» »

Pomoč pri izbiri prenosnika za obdelavo fotografij

Pomoč pri izbiri prenosnika za obdelavo fotografij

Rebeka14 ::

Pozdravljeni,

prosila bi vas za pomoč pri izbiri laptopa z namenom obdelave fotografij in tudi video vsebin. Ker imam manjši budget kupujem rabljen laptop, trenutno pa se odločam med naslednjima dvema možnostma.

1. Asus VivoBook Pro 17 N705UD:

Processor: Intel Core i7 8550U 1.80 GHz (max turbo speed 4.00 GHz)
Chipset: Integrated Intel CPU
Memory: 16GB RAM
Display: 17.3", full HD (1920x1080), 100% sRGB, IPS, wide view technology
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 1050
Storage: hard drive: 1TB 5400rpm SATA HDD, solid state drive: 256GB SATA 3.0 M2 SSD

Ta laptop je star 2 leti in ima še 1 leto kasko garancije. Na uradni Asus strani trdijo, da je sRGB spekter pokrit v celoti (100%), vendar sem na različnih tujih straneh prebrala da pokriva nekje med 87-92%. Stane 800€, cena novega je okrog 1300€.Ima pa tudi nalepko - eye care: 30% blue ligh reduction - morda to vpliva na barve (color accuracy)?

2. HP ENVY Notebook - 17-n102nm (ENERGY STAR)

Product number: P3L97EA
Processor: Intel® Core™ i7-6700HQ with Intel® HD Graphics 530 (2.6 GHz, up to 3.5 GHz, 6 MB cache, 4 cores)
Chipset: Intel HM170
Memory: standard 16 GB DDR3L SDRAM (2 x 8 GB)
Video Graphics: NVIDIA GeForce GTX 950M (4 GB DDR3L dedicated)
Hard Drive: 1 TB 5400 rpm SATA SSHD, SSD 265 GB Samsung (SSD added aditionally by current owner)
Display: 43.9 cm (17.3") diagonal FHD IPS anti-glare WLED-backlit (1920 x 1080)
Keyboard: Full-size island-style backlit with numeric keypad

Ta laptop je star dobra 3 leta in ni več v garanciji. Lastnik ga je prav tako uporabljal za obdelavo fotografij in trdi, da pokriva 111% sRGB (po kalibraciji), na spletu pa nikjer ne ne najdem tega podatka za točno ta model. Stane 700€, cena novega pa je trenutno okrog 1500€.

Vnaprej hvala za kakršnokoli pomoč!

nejcek74 ::

sRGB je v resnici najmanjši skupni imenovalec. Če obdeluješ fotke za uporabo na spletu je tudi vse kar rabiš (ker vsi ostali gledajo v sRGB)


če je blue light reduction ona zadeva ki se avtomatično izključuje zvečer potem je samo v napoto v smislu color accuracy. Verjetno se da izklopit.

klinker ::

Jst bi tu raje gledal za cem novim z Ryzen 4xxx APUji. Za jurja bi naj bli ze kr spodobni, ker AMD pac ni tako nesramno drag kot ta zgornja zastarela jajca.

opeter ::

klinker je izjavil:

Jst bi tu raje gledal za cem novim z Ryzen 4xxx APUji. Za jurja bi naj bli ze kr spodobni, ker AMD pac ni tako nesramno drag kot ta zgornja zastarela jajca.


Podpis. Ne kupovati starih generacij procesorjev.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

TheBlueOne ::

Na Ebayu in menda tudi Amazonu imas ugodne Lenovo refurbished, po spominu boljse cene, praviloma z garancijo.

Kar se tice barv pa se jaz ne bi pretirano sekiral, ker za neko kakovost bo Laptop verjetno izven tvojega budgeta, pa se potem ne vem, kaj bi pridobila, ce zadeve ne gredo v nek ultra profi print. Glede na budget nisi nek tezek profi, tako da se mi zdi, da ti samo skusajo prodati staro kramo skozi nek skrbno izbran parameter. Ce nimas denarja in zelis delati je garancija najbolj pomembna. Ce uspes sluzit, kar b.p. lahko brez tega sRBG prestiza, pa si kupis soliden zunanji monitor, ker laptop tako ali tako ni najbolj kamot za tako delo.

iso2000 ::

Jaz imam za dopust ipd kar zadnjo generacijo ipad-a 128GB. Uporabljam pa Lightroom in dela presenetljivo dobro. Tudi 4K video prežveči bp. Pod obdelavo fotografij mislim obdelavo RAW datotek, obrezave, poravnave itd. Za video, pa lepljenje filmčkov skupaj, dodajanje prehodov in izvoz končnega izdelka.
V kombinaciji s stacionarnim računalnikom je zame to dobra rešitev, saj mi Lightroom nalaga fotografije v oblak in ko pridem domov me fotografije že čakajo na računalniku za nadaljno obdelavo. Sem bil kar presenečen, da ipad brez posebnih težav prežveči tudi 45MP RAW datoteke - sem pričakoval da bo kaj štekal, pa dela ok, še posebej v navezi z Lightroom-om.

Stacionaren računalnik ni opcija? Se mi zdi, da bi dobila več za svoj denar. Soliden DELL ultrasharp monitor je okrog 200€, za razliko se da pa že fajn mašinico sestavit...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultrawide Monitor

Oddelek: Kaj kupiti
203076 (1256) edi45
»

Kateri barvni profil uporablja android?

Oddelek: Mobilne tehnologije
61096 (814) Redorange
»

Prikaz barv na monitorju Lightroom in ostali programi

Oddelek: Pomoč in nasveti
121480 (1195) fujtajksel
»

Photo shop razlika v slikah

Oddelek: Pomoč in nasveti
81522 (1222) nejcek74
»

Barvni modeli - nagradim najboljsi odgovor

Oddelek: Zvok in slika
212443 (1864) G@c

Več podobnih tem