» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
244 / 829
»»

sir_mha ::

Tidule je izjavil:

sir_mha je izjavil:

Tidule je izjavil:

a


Sem mislil, da sem bil dovolj jasen, da nimam nekih insajderskih informacij, kaj dejansko se je zgodilo. ...
...
...Mimogrede, glede amaterjev Belingcata pa po moje nimaš vseh informacij. Ta Slovenski primer je kopija nekega primera, ki so ga oni odkrili. Metoda, neki konkretni principi, določeni podatki -- vse je enako, zato sem seveda vse skupaj primerjal.

Si vse povedal.


Ja a ti misliš, da ima kdo tukaj insajderske informacije s SOVE :D Potem bi moje slutnje ratale dejstvo. Nekej ti logika ne štima, in če je to vse, kar premoreš s komentarjem, potem očitno izgubljam čas.

wcpapir ::

Meni res ni jasno zakaj mi tw tega videa ne pokaze. Imam vklopljeno da mi pokaze sensitive videe

sir_mha ::

Evo, počasi prihaja več informacij. To bi pa že bil argument proti moji skepsi. Mene sicer ne prepriča preveč.

Odkritje vohunov je Miklavčič ocenil za "uspeh Sove", in sicer tudi v primeru, če je podatek, da v Sloveniji deluje obveščevalna celica, Sova dobila od partnerske službe. "Ta partnerska služba je Sovi zaupala," je poudaril.


https://n1info.si/novice/slovenija/stro...

mackilla ::

wcpapir je izjavil:

Meni res ni jasno zakaj mi tw tega videa ne pokaze. Imam vklopljeno da mi pokaze sensitive videe

Tule sem ga našel na drugi strani. Mogoče ti bo tu odprlo.
https://mobile.twitter.com/bayraktar_1l...

Pac-Man ::

Tik Tok bataljon se je menda spravil na rusko TV ekipo

https://twitter.com/AlexKokcharov/statu...

In #Melitopol, #Zaporizhzhia region, south #Ukraine, several #Russia|n servicemen of #Chechnya-based Akhmat battalion reportedly attacked the TV crew of Russian NTV channel, allegedly beating up a cameraman and sexually assaulting a female journalist.

Letter from NTV, Russian Kremlin-controlled TV channel, detailing the details of the incident:



Zna bit vzrok za

Pac-Man je izjavil:

Sicer se Kadirov nekaj peni kje so bili Ukrajinci in zahod, ko so se oni borili za neodvisnost Ičkerije.

Seveda pozabi, da je njegov oče temu boju zaril nož v srce, video:

https://twitter.com/ruinwanderer/status...

Ramzan Kadyrov says, "Where we you when we were fighting for Ichkeria? When we were fighting for the interest of independence, why didn't European states, including Ukraine, support us?" Someone will probably get it across to him that Ukraine actually supported Ichkeria.

...

In the same excerpt video above, Kadyrov says "we can't" feed, raise, and educate the population of 1.5 mln, do construction and other projects (meaning as an independent state), "we cannot afford it" (нам это не потянуть).

This isn't a political or ideological justification but a line-up of economic reasons.

That's a hint that as soon as Chechnya has another viable economic model, the service to Moscow may be abandoned without scruples.

Clearly, there's a need to continue this conversation.


Pač malo grozi s potencialnimi posledicami, če ne bo po njegovo.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

wcpapir ::

Odpre hvala.

Izgleda da se mesec dva nebo kaj dosti dogajalo na bojiscu, pocasi bi se lahko malo vsedli skupaj in si vsaj povedali okvire :)

mackilla ::

wcpapir je izjavil:

Odpre hvala.

Izgleda da se mesec dva nebo kaj dosti dogajalo na bojiscu, pocasi bi se lahko malo vsedli skupaj in si vsaj povedali okvire :)

Saj so si. Rusi hočejo štiri ukrajinske pokrajine. Ukrajinci so jim rekli naj spizdijo. Ko je Putin priključil ukrajinske pokrajine je zaprl vse možnosti za pogajanja in to zase in za Ukrajince.

bbbbbb2015 ::

mackilla je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Meni res ni jasno zakaj mi tw tega videa ne pokaze. Imam vklopljeno da mi pokaze sensitive videe

Tule sem ga našel na drugi strani. Mogoče ti bo tu odprlo.
https://mobile.twitter.com/bayraktar_1l...


To je verjetno zadetek termobarične granate, verjetno 155mm.

Obstaja ena eksperimentalna NATO granata:
https://www.forbes.com/sites/davidhambl...

V bistvu granata detonira zgodaj, ker termobarični eksploziv nima oksidanta. Jemlje kisik in tudi dušik iz zraka. Zato je taka sled, ko se detonacija začne. Sled je oranžna, zdaj se točno ne spomnim, kateri reaktant je to. Mislim, da ima veze z aluminijem. RPG to ni, ker pušča belo rahlo sled. Pa to je sled morda slabih 100m, mislim da manj.

Termobarična granata je bi naj bila duplo močnejša, ker ima samo razstrelivo, oksidanta pa ne. Slabost pa je, da rabi res dober dostop do kisika/dušika.

To je čisto eksperimentalno strelivo.

Po moje.

Zgodovina sprememb…

Pac-Man ::

Vam rečem, filme bodo snemali o tem, kako so Ukrajinci prenehali uporabljat Ruščino, nit.

https://twitter.com/TheStanislawski/sta...

You might have seen my April thread where I told the story of how my family got Russified throughout the XX century. I mentioned that my family started speaking more Ukrainian at home.

9 months later, we are all Ukrainian-only speakers.
Let me share what it feels like.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Utk ::

Samo da v ruskih filmih bo prikazano kako niso smeli več govorit rusko...

Tidule ::

sir_mha je izjavil:

Tidule je izjavil:

sir_mha je izjavil:

Tidule je izjavil:

a


Sem mislil, da sem bil dovolj jasen, da nimam nekih insajderskih informacij, kaj dejansko se je zgodilo. ...
...
...Mimogrede, glede amaterjev Belingcata pa po moje nimaš vseh informacij. Ta Slovenski primer je kopija nekega primera, ki so ga oni odkrili. Metoda, neki konkretni principi, določeni podatki -- vse je enako, zato sem seveda vse skupaj primerjal.

Si vse povedal.


Ja a ti misliš, da ima kdo tukaj insajderske informacije s SOVE :D Potem bi moje slutnje ratale dejstvo. Nekej ti logika ne štima, in če je to vse, kar premoreš s komentarjem, potem očitno izgubljam čas.

definitivno izgubljaš čas, če v enem stavki izjaviš da nimaš insajderskih infomacij, v naslednjem pa blodiš, kako je bila to samo kopija primera in kako je vse enako. Kot že rečeno, to da sodelujejo z tujimi varnostnimi službami je izspotavljeno z namenom. In to da sodelovanje dobro poteka je dodana vrednost in ne slabost, kot bi ti rad predstavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Pac-Man ::

Bivši ukrajinski obrambni minister, nit&članek

https://twitter.com/Andriypzag/status/1...

Every endgame discussion for this war ends up with “What about Crimea?” And every time nuclear escalation risk is mentioned. I address this risk in the article. I believe it’s overrated and quite improbable. Link in a first comment and few key quotes in a 🧵below:

...

the recent attempted annexation of four more Ukrainian regions, have dramatically diminished the symbolic significance of the occupied peninsula. Over the past eleven months, Crimea has lost its uniqueness and has instead become one part of a far larger geopolitical confrontation

...

in a rare example of public discord between Moscow and Beijing, China also indicated its disapproval of Putin’s nuclear threats.

Some still feel Crimea is somehow different… This discounts the fact that any military operation to retake Crimea would almost certainly only begin following the complete collapse of Russia’s position in mainland Ukraine.

...

Nuclear weapons will not be able to fix Putin’s military failures or prevent Russia from losing the war. Instead, crossing the nuclear threshold would likely result in crushing international consequences and possibly even the end of the Putin regime.




Tudi to, novinar WaPo

https://twitter.com/MaxBoot/status/1620...

As an unsentimental practitioner of realpolitik, Xi does not want to wind up on what could be the losing side. @FT reports “China now perceives a likelihood that Russia will fail to prevail against Ukraine and emerge from the conflict a ‘minor power'."


in to, Kasparov

https://twitter.com/Kasparov63/status/1...

Putin believed Russia's position as energy exporter was too strong, his war on Ukraine would be short, and the West too weak and divided. China is stronger and skillful, but vulnerable to boycotts. Xi is watching Western unity vs Russia carefully.

Putin's miscalculations and overconfidence aside, he also felt he had no choice as Russia declined. Once dictatorships run out of domestic enemies, they inevitably begin foreign adventures to distract, enflame, and stay relevant.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

Pac-Man ::

to, nit

https://twitter.com/ElbridgeColby/statu...

"I sympathise with Ukraine’s desire to fight on...Their cause is just. But their war aims are unrealistic. Western tanks are a symbol of commitment and they will eventually improve Ukraine’s chances of piercing Russian fortifications. But they are not a game changer."

...


in to, analitik pri CITeam

https://twitter.com/Mortis_Banned/statu...

As the Russians are indeed dug in, I propose that together with tanks, think tanks like whatever this guy works for should be sent to Ukraine, those minefields aren't going to clear themselves

On a more serious note, I've read enough Ukrainian interviews describing the difficulties of going up against latest Russian tanks and reports on even the Soviet-made BMP-2 being a valued trophy to believe that Western-made tanks and IFVs may indeed be a game changer

In maneuver warfare, a lot of success may depend on tactical engagements, and there the improved fire control, situational awareness, protection and anti-armor capabilities could give Ukraine an edge to decide another daring operation like the East Kharkiv offensive

Russia appears to be trying to turn the conflict into a war of attrition and grind the Ukrainians down with superior numbers and fires

Given that Western support is not unlimited, Ukrainians, therefore, have to return the war to maneuver, and this is where Western armor matters

For maneuver to be even more successful, Ukraine, of course, needs longer-range precision munitions to hit Russian logistics and HQs - such as rockets and those deployed by Western fighter jets, which can also ensure air superiority or at least keep the airspace contested

Ukraine has shown that they have the operational art, tactical skills and motivated soldiers to deliver decisive defeats to Russia, what they need is more tools to do that
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

fulk ::

Če bi zahodu v interesu končati vojno, v kateri je defakto že vključen, bi naredil vojaški sejem v ukrajini. To kapljanje vojaške tehnike je zgolj podaljševanje konflikta. Očitno nekomu v interesu.

lisaac ::

fulk je izjavil:

Če bi zahodu v interesu končati vojno, v kateri je defakto že vključen, bi naredil vojaški sejem v ukrajini. To kapljanje vojaške tehnike je zgolj podaljševanje konflikta. Očitno nekomu v interesu.


Sledi toku denarja.. in našel boš interesanta.

fur80 ::

fulk je izjavil:

Če bi zahodu v interesu končati vojno, v kateri je defakto že vključen, bi naredil vojaški sejem v ukrajini. To kapljanje vojaške tehnike je zgolj podaljševanje konflikta. Očitno nekomu v interesu.


Ne morejo, ker se spreminja taktika, ter morajo natrenirati ljudi, ki bodo delali na Zahodnem orožju. Ukrajinci so navajeni ruskega orožja, ki pa ga na Zahodu skoraj ni več in ga morajo kupovati od raznih dilerjev in "čudnih" držav. Ukrajinci pa rabijo Zahodno orožje, ker jim to daje prednost z ruskim orožjem so samo enakovredni z Zahodnim so v prednosti, ampak spet to rabijo izurjene ljudi in to se sedaj pripravlja!

Aja pa še najbolj znan primer dopinga v GDR:

gozdar1 ::

Predvsem nekatere države v evropi (nemčija) se bojijo eskalacije. Zato tudi previdno in po malem in zato ukrajina tudi še vedno ni dobila orožja z večjim dometom. Upam , da se zavedata kaj sledi če kaka ruska raketa "zaide" na poljsko,..

fur80 ::

gozdar1 je izjavil:

Predvsem nekatere države v evropi (nemčija) se bojijo eskalacije. Zato tudi previdno in po malem in zato ukrajina tudi še vedno ni dobila orožja z večjim dometom. Upam , da se zavedata kaj sledi če kaka ruska raketa "zaide" na poljsko,..


Orožja bodo dobili koliko češ, problem je v ljudeh, ki bi to znali uporabljati. Nemčija je itak naredila kar je morala, sedaj bodo palico prevzele USA, UK, Poljska, Nizozemska, Baltske države, ki se Rusov ne bojijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

fulk ::

Če je problem v osebju, bi komot (ZDA&zahod) najela plačance, katerih je najbrž v izobilju po zadnjih nekaj vojnah.

BorutO ::

Invictus je izjavil:

Folk misli, da je vojna COD >:D.


Ko pogledaš kakšne videe na youtubu od The Sun, pa spodaj vidiš komentarje o vsem živem ... ko odpreš profile teh komentatorjev, pa vidiš ... igrajo mincrafts, call of duty, pa ... večinoma sami taki, ki si mislijo, da bi oni v vojni bili tudi tako dobri ... tako kot oni model, ki je pisal za vpis v vojsko, da je odličen model, ker v eni igrici z nožem pokolje vse nasprotnike.

Vojna ni šala. Vse je ok, dokler ne začnejo umirati civilisti, predvsem pa najbolj nedolžni v tej vojni - otroci. To je isto kot da bi zdaj jaz ali pa ti, ali pa kdo koli drug na tem forumu prebiral v miru kaj lepega komentiramo, naslednjo sekundo bi pa nas razčetverilo ...

V tej vojni je najbolj žalostno, da rešetajo stanovanjske bloke en za drugim. V nekaterih mestih so čisto vsi bloki zbombardirani ... Imam občutek, da je ukrajinskih vojakov manj, kot uničenih stavb. Nekatere vasi so rusi dobesedno zravnali .. vse hiše so zbombardirali ... čemu in zakaj?

fulk ::

Ni dvoma. Ukrajino so potisnili 15 let v preteklost. Vzhodni del še posebej.

BorutO ::

Verjetno še desetletje zadaj, ampak kaže jim v redu.

https://www.msn.com/en-us/news/technolo...

Telbanc ::

Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

fulk ::

BorutO je izjavil:

Verjetno še desetletje zadaj, ampak kaže jim v redu.

https://www.msn.com/en-us/news/technolo...


S pravimi investitorji je mogoče povrniti materialni del države dokaj hitro. Poglej nemčijo po 2sv. V roku 10 let je bila že top igralec v svetu.
Bo pa v ukrajini prava poplava psihološko uničenih ljudi, vojakov in civilistov.

fur80 ::

fulk je izjavil:

Če je problem v osebju, bi komot (ZDA&zahod) najela plačance, katerih je najbrž v izobilju po zadnjih nekaj vojnah.


Fronta je dolga čez 1000km, koliko ljudi se pa bojuje, verjetno 500 000 na 500 000? Koliko misliš, da je plačancev na svetu, ki bo šlo v to mesoreznico?

Telbanc ::

https://n1info.si/novice/svet/poljska-u...

"Nemčija bo na bojišča poslala 14 takšnih tankov, poroča televizija ntv"

"Ob tem bi lahko dostavili še 88 starejših tankov leopard 1, povzema tiskovna agencija Reuters."

https://www.adl.org/resources/hate-symb...
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Maxlos ::

fur80 je izjavil:

fulk je izjavil:

Če je problem v osebju, bi komot (ZDA&zahod) najela plačance, katerih je najbrž v izobilju po zadnjih nekaj vojnah.


Fronta je dolga čez 1000km, koliko ljudi se pa bojuje, verjetno 500 000 na 500 000? Koliko misliš, da je plačancev na svetu, ki bo šlo v to mesoreznico?

Koliko je revežev, kio po smrti dobi 0.5 mijona $.
Barking up the wrong tree

Invictus ::

BorutO je izjavil:

V tej vojni je najbolj žalostno, da rešetajo stanovanjske bloke en za drugim. V nekaterih mestih so čisto vsi bloki zbombardirani ... Imam občutek, da je ukrajinskih vojakov manj, kot uničenih stavb. Nekatere vasi so rusi dobesedno zravnali .. vse hiše so zbombardirali ... čemu in zakaj?

So jih tudi Ukrajinci, ne samo Rusi. Sploh bolj rusko govoreče vasi. Že od leta 2014...

Pač nekam streljaš, da mine čas in da vršiš pritisk.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

bbbbbb2015 je izjavil:


To je verjetno zadetek termobarične granate, verjetno 155mm.

Obstaja ena eksperimentalna NATO granata:
https://www.forbes.com/sites/davidhambl...

V bistvu granata detonira zgodaj, ker termobarični eksploziv nima oksidanta. Jemlje kisik in tudi dušik iz zraka. Zato je taka sled, ko se detonacija začne. Sled je oranžna, zdaj se točno ne spomnim, kateri reaktant je to. Mislim, da ima veze z aluminijem. RPG to ni, ker pušča belo rahlo sled. Pa to je sled morda slabih 100m, mislim da manj.

Termobarična granata je bi naj bila duplo močnejša, ker ima samo razstrelivo, oksidanta pa ne. Slabost pa je, da rabi res dober dostop do kisika/dušika.

To je čisto eksperimentalno strelivo.

Po moje.

155mm, najbrž ne. Prepoložna trajektorija.

Pač zgleda tisti netrzajni toip, ki jih je imela tudi JLA. Da ga daš lahko na pickup...

Termobarične bombe niso nič ekspreminetalne, ampak jih imajo že vsi v svojem arzenalu precej časa. Rusi so naredili tudi FOAB (Father Of All Bombs - https://opensearch.org/).

So pa simple, naredijo ekplozivni oblak, ki se razširi v vse odprtine, in potem to vžgejo. Grda zadeva. razstreli malo, pobije pa precej žive sile, predvsem, ker popoka pljučne mešičke zaradi hitre spremembe tlaka. Grda smrt, ker se zadušiš v lastni krvi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mackilla ::

Invictus je izjavil:

BorutO je izjavil:

V tej vojni je najbolj žalostno, da rešetajo stanovanjske bloke en za drugim. V nekaterih mestih so čisto vsi bloki zbombardirani ... Imam občutek, da je ukrajinskih vojakov manj, kot uničenih stavb. Nekatere vasi so rusi dobesedno zravnali .. vse hiše so zbombardirali ... čemu in zakaj?

So jih tudi Ukrajinci, ne samo Rusi. Sploh bolj rusko govoreče vasi. Že od leta 2014...

Pač nekam streljaš, da mine čas in da vršiš pritisk.

Daj si poglej kaj so Rusi naredili z donbasom in nehaj nabijati. Ne,da so razbili vasi ampak cela mesta. In to mesta za katera trdijo,da so jih prišli osvoboditi. Ta mesta ne bodo nikoli obnovljena in preden bo konec bo razrušena še večina od tega kar je ostalo. Od leta 2014 naprej je vojna ker so Rusi poslali svojo vojsko v Ukrajino in zdaj ti misliš,da so samo Ukrajinci obstreljevali Ruse.

Maxlos ::

mackilla je izjavil:

Invictus je izjavil:

BorutO je izjavil:

V tej vojni je najbolj žalostno, da rešetajo stanovanjske bloke en za drugim. V nekaterih mestih so čisto vsi bloki zbombardirani ... Imam občutek, da je ukrajinskih vojakov manj, kot uničenih stavb. Nekatere vasi so rusi dobesedno zravnali .. vse hiše so zbombardirali ... čemu in zakaj?

So jih tudi Ukrajinci, ne samo Rusi. Sploh bolj rusko govoreče vasi. Že od leta 2014...

Pač nekam streljaš, da mine čas in da vršiš pritisk.

Daj si poglej kaj so Rusi naredili z donbasom in nehaj nabijati. Ne,da so razbili vasi ampak cela mesta. In to mesta za katera trdijo,da so jih prišli osvoboditi. Ta mesta ne bodo nikoli obnovljena in preden bo konec bo razrušena še večina od tega kar je ostalo. Od leta 2014 naprej je vojna ker so Rusi poslali svojo vojsko v Ukrajino in zdaj ti misliš,da so samo Ukrajinci obstreljevali Ruse.

A ni po zahodnih standardih, demokracija na strani močnejših. Verjento to ne vleja samo za eno stran.
Barking up the wrong tree

Invictus ::

Maxlos je izjavil:


A ni po zahodnih standardih, demokracija na strani močnejših. Verjento to ne vleja samo za eno stran.

Jap, to nam govori cel Bližnji vzhod in Afrika.

Rusi samo uveljavljajo demokracijo v Ukrajini na ameriški način...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gozdar1 ::

Če bi to držalo bi bil irak 51 ameriška država. Tako pa je proiranski proksi.
Kar rusi počnejo je imperjalizem na nivoju 19 stol, kot se za zadnjo evropsko kolonjalno silo spodobi.

fulk ::

Telbanc je izjavil:

https://n1info.si/novice/svet/poljska-u...

"Nemčija bo na bojišča poslala 14 takšnih tankov, poroča televizija ntv"

"Ob tem bi lahko dostavili še 88 starejših tankov leopard 1, povzema tiskovna agencija Reuters."

https://www.adl.org/resources/hate-symb...


Haha. Dobro oko.
Itak drugega od naključja ne sme biti. Baje. Ker pol bom hitro končal na črni listi.

fur80 je izjavil:

fulk je izjavil:

Če je problem v osebju, bi komot (ZDA&zahod) najela plačance, katerih je najbrž v izobilju po zadnjih nekaj vojnah.


Fronta je dolga čez 1000km, koliko ljudi se pa bojuje, verjetno 500 000 na 500 000? Koliko misliš, da je plačancev na svetu, ki bo šlo v to mesoreznico?


Fronta je dolga, tolikor kolikor lahko Putin spravi ljudi na fronto na dane lokacije. Samo to bi bilo potrebno parirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fulk ()

mackilla ::

Invictus je izjavil:

Maxlos je izjavil:


A ni po zahodnih standardih, demokracija na strani močnejših. Verjento to ne vleja samo za eno stran.

Jap, to nam govori cel Bližnji vzhod in Afrika.

Rusi samo uveljavljajo demokracijo v Ukrajini na ameriški način...

Seveda in Hitler je napadel sosede,ker je britanski imperij napadel Afganistan.

Invictus ::

gozdar1 je izjavil:

Če bi to držalo bi bil irak 51 ameriška država. Tako pa je proiranski proksi.
Kar rusi počnejo je imperjalizem na nivoju 19 stol, kot se za zadnjo evropsko kolonjalno silo spodobi.

Ne more, ker je Irak mednarodno priznana država.

Da je proiranski proxy, so pa krive ZDA.

Prej je bil Irak tampon cona pred Perzijci...

mackilla je izjavil:

Invictus je izjavil:

Maxlos je izjavil:


A ni po zahodnih standardih, demokracija na strani močnejših. Verjento to ne vleja samo za eno stran.

Jap, to nam govori cel Bližnji vzhod in Afrika.

Rusi samo uveljavljajo demokracijo v Ukrajini na ameriški način...

Seveda in Hitler je napadel sosede,ker je britanski imperij napadel Afganistan.

Britanci imajo s svojimi kolonijami sami dovolj krvave kože in genocida, tako da niso ravno nek demokratični standard...

Da ne govorijo o državni podpori prodaje mamil... in pošiljanja vojne mornarice v znak ščitenja le tega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

gozdar1 ::

Invictus je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Če bi to držalo bi bil irak 51 ameriška država. Tako pa je proiranski proksi.
Kar rusi počnejo je imperjalizem na nivoju 19 stol, kot se za zadnjo evropsko kolonjalno silo spodobi.

Ne more, ker je Irak mednarodno priznana država.

Da je proiranski proxy, so pa krive ZDA.

Prej je bil Irak tampon cona pred Perzijci...

mackilla je izjavil:

Invictus je izjavil:

Maxlos je izjavil:


A ni po zahodnih standardih, demokracija na strani močnejših. Verjento to ne vleja samo za eno stran.

Jap, to nam govori cel Bližnji vzhod in Afrika.

Rusi samo uveljavljajo demokracijo v Ukrajini na ameriški način...

Seveda in Hitler je napadel sosede,ker je britanski imperij napadel Afganistan.

Britanci imajo s svojimi kolonijami sami dovolj krvave kože in genocida, tako da niso ravno nek demokratični standard...

Da ne govorijo o državni podpori prodaje mamil... in pošiljanja vojne mornarice v znak ščitenja le tega...


Saj je ukrajina tudi mednarodno priznana država pa rusov to nič ne ovira pri aneksijah.

fulk ::

Nekaj moram vprašati.
Zakaj ste tako šokirani od osvajalnih vojn, ki se dogajajo v vašem času, tiste pretekle iz knjig pa prebirate z užitkom.
A mislite, da ko je Julij Cezar aneksiral zgornjo Panonijo, je bilo kaj manj posiljevanja domorodk?

mackilla ::

fulk je izjavil:

Nekaj moram vprašati.
Zakaj ste tako šokirani od osvajalnih vojn, ki se dogajajo v vašem času, tiste pretekle iz knjig pa prebirate z užitkom.
A mislite, da ko je Julij Cezar aneksiral zgornjo Panonijo, je bilo kaj manj posiljevanja domorodk?

Se pravi,da je za vse kriv Julij Cezar? Lahko zdaj odgovornost za vse invazije po koncu rimskega imperija prevalimo na njega?

TheBlueOne ::

fulk je izjavil:

Nekaj moram vprašati.
Zakaj ste tako šokirani od osvajalnih vojn, ki se dogajajo v vašem času, tiste pretekle iz knjig pa prebirate z užitkom.


Ker so dandanes neumne. To se posebej kaze v trenutni, kee kaj pa so trenutni benifiti za Rusijo? Vec casa kot pretece slabse je, do take mere, da se bodo polno mobilizirali, politicno izolirali, tehnolosko pa je vprasanje, ce so se kakorkoli relevantni, ceprav tudi prej niso bili nek igralec.

Manjka samo se kaksen dober tehnoloski preboj pri energiji in padejo na nivo irelevance kaksne afriske drzave.

fulk ::

Kdor je zaveznik populacijsko najštevilčnejših držav sveta in držav, kjer bo srednje do dolgoročna prihodnost nihala, težko postane tako irelevanten kot opisujete.

TheBlueOne ::

Ni nujno tako, tehnologija ze lep cas spreminja pravila igre. Sploh pa ni mozno postaviti neke stoletne agende, ker se vsi igralci prilagajajo. Trenutno pridobivajo na vplivu predvsem ZDA, kako bodo te drzave vnovcile stevilcnost pa ne vem.

shmandi ::

fulk je izjavil:

Nekaj moram vprašati.
Zakaj ste tako šokirani od osvajalnih vojn, ki se dogajajo v vašem času, tiste pretekle iz knjig pa prebirate z užitkom.
A mislite, da ko je Julij Cezar aneksiral zgornjo Panonijo, je bilo kaj manj posiljevanja domorodk?

In kdo je šokiran? To, da zavzameš eno stran, je nekaj čisto običajnega.
In normalno je, da večina ljudi navija za to, da se osvajalski pohod rusije ustavi v ukrajini in se ne razširi na naše sosednje države in še naprej...

Tidule ::

Invictus je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Če bi to držalo bi bil irak 51 ameriška država. Tako pa je proiranski proksi.
Kar rusi počnejo je imperjalizem na nivoju 19 stol, kot se za zadnjo evropsko kolonjalno silo spodobi.

Ne more, ker je Irak mednarodno priznana država.

A Ukrajina pa ni? tolk o licemerstvu, še pri whataboutizmih odblodiš v tri dni.

Invictus ::

Saj je bila Jugoslavija tudi, pa je razpadla.

Tako tudi Slovenci ne bi smeli imeti svoje države...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

Saj je bila Jugoslavija tudi, pa je razpadla.

Tako tudi Slovenci ne bi smeli imeti svoje države...


Razpad pac ni enako kot pa vojasko zavzeti in aneksirati. Ali imas slucajno se kje Jugoslavijo, ki trenutno benti, da je izgubila Slovenijo?

gozdar1 ::

Delov jugoslavije ni anektirala nobena sosednja država. Niti slovenije ni oboroževala, kaj šele pošiljala "prostovoljcev".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

Pac-Man ::

Suško, samo sem videl že drugje, tole je pa bolj ekstenzivna nit. Video na povezavi.

https://twitter.com/igorsushko/status/1...

Family arrested at a Krasnodar restaurant "Na Drovakh" for having an anti-war conversation. Person overheard Olesya & Alexei Ovchinnikov's table conversation and called the police. Police arrested them at the restaurant and took away their 9-year-old child.

When Putin's fascist police arrived, they handcuffed the parents, Olesya & Alexei Ovchinnikov, and held them down flat on the floor of the restaurant for over an hour before taking them to jail, according to eyewitnesses.

Olesya Ovchinnikova was defiant after getting handcuffed by Putin's gestapo during dinner with her husband & 9-year-old child for having a pro-Ukraine conversation at the table, at which time another person reported them to the police. She says: [video]

"SlavaUkraïni (Glory to Ukraine), no, no, I will not shut my mouth. No! I will not shut my mouth! Glory to Ukraine! Glory to the Heroes! ... "
To Putin's gestapo taping: "I can feel how ashamed you are. I know. In your youthful age how you live in shame for everything you do."


UPDATE: Local media report Olesya & Alexei Ovchinnikov face 3-5 years in prison. It is unclear if they are currently in custody - rumor that either both or just the wife were released from custody to report to police today, but the person(s) went into hiding instead.

UPDATE 2: Appears the father is in jail. The regime may have released the mother for a few hours to arrange for the care of their 9-year-old daughter before voluntarily returning to the police station. But it seems she may have fled instead. Currently conflicting information.



Potem imajo pa menda fašizem & genocid v Ukrajini, kjer so v Mariupolu 2x zapored izvolili župana, ki ne zna Ukrajinsko, v Slovjansku pa sta se v 2. krog uvrstila kandidata, ki sta zagovarjala antimajdan pozicijo in enotnost z Rusijo.
Narobe svet.

@6:25

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

mackilla ::

Invictus je izjavil:

Saj je bila Jugoslavija tudi, pa je razpadla.

Tako tudi Slovenci ne bi smeli imeti svoje države...

Se pravi,ker je razpadla Sovjetska zveza Rusi nebi smeli imeti svoje države? Genialno.

Tidule ::

Invictus je izjavil:

Saj je bila Jugoslavija tudi, pa je razpadla.

Tako tudi Slovenci ne bi smeli imeti svoje države...


Kdo točno je leta 1991 okupiral Slovenijo in nas prisilno aneksiral?
««
244 / 829
»»