» »

Problemček pri namestitvi OS Server 2008

Problemček pri namestitvi OS Server 2008

Glodko ::

Živjo. Na starejši mašini se nekaj igram z namestitvijo MS Server 2008 Enterprise x64. Pred kratkim sem dal gor x64 Sedmico (da sem malo testiral nov OS).

Z uradne MS strani sem prenesel trial ga zapekel kot .iso image, pognal namestitev, preskočil vpis aktivacijske kode in nastavil language in zatem dobim dobim sledeč error:

Windows cannot open the required file F:\Sources\Install.wim

Error code: 0x8007000D

Gledal sem po spletu in naj bi se ta error nanašal tudi na težave z namestitvijo SP na Visto, ena izmed možnosti naj bi bili tudi nekakšni problemi z registri (čeprav če na novo nameščam OS se itak OS registri naložijo popolnoma na novo??), skratka:

http://answers.yahoo.com/question/index...

Nimam pojma zakaj bi rabil na trenutnem OS popravljat register da lahko namestim nov OS (linkan program se mi noče naložit ker je pisan samo za 32-bit OS, trenitno pa imam gor x64 Sedmico).

Probal sem tudi zapečt nov medij z drugim programom vendar ne pomaga. Ima kdo kakšno idejo?

fosil ::

Če prav razumem, bi ti rad "nadgradil" win7 na server 2008?

Probaj raje formatirat in na novo naložit.
Tako je!

Glodko ::

Ne zapekel sem DVD, restartal PC, nastavil da boota iz CD-ja, sem že v namestitvi ko pa mi vrne to napako. Trenutno se žrem s to namestitvijo iz USB kluča, ker naj bi to odpravlo problem....

Glodko ::

Kaj bi lahko bilo narobe? Naredil sem zagonski USB ključ po teh navodilih:

http://www.mydigitallife.info/2009/07/1...

V BIOS-u sem nastavil boot from removable device (ASUS matična) in ko nastavim boot samo na removable device sicer zazna kluč, vendar se noče zagnat iz njega. Ve kdo kaj bi bil problem?

Mr.B ::

DVD enoto zamenjal, ali pa za čas namestitve uporabi drugo. Verjetno ima težave brat zapečen medij.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Kron ::


Z uradne MS strani sem prenesel trial ga zapekel kot .iso image


Včasih se zgodi da je iso slika po prenosu "corrupted". Mogoče se splača poskusit namestit z novo sliko.
=**=C64=**=

Glodko ::

Očitno bo res to vzrok, isti .iso sem še enkrat prenesel in stvar je takoj delovala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 Image ne boota iz USB-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
272949 (2266) MIHAc27
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406208 (5529) s6c-gEL
»

Windows se ne boota iz cdja

Oddelek: Operacijski sistemi
14796 (633) Cold1
»

Laptop brez OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
253487 (2794) ricola78
»

Format in namestitev Win - HP prenosnik

Oddelek: Operacijski sistemi
101203 (1118) mlakar

Več podobnih tem