» »

Kateri Windows

Kateri Windows

Grizzly ::

Pred leti sem si na DVD-je zapekel razne Windows sisteme. Ker takrat pri sebi nisem imel nobenega markerja, so DVD-ji ostali neoznačeni. Danes več ne vem, na katerem DVD-ju je kaj. Če bootam iz DVD-ja mi kaj dost ne pomaga, saj imajo Windows 8, Windows 8.1 in Windows 10 isti setup (gledam prvi ekran, kjer se pojavi izbira regije). Edino kar izvem, je jezik operacijskega sistema. Ne vem pa, za katero verzijo sistema gre in ali je x86 ali x64. Ena možnost je, da setup dokončam in potem vidim, kateri Windows mi bo namestilo... žal pa to traja in takšna identifikacija mi bo odnesla cel popoldan. Obstaja kakšna hitrejša možnost?

Ciljam na kaj takšnega, da bi odprl kakšen fajl in bi notri pisalo. Rabim pa verzijo windowsa (8, 8.1 ali 10), izdaja (professional, ultimate ipd.), vrsta (x86 ali x64) in jezik. Pozna kdo kakšno bližnjico, kako bi to hitro ugotovil?

darkolord ::

dism /Get-WimInfo /WimFile:F:\sources\install.wim
dism /Get-WimInfo /WimFile:F:\sources\install.wim /index:1 (za detajle)

Kjer je "F:" oznaka tvojega DVD pogona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

mtosev ::

Iti po filih na dvdju in klikni lasnosti na kakšen sistemski file in če piše verzija nt 10, je to win 10, nt 6.3 je win 8/8.1 po spominu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DjJuvan ::

DVDji? je to kaj za na kruh namazat? Zdej rabiš 5min, pa maš naložen (najnovejši) windows na USB bootable ključku.

acookook ::

Ti se mu smejiš, jaz pa še dobivam prošnje, če imam disketnik...OP Markerji niso dragi

DjJuvan ::

Disketnik? Da se naloži windows 10 iz 2 jurja disket? :D

mtosev ::

Setup.exe je verjetno večji od 1.38mb kolk je ena disketa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ales ::

Hotel je reči, da stare periferne naprave postajajo redke in jih včasih folk kar vneto išče naokoli. Pa ne zato, da bi Windows 10 nameščal z disket, pač pa zaradi drugih stvari.

MIHAc27 ::

DjJuvan je izjavil:

Disketnik? Da se naloži windows 10 iz 2 jurja disket? :D

windowse 10.. kjer je iso 4Gb bi rabil prej 3000 disket. Šlo bi, ker rar in zip znajo razbit datoteke in potem spet skupaj razpakiraš na disku.

Meni pridejo Dvd-ji tudi še zelo prav. Včasih kak usb enostavno noče bootat.. pa priklopim dvd. Pa utility (hiren, memtest, disk clon,.... to tudi večino furam iz cd-jev).

darkolord ::

Related na zadnje sporočilo ampak malo offtopic na original vprašanje; Tole je vredno svoje teže v zlatu.

Notri butneš disk, skopiraš gor ISO-te, na ekrančku izbereš, katerega bi mountal, in se sistemu predstavi kot USB CD-ROM. Dela z vsemi ISO-ti.

Kot bonus lahko mounta VHD, tako da imaš lahko na njem poleg ISO-tov še portable instalacijo sistema (ali več njih).

WizzardOfOZ ::

Jaz imam 128GB usb ključ. Gor je linux kot sistem in v posebni mapi iso datoteke vseh sistemov (različne distrivucije linuxa, windows od xp do 10). Zadeva se zboota, potem pa iz menija izbereš, kateri sistem boš naložil na pc.

Kvinta ::

Disketa je zakon po 25 letih mi ni crknila niti ena , ključev pa full pa da se od cd ,dvd ne menimo :P
A.C.A.B

Riff ::

ja če nimaš časa ugotavljat pa si zapeci now dvd ali naredi usb boot, drgač pa dvd ji to men tud še zlo prav pride, mam pa tud še ene 20 do 30 tamalih disket :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490420120 (3759) jedateruk
»

težave pri nameščanju windows 10 na ASUS-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5611675 (10202) solatko
»

Ne morem naložiti Operacijskega sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
101569 (1021) Marc`
»

Problemček pri namestitvi OS Server 2008

Oddelek: Operacijski sistemi
6901 (778) Glodko
»

Vista instalation problem

Oddelek: Operacijski sistemi
9883 (823) profii

Več podobnih tem