» »

Specifike razlicnih ras

Specifike razlicnih ras

hr_natakar ::

Bral sem, da imajo recimo ljudje rdecih ali oranznimi lasmi visji prag tolerance za bolecino. Nekateri evropske, verjetno nordijske rase imajo vecji izkoristek mlecne laktoze kar vodi v visje in vecje ljudi. Crna rasa vecja zascita proti soncu, sprintanje, skok. Rumena zascita proti ekstremnemu mrazu in zascitene oci.

Se kaksne specifike ras , plemen, morda kaksna nova mutacija, ki bi prinesla novo raso?
  • zaklenil: Mavrik ()

avom23 ::

Mene je bolj zanimalo zakaj s(m)o si ljudje iz različnih kontinentov, geogr. področjih tako različni med seboj. Nekaj odgovorov najdeš tukaj:

Raptor F16 ::

Barva las ti samo pove, koliko pigmenta imaš v laseh.

Nič drugega. Vsi imamo dejansko bele lase vprašanje je edino koliko pigmenta ti proizvedejo melanocite v koži.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

hr_natakar ::

Pravzaprav me ne zanima barva las ampak bolj omenjene lastnosti kot so visji prag tolerance za bolecino. Vecji izkoristek laktoze. taksne stvari, ne pa barve. To sem samo omenil zato, ker imajo pac taksno barvo in se razlikujejo po barvi.

Raptor F16 ::

hr_natakar je izjavil:

Pravzaprav me ne zanima barva las ampak bolj omenjene lastnosti kot so visji prag tolerance za bolecino. Vecji izkoristek laktoze. taksne stvari, ne pa barve. To sem samo omenil zato, ker imajo pac taksno barvo in se razlikujejo po barvi.


Bolečinski prag se toliko razlikuje od posameznika do posameznika, da ne boš z nobeno statistiko dokazal povezave z vsebnostjo pigmetna v laseh. To pomeni da je sama hipoteza zelo majava.

Zakaj bi se potem sploh ukvarjal s takimi vprašanji ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

zasekamroz ::

Red hair @ Wikipedia

tuki imaš o gingerjih in bolečini

pegasus ::

hr_natakar je izjavil:

Se kaksne specifike ras , plemen, morda kaksna nova mutacija, ki bi prinesla novo raso?

Za kaj takega boš moral najprej nazaj vzpostaviti naravno evolucijo, da bodo preferenčne lastnosti dobile možnost postati vidne in prepoznavne. Mutacije so šum, današnja civilizacija je šum, torej je rezultat šum.

Karen ::

Govori se tudi o neki specifiki dolžine črnskih spolnih organov :D. Baje je to poznano predvsem predstavnicam ženskega spola, sam nekih lastnih izkušenj na to temo nimam.

johanblond ::

Meni je bilo vedno zanimivo, da v plavanju prevladujejo belci (recimo v šprintu, košarki prevladujejeo črnci). Na prvi pogled, če bi pogledal konstitucijo vrhunskih črnih atletov, košarkarjev, bi predpostavljal da bodo izvrstni vrhunski plavalci. Očitno temu ni tako. Kakšna razlaga za to? Plavanje je je vseeno bazični šport.

Miki N ::

johanblond je izjavil:

Meni je bilo vedno zanimivo, da v plavanju prevladujejo belci (recimo v šprintu, košarki prevladujejeo črnci). Na prvi pogled, če bi pogledal konstitucijo vrhunskih črnih atletov, košarkarjev, bi predpostavljal da bodo izvrstni vrhunski plavalci. Očitno temu ni tako. Kakšna razlaga za to? Plavanje je je vseeno bazični šport.


Gostota kosti. (verjetno mit) Drugače je pa plavanje zelo različno od šprinta, ker rabiš drugačna mišična vlakna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

mahoni ::

Dobra tema. Zakaj japonke pri seksu tako cudno vrescijo?

Cruz ::

johanblond je izjavil:

Meni je bilo vedno zanimivo, da v plavanju prevladujejo belci (recimo v šprintu, košarki prevladujejeo črnci). Na prvi pogled, če bi pogledal konstitucijo vrhunskih črnih atletov, košarkarjev, bi predpostavljal da bodo izvrstni vrhunski plavalci. Očitno temu ni tako. Kakšna razlaga za to? Plavanje je je vseeno bazični šport.
Verjetno bolj druzbeni razlogi, enako kot zakaj ni crncev v tenisu. Plavanje je vseeno malce bolj prestizni sport.

Sicer vem, da si dal kosarkase samo kot primer, pa vseeno: Kosarkasi, recimo Lebron James, ne bi bil vrhunski plavalec, ker ima predolge noge proti trupu. Pri plavanju je najboljsa genetska podlaga dolg trup, kratke noge. Recimo Michael Phelps ima perketno podlago za plavanje, cudasko dolg trup in kratke noge. Seveda ta podlaga ni pogoj za uspeh, je pa vseeno dosti dosti lazje priti med elito s taksno telesno strukturo. Pri kosarki pa spet pomagajo dolge noge.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

avom23 ::

Najvišji moški so bojda na Nizozemskem, pa Nizozemci nimajo košarkarskih uspehov.

vostok_1 ::

avom23 je izjavil:

Najvišji moški so bojda na Nizozemskem, pa Nizozemci nimajo košarkarskih uspehov.


That's actually a really good observation.
Vrjetno v času vikingov, ki so tam se razplojevali ni bilo fast twitch mišic.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

otago ::

So razvijali slow twitch reflekse?
https://www.reddit.com/r/videos/comment...

Mavrik ::

Tale tema je shitshow rasizma z razmerjem 3:1 med izbrisanimi in normalnimi sporočili. Tega se nam ne splača vzdrževati, najdite kak drug kanal.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reklame in zdravila samo za črnce (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8517168 (13302) Unknown_001
»

Razdvojenost med športno in poklicno kariero

Oddelek: Šport
323755 (2487) Aquinas
»

Plavanje kot rekreacija?

Oddelek: Loža
4912593 (7408) kuglvinkl
»

"Rasa" in športna sposobnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7918667 (17042) Phantomeye
»

"Turbo kopalke" (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
629105 (6207) snow

Več podobnih tem