» »

Ne morem naložiti Operacijskega sistema

Ne morem naložiti Operacijskega sistema

alexor ::

HP recovery mi je zatajil, saj ni mogel obnoviti slike.
Poskusil sem z XP -ji SP3 in ni mogel poiskati tipa mass storage device, reče da niso inštalirani driverji ali pa da ni powered properly.

Dam fast disk sanitizer. Probam ponovno, ne dela.
Vista bussiness SLO (Iz štud. strežnika msdn) ne najde D/sources/install.wim napaka koda0x80070570

Windows 7 proffesional tudi ne najde diska.
Noče pa tudi naložit W7 na prenosni disk ker ni NTFS.

Vsi ti sistemi so x64, al je to problem mam pa 2GHz prcesor, pa 2x1Gb RAM ?!
Vista enterprise tudi ne zazna diska.
Slax dela normalno, sm tega ne bi meu za OS, Knoppix pa, ko ga naložim za stalno (da ne laufa s CDja)pa javlja neko napako.

Rabim nov trdi disk za laptop ??
Kolk kej stanejo take zadeve.

Hvala za odgovor.

alexor ::

Torej laptop mi sedaj zazna trdi.
Instalacijski dvd-ji s strežnika msdnaa dvdji zatajijo na koncu, kopirajo vse file in potem napaka.
Sedaj sem potegnil še Windowse iz partisa, kar bi moralo delati, pa mi napiše bootmgr is missing. W7 proffesional naprimer iz msdnaa strežnika zataji pri koncu nastavitve, ta dvd iz partisa pa se ne zazna isti OS.
Zapečeno oboje z Free easy burnerjem.

Po navodilih sem probal naložit OS še iz zunanjega diska pa tem postopku
( http://www.pcworld.com/article/165159/i... )
pa mi tudi ne zazna USB boot.

Sploh ne vem kaj naj še naredim.
Če bi kdo vedel kaj narediti, hvala !?!

crayz43 ::

Zdravo!

Najprej ti predlagam da z program PartedMagic 4.8 (http://partedmagic.com/download.html) (Free program, ga zapečeš na cd z poweriso ali katerim drugim programom za peko .ISO datotek) in sformatiraj disk popolno v NTFS formatu.

Potem z istim programom naredi dve particiji 1:1 v velikosti diska (ali kako drugače kakor želiš).

Sedaj vstavi disk z željenim operacijskim sistemom in poizkusi inštalirat.

Predno pa se podaš na tole kar sem ti jaz napisal pa odklopi vse USB naprave od računalnika!

Lp! crayz43

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: crayz43 ()

krulicka ::

Pozdravljeni, tudi sam sem imel tezave s error code 0x80070570.

Kaj sem storil? Vzel šravfenciger v roke in za vsako odšeraufaul en del strojne opreme ko mi dvd ni hotu inštalirat winsov do konca in javlju error. Tako nekaj krat in sem že s prenosnikom surfu in čekiru applove spletne strani ter računal kako lahko pršparam za en pošten pc. Apple mac pro. In glej ga hudiča.

Po enodnvnem šraufanju odkrijem da je napaka v RAM-ih in slotu na matični!!!!

Umaknem ta en ramček od 2gb (prekleto sjanje, pa tako dragi so ratal, zdej uporabaljam samo 6gb preostala dva pa vračam v trgovino in zahtevam denar nazaj) in mi inštalacija lepo steče. Mislim da bi pr microsoftu morali reči da od zdej naprej je pa treba uporabljat samo te in te hardwarske stvari da bi vam sistem lepo delal.

Pr men so bli problematični rami. Pa pol ko sem že inštaliral winse 7 64 bit verzijo in sem vrnil ta 2gb rama v rčn se mi je vsake toliko časa pojavil na ekranu BSOD (blue screen on display) in se je rčn zresetiral. Ko dam Rame ven je vse v redu.

bluefish ::

islim da bi pr microsoftu morali reči da od zdej naprej je pa treba uporabljat samo te in te hardwarske stvari da bi vam sistem lepo delal.
To pri tvojem problemu nima blage veze, ker se je po vsej verjetnosti šlo za okvarjen RAM modul. Preden si zadevo vrnil v trgovino bi pognal Memtest.

krulicka ::

To pri tvojem problemu nima blage veze, ker se je po vsej verjetnosti šlo za okvarjen RAM modul. Preden si zadevo vrnil v trgovino bi pognal Memtest.


Pognal Memtest!

Pravi da ni napak, vendar ko imam vstavljene rame mi se pojavlja BSOD (driver irql not less or equal) - tega se spomnem iz casa win98, ko pa te iste rame odstranim je vse v redu. A ves za kaj gre? Prav motece je vse skupaj. Namesto da se ukvarjam z delom se moram ukvarjat z računalnikom in sistemom!

fosil ::

Mimogrede tist memtest od MS-ja ki ga najdeš recimo na win7 dvd-ju ni pol kur*a vreden.

Sem ga enkrat pustil laufat eno uro, pa ni nič pokazal, memtest86+ iz UBCD-ja pa mi je že po 5 min pokazal napako.
Tako je!

Marc` ::

Obujam staro temo, ker imam podoben problem. Ne uspe mi inštalirati Windows 7 home premium 64bit na prenosnik. Javi mi precej razširjeno kodo napake 0x80070570. Napiše "Windows cannot install required files. The file may be corrupt or missing.. Make sure all files required for installation are available and restart installation." Pogooglal sem že vse počez, ampak za zdaj nič ne deluje. Problem se je pojavil, ko sem v prenosnik vstavil SSD disk Crucial m4 128gb. Probal sem inštalirati z DVD-ja in tudi z USB ključka z Windows 7 usb dvd toolom, tako da sam fajl najbrž ni problem. Veliko folka poroča, da so iztaknili eno od dveh palčk rama npr. in je potem delovalo, a pri meni to ne deluje, sem probal obe palčki posamezno. Probal sem tako v ahci kot ide načinu preko obeh medijev, a se vedno ustavi tam nekje pri 80%. Z eno palčko rama še dosti prej, nekje pri 10%. Se še komu sanja, kaj bi še lahko probal? Mogoče reset CMOS-a? Na laptopu bi to šlo preko softwarea al kako? Dve rešitvi sta bili še "zapeči iso pri najmanjši možni hitrosti", kar mislim da ni problem zaradi istega problema na usbju in pa "ob napaki stisni cancel, nakar te bo vrglo nazaj na glavni meni in potem gre", ampak meni reboota...

Hvala za pomoč.

Han ::

Če ni v namestitveni DVD integriran SP1, poskusi še s to verzijo...

amigo_no1 ::

Če imaš še kje stari hd, namesti nanj in potem "zghostaj" sliko sistema na ssd.

Zgodovina sprememb…

Marc` ::

Hvala za odgovore, sem uspel potem rešit, prav čudne finte so včasih. Probal sem še z drugim programom, ki mi je omogočal boot z usbja, namesto microsoftovega programa, in je čudežno šlo, po vseh mukah :).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

New build Windows 7 javi napako pri inštalaciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
454057 (3440) Mare3
»

Blue Screen

Oddelek: Operacijski sistemi
191141 (682) Realovc10
»

Okvarjen RAM? Prosim za nasvet

Oddelek: Strojna oprema
392225 (1714) Thompic
»

Windows 7 - Problem z inštalacijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
131964 (1661) madog
»

Izginilo 4GB DDR3 rama, Windows 7 - Asus P7P55D, i5 750

Oddelek: Pomoč in nasveti
132141 (1853) krneki0001

Več podobnih tem