» »

Prihod otroka in macka

Prihod otroka in macka

Temo vidijo: vsi
«
1
2

mahoni ::

Kmalu se nam bo rodil otrok in se z zeno sprasujeva, kako uskladiti nocno zivljenje macke z nami in otrokom.
Kaj je problem? Macka rada spi pri nas v sobi, na nocni omarici v svoji kosarici. Vcasih pride in se uleze na zeno in jo dobesedno objame in glavo polozi na njen vrat. Srckano? Ja, ampak ne v primeru, da to naredi z otrokom.

Torej imava strah, predvsem jaz, da bi sred noci skocila v postljico (ne veva se kaksno bi imela) in se zlekne na otroka in ga zadusi.

Jaz sem razmisljal o sledecih moznih resitvah:
1.) Macki prepovedati pristop do spalnice (ta del bo mukotrpen)
2.) Otroka, ko se rodi takoj dati v njegovo sobo in macki prepovedati pristop
3.) Narediti po narocilu postljico, ki bi se ponoci lahko zaprla. Dejansko bi naredil ovalno streho nad postljico, ki bi jo lahko z rocko odpiral in zapiral. Seveda nekaj z lesenimi resetkami, da lahko otrok diha.

Kmalu se seliva v novo stanovanje in mogoce bi zacel z opcijo 1. Vem, da smo to enkrat probali in slisis samo mjauu, mjauu in take zvoke, da te srce zaboli. Kdor ima macke, bo to bolje razumel.

Zeni opcija 2 ni vsec zaradi povezanosti z otrokom. Ona bi najraj, da otrok spi zraven naju oziroma pri njej. Tista postla, ki se privije za postljo starsev.

Kako ste vi resevali ta problem? Prosim da se vzdrzite, komentarjev, "macko dajte stran".
  • zaklenil: bluefish ()

FormerUser ::

Kupiš kletko za mačko in jo čez noč not zapreš, ali pa jo daš na povodec, da lahko lazi po tebi in ženi, ne more pa do otroka.

IL_DIAVOLO ::

Mačko daj čez noč ven, kamor tudi spada. Čez dan pa jo pač imej not, če želiš, čeprav so muce zato da miši lovijo. Imam 3 muce in vse so večinoma časa zunaj, razen pozimi, ampak ponoči vedno zunaj. Boljše zunaj, kot v kletki, mojemu mucu se je dobesedno mešalo, ko sem ga peljal k veterinarju.

Muce so ZELO svobodne živali in ne spadajo med 4 stene, bognedaj kletko. Če ti muca predstavlja način žviljenja oz. si tako navezan na njo, pozabi nov avto in pojdi v hišo. "Znebi se mačke", to pač ni možno, poznam situacijo.

Lp

Badwolff ::

FormerUser je izjavil:

Kupiš kletko za mačko in jo čez noč not zapreš, ali pa jo daš na povodec, da lahko lazi po tebi in ženi, ne more pa do otroka.


Really?

Verjetnost, da bi mačka zadušila otroka je... je sploh opisan kak tak primer?
Će te je strah, je pač ne spuščat v prostor, kjer bo spal otrok. Ampak ob vseh dnevnih spanjih v raznoraznih delih hiše bo to kar težko nadzorovati. Ampak, veliko ljudi ima mačke, težav pa nobenih.

anketar ::

Badwolff je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Kupiš kletko za mačko in jo čez noč not zapreš, ali pa jo daš na povodec, da lahko lazi po tebi in ženi, ne more pa do otroka.


Really?

Verjetnost, da bi mačka zadušila otroka je... je sploh opisan kak tak primer?
Će te je strah, je pač ne spuščat v prostor, kjer bo spal otrok. Ampak ob vseh dnevnih spanjih v raznoraznih delih hiše bo to kar težko nadzorovati. Ampak, veliko ljudi ima mačke, težav pa nobenih.


google: cat suffocates a child

res pa je da so vsi primeri iz vzhodne evrope tko, da je lahka mačka le izgovor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

zasekamroz ::

Opcija 3, čeprav močno dvomim da bi mačka šla zadusit otroka.

Cruz ::

Kot je IL_DIAVOLO povedal, če niste v bloku, jo navadi na preživljanje večera zunaj. Če ste v bloku, jo navadi na preživljanje večera v drugi sobi. Na začetku boste poslušali mijavkanje, a brez skrbi, se mačka hitro navadi. Ampak s tem začni že danes, ne ob prihodu otroka.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

mahoni ::

zasekamroz je izjavil:

Opcija 3, čeprav močno dvomim da bi mačka šla zadusit otroka.

Macke najbrz nimas in tega ne poznas. Macka pac pride in se nehote uleze na vrat od otroka. Se to lahko zgodi. Lahko se, lahko pa da tega nikoli ne naredi. Je vredno rizika? Ne.
Torej?

Badwolff ::

anketar je izjavil:

Badwolff je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Kupiš kletko za mačko in jo čez noč not zapreš, ali pa jo daš na povodec, da lahko lazi po tebi in ženi, ne more pa do otroka.


Really?

Verjetnost, da bi mačka zadušila otroka je... je sploh opisan kak tak primer?
Će te je strah, je pač ne spuščat v prostor, kjer bo spal otrok. Ampak ob vseh dnevnih spanjih v raznoraznih delih hiše bo to kar težko nadzorovati. Ampak, veliko ljudi ima mačke, težav pa nobenih.


google: cat suffocates a child

res pa je da so vsi primeri iz vzhodne evrope tko, da je lahka mačka le izgovor


Iz vzhodne evrope in rumenega tiska.

Gledam mal tele članke, pa ni res nobenega resnega poročila.

Priporočajo pa dve stvari
Cat net za preko zibke - koliko je praktično ne vem
Use Feliway calming pheromone to reduce stress for your cat during the first 12 months with your newborn. And in between nappy changes and midnight feeds, try to make time for a few extra kitty cuddles to avoid your first ‘child’ feeling too left out.”

mahoni ::

Cruz je izjavil:

Kot je IL_DIAVOLO povedal, če niste v bloku, jo navadi na preživljanje večera zunaj. Če ste v bloku, jo navadi na preživljanje večera v drugi sobi. Na začetku boste poslušali mijavkanje, a brez skrbi, se mačka hitro navadi. Ampak s tem začni že danes, ne ob prihodu otroka.

Macka je samo v stanovanju. Najbrz bo kar ta opcija.

Cruz ::

mahoni je izjavil:

Cruz je izjavil:

Kot je IL_DIAVOLO povedal, če niste v bloku, jo navadi na preživljanje večera zunaj. Če ste v bloku, jo navadi na preživljanje večera v drugi sobi. Na začetku boste poslušali mijavkanje, a brez skrbi, se mačka hitro navadi. Ampak s tem začni že danes, ne ob prihodu otroka.

Macka je samo v stanovanju. Najbrz bo kar ta opcija.
Meni se zdi najbolj realna, ker bo žena verjetno hotela, da otrok ostane v vajini bližini, zato se mi 2) zdi težko izvedljiva, 3) pa se mi zdi nepotrebno kompliciranje.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

mahoni ::

Aja pa da ne govorim o kaksnih nocnih podvigih, kot je hoja po najinih telesih. In ja zna bolet ko svinja, posebej ko ti sred noci muc iz omarice skoci na jajcka.

zasekamroz ::

mahoni je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

Opcija 3, čeprav močno dvomim da bi mačka šla zadusit otroka.

Macke najbrz nimas in tega ne poznas. Macka pac pride in se nehote uleze na vrat od otroka. Se to lahko zgodi. Lahko se, lahko pa da tega nikoli ne naredi. Je vredno rizika? Ne.
Torej?

Mačko imam že 10 let. Še nikoli se ni nikomur ulegla čez glavo. Sicer pa je tvoja opcija 3 postelja za otroka s pokrovom, tako da tudi če se bi mu hotela uležt na glavo ne bo mogla in rizika ne bo.

mahoni ::

zasekamroz je izjavil:

mahoni je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

Opcija 3, čeprav močno dvomim da bi mačka šla zadusit otroka.

Macke najbrz nimas in tega ne poznas. Macka pac pride in se nehote uleze na vrat od otroka. Se to lahko zgodi. Lahko se, lahko pa da tega nikoli ne naredi. Je vredno rizika? Ne.
Torej?

Mačko imam že 10 let. Še nikoli se ni nikomur ulegla čez glavo. Sicer pa je tvoja opcija 3 postelja za otroka s pokrovom, tako da tudi če se bi mu hotela uležt na glavo ne bo mogla in rizika ne bo.

Vse so razlicne. Kako se ona k nam uleze? Cim opazi, da nekdo od naju spi na hrbtu, pride na prsa, zacne s svojo glavo se dotikat najine glave in se crkljat al karkol ji to ze pomeni, potem zacne presti in se enostavno zgrudi okrog vratu. Enkrat mi je bila cela na vratu. Mene to itak zbudi in jo samo odmaknem in je mir in zaspim nazaj, a otrok tega ne bo mogel storiti, ce to slucajno naredi.

zasekamroz ::

Zakaj potem ne zibke s pokrovom?

Badwolff ::

zasekamroz je izjavil:

Zakaj potem ne zibke s pokrovom?


aka krsta?

Cruz ::

zasekamroz je izjavil:

Zakaj potem ne zibke s pokrovom?
Ker je mačka zelo aktivna ponoči in ju nepotrebno prebuja. Bo še kaj skakala okoli posteljce in zbudila otroka.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Kvinta ::

Mina kmetih smo recimo zrastli z mačkami pa s pesi pa nikol ni blo nič narobe mačka pa pes veta kam spadata oz. kje sta na lestvici :D
A.C.A.B

FormerUser ::

Badwolff je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Kupiš kletko za mačko in jo čez noč not zapreš, ali pa jo daš na povodec, da lahko lazi po tebi in ženi, ne more pa do otroka.


Really?

Verjetnost, da bi mačka zadušila otroka je... je sploh opisan kak tak primer?
Će te je strah, je pač ne spuščat v prostor, kjer bo spal otrok. Ampak ob vseh dnevnih spanjih v raznoraznih delih hiše bo to kar težko nadzorovati. Ampak, veliko ljudi ima mačke, težav pa nobenih.


Ja, resno. Ne vem zakaj takšna nastrojenost, mačke se v kletkah povsem dobro počutijo, samo dovolj velike morajo biti in opremljene z igrali.



Sicer se je pa še enkrat več izkazalo:


badabim ::

Za mačko je dojenček tujec, ki mu še dolgo ne bo zaupala. Ne toliko, da bi spala zraven.

HappyPills ::

Imam mačka in psa. Noben od njiju ne spada v spalnice. Niti ne sme v spalnico. Pes je itak naučen in mu tudi na pamet ne pade, da bi šel tja kjer so sobe, mačka pa včasih ma idejo sam hitr beži ko koga sliši, da prihaja. Ja tudi kavč je offlimits, sicer tu le za psa. Men osebno je bizarno, da se ljudje skupaj s psi ali mačkami valajo po postelji.

Carmack ::

Opcija 2, definitivno. Otroka čimprej v svojo sobo, da se nauči samostojno spat. Naš tamali spi ločeno od naju od začetka, sam je v sobi od dveh mesecev naprej. Ta povezanost je samo neka novodobna izmišljotina, ki se lepo sliši, dejansko pa ne spiš potem ama nič, ker se zbudiš ob vsakem premiku in stoku. Ni vredno, kolegi ki izvajajo to foro imajo potem strašne probleme navajat na spanje v ločeni sobi, ker se otrok navadi, da takoj skočiš k njemu kot se mu zazdi.
Sicer pa, vsak po svoje...

lp,
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

pirat ::

Carmack je izjavil:

Opcija 2, definitivno. Otroka čimprej v svojo sobo, da se nauči samostojno spat. Naš tamali spi ločeno od naju od začetka, sam je v sobi od dveh mesecev naprej. Ta povezanost je samo neka novodobna izmišljotina, ki se lepo sliši, dejansko pa ne spiš potem ama nič, ker se zbudiš ob vsakem premiku in stoku. Ni vredno, kolegi ki izvajajo to foro imajo potem strašne probleme navajat na spanje v ločeni sobi, ker se otrok navadi, da takoj skočiš k njemu kot se mu zazdi.
Sicer pa, vsak po svoje...

lp,

Normalno, otrok naj se takoj navadi na prioritete. Otrok spi sam, maček pa pri starsih na prsih. Vse normalno in funkcionalno.
Bumbarji.

mahoni ::

Carmack je izjavil:

Opcija 2, definitivno. Otroka čimprej v svojo sobo, da se nauči samostojno spat. Naš tamali spi ločeno od naju od začetka, sam je v sobi od dveh mesecev naprej. Ta povezanost je samo neka novodobna izmišljotina, ki se lepo sliši, dejansko pa ne spiš potem ama nič, ker se zbudiš ob vsakem premiku in stoku. Ni vredno, kolegi ki izvajajo to foro imajo potem strašne probleme navajat na spanje v ločeni sobi, ker se otrok navadi, da takoj skočiš k njemu kot se mu zazdi.
Sicer pa, vsak po svoje...

lp,

Tudi jaz sem za to opcijo bila macka ali ne. Al vstanem in grem do njega 2m pogledat kako je ali 5 metrov do sosednje sobe je isti sit.

otago ::

Popvprasaj pri sorodnikih, starsih, ce bi vzeli macko na zacasno cuvanje, ko pride otrok. Ki lahko postane trajns resitev. Se boljse proda zeni.

Kako pa je z sobivanjem novorojenec, psi&macke v bloku? Vec ciscenja? Alergije?

Sicer pa cestitke. Pa cim manj kompliciranja.

Sirena ::

Kako bosta muc in novorojenček uspešno sobivala:
1.) Otroška posteljica naj bo za mačka TABU - to velja tudi za tisto, ki jo boste morda pridružili zakonski postelji. Ko/če se uleže vanjo, jo takoj prijazno odnesite stran in povejte, da se to ne sme: mačke razumejo precej več, kot si ljudje na splošno mislijo.
2.) Otrok v lastni sobi od rojstva naprej - tudi jaz sem imela to idejo - no, ne od rojstva, ampak od kakšnih 3 mesecev naprej - zdržala sem ene tri tedne in še danes mi je žal, da sem sploh poskusila. Ampak seveda so otroci (in starši) različni - ampak odsvetujem pa kakšno veliko načrtovanje, ker se ponavadi sfiži.
3.) Mačka ne sme postati ljubosumna na otroka: naj ga takoj povoha, ko pride domov, z njo bodite še ekstra prijazni, bodite skupaj na kavču - ampak vedno pod nadzorom.
4.) Osebno mislim, da je verjetnost, da bi mačka zadušila otroka, zelo, zelo, zelo majhna - mačke že vedo, kaj delajo - ampak ja, vseeno pa je vsaj na začetku bolje, da je pod nadzorom.
5.) AMPAK: kakršnekoli spremembe boste vpeljali (preurejanje stanovanja, režim itd.) - naj se vse zgodi že PRED prihodom otročka - vsaj kak mesec prej. Da ne bo tega povezovala.
6.) Edina stvar, ki je morebiti nevarna, je toksoplazmoza. Zato velja: v času nosečnosti in pri majhnem otročku: naj bo mačka pregledana, večkrat razglistena, WC čistite z rokavicami. Ampak če je notranja, itak ni problema.
7.) Mačka mora imeti dovolj visoko ležišče, da se bo lahko umaknila pred vrvežem, ki bo nenadoma nastal v stanovanju. Če je navajena, da ima brikete nenehno na voljo, prestavite posodo na kakšno višje mesto - da ne bo težav, ko se bo malček začel plaziti po stanovanju. Enako velja za WC - še posebej, če je brez vrat.

Sicer pa - samo brez panike, je rekel Švejk.

mahoni ::

@Sirena
Hvala za odgovore. Macka je notranja - Ruska plava macka. Ne je surove hrane, je cepljena, redno razglistena in pregledana. Kar se tice briket ima poseben rezim. Dobi jih zjutraj in zvecer in sicer skozi igro. Jaz ji vrzem briketo ona pa tece za njim in ga poje. Potem pa spet se skrije za vrata, ji spet vrzem in potem ga kao lovi. :D
Z zeno nisva imela otroka vec kot 12 let in potem sva si nabavila macko pred dvemi leti, ker sva nad otrokom ze obupala, zato se posebej imava to macko zelo rada, ker nama je v naso zvezo prinesla nekaj novega. Nekomu se bo to zdelo cudno, ampak tako pac je.

Sedaj se je pa zgodilo in sva presrecna, ampak, da bi pa macko zapustila ali jo odvrgla bi nama obema strlo srce. Tu se gre za posebno ljubezen, ravno zaradi najine razocaranosti in zalosti, ker nisva imela toliko let otroka.

Tezko je to razloziti na forumu, posebej na slo-techu, ampak jaz sem samo vprasal eno vprasanje in pricakoval odgovor od tistega, ki se je s to situacijo ze sreceval.

Tudi jaz verjamem, da je zelo majhna moznost, da bi se macka ulegla na otroka in ga zadusila, ampak jaz si zal niti te moznosti ne smem privosciti.

V novo stanovanje se seliva cez dva tedna in bova enostavno odprla vse prostore za macko, razen spalnice in wc-ja. Tako bo navajena, v kaksnem mesecu bo ze razumela in obupala z mjavkanjem. Takrat bo prisel se otrok in mislim, da bo problem resen.

Najraje ne bi uporabljal kaj takega - https://www.babycotsafetynet.com.au/, ampak ce bo potrebno potem pa ja.

111111111111 ::

mahoni je izjavil:


Tudi jaz sem za to opcijo bila macka ali ne. Al vstanem in grem do njega 2m pogledat kako je ali 5 metrov do sosednje sobe je isti sit.

Tebi mogoče. Tvoji ženi ne bo. Še posebej če bo dojila in je prebrala kakšno novodobno knjigo. To ti lahko povem iz lastnih izkušenj. Jaz sem prve tri komaj zbral toliko energije, da so zaspali v svojih posteljah. Pri četrtem pa sem obupal in še vedno spi pri nama.

Ravnotežje se vama bo konkretno podrlo. Ker starejši kot je človek težje se prilagaja.

Če se mačka nočeta znebiti, potem vsekakor opcija 1. Zapret ven na hodnik pa naj se maček navadi. Ostali dve točki sta ze večino slaba ideja. Pa začni na mačku vadit, da mu kakšno stvar prepoveš in da mjavka celo noč, ker nekateri, ne vsi, otroci so se pripralvjeni dreti tudi po uro do dve skupaj, da bi dobili kar so si zamislili. V takih trenutkih boš pripravljen, ven vreči mačka, ženo in tamalega, vse tri postavit pred prag sam pa se ustrelit v koleno, da boš kak teden v bolnici v miru odležal. :D

Drugače pa čestitke, otroci prinesejo TRENUTKE nepopisne sreče, vse ostalo je pa štala. :D

P.S.: Pri nas živali nimajo vstopa v hišo, otroci tudi nimajo še nobene, dokler ne bodo dovolj odgovorni. Ko mi najstarejši začne težit za psa, mu pomolim povodec in ga bo moral najprej sprehajat pol leta vsak dan, v vsakem vremenu, zjutraj in zvečer. Potem pa ga lahko dobi.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

mahoni je izjavil:


Tudi jaz verjamem, da je zelo majhna moznost, da bi se macka ulegla na otroka in ga zadusila, ampak jaz si zal niti te moznosti ne smem privosciti.

V novo stanovanje se seliva cez dva tedna in bova enostavno odprla vse prostore za macko, razen spalnice in wc-ja. Tako bo navajena, v kaksnem mesecu bo ze razumela in obupala z mjavkanjem. Takrat bo prisel se otrok in mislim, da bo problem resen.

Sem šele sedaj prebral tole. PAZI se prvega odstavka. Glede na napisano verjamem da bo težko, ampak otroku moraš pustiti svobodo. Tamali se najbolj razvijajo, ko lahko raziskujejo. Vidim pri mojih, jaz sem bolj po prvem odstavku, bi rad vse kontroliral, žena pa ima manj strahu.

Še enkrat čestitke in srečno. Mačka pa le navadite, da se ne more po postelji valjat.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Sirena ::

To z novim stanovanjem je super - in ker bo vse na novo, bo tudi za mačko ok, če se bo spremenil režim. In bo preživela, saj bo čez dan dovolj časa za crkljanje - pa kakšno fino novo plezalo ji nabavite. Potem, ko bo dete zraslo, pa se bo morda tudi režim spet spremenil ...

Sicer pa - tisti, ki govorijo "mačka stran": domača žival ni plišasta igračka. Ko se zanjo odločiš, sprejmeš tudi odgovornost zanjo. Pa ne le tisto do prve ovire, ampak za vse življenje. Itak pa živali otrokom samo dobro denejo. Mimogrede: otroci, ki odraščajo z živalmi, imajo dokazano manj alergij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sirena ()

Raptor F16 ::

Torej, mačko ste razvadili, sedaj pa je to postalo problem. Pa se zavedaš, da uvajat spremembe čez noč ne bo šlo ? Zapiranje v kletko je za mačko stresno, povodec bedarija... ko pa boste mačko zaprli ven vam bo hodila na okno mijavkat čez noč in težit za pozornost.

Rešitev ? Soba kamor je mački vstop prepovedan in ji preprečiti dostop do otroka mačko pa v vmesnem času počas navadit na drug prostor...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

zasekamroz ::

mačka čisto uredu sobiva z dojenčkom in ga ne zaduši... ne rečem če bi bilo vprašanje a bo popraskala oziroma ugriznila otroka, kar je veliko bolj verjetno

Glugy ::

Ruska mačka je zelo inteligentna in ima občutek za ljudi. Ne bo ga zadušila. Sicer pa dojenček tud joka če je karkoli narobe. Če sta zravn nima kej bit.

111111111111 ::

Sirena je izjavil:


Sicer pa - tisti, ki govorijo "mačka stran": domača žival ni plišasta igračka. Ko se zanjo odločiš, sprejmeš tudi odgovornost zanjo. Pa ne le tisto do prve ovire, ampak za vse življenje. Itak pa živali otrokom samo dobro denejo. Mimogrede: otroci, ki odraščajo z živalmi, imajo dokazano manj alergij.

Domača žival tudi ni otrok. Recimo dajati otroka v kletko, ker bo muca pod stresom? Mama ponoči ne more mirno dojiti otroka, ker ga mora vrniti nazaj na varno v kletko?

Tudi mačke so zlobne: https://www.quora.com/My-cat-attacked-m...
Tako da otrokom samo dobro denejo... Otrok bo po nesreči mačko pohodil, povlekel za rep, itd...

Ampak v študiji so tudi ugotovili, da je možno, da družine z alergijami preprosto nimajo domačih živali in da 2 otroka, ki sta živela z več kot 5 živalmi, sploh nimata alergij.

OP-a je strah da bi mačka kaj naredila otroku, potem je bolje zanj in za mačko, da gre mačka od hiše.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

nekikr ::

Kako ste vi resevali ta problem? Prosim da se vzdrzite, komentarjev, "macko dajte stran".

"Dajte mačko stran" je vsekakor neumen predlog. Za tako novodobno družino, ki ima zamešane prioritete in bi otroka dajala v kletko je rešitev ravno nasprotna. Otroka dajta stran, vidva pa kupita še eno mačko, da bo lahko še na tebi ležala.

Utk ::

Vem, da smo to enkrat probali in slisis samo mjauu, mjauu in take zvoke, da te srce zaboli.

Ja, v nasprotju z otrokom v sosednji sobi ko joka, za katerga te boli kurac. Mislim, wtf...

zee ::

Utk je izjavil:

Vem, da smo to enkrat probali in slisis samo mjauu, mjauu in take zvoke, da te srce zaboli.

Ja, v nasprotju z otrokom v sosednji sobi ko joka, za katerga te boli kurac. Mislim, wtf...


Natanko to. Naj se dodam, da nas sine spi v lastni postelji od prvega dne.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Maja321 ::

Ko človek bere nekatere odgovore, mu je jasno, zakaj so zavetišča polna :(.

Mahoni - seliš se v kratkem v novo stanovanje. Od štarta naj mačka nima dostopa v spalnico in je rešeno.
Imam mačke, ogromno mi pomenijo, so člani družine, vendar v spalnico nimajo dostopa. Ker se tudi jaz moram naspati, da normalno funkcioniram.
Na to jo navajajte prvi dan, ne takrat, ko pride otrok, to je zelo pomembno.
In hvala, ker si med tistimi, ki se zavedajo, da je žival odgovornost za celo življenje.

m0LN4r ::

Odrasel v druzini z macki, poznam en kup ljudi z macki ter dojencki, sam takih bedarij kot tle pisete pa se nisem slisal nikjer. Od kod sploh jemljete te ideje?

Jesus.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jerry000 ::

mahoni, jaz bi izbral 3. opcijo, nekaj naj se da nad posteljo da mačka ne bo mogla do otroka. Otroku je itak vseeno, itak ne bo ne hodil ne nič nekaj časa

hipertija ::

Sploh ne vem v čemu je tak problem? Pokni mačka v garažo, kurilnico ali whatever za čez noč in je to to. A nimaš vrat za v spalnico, da bi jih dol zapru?
Če ti tolk pomeni maček, ne vem zakaj si si v osnovi zamislil otroka.

Aja, a serje lahko tudi povsod in brišeš za njo?

Sicer pa žalostno, da sploh obstajajo exkluzivno hišne mačke... madona, to je hujš kot zoo - pa muc ja mora ven, na drevo, pa okoli hiše... po drugi strani se pa po forumih laja in joče, kako so živali zaprte v zoo-jih ipd.

Gagatronix ::

@vselic, macke so tako kot ljudje, vsaka ima svoj karakter. Sam sem imel macke, za katere ni bilo sanse, da stopijo iz hise. Ceprav so bila vrata, okna odprta. Po drugi strani pa sem imel macke, ki hisi niso hotele blizje kot par metrov.

HappyPills ::

Mačka je mačka pes je pes. Človek pa človek. Največjo škodo, ki jo živali lahko nardiš, je da jo hočeš počlovečit to velja predvsem za pse. Pravila so jasna hirarhija v hiši pa tudi. To ne pomeni, da živali nimaš rad ali da grdo ravnaš z njimi le kdo je bolj pomemben pač mora bit jasno. In če sedaj ni bo to jasno 1s ko pride otrok, če ne bo imata večji problem, kot pa sam kje bo mačka spala (btw spi lahko kjerkoli, važn da ma blazino in varno zavetje tega je pa znotraj stanovanja kjer hočeš) Pri meni pes in mačka spita skupaj in jima ni nič hudega.

hipertija ::

Gagatronix je izjavil:

@vselic, macke so tako kot ljudje, vsaka ima svoj karakter. Sam sem imel macke, za katere ni bilo sanse, da stopijo iz hise. Ceprav so bila vrata, okna odprta. Po drugi strani pa sem imel macke, ki hisi niso hotele blizje kot par metrov.

Vse je v tem, kako jo naučiš, ko je mala. Ima svoj karakter, saj ga imamo ljudje tudi, samo razlikujemo se pa med drugim tudi v tem, kje nam starši postavijo limite in pri živalih ni nič drugače. Enim se pa muc smili, ko mu po sedežni skače pa ga ne upa lopnat po smrčku ali med rebra in mu s tem da vedeti, da mu tam ni mesto.

HappyPills ::

Kar se tiče spanja dojenčka v lastni sobi pa je tako. Priporoča se da se spi do 6 meseca v isti sobi (ne na isti postelji!!!) potem pa če je le plac, da gre v svojo sobo. Midva sva sledila temu in je šlo zelo smooth. Mala pa je že od štarta spala v lastni posteljci ketero sva potem samo premaknila v njeno sobo. Najkasneje pri 1 letu je fino, da gre v svojo sobo je pa bolj že prej. Bolj je jeba, če ni placa. Nebi pa dajal prezgodaj ker je ponoči veliko hranjenja itd. in tukaj so moški sicer pametni ampak po večini teh stvari ne opravljamo mi, tako da fino v tem delu slediti mami. Spet ne razumem ljudi ki se rabi jih 5 valat skupaj v postlji 3 otroške sobe pa prazne. No je pa res, da tudi ne razumem folka, ki si zakonsko postljo kupi manjšo od 180 :).

Amdforce ::

Pri nas se je moja isto bala, na koncu se je izkazalo da macku ne pase otrosko jokanje ipd ter se ga je dve leti prilicno izogibal.

Machete ::

HappyPills je izjavil:

Kar se tiče spanja dojenčka v lastni sobi pa je tako. Priporoča se da se spi do 6 meseca v isti sobi (ne na isti postelji!!!) potem pa če je le plac, da gre v svojo sobo. Midva sva sledila temu in je šlo zelo smooth. Mala pa je že od štarta spala v lastni posteljci ketero sva potem samo premaknila v njeno sobo. Najkasneje pri 1 letu je fino, da gre v svojo sobo je pa bolj že prej. Bolj je jeba, če ni placa. Nebi pa dajal prezgodaj ker je ponoči veliko hranjenja itd. in tukaj so moški sicer pametni ampak po večini teh stvari ne opravljamo mi, tako da fino v tem delu slediti mami. Spet ne razumem ljudi ki se rabi jih 5 valat skupaj v postlji 3 otroške sobe pa prazne. No je pa res, da tudi ne razumem folka, ki si zakonsko postljo kupi manjšo od 180 :).


Pravijo.. Mi smo čisto na free, oz. z vetrom in ne vidim kake drame. Vsak je dobil sobo šele pri 2,5 let in potem še dolgo dobo prehodnega obdobja. Ne vidim nekih slabosti, razen kake prilžnosti za snugling manj.. (je pa postelja 2x2 m kar je dost udobno). Jaz bom pogrešal njihova mini leta, prehitro zrastejo in gredo, ne vem zakaj bi jih bilo tako nujno čimprej odganjat od stiskanja s starši..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

otago ::

Tukaj se vidi iz kaksnega okolja izhajamo. Na podezelju so macke zelo redko hisne. Ne pomeni, da ne maramo zivali. Gre za drug odnos. Ljudje prvi, zivali na drugem mestu.

V tvojem primeru je mačka bila nadomestek in čisto razumem, da je več obotavljanja in kompliciranja. Bom vprašal drugače: pride otrok, mačka odreagira zelo negativno, čemu boš dal prednost? Imaš 1st world problem. Verjamem, da bosta našla rešitev primerno vajinim prioritetam.

m0LN4r ::

Kako za boga so otroci preziveli do danes... v preteklosti, na severu, v divjini, ko je se cela familija spala v eni kuhni...

First world problems. Otroci niso iz papirja. Bolj kot jih boste razvajali bolj razvajene boste imeli. S tem ne mislim na prezgodnje zapiranje v lastne sobe in izolacijo, to je narobe za dusevni razvoj, prehitra locitev lahko vodi do nocnih mor, ki bodo imele posledice pozneje.

otago je izjavil:

Tukaj se vidi iz kaksnega okolja izhajamo. Na podezelju so macke zelo redko hisne. Ne pomeni, da ne maramo zivali. Gre za drug odnos. Ljudje prvi, zivali na drugem mestu.

V tvojem primeru je mačka bila nadomestek in čisto razumem, da je več obotavljanja in kompliciranja. Bom vprašal drugače: pride otrok, mačka odreagira zelo negativno, čemu boš dal prednost? Imaš 1st world problem. Verjamem, da bosta našla rešitev primerno vajinim prioritetam.
Mi2 imava dva napol sobna macka oz. grejo ven samo na vrt (ponoci so notri). Na dojencke reagirajo tako, ko dobiva obisk se skrijeta, da ji dva dni ne jades.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

sandmat ::

m0LN4r je izjavil:

Kako za boga so otroci preziveli do danes... v preteklosti, na severu, v divjini, ko je se cela familija spala v eni kuhni...


Definitivno, ampak tudi odrasli so štekali, da je žvau pač žvau. Novodobni debilimi, ko ljudje tretirajo živali kot svoje otroke, niso primerljivi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova mačka :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5511893 (9314) harmony
»

Sosedova mačka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5112874 (9524) msjr
»

Mačke, tiste kosmate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13223005 (18511) Kenpachi
»

Ljubitelji mačk - nekaj vprašanj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18054322 (32290) Kamran

Več podobnih tem