» »

Sončne celice DIY projekt

Sončne celice DIY projekt

DjJuvan ::

Vem, da je bilo v preteklosti že nekaj govora o sončnih panelih na forumu, ampak je v vseh pogovor o večjih sončnih panelih. Medtem ko bi sam rad sestavil specifičen "panel" iz posameznih celic. Slednje sem našel le na aliexpressu, ker jih nikjer drugje na svetu pač ne najdem. Zdaj se mi pa poraja nekaj vprašanj okoli tehničnih ovir, da bi sestavljen "panel" lahko priključil na hibridni razsmernik 1000W/12V in za uporabo lažjih AC kompenent v hiši.

Ker nameravam vezati skupaj 2W celice z napetostjo 0.5V, jih bom moral zaporedno zvezat 30 komadov (glede na velikost svojega panela 6x5 komadov). To bom ponovil še dvakrat in vezal vzporedno, da dobim skupaj cca 180W moči (skupno 90 celic). Kaj moram pri tem pazit? Berem, da paneli vsebujejo še zaščitne diode. Ker bo tudi v mojem primeru lahko pogosto senčen vzporedno vezan del panela, verjetno tega ne potrebujem? Ali bi bilo bolje vstavit diode za vsakih 6 komadov zaporedno vezanih celic? Ter kakšne diode sploh?

Sem med združenimi celicami ter razmernikom pozabil še kaj? Debelina žic? What am I missing... sliši se pač preveč enostavno na uč.

V bistvu je ta projekt namenjen bolj učenju, ker bi potem zadevo scalu na nekaj več kilovatov moči (seveda z večjim in močnejšim razsmernikom in večjo voltažo) oziroma za 100% samooskrbo doma (tudi v kombinaciji z normalnimi že sestavljenimi paneli).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

fotovoltaika, solarni paneli kje jih dobit ugodno ?

Oddelek: Znanost in tehnologija
2510380 (5694) BigWhale
»

Priklop sončnih celic

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163474 (2620) mirator
»

Tesla predstavila baterije za napajanje hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13543172 (29238) Spajky
»

UPS in fotovoltaika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
116787 (6292) G-Rega
»

konverter 24/12v dc dc

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141451 (1148) Pyr0Beast

Več podobnih tem