JNA. Bili smo na terenu na Kosovu, ter smo postavljali tudi čekpointe. Vsakega, ki je prišel mimo, smo morali legitimirati.
Nakar je bilo nekaj napadov na JNA vojake, ter smo dobili dva borbena kompleta streliva, ter smo imeli puške na "gotovs". Se pravi, naboj v cevi, ter odkočene.

Občutek, da lahko iz vsakega avta skoči nekdo, ki lahko strelja nate - to pa je zajebano.

Brez nadaljnjega smo v vsakega uperili orožje, kratke komande "stoj", "ven", "kam", "odpri prtljažnik", "zapri prtljažnik", "v redu, naprej".

Mi smo se v četi interno zmenili, da če kdo ne uboga, ga ustrelimo ko psa. Sploh nismo hoteli tvegati, da začne nekdo streljati prvi.
Med tem, da dva po krivici ustrelimo, ker nista ubogala in tem, da nekdo ustreli nas, smo izbrali prvo. Gladko.
K sreči so vsi ubogali in smo vsi živi.

Tako da meriti v nekaj, kar ti lahko vrne ogenj, je milo rečeno, zajebano.

Zgodovina sprememb…

mackilla ::

Fritz je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Invictus je izjavil:


Na eni strani se obsoja Rusijo zaradi Ukrajine, ne vidim pa obsodbe ZDA zaradi Libije, Iraka, Afganistana, Afrika nam je sploh neznana kaj se tam dogaja, pa niso lepe stvari, kolikor mi je pripovedoval kolega iz Sudana, Južne Amerike sploh omenjal ne bom.


Res ne? Jaz to vidim ves cas. Seveda ne od istih, ki so to propagirali, samo na zahodu imas pac vec mnenj.

Cudovito je to povzel Rus:

A res vidiš? Daj me spomni kdaj smo ameriškim in britanskim športnikom prepovedovali nastope zato, ker sta njihovi državi nelegalno in kriminalno napadle Irak leta 2003?

Rusiji bi morali prepovedati mednarodne nastope že samo zaradi njihove dopinške kampanje,ki je bila peljana in financirana iz najvišjih ruskih državnih inštanc. Pikali so se praktično na industrijski ravni. Sicer spet daješ primerjave na nivoju traktorskih gum in palačink. Na eni strani imaš ruski landgrab na drugi pa napad na Irak z namenom,da se odstrani iraški dikator. Pa je oboje drek razlika je da ruski smrdi do vesolja. Pa še čisto iz egoističnih razlogov lahko rečemo,da je rus pripeljali vojno v Evropo američani pa na bližnji vzhod. Kitajcem je vseeno,če so Rusi napadli Ukrajino,če bi napadli Kazahstan ali severno Korejo bi jim pa nabili sankcije in še kaj drugega. Ti pa zdaj pričakuješ,da bo Evropa gledala ruse kako razbijajo po evropskih mejah. Ne se hecat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:



Zdaj se bo pač ustvaril vsaj duopol. Rusija s Kitajsko in BRICS+, plus ZDA in EU. Me zanima, kdo bo krajše potegnil. Najbolj bi si stavil na EU...


Ce bo slo tako naprej bi jaz stavil da bo takratko potegnila Rusija in to pompozno. Ce se Kitajska ne bo vsaj malo podredila ZDA, so na drugem mestu ze zaradi demografije in deloma zaradi politicnega sistema.

Potem stavim, da bo kratkorocno najbolj rastla Indija, deloma Brics, samo bo doolgo, da bo splosen standard kje blizu zahoda. Idelano bi bilo, da v roku ene generacija vsaj na Kitajskem in Indiji ne bi bilo splosne lahkote in nepotrebnih smrti otrok. So pa obojni se dalec od tega.

Zgodovina sprememb…

Pac-Man ::

dronyx je izjavil:

Korenine tega problema segajo v 70 leta, ko je šla Savdska Arabija v posteljo z ZDA in je nastal petrodolar.


V posteljo so šli vsaj malo pred koncem 2. sv. vojne, če ne celo prej

USS Quincy (CA-71) @ Wikipedia

From 14 February, President Roosevelt and King Abdul Aziz of Saudi Arabia, known in the West as Ibn Saud, met aboard Quincy. During the meeting, President Roosevelt tried to persuade Ibn Saud to give support for Jewish immigration to Palestine, and hoped that Ibn Saud might be able to offer constructive advice on the Palestine issue. There, Roosevelt and Saud concluded a secret agreement in which the U.S. would provide Saudi Arabia military security – military assistance, training and a military base at Dhahran in Saudi Arabia – in exchange for secure access to supplies of oil.[3][4][5][6]


V 70ih so začeli plezat iz postelje, ker so ZDA vojaško podprle Izrael.

SYND 23 11 73 SAUDI ARABIAN OIL MINISTER SPEAKING IN COPENHAGEN ABOUT THE OIL PRODUCTION


SYND 11-12-73 SHEIKH YAMANI ON OIL AT NATIONAL PRESS CLUB







Priporočam, samo morda poišči drugo verzijo, ker je nekaj materiala porezanega ven. Ni perfektno, ti da pa nek grob vpogled v vso kolobocijo okrog Afganistana in Bližnjega vzhoda.


Bitter Lake, Adam Curtis 2015 720p


Music muted at 1h20, no words are lost. ITV plc recently forced me to cut 4 or 5 clips of the 1968 film 'Carry on up the Khyber', about 5 minutes in total. This has messed up some of the time links in the comments. Full version on BBC IPlayer.


Bitter Lake (film) @ Wikipedia

...

Emma Graham-Harrison, also writing in The Guardian, noted that Curtis had done "a powerful job of conveying the sheer physical incongruity of Nato's heavy military presence in impoverished Afghanistan", and had captured "the strangeness of these heavily armoured soldiers wandering through superficially tranquil villages and pomegranate orchards, hunting an invisible enemy, and with it a deeper truth about how mismatched the soldiers were to their mission." While critical of some aspects of the film, particularly "of doing what he criticises politicians for: creating oversimplified stories to make sense of a complex world, and losing sight of the truth in the process", she felt that Curtis had managed to convey "the west’s terrible arrogance, the casual projection of foreign dreams and ideals on to a distant country and the readiness to walk away when it all starts going wrong".[3]

...

Jon Boone, the Pakistan correspondent for The Guardian, was less impressed by the film in his review for The Spectator, calling it "as simplistic as anything told by 'those in power', [and] made to seem frightfully clever by his acid-trip filmmaking style, perfectly spoofed by Ben Woodham as the 'televisual equivalent of a drunken late night Wikipedia binge with pretension for narrative coherence'". He was critical of the film's omission of Pakistan's role in the conflict - "the TV equivalent of staging Hamlet without the prince" - and Curtis's failure to tackle the real complexity of the situation, writing "it's pretty clear Curtis is as uninterested in such 'complexity' as he is in Afghans, a people he really doesn't seem to like very much. His most insidious story is that they are irredeemable savages who will always reject, steal or subvert the help of the most well-meaning of outsiders."[5]

...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

fur80 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Maxlos je izjavil:

Majke mi da če mi ga dajo v roke, da bom pri četrtem že znal zadeti Ruski tank.
V končni fazi se govorijo o 2000 kosov izgubljenih ruskih tankov.


Ajd, probaj majstore, da te vidimo. Tresel se boš kot šiba na vodi.

Takole ti bom rekel...

Jaz sem služil predzadnjo generacijo JNA. Bili smo na terenu na Kosovu, ter smo postavljali tudi čekpointe. Vsakega, ki je prišel mimo, smo morali legitimirati.
Nakar je bilo nekaj napadov na JNA vojake, ter smo dobili dva borbena kompleta streliva, ter smo imeli puške na "gotovs". Se pravi, naboj v cevi, ter odkočene.

Občutek, da lahko iz vsakega avta skoči nekdo, ki lahko strelja nate - to pa je zajebano.

Brez nadaljnjega smo v vsakega uperili orožje, kratke komande "stoj", "ven", "kam", "odpri prtljažnik", "zapri prtljažnik", "v redu, naprej".

Mi smo se v četi interno zmenili, da če kdo ne uboga, ga ustrelimo ko psa. K sreči so vsi ubogali in smo vsi živi.

Tako da meriti v nekaj, kar ti lahko vrne ogenj, je milo rečeno, zajebano.


Kolega, ki je služil v Afhanistanu, je bil na strojnici na vozilu, ko so vozili skozi mesto, se mi zdi, da v Kabulu, je razlagal, da je to tak prekleto zajeban občutek, ko ne veš kdo ti bo skočil na cesto, te ustreliil iz okna ali nastavil past, je skoraj prepreštal dva človeka, ki sta tovorila nekaj podobno pralnemu strojum.

Invictus ::

mackilla je izjavil:


Rusiji bi morali prepovedati mednarodne nastope že samo zaradi njihove dopinške kampanje,ki je bila peljana in financirana iz najvišjih ruskih državnih inštanc. Pikali so se praktično na industrijski ravni.
Leta 1984, ko je bila olimpiada v Los Angelesu, so bili vsi ameriški športniki na dopingu. Tudi priznali, pa se jim ni nič zgodilo.

Evo, hinavščine.

Pizda, ste tukaj nerazgledani, kot da bi NovoTV24 bral...

bbbbbb2015 je izjavil:

Maxlos je izjavil:

Majke mi da če mi ga dajo v roke, da bom pri četrtem že znal zadeti Ruski tank.
V končni fazi se govorijo o 2000 kosov izgubljenih ruskih tankov.


Tako da meriti v nekaj, kar ti lahko vrne ogenj, je milo rečeno, zajebano.

Folk misli, da je vojna COD >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Fritz ::

TheBlueOne je izjavil:

Fritz je izjavil:


A res vidiš? Daj me spomni kdaj smo ameriškim in britanskim športnikom prepovedovali nastope zato, ker sta njihovi državi nelegalno in kriminalno napadle Irak leta 2003?


To ne pomeni, da se o tem ne govori. V bistu imas zaradi tega kar velike politicne premike, deloma Trump. Kolikor je bilo diskusij ze tukaj, bi verjetno polovica bila v Gulagu, ce bi tako kritizirali v Rusiji trenutno stanje kot smo dolocene poteze zahoda. Pa to taisti, ki sedaj kritiziramo Rusijo, potem pa mi taki kekci kot si ti to prepovedujete, ker so ZDA napadle Irak.

Si pac pridrzujem pravico, da obsodim oboje, trenutno stanje pa se toliko bolj, ker imam pred vrati diktatorja.

Pac zavedaj se, da je v Rusiji konsenz, da smo mi tukaj najslabsi, oni pa lovijo nas naciste. Zavedaj se, da ce kadarkoli Rusija pride do tebe in ti rece, da si nacist, v Rusiji ne bo koga, ki bi protestiral in Putin ne bo imel prav nobenih posledic in predvsem nobene politicne konkurence, ki bi mu lahko to ocitala.

A ti ločiš med 'govoriti o tem' ter obsojati, uvajati sankcije, prepovedovati nastope športnikom in kulturnikom itn.?

Poleg tega ti jaz nič ne prepovedujem, zaradi mene lahko Rusijo kritiziraš kolikor hočeš. Če se s tvojimi argumenti pri tej kritiki ne bom strinjal pa ti bom to povedal. Point vsega je, da si licemer tako kot kopica drugih, ki ameriške zločine odobravajo ali tolerirajo, pri ruskih pa vpijejo kot da svet česa takšnega še ni videl.

@bbbbbbb
Ne glede na to kakšna sta bila Sadam in Gadafi, Američani nimajo nikakršne pravice napadati in uničevati suverene države. Če pa oni to lahko počnejo pa ne vem zakaj se čudite, da se danes tudi Rusom to zdi nekaj normalnega.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

fur80 ::

Invictus je izjavil:

mackilla je izjavil:


Rusiji bi morali prepovedati mednarodne nastope že samo zaradi njihove dopinške kampanje,ki je bila peljana in financirana iz najvišjih ruskih državnih inštanc. Pikali so se praktično na industrijski ravni.
Leta 1984, ko je bila olimpiada v Los Angelesu, so bili vsi ameriški športniki na dopingu. Tudi priznali, pa se jim ni nič zgodilo.

Evo, hinavščine.

Pizda, ste tukaj nerazgledani, kot da bi NovoTV24 bral...

bbbbbb2015 je izjavil:

Maxlos je izjavil:

Majke mi da če mi ga dajo v roke, da bom pri četrtem že znal zadeti Ruski tank.
V končni fazi se govorijo o 2000 kosov izgubljenih ruskih tankov.


Tako da meriti v nekaj, kar ti lahko vrne ogenj, je milo rečeno, zajebano.

Folk misli, da je vojna COD >:D.


Ima človek naravno dozo poživila, da prestopi meje in to je adrenalin in občutek preživetja, ki nam je bil položen v zibelko kot živalim! ;)

Invictus je izjavil:

mackilla je izjavil:


Rusiji bi morali prepovedati mednarodne nastope že samo zaradi njihove dopinške kampanje,ki je bila peljana in financirana iz najvišjih ruskih državnih inštanc. Pikali so se praktično na industrijski ravni.
Leta 1984, ko je bila olimpiada v Los Angelesu, so bili vsi ameriški športniki na dopingu. Tudi priznali, pa se jim ni nič zgodilo.

Evo, hinavščine.

Pizda, ste tukaj nerazgledani, kot da bi NovoTV24 bral...

bbbbbb2015 je izjavil:

Maxlos je izjavil:

Majke mi da če mi ga dajo v roke, da bom pri četrtem že znal zadeti Ruski tank.
V končni fazi se govorijo o 2000 kosov izgubljenih ruskih tankov.


Tako da meriti v nekaj, kar ti lahko vrne ogenj, je milo rečeno, zajebano.

Folk misli, da je vojna COD >:D.


Kakor koli obrneš, OI in ostale velike prireditve organizra Zahod, tudi denarja da največ zahod, lahko si pa Rusi in Kitajci naredijo svoje OI diktatorske športe in tekmujejo tam!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Pac-Man ::

Invictus je izjavil:

mackilla je izjavil:


Rusiji bi morali prepovedati mednarodne nastope že samo zaradi njihove dopinške kampanje,ki je bila peljana in financirana iz najvišjih ruskih državnih inštanc. Pikali so se praktično na industrijski ravni.
Leta 1984, ko je bila olimpiada v Los Angelesu, so bili vsi ameriški športniki na dopingu. Tudi priznali, pa se jim ni nič zgodilo.

Evo, hinavščine.


Da, hinavščine. ampak čigave?

Doping in East Germany @ Wikipedia
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

mackilla ::

Invictus je izjavil:

mackilla je izjavil:


Rusiji bi morali prepovedati mednarodne nastope že samo zaradi njihove dopinške kampanje,ki je bila peljana in financirana iz najvišjih ruskih državnih inštanc. Pikali so se praktično na industrijski ravni.
Leta 1984, ko je bila olimpiada v Los Angelesu, so bili vsi ameriški športniki na dopingu. Tudi priznali, pa se jim ni nič zgodilo.

Evo, hinavščine.

Pizda, ste tukaj nerazgledani, kot da bi NovoTV24 bral...

bbbbbb2015 je izjavil:

Maxlos je izjavil:

Majke mi da če mi ga dajo v roke, da bom pri četrtem že znal zadeti Ruski tank.
V končni fazi se govorijo o 2000 kosov izgubljenih ruskih tankov.


Tako da meriti v nekaj, kar ti lahko vrne ogenj, je milo rečeno, zajebano.

Folk misli, da je vojna COD >:D.

Nehaj prosim. Na čem misliš,da so bili športniki iz sovjetske zveze?:D Vodki? Pa spet vlačiš ven zadeve izpred več desetletij. Rusi se dopingirajo z pomočjo države. In to danes. Kristus.

Vanich ::

mackilla je izjavil:

Fritz je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Invictus je izjavil:


Na eni strani se obsoja Rusijo zaradi Ukrajine, ne vidim pa obsodbe ZDA zaradi Libije, Iraka, Afganistana, Afrika nam je sploh neznana kaj se tam dogaja, pa niso lepe stvari, kolikor mi je pripovedoval kolega iz Sudana, Južne Amerike sploh omenjal ne bom.


Res ne? Jaz to vidim ves cas. Seveda ne od istih, ki so to propagirali, samo na zahodu imas pac vec mnenj.

Cudovito je to povzel Rus:

A res vidiš? Daj me spomni kdaj smo ameriškim in britanskim športnikom prepovedovali nastope zato, ker sta njihovi državi nelegalno in kriminalno napadle Irak leta 2003?

Rusiji bi morali prepovedati mednarodne nastope že samo zaradi njihove dopinške kampanje,ki je bila peljana in financirana iz najvišjih ruskih državnih inštanc. Pikali so se praktično na industrijski ravni. Sicer spet daješ primerjave na nivoju traktorskih gum in palačink. Na eni strani imaš ruski landgrab na drugi pa napad na Irak z namenom,da se odstrani iraški dikator. Pa je oboje drek razlika je da ruski smrdi do vesolja. Pa še čisto iz egoističnih razlogov lahko rečemo,da je rus pripeljali vojno v Evropo američani pa na bližnji vzhod. Kitajcem je vseeno,če so Rusi napadli Ukrajino,če bi napadli Kazahstan ali severno Korejo bi jim pa nabili sankcije in še kaj drugega. Ti pa zdaj pričakuješ,da bo Evropa gledala ruse kako razbijajo po evropskih mejah. Ne se hecat.



Tipa spremljam nedolgo časa in čeprav se ne strinjam vsega z njim, je vseeno zelo inteligenten in ga rad poslušam. Spremljam še enega (več kot očitno razvajenega bogataškega smrkavca) Rusa, ki je s punco ušel v Turčijo in se tam preserava po hotelih in dragih stanovanjih v najemu, tale Roman zgoraj je pa v Gruziji in se zgleda preživlja samo z svojimi posnetki in kar dobi od YouTuba. Ima tudi par skupnih posnetkov z Boldom, (Bold and Bankrupt) ampak se je razočaral tudi nad njim, ker ga ne pokliče več. (čeprav bi sedaj več kot očitno rabil kakšno pomoč)

mackilla ::

Fritz je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Fritz je izjavil:


A res vidiš? Daj me spomni kdaj smo ameriškim in britanskim športnikom prepovedovali nastope zato, ker sta njihovi državi nelegalno in kriminalno napadle Irak leta 2003?


To ne pomeni, da se o tem ne govori. V bistu imas zaradi tega kar velike politicne premike, deloma Trump. Kolikor je bilo diskusij ze tukaj, bi verjetno polovica bila v Gulagu, ce bi tako kritizirali v Rusiji trenutno stanje kot smo dolocene poteze zahoda. Pa to taisti, ki sedaj kritiziramo Rusijo, potem pa mi taki kekci kot si ti to prepovedujete, ker so ZDA napadle Irak.

Si pac pridrzujem pravico, da obsodim oboje, trenutno stanje pa se toliko bolj, ker imam pred vrati diktatorja.

Pac zavedaj se, da je v Rusiji konsenz, da smo mi tukaj najslabsi, oni pa lovijo nas naciste. Zavedaj se, da ce kadarkoli Rusija pride do tebe in ti rece, da si nacist, v Rusiji ne bo koga, ki bi protestiral in Putin ne bo imel prav nobenih posledic in predvsem nobene politicne konkurence, ki bi mu lahko to ocitala.

A ti ločiš med 'govoriti o tem' ter obsojati, uvajati sankcije, prepovedovati nastope športnikom in kulturnikom itn.?

Poleg tega ti jaz nič ne prepovedujem, zaradi mene lahko Rusijo kritiziraš kolikor hočeš. Če se s tvojimi argumenti pri tej kritiki ne bom strinjal pa ti bom to povedal. Point vsega je, da si licemer tako kot kopica drugih, ki ameriške zločine odobravajo ali tolerirajo, pri ruskih pa vpijejo kot da svet česa takšnega še ni videl.

@bbbbbbb
Ne glede na to kakšna sta bila Sadam in Gadafi, Američani nimajo nikakršne pravice napadati in uničevati suverene države. Če pa oni to lahko počnejo pa ne vem zakaj se čudite, da se danes tudi Rusom to zdi nekaj normalnega.

Se pravi,da so Rusi napadli Ukrajino,ker so Američani napadli Irak? Če Američani nebi napadli Irak Rusi nebi napadli Ukrajine,ker se jim to nebi zdelo normalno? A lahko Madžari napadejo hrvaško,da jim vzamejo pristanišča,ki so jih Madžari izgubili po prvi svetovni vojni? A moramo Madžarom pomagati,da bo vojna čimprej končana? Verjetno je na vsa vprašanja odgovor pritrdilen.

Tidule ::

A lahko Madžari napadejo hrvaško,da jim vzamejo pristanišča,ki so jih Madžari izgubili po prvi svetovni vojni?

Po invictusovi logiki, lahko napadejo hrvate šele po tem, ko bo Togo napadel Gano. Whataboutizem logic for the win.

mackilla ::

Tidule je izjavil:

A lahko Madžari napadejo hrvaško,da jim vzamejo pristanišča,ki so jih Madžari izgubili po prvi svetovni vojni?

Po invictusovi logiki, lahko napadejo hrvate šele po tem, ko bo Togo napadel Gano. Whataboutizem logic for the win.

Američani so napadli Afganistan,ker ga je pred tem napadla Sovjetska zveza. Za ameriški napad na Afganistan so krivi Rusi,ker so pravni naslednik sovjetske zveze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

Pac-Man ::

nitka, Higgins je totalen picajzl.

https://twitter.com/EliotHiggins/status...

At some point I should do a thread on how Russia's lawyers tried to attack Bellingcat's work and how I responded and won the argument.

...

Here's where the court discusses the attempts by Russia's lawyers to undermine the evidence provided by Bellingcat. This relates to a photograph used in the Atlantic Council's Hiding in Plain Sight report, and the same one published by Bellingcat (right).
https://www.bellingcat.com/resources/ca...

Here's Russia's lawyers bringing up the picture during the hearings, trying to make a thing of the number on the BTR missing in the Bellingcat picture, and making all sorts of implications (and unconvincing references to AI)

This is an important lesson why you should archive your links. In my counter-argument I was asked to provide (and the court accepted) I noted the following...

This archived tweet shows an earlier version of the picture, taken from the soldier's own http:// VK.com profile. That photo was used in the Atlantic Council report.

We wrote our geolocation article in 2015, by which point the soldier had reuploaded the same photo with the markings removed, so the only photo editing was being done by the soldier.

And the focus of the article was geolocation, not the number, so it ended up being a pretty easy response to write, but only because we were lucky enough that those pages had all been archived, otherwise I would have been a little stuck.

The lesson her is the value of archiving anything that's vaguely interesting, using sites like http:// Archive.org if you've not access to anything better. Online archives also have the advantage of being accessible to anyone, including myself and ECHR judges.

And I think the ECHR case is a really useful read for anyone who wants to learn how open-source evidence can be used in court. We've refined our processes since then as well, so I expect our more recent work would be even more useful.

It's also a good read if you want to see why evidence produced by MH17 truthers isn't so useful.

Also its clear lawyers need to learn a lot more about open-source investigation if they plan to argue against it, because the efforts I've seen so far are laughable.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

bbbbbb2015 ::

Pac-Man je izjavil:

Invictus je izjavil:

mackilla je izjavil:


Rusiji bi morali prepovedati mednarodne nastope že samo zaradi njihove dopinške kampanje,ki je bila peljana in financirana iz najvišjih ruskih državnih inštanc. Pikali so se praktično na industrijski ravni.
Leta 1984, ko je bila olimpiada v Los Angelesu, so bili vsi ameriški športniki na dopingu. Tudi priznali, pa se jim ni nič zgodilo.

Evo, hinavščine.


Da, hinavščine. ampak čigave?

Doping in East Germany @ Wikipedia


Gledal sem en dokumentarec o dopingu. Tam med 1970 in 1990 se je šlo bolj za to, na kakšen legalen način izboljšati zmogljivost atletov. Legalen je ta, kar ni prepovedano, je dovoljeno.

Če so našli neko substanco, nenazadnje lastno kri, polno rdečih krvničk, če so atleti trenirali na viasoki višini, redkem zraku, se je to smatralo za tehnološko superiornost, ne goljufanje. Tako so to takrat jemali v ZDA in V. Nemčiji.

Danes to univerzalno jemljemo kot goljufanje, čeprav misim, da raziskave, kako na kemičen/biološki način izboljšati zmogljivost atleta - ŠE VEDNO POTEKAJO.

Takrat so to sistematično počeli. Take stvari stanejo, jasno da se potem najde državni denar za to. Ni to zdaj nekaj, zaradi česar bi se mi morali cufati 2023.

sir_mha ::

bbbbbb2015 je izjavil:

sir_mha je izjavil:

Zanimivo, da so jim morali prišepniti iz tujine, da so našli vohune pri nas.

https://www.rtvslo.si/slovenija/sova-v-...


Vohuna je danes težko, če ne celo nemogoče kar tako odkriti.

Ustanoviš firmo, ki ima malo prometa, imaš službeni avto, slovensko tablico, imaš smart fone, lahko slikaš in se pogovarjaš po Telegramu ali Signalu.

Vohun se odkrije, da enega na nek način dobiš, potem ugotoviš, kako je komuniciral, potem pa nazaj sistematično iščeš komunikacijo.

Bruselj je *nabit* z vohuni vseh sort.



Bellingcat jih je kar nekaj našel v zadnjem času. Zakaj jih ne bi še profesionalci?

Gambino ::

Ah dajte nehat no, američani so toliko nedolžni, kot je Lance Armstrong nedolžen!!!
Toliko znanih atletov so odkrili na dopingu, največkrat po koncu oz v zatonu karjere na ameriški strani, da se človek samo vpraša, če je to vse načrtno. Raje ne naštevam kdo vse se je dopingiral vse na tej pošteni ameriški strani!!!

Glede vohunov po sloveniji, mnogo jih je in to s strani zahoda ne samo s strani vzhoda!!!

dronyx ::

Ustanoviš firmo, ki ima malo prometa, imaš službeni avto, slovensko tablico, imaš smart fone, lahko slikaš in se pogovarjaš po Telegramu ali Signalu.


Jaz si predstavljam da mora imeti vohun dostop do kakšnih pomembnih informacij (tu ne mislim tiskane izdaje Dela) in ljudi. To ni tako preprosto kot se zdi. Tule primer kako težko je delo vohuna, sploh če od tebe pričakujejo rezultate.

Tidule ::

sir_mha je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

sir_mha je izjavil:

Zanimivo, da so jim morali prišepniti iz tujine, da so našli vohune pri nas.

https://www.rtvslo.si/slovenija/sova-v-...


Vohuna je danes težko, če ne celo nemogoče kar tako odkriti.

Ustanoviš firmo, ki ima malo prometa, imaš službeni avto, slovensko tablico, imaš smart fone, lahko slikaš in se pogovarjaš po Telegramu ali Signalu.

Vohun se odkrije, da enega na nek način dobiš, potem ugotoviš, kako je komuniciral, potem pa nazaj sistematično iščeš komunikacijo.

Bruselj je *nabit* z vohuni vseh sort.



Bellingcat jih je kar nekaj našel v zadnjem času. Zakaj jih ne bi še profesionalci?

Saj so jih, sam od kje ti blodnja, da bi morala vsaka agencija delat samo na svojih podatkih in kaj tocno je slabega v sodelovanju med obvescevalnimi agencijami?

mackilla ::

Gambino je izjavil:

Ah dajte nehat no, američani so toliko nedolžni, kot je Lance Armstrong nedolžen!!!
Toliko znanih atletov so odkrili na dopingu, največkrat po koncu oz v zatonu karjere na ameriški strani, da se človek samo vpraša, če je to vse načrtno. Raje ne naštevam kdo vse se je dopingiral vse na tej pošteni ameriški strani!!!

Glede vohunov po sloveniji, mnogo jih je in to s strani zahoda ne samo s strani vzhoda!!!

Eno je če se dopingiraš na skrivaj drugo pa če jemlješ doping pod okriljem države.
https://www.forbes.com/sites/annakaplan...

bbbbbb2015 ::

dronyx je izjavil:

Ustanoviš firmo, ki ima malo prometa, imaš službeni avto, slovensko tablico, imaš smart fone, lahko slikaš in se pogovarjaš po Telegramu ali Signalu.


Jaz si predstavljam da mora imeti vohun dostop do kakšnih pomembnih informacij (tu ne mislim tiskane izdaje Dela) in ljudi. To ni tako preprosto kot se zdi. Tule primer kako težko je delo vohuna, sploh če od tebe pričakujejo rezultate.


To pa sigurno. Samo v Sloveniji vohun biti ni težko. Recimo vse komunikacije po Tetri so bile še par let nazaj nekriptirane.

Folk se rad tožari in vsem se zdi, da morajo vedeti vse. Slovenija tudi nima ne vem kakih orožij ali nekih super tajnih reči.

No, ne bi pa rad podcenjeval in Sovo in vse. Recimo pred arbitražno sodbo so prisluškovali arbitru in zastopniku Slovenije.

Invictus ::

Skrivaj se nihče ne dopingira, vedno se pod nadzorom države/trenerja/ekipw, kar je pač aktualno.

Na koncu se ot samo uradne izjave, ker v vsakem primeru najebe športnik, pa noičlejo, da najebejo še funkcionarji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tidule ::

dronyx je izjavil:

Ustanoviš firmo, ki ima malo prometa, imaš službeni avto, slovensko tablico, imaš smart fone, lahko slikaš in se pogovarjaš po Telegramu ali Signalu.


Jaz si predstavljam da mora imeti vohun dostop do kakšnih pomembnih informacij (tu ne mislim tiskane izdaje Dela) in ljudi. To ni tako preprosto kot se zdi. Tule primer kako težko je delo vohuna, sploh če od tebe pričakujejo rezultate.


Za začetek je škoda operat z besedo vohun, ker imamo vsak svojo hollywoodsko predstavo kaj to je. Dejansko so to obveščevalci, ki imajo paleto nalog. Dokler gre za neaktivne operativce, je zadeva zelo težko izsledljiva in v bistvu deluje točno tako kot je opisal bbbbbb2015. Dejansko so obveščevalci samo zato, ker imajo v glavi drugo agendo, na ven je stvar v tej fazi 100% legit. Pridejo v državo z vsemi papiriji, izvajajo podjetniško dejavnost, otroci hodijo v vrtec; skratka živijo normalno življenje. Tukaj neka lokalna protiobveščevalna dejavnost nima nikakršne možnosti, da karkoli zazna. Informacije o takih enotah lahko pridejo zgolj na podlagi obveščevalne dejanosti, ki jo tvoji operativci izvajajo v tujini in tukaj se male in srednje države lahko zanašajo samo in le na izmenjavo obveščevalnih podatkov z zavezniki.

Drugo pa je, ko so obveščevalci aktivni in izvajajo naloge. Sama definicija nalog pa je bistveno obsežnejša kot samo dostop do tajnih informacij. Tukaj gre lahko tudi za sabotaže, atentate, širjenje propragande, lobiranje, podkupovanje, podporne naloge, pranje denarja... Pač širok spekter aktivnosti v škodo države gostiteljice. In tukaj pa je na lastni protiobveščevalni aktivnosti koliko tega in kako hitro se polovi.

sir_mha ::

Tidule je izjavil:

sir_mha je izjavil:



Bellingcat jih je kar nekaj našel v zadnjem času. Zakaj jih ne bi še profesionalci?

Saj so jih, sam od kje ti blodnja, da bi morala vsaka agencija delat samo na svojih podatkih in kaj tocno je slabega v sodelovanju med obvescevalnimi agencijami?


Priznam, mogoče je preveč ambiciozno. Ampak ... takole razmišljam. Če sedaj amaterji lahko razkrinkavajo ruske vohune, tudi tiste, ki so odgovorni za najodmevnejše akcije v Evropi, potem bi to lahko počele tudi naše profesionalne službe? Sploh, recimo sedaj, ko je situacija glede varnosti napeta.

Glede sodelovanja, da, tukaj leži problem. Na primer, Švedi sploh niso dovolili Nemcem, da prisostvujejo njihovi raziskavi o razstreljenem plinovodu, ki se je zgodil na njihovem ozemlju. Dokaj radikalno, ampak smiselno. V našem primeru pa so celo javnosti morali omeniti, da so sodelovali s tujimi vohunskimi agencijami ... a niso vohuni drugače raje bolj redkobesedni??? Zakaj bi splošni javnosti razbobnal ta podatek? Mislim, da je logičen odgovor le, da ima ta tuja agencija močne zasluge, da je bila ta celica sploh odkrita. Od tu moje razočaranje.

Malidelničar ::

sir_mha: se strinjam, dobro razloženo.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

m0LN4r ::

Pac-Man je izjavil:

Zakaj je Rusija shithole s strani NAFO člana, jagodni izbor

https://twitter.com/osint_69/status/161...

Seeing as my previous list no longer exists, I'll start a new one. For every like this post gets I will post a reason why Russia is a shithole. I have more experience in Russia than 95% of those who say they're Russia experts. Hopefully this will help me get a job in a think tank

1. Russia is polluted AF. Leaded gasoline was still for sale 10 years ago. Probably still for sale.

5. You can bribe your way through any form of education, including medical school. I was aware of multiple surgeons who had done such. 😬

6. Getting a driver's license is next to impossible without bribing. The test is designed so you fail. Also you normally take it in a beat up old Lada with 4 other people. When you are done with your part of the test they make you get out of the car and find your way back.

7. When your child is in school you as a parent are expected to bring in toilet paper. You won't find it in the bathrooms since it gets stolen.

9. Russia, despite having a relatively small population and economy, is one of the biggest contributors to greenhouse gases. They know the earth is warming and they are excited about it. However, most Russian scientists will deny that it exists unless they are pressed.

11. World largest source of fresh water Lake Baikal has a cellulose factory which just dumps its raw waste into the lake.

12. Russia is probably one of the most homophobic countries in the world yet their soldiers rape each other anally as punishment.

15. Casual antisemitism. I have been in classrooms where the teacher will just openly say to the class, "Vanya asks so many questions because he is Jewish."

16. Actually just casual racism, especially from Russians. They love to talk about the savage Buryats but in my experience they are more civilized then the Russians.

18. There are a bunch of legit Nazis. One of their favorite activities include drinking warm vodka out of small plastic cups during the middle of the day on playgrounds. Often they get rid of the bottle by smashing it in the sandbox.

20. Back to roads - On the Moscow outer belt they opened up an exit to a gas station. You would drive down the off ramp and then the road would just end and drop off about a meter. You could see the gas station but for about a year they never built the road to it.

21. I remember several times seeing orange air. Like the entire city just had orange air. No one seemed bothered by that.

22. My son was in pre-school in Moscow. For about a week they just didn't feed the kids but bringing in food for your child was absolutely forbidden.

24. I saw more than 10 dead bodies just lying on the street. People walk by and pay zero attention to it. Twice I saw someone dead on the metro platform. The passengers just jumped over the body.

26. Russians have a racial hierarchy. Russians are not at the top in their minds, but somewhere in the middle.

27. Being an asshole is a currency in the country. If you aren't an asshole you will be walked all over. I guess the flip side of that is I once told a cop that he was a "fucking idiot" and he let me go.

28. The police manufacture drugs. I am pretty sure that the original invasion in 2014 was partially funded by their sale.

30. Russia thinks it's an important part of the world and the things they do people care about. Well, unless they are murdering the world doesn't care about Russia. They have a serious inferiority complex that they themselves just further.

32. The Russians believe their country is both amazing and a total wreck at the same time. Will they do anything to fix it? No.

34. Last time I checked there were at least a half-million street children. They live off glue, collected cigarette butts, and whatever hooch they can get their hands on. No one in Russia cares about these people. They treat them like pests.

36. Abortion is the number one form of birth control.

40. The smell of alcohol in public transport at any time of the day. The worst is the morning when 1/5 people are just sweating out their hangover.

42. Domestic abuse is legal.

43. You wanna open a business? Good luck. The laws and regulations contradict each other on purpose so everyone has to bribe and everyone is guilty so the cops can shut you down when they want.

44. The worse the country becomes the more patriotic people are. They are considering banning foreign language courses in schools now.

46. I think the reason why Russia won't stop fighting until they are all dead is because they know the hellhole that Russia will become when this war is over. Think of Somalia with nukes and snow.

47. They always feel like they are victims of actions from the whole world but 99% of their problems are their own doing.

50. Russia's oil and gas industry is entirely reliant on foreign companies to drill and service their wells. Now they are gone. Things will be collapsing soon.

51. Dying of cancer? Hit by a truck? Unbearable pain is something you are going to have to deal with. Getting pain killers are almost impossible even for the Minister of Health who committed suicide due to pain from his cancer.

52. Russians are really into mysticism and conspiracy theories. Look no further than to Putin who used a shaman to determine when and if he should start this war.

53. Though I have been told this has changed recently, you used to have to go through a medical screening just to swim in a swimming pool. Have you ever heard of an Olympic gold winner in swimming from Russia? No? Neither have I.

56. Believe it or not, Russia has a pharmaceutical industry. There are some interesting products like phenylpiracetam however it's testing is not very reliable. I have been told by a woman who ran trials and generally the people involved would be taking multiple drugs at once.

58. Moscow had a huge homeless population but sometime around the 2018 World Cup they just disappeared. Now they are rounding them up and sending them to Ukraine.

59. There are many groups who go around and catfish homosexuals and then when they meet in real life they torture and humiliate them while filming it. They are widely shared on social media and very popular.

60. Up until at least 2008 (I have no data after that) the military would pass secret info on little pieces of paper that were then burned. No digital system.

65. Psychiatric help comes in two forms - suck it up and locked up while so drugged out you don't know who you are.

66. In a wheelchair? Have a child who has Down's Syndrome or some other disability? Tough luck. You won't see them because Russians just keep them locked up as there are no schools or other facilities for these people. There is a deaf school in Moscow though.

67. People snitch on each other.

71. Russia used to be country with thousands of languages. That number is quickly shrinking and is being sped up by the fact that it's now illegal to teach these languages in schools and to use them at the workplace.

72. Want to do some good and help drug addicts other than locking them up in a room until they die? Too bad. Highly illegal.

73. In 2005 20% of the city of Irkutsk was HIV positive. An organization was set up to hand out condoms and do testing. Shut down by the police. Has the HIV problem gotten better? We can't say because Russia no longer collects data.

74. Say you are a foreigner working in Russia, like Andy Korybko, you need to be tested for HIV and drug tested every 90 days now. Don't want to do that? Deportation.

75. Say you are an Armenian living and working in Russia but don't have Russian citizenship, well sucks to be you because you will be targeted by the police and Shanghaied into the army.

76. Imagine you are a Russian citizen but are brown, well be prepared to be harassed by the police almost daily.

77. You are a resident of St. Petersburg but you want to go visit your friends in Moscow for a few weeks. Well without proper registration you will be fined for being somewhere other than the city you reside.

78. You don't have a high school diploma? Not a problem, just call the number on the numerous ads that are everywhere and for a small fee you can get a diploma.

79. You want to go to a club and have a good time. Be prepared for what they call a "mask show" where police in masks will raid the place and if your pupils are too big for their liking - into the paddy wagon.

80. Imagine you are a medical student from Africa, well you better not go onto the street on Hitler's birthday because you will be beaten and possibly killed. BTW the guys that do it are Navalny supporters, but not only.

81. Walmart had interest in doing business in Russia many years ago. They decided against it as corruption is such a problem. Note they are very active in China.

82. Advertisements for apartment rentals very often say something like "Slavs only". They don't care who you are just what you look like.

84. Having worked in a university in Russia I can say that treating first year college students like children is often a good idea. Men generally don't really grow up until about the age of 25.

85. Not my story but was told to me by a former student. He was from Belgorod and decided to take his parents' new car for a spin. On the road an ambulance can and he pulled over to side of the road into what he thought was a puddle. The car fell into a meter deep pit.

88. This has been covered by widely by @kamilkazani and @SpaghettiKozak on his website which now defunct but Russians love alternative history where they are the masters of the world and attack Washington. There is also a real respect of Nazi Germany. "Comrade Hilter"⬇️⬇️⬇️



89. You can go to jail for 15 years for saying the word "war" but for murder a casual 2 years is common.

91. I was popular with the ladies in Russia because I 1. am not a drunk 2. cook and 3. don't beat women. These are highly valued and hard to find to traits in Russian men.

92. While that's being a bit rude, not all Russian men are drunk. Some are actually bright and if they are scientist and come up with a great idea, it's best they stay silent about it and flee the country. Your academic work will be stolen from you and you will be crushed.

94. Russian men are actually scared of women. I was present at my child's birth (a very difficult task in Russia). I told some Russian guys about it and they all reacted the same "eww gross, why would you want to be there?"

95. Though generally as a rule men are just not allowed to be anywhere near woman giving birth and for a few days after. It's insane but so are most things in that country.

96. I got thoroughly chewed out by a boss for coming to work sleep deprived for the half year of my child's life. "Men are not supposed to help take care of the baby" I was told.

97. While Russians hate homosexuals most Russian men are raised by a same-sex couple. His mother and grandmother.

98. I once watched a car crash happen right in front a cop who was directing traffic. As soon as it happened, he looked at his watch and just walked off instead of doing anything.

99. Which is quite the problem as if you are in a car crash and you move your car out from the middle of traffic, forget about insurance paying up. You need to stay put and wait for the cops to write a report. So many traffic jams are a result of this nonsense.

100. I am very lucky my car broke down when I was in Finland. Despite it being less than 2 years old, VW wasn't going to recognize any warranty in Russia. I got a major fix repair done on their dime because I was not in Russia at that moment.

104. A huge percentage of the population is under crippling debt. Payday loans and credit for iphones are omnipresent. Suicide is a common way out of such debt.

Tam na sredini nekje pise. Vir: I am pretty sure.

Ja jaz sem tudi pretty in sure
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Fritz ::

sir_mha je izjavil:

Tidule je izjavil:

sir_mha je izjavil:



Bellingcat jih je kar nekaj našel v zadnjem času. Zakaj jih ne bi še profesionalci?

Saj so jih, sam od kje ti blodnja, da bi morala vsaka agencija delat samo na svojih podatkih in kaj tocno je slabega v sodelovanju med obvescevalnimi agencijami?


Priznam, mogoče je preveč ambiciozno. Ampak ... takole razmišljam. Če sedaj amaterji lahko razkrinkavajo ruske vohune, tudi tiste, ki so odgovorni za najodmevnejše akcije v Evropi, potem bi to lahko počele tudi naše profesionalne službe? Sploh, recimo sedaj, ko je situacija glede varnosti napeta.

Glede sodelovanja, da, tukaj leži problem. Na primer, Švedi sploh niso dovolili Nemcem, da prisostvujejo njihovi raziskavi o razstreljenem plinovodu, ki se je zgodil na njihovem ozemlju. Dokaj radikalno, ampak smiselno. V našem primeru pa so celo javnosti morali omeniti, da so sodelovali s tujimi vohunskimi agencijami ... a niso vohuni drugače raje bolj redkobesedni??? Zakaj bi splošni javnosti razbobnal ta podatek? Mislim, da je logičen odgovor le, da ima ta tuja agencija močne zasluge, da je bila ta celica sploh odkrita. Od tu moje razočaranje.

Obveščevalne službe znotraj EU in NATA sodelujejo. Če to nisi vedel, si precej za luno. Lahko pa si prebereš zgodbo o Hermanu Simmu in si razširiš obzorja.

Večina vohunov dela z diplomatsko imuniteto in za tiste ne slišiš ničesar razen kakšne novičke koliko diplomatov so izgnali in seveda vice-versa.

Bolj zanimivo vprašanje je kako obravnavati napade znotraj družine, kot je razstrelitev Severnega toka 2 ali prisluškovanje slovenskemu arbitru. V prvem primeru je sum na UK+UA ali POL, v drugem pa na ZDA. A se vam zdi normalno, da znotraj neke obrambne zveze vodilne države škodujejo drugim državam zaradi uveljavitve lastnih interesov?

Malce nazaj je nekdo prilepil članek kjer v ZDA ponovno odkrito priznavajo, da bo Ukrajina uničena in bo izgubila precej ljudi zato, da se dosežejo njihovi interesi. Je to bolj ali manj grdo od početja 'diktatorjev'?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Pac-Man ::

Prva minuta, vse kaže, da Putin od prvih dni vojne improvizira brez plana in čaka, da se mu bo nebo končno zjasnilo.

The Odds of a New Russian Offensive | What the Aggressor Has Left in the Tank (English subtitles)


Today, Putin's potential forthcoming large-scale offensive in Ukraine is the talk of the town. However, we're going to break down the real odds of the Russian president staging a big-time comeback.

00:00 INTRODUCTION
02:06 WHAT PUTIN HAD A YEAR AGO
08:23 WHAT PUTIN HAS NOW
12:07 THE "BEST" TACTIC
17:07 THE PRICE OF HUMAN LIFE
20:32 WHAT WILL BE THE NEXT OFFENSIVE LIKE?
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Tidule ::

sir_mha je izjavil:

Tidule je izjavil:

sir_mha je izjavil:



Bellingcat jih je kar nekaj našel v zadnjem času. Zakaj jih ne bi še profesionalci?

Saj so jih, sam od kje ti blodnja, da bi morala vsaka agencija delat samo na svojih podatkih in kaj tocno je slabega v sodelovanju med obvescevalnimi agencijami?


Priznam, mogoče je preveč ambiciozno. Ampak ... takole razmišljam. Če sedaj amaterji lahko razkrinkavajo ruske vohune, tudi tiste, ki so odgovorni za najodmevnejše akcije v Evropi, potem bi to lahko počele tudi naše profesionalne službe? Sploh, recimo sedaj, ko je situacija glede varnosti napeta.

Glede sodelovanja, da, tukaj leži problem. Na primer, Švedi sploh niso dovolili Nemcem, da prisostvujejo njihovi raziskavi o razstreljenem plinovodu, ki se je zgodil na njihovem ozemlju. Dokaj radikalno, ampak smiselno. V našem primeru pa so celo javnosti morali omeniti, da so sodelovali s tujimi vohunskimi agencijami ... a niso vohuni drugače raje bolj redkobesedni??? Zakaj bi splošni javnosti razbobnal ta podatek? Mislim, da je logičen odgovor le, da ima ta tuja agencija močne zasluge, da je bila ta celica sploh odkrita. Od tu moje razočaranje.


Zakaj točno bi moral kakorkoli skrivat, da sodelovanje poteka? Meni se zdi popolnoma logično, da sodelovanje poteka in posledično tudi ni nič nenavadnega da povejo, da so sodelovali s tujimi zavezniki. Tako kot to pove policija, ko na čezmejnem nivoju izvedejo projekte. Namen spročila je jasen: Sodelujemo. In ravno zato je smiselno takšno infomacijo dat v javnost. Še več četudi mednarodnega sodelovanja ne bi bilo, ali bi bilo minimalno je pogosto v interesu države da se poudarja sodelovanje in enostnost znotraj regije. Sploh kadar se identificira zunanjo grožnjo.

Predvsem pa še vedno opletaš z besedo vohun, ki implicira povesem druge stvari, kot jih primarno delajo obveščevalne agencije.

Predvsem pa kot sem že napisal, če gre za spečo celico, potem je praktično nemogoče, da bi obveščevalna služba male ali srednje države lahko karkoli ugotovila brez širšega sodelovanja. Ali si kdo utopično predstavlja da imajo par milionske države, kot je Slovenije aktivne obveščevalce infiltrirane globoko v obveščevalnih strukuturah v 100 in več državah po svetu?

Predvsem pa "razkrinkanja" vohunov kot senzacionalistično napihuješ niso nič posebnega. Se dogaja dobesedno na dnevni ravni in to, kar "amaterji", kot jih opisuješ najdejo par primerov je dejansko banalno majhen del celotne slike. Praktično kadarkoli vidiš, da je nekje kak diplomat razglašen za persono non grata, je to posledica suma na obveščevalne dejavnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

sir_mha ::

Fritz je izjavil:


Obveščevalne službe znotraj EU in NATA sodelujejo. Če to nisi vedel, si precej za luno. Lahko pa si prebereš zgodbo o Hermanu Simmu in si razširiš obzorja.

Večina vohunov dela z diplomatsko imuniteto in za tiste ne slišiš ničesar razen kakšne novičke koliko diplomatov so izgnali in seveda vice-versa.

Bolj zanimivo vprašanje je kako obravnavati napade znotraj družine, kot je razstrelitev Severnega toka 2 ali prisluškovanje slovenskemu arbitru. V prvem primeru je sum na UK+UA ali POL, v drugem pa na ZDA. A se vam zdi normalno, da znotraj neke obrambne zveze vodilne države škodujejo drugim državam zaradi uveljavitve lastnih interesov?

Malce nazaj je nekdo prilepil članek kjer v ZDA ponovno odkrito priznavajo, da bo Ukrajina uničena in bo izgubila precej ljudi zato, da se dosežejo njihovi interesi. Je to bolj ali manj grdo od početja 'diktatorjev'?


Uf :) Zdej si pa nametal solato sem in tja, da si na kocu prišel na svoj račun. Kaj češ lepšga, če nekaj ne vemo, če nam nekaj ne gre, ali pa če smo malo zavistni, vedno je tukaj Amerrrika, ki nudi tolažbo. Blagor blaženim.

sir_mha ::

Tidule je izjavil:

a


Sem mislil, da sem bil dovolj jasen, da nimam nekih insajderskih informacij, kaj dejansko se je zgodilo. Izrazil sem določeno skepso glede naše obveščevalne, ki se mi zdi upravičena, in za katero bi lahko omenil še kakšne argumente, če je res potrebno. Npr. naš premier je hotel iti v Kijev nekaj dni preden se je začela vojna. Še prej je bilo v medijih objavljeno (s strani tretje osebe), da je Janša zagovarjal stališče, da Rusija ne bo napadla Ukrajine. V Franciji, na primer, je Macron odpustil vodjo obveščevalne službe, ker mu je servirala napačno interpretacijo (tako, ki jo je tudi zagovarjal Janša). Pri nas se seveda nikomur niti ni zdelo vredno, da bi o tem povprašal vlado, kako je bilo to pri nas. To je vsaj zame zelo zanimivo, pa tebi, se nisi ti o tem nič spraševal, kako se je naša SOVA obnesla v tem primeru? In zaradi tega se mi zdi primerno, da sem načeloma nezaupljiv do nekih služb, za katere v javnosti praktično nimamo nobenih informacij, pa bi jih morali imeti.

Besedo vohun sem namerno uporabil, itak vemo, o čem se pogovarjamo, saj smo prebrali novico (torej, nikakor ne o nekih diplomatih). To je ležerna terminologija, primerna za forum. Ampak, če vztrajate, sem lahko tudi bolj natančen.

Mimogrede, glede amaterjev Belingcata pa po moje nimaš vseh informacij. Ta Slovenski primer je kopija nekega primera, ki so ga oni odkrili. Metoda, neki konkretni principi, določeni podatki -- vse je enako, zato sem seveda vse skupaj primerjal. Se mi je zdelo, da je to tukaj jasno, je tudi Pacman zgoraj že dodal link na to.

xseki ::

No dajte mi zdaj povedat. Tisti, ki vojno redno spremljate. Kdaj bo vojne konec? Kdo je bližje zmagi? Se že pogajajo? Po poročilih se skoraj več nič ne izve.

Pac-Man ::

Tega še nisem videl, video

https://twitter.com/Obarg1/status/16067...

Na koncu je Dudajevu pripisan citat "Rusija bo umrla, ko bo vzšlo ukrajinsko Sonce."

P.S.

IMO so snemali v Mezažiriji, bivši janukovičevi rezidenci.





Sicer se Kadirov nekaj peni kje so bili Ukrajinci in zahod, ko so se oni borili za neodvisnost Ičkerije.
Seveda pozabi, da je njegov oče temu boju zaril nož v srce, video:

https://twitter.com/ruinwanderer/status...

Ramzan Kadyrov says, "Where we you when we were fighting for Ichkeria? When we were fighting for the interest of independence, why didn't European states, including Ukraine, support us?" Someone will probably get it across to him that Ukraine actually supported Ichkeria.

...

In the same excerpt video above, Kadyrov says "we can't" feed, raise, and educate the population of 1.5 mln, do construction and other projects (meaning as an independent state), "we cannot afford it" (нам это не потянуть).

This isn't a political or ideological justification but a line-up of economic reasons.

That's a hint that as soon as Chechnya has another viable economic model, the service to Moscow may be abandoned without scruples.

Clearly, there's a need to continue this conversation.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

Pac-Man ::

Grozev je v nizkem štartu.

https://twitter.com/christogrozev/statu...

Slovenia arrests two persons who its domestic security agency says are Russian illegal spies based in Ljubljana, reportedly holding Argentinian passports. Can't wait to get more details so we confirm their real identities.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

sir_mha ::

Pac-Man je izjavil:

Grozev je v nizkem štartu.

https://twitter.com/christogrozev/statu...

Slovenia arrests two persons who its domestic security agency says are Russian illegal spies based in Ljubljana, reportedly holding Argentinian passports. Can't wait to get more details so we confirm their real identities.


Dej mu napiš imena, N1 jih je že objavil.
https://n1info.si/novice/slovenija/kdo-...

Pac-Man ::

To so lažne identitete. Išče se prave, Ruske.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

sir_mha ::

Pac-Man je izjavil:

To so lažne identitete. Išče se prave, Ruske.


Da, samo začel bodo iskat pa pri lažnih.

mackilla ::

Kakšno orožje je to? Ogled na lastno odgovornost.
https://mobile.twitter.com/Milan8662/st...

Unilseptij ::

Pa je kdo objavil, kako in kje sta dejansko vohunila... zaenkrat berem samo, da sta imela lazni identiteti in dve podjetji, od katerih je ena bila galerija? Vohun mora biti ponavadi nekako povezan z domaco sceno, da lahko deluje...

darkolord ::

mackilla je izjavil:

Kakšno orožje je to? Ogled na lastno odgovornost.
https://mobile.twitter.com/Milan8662/st...
Izgleda kot ATGM. Počasni posnetek je editiran, da izgleda, kot da je kakšen rail gun, v resnici je pa izstrelek priletel spodaj desno in se ga vidi na prvem posnetku v normalni hitrosti.

Tidule ::

sir_mha je izjavil:

Tidule je izjavil:

a


Sem mislil, da sem bil dovolj jasen, da nimam nekih insajderskih informacij, kaj dejansko se je zgodilo. ...
...
...Mimogrede, glede amaterjev Belingcata pa po moje nimaš vseh informacij. Ta Slovenski primer je kopija nekega primera, ki so ga oni odkrili. Metoda, neki konkretni principi, določeni podatki -- vse je enako, zato sem seveda vse skupaj primerjal.

Si vse povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Pac-Man ::

mackilla je izjavil:

Kakšno orožje je to? Ogled na lastno odgovornost.
https://mobile.twitter.com/Milan8662/st...


Verjetno nek RPG ali breztrzajna puška, mislim, da se tako prevede.

Recoilless rifle @ Wikipedia
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

mackilla ::

darkolord je izjavil:

mackilla je izjavil:

Kakšno orožje je to? Ogled na lastno odgovornost.
https://mobile.twitter.com/Milan8662/st...
Izgleda kot ATGM. Počasni posnetek je editiran, da izgleda, kot da je kakšen rail gun, v resnici je pa izstrelek priletel spodaj desno in se ga vidi na prvem posnetku v normalni hitrosti.

Sem mislil,da je tista nemška mina,ki je na stojalu ampak verjetno ne reagira na pehoto. So bili neki posnetki pred časom in je bilo ful podobno.
««
243 / 830
»»