» »

Baterije za Makito

Baterije za Makito

Linko ::

Zanima me, kje bi se splačalo kupit baterijo za makito? potreboval bi 18V - 5.0 AH.


Na spletu sploh ebay in amazon je veliko ponaredkov..

fikus_ ::

Če imaš "zrabljeno" baterijo, se ti splača pogoglati za obnovitev baterije, delajo v SLO.

TheBlueOne ::

Vzames ponaredek, ce stima cena. Meni za prakticno vse ponaredki delujejo OK.

hojnikb ::

imas tut velik drekastih ponaredkov, k niti priblizno nimajo tolk kapacitete k original
#brezpodpisa

Linko ::

Imel ponaredke pa so za kurac, škoda denarja. Že pri polnjenju so bile težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

feryz ::

Greš do prodajalca in kupiš. Glede na to, da Makita nije baš nešto od orodja, so tudi baterije temu primerno poceni.
70 do 80 evrov je pa že vredna.

koyotee ::

Probaj jo podreti, zamenjas samo celice.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

ZLOky ::

http://www.google.com/ dela čudeže!!!

hojnikb ::

koyotee je izjavil:

Probaj jo podreti, zamenjas samo celice.

good luck with that.
#brezpodpisa

SeMiNeSanja ::

hojnikb je izjavil:

koyotee je izjavil:

Probaj jo podreti, zamenjas samo celice.

good luck with that.

Včasih se da... zakaj pa ne?
Jaz sem tako v Black&Decker baterijskem vijačniku zamenjal krepnjene baterije z vložki, ki sem jih kupil v Delko, pa še danes dela.

Je pa res, da so pogosto vložki točkovno varjeni - kar pa običajno navaden smrtnik nima doma na voljo. Posledično je potem res težko, da bi sam 'reševal' zadevo.

Ravno tako zna biti izziv najti ekvivalentne vložke....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

TheBlueOne ::

Tockovno varjenje tanke kovine ni nek problem.

hojnikb ::

ne gre se tolk za točkovno varjenje (čeprav je lahk kr ovira za običajne DIYer). Gre se bolj za to, da ti lahko pr nekaterih packih, če menjaš celice, brikne celotno zadevo.
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

Nimas kaj za izgubiti, posebej, ce isces zamenjavo. Kolikor vem je pri teh orodjih vsa elektronika od baterije v bateriji. Ali je kje drugace?

Te zna biti, da bi sle v Hiltija, delujejo kakor Samsungove.

https://www.aliexpress.com/item/1000006...

Zgodovina sprememb…

borisk ::

TheBlueOne je izjavil:

Nimas kaj za izgubiti, posebej, ce isces zamenjavo. Kolikor vem je pri teh orodjih vsa elektronika od baterije v bateriji. Ali je kje drugace?


večina baterijskega orodja uporablja unprotected celice in lastni BMS. in ta BMS brikne če odklopiš kakšno celico ali če zazna določeno število napak.

BL1830B za makito pride 35€+DDV original, z garancijskim listom za podaljšanje garancije. ne vem kaj razmišlate...

Magic1 ::

borisk je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Nimas kaj za izgubiti, posebej, ce isces zamenjavo. Kolikor vem je pri teh orodjih vsa elektronika od baterije v bateriji. Ali je kje drugace?


večina baterijskega orodja uporablja unprotected celice in lastni BMS. in ta BMS brikne če odklopiš kakšno celico ali če zazna določeno število napak.

BL1830B za makito pride 35€+DDV original, z garancijskim listom za podaljšanje garancije. ne vem kaj razmišlate...

Kje pa jih dobiš za to ceno? Najcenejše so za 49€ z DDVjem(40€+DDV).
Sem pogledal za 1.5Ah in 2Ah, da ne bo pretežka pa stanejo enako ali celo več kot 3Ah.
Magic

Samael ::

Staro je treba predvsem razdreti, da vidiš, kaj imaš notri in pa če lahko tudi enako nazaj skupaj spraviš - potem pač vidiš, če se je s tem vredno ukvarjati ali pač ne.

SeMiNeSanja je izjavil:

Ravno tako zna biti izziv najti ekvivalentne vložke....

Če gre za 18650 baterije, so notri tako ali tako baterije velikih treh (Sanyo/Panasonic, Samsung, LG oz. pogojno Sony) in načeloma, če ne gre za res predpotopne baterije, ni težko dobiti identičnih unprotected po cca 4 eur / kos. In če prav teh ni na voljo, kupiš druge z enako amperažo/kapaciteto.

Na nkon.nl ti po potrebi za 55 centov na kos nalotajo še jezičke (Z-tags, U-tags) če komu to predstavlja problem.

Magic1 ::

Kot je bilo rečeno zgoraj, 3Ah pakete baterij se dobi original pod 50€. Te imajo že načeloma 10 celic. Torej če vzameš najcenejše posamezne celice, je to 25-40€ samo za celice. Ni računice.
Magic

Samael ::

Sam, priznam, sem odgovarjal bolj posplošeno oz. v principu. Če je v tem powerpacku 10 baterij (domneval sem, da jih je manj) in reč stane okoli 50EUR se povsem strinjam, da se ne izplača sestavljati lastnega powerpacka, kjer bo prihranjenih 10 eur.

Edina izjema (ponovno v teoriji, ne vem, kako se obnaša BMS v dotičem aku packu) je želja po večji kapaciteti (ie. 2200mAh/10A baterije zamenjaš s 3500mAh/10A).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603201741 (9846) lopov
»

Menjava baterijskega paketa nicd v liion 18650 na stari baterijski vrtalki

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152577 (1641) espacious
»

akku vrtno orodje- kompleti

Oddelek: Loža
216185 (5342) bastadu
»

alpha tools (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5828734 (19694) Aar2rk
»

Menjava baterij v baterijskem vrtalniku

Oddelek: Loža
349383 (8676) einstein :P

Več podobnih tem