» »

Ali sem rasist?

Ali sem rasist?

hr_natakar ::

Aktualna tema o protestih zarad rasizma in posledicno se clovek kdaj vprasa ce je rasist. Tudi ce ni rasist ampak v teoriji recimo ce misli, da so na splosno ljudje crne rase boljsi v sprintu, eksplozivnih sportih. Ce tako mislim, ali sem zarad tega rasist? Potem beli ljudje v suvanju krogle in plavanju boljsi. Ce tako mislim, ali sem rasist? Pa ce mislim, da je nemski ovcar boljsi za policijske naloge kot kokerspanjel ali pudlica ali sem rasist? Ali ce vzgajam doloceno pasmo, superiorno pasmo domacih zivali z rodovnikom?
  • zaklenil: Mavrik ()

bedarija ::

vsi smo rasisti, ziher vsakemu vsaj en tip ljudi ne paše. sej se dosti slik pojavlja kako evropejci stojimo za black lives matter in enakopravnostjo, medtem ko pa cigane omeniš se pa prec cela situacija spremeni.

vostok_1 ::

Koliko časa se bo toleriralo kuglvinkljevo low effort, low intelect zmerjanje sogovornikov?
Ko mu nekdo postavi nerodna vprašanja pa hitro zaklene opozicijo.

Če je to anti-fašist potem sem jaz črnec.

PS. on je zagotovo rasist, namreč tako zelo močno se ukvarja z barvo polti. In ne samo to, še diskriminiral bi na podlagi te.
Lahko mi kdo obrazloži kako to ni rasizem. ktnxbye
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Reycis ::

Jaz bi rekel, da je edini tisti pravi rasizem sovraštvo do same barve kože. Situacija na terenu pa je takšna, da je religija anti-rasizma, ki časti črnce kot bogove že vsakršno opažanje vzorcev, ki onečasti njihove bogove razglasila za rasizem.
Diversity is our greatest strength

vostok_1 ::

PS#2. Rasisti so vsi tisti, ki ko vidijo nekoga druge rase, mislijo, da morajo nekaj početi drugače.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jypeepyj ::

Si rasist, samo tega ne veš, ker živiš v homogeni (monokulturni) družbi.

vostok_1 ::

Nisem rasist, ker smatram, da je nacistov povsot dovolj.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Barakuda1 ::

Kaj je to rasizem?
Kdo je rasist?
Kakšne so pojavne oblike rasizma (tudi prikritega)
V čem se razlikuje rasist od antirasista?

p.s.
Vprašanja so zastavljena resno in niso sarkazem
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Rasizem je strahopetnost do drugačnih po videzu oz barvi kože. Izvor vsega zla na svetu je strah oz. nerazumevanje(neumnost).
Konec koncev so rasisti žrtve lastnega nerazumevanja osnovnih človeskih vrednot, ki so pogojene z vzgojo in okoljem.
Naj se sliši še tako oguljeno, ampak ljubezen je edina pot, ki vsem nam ustvarja lepši svet in boljši jutri.
Rasisti niti sebe nimajo radi.

hr_natakar ::

jypeepyj je izjavil:

Si rasist, samo tega ne veš, ker živiš v homogeni (monokulturni) družbi.

Zivim v sloveniji. Ni veliko ljudi, ki jih sovrazim ampak imajo skupno to, da so vsi belci. Ali sem rasist? Ali si lahko rasist ce sovrazis svojo raso?

Zgodovina sprememb…

Barakuda1 ::

hr_natakar je izjavil:

jypeepyj je izjavil:

Si rasist, samo tega ne veš, ker živiš v homogeni (monokulturni) družbi.

Zivim v sloveniji. Ni veliko ljudi, ki jih sovrazim ampak imajo skupno to, da so vsi belci. Ali sem rasist?


8-O
Ćist možn da si. Sovražiš belce>:D
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

hr_natakar ::

Ja ce ni drugih ras. Kako naj sovrazim druge, ce jih ni.

jypeepyj ::

Vem, kjer živiš. Seveda si rasist, saj sem ti takoj napisal, da živiš v monokulturni družbi in si rasist samo tega ne veš.

vostok_1 ::

hr_natakar je izjavil:

jypeepyj je izjavil:

Si rasist, samo tega ne veš, ker živiš v homogeni (monokulturni) družbi.

Zivim v sloveniji. Ni veliko ljudi, ki jih sovrazim ampak imajo skupno to, da so vsi belci. Ali sem rasist? Ali si lahko rasist ce sovrazis svojo raso?


Jasno, da si lahko. Belcev, ki sovražijo lastno "raso" je danes rekordno število.
Saj lahko vidiš po slikah, da se masovno klanjajo črnim posameznikom, ki nimajo veze z umorom Floyda.

Lahko mi kak GenX, ki je odraščal na punku 80' iz velikih založniških hiš, obrazloži kako to ni rasizem?

Dajte prosim kaj odgovorit, ker trenutno tavamo v temi.

jypeepyj je izjavil:

Vem, kjer živiš. Seveda si rasist, saj sem ti takoj napisal, da živiš v monokulturni družbi in si rasist samo tega ne veš.


Jaz priznam samo nekaj. Najbrž bom res rasist čez nekaj desetletji, ko bodo sproducirali superiorne designer ljudi, better in every measurable way.

Takrat mislim, da bomo vsi rasisti.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

hr_natakar ::

Kaksna je razlika med rasistom in evgenikom?

vostok_1 ::

Circumstantial.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jypeepyj ::

PacificBlue je izjavil:

Rasizem je strahopetnost do drugačnih po videzu oz barvi kože. Izvor vsega zla na svetu je strah oz. nerazumevanje(neumnost).
Konec koncev so rasisti žrtve lastnega nerazumevanja osnovnih človeskih vrednot, ki so pogojene z vzgojo in okoljem.
Naj se sliši še tako oguljeno, ampak ljubezen je edina pot, ki vsem nam ustvarja lepši svet in boljši jutri.
Rasisti niti sebe nimajo radi.


Največja laž, ki se je prijela okrog razumevanja in pojmovanja rasizma. Ta laž je "dumb downana" da jo lahko mnenjski voditelji ponavljajo. 1000x bolj komplexno je razložit rasizem kot evolucijsko orodje za preživetje najlažje pa da "sovražiš" nekoga.

Zakaj rasistične ribiške družino skrbijo za čistost soške postrvi?

Barakuda1 ::

vostok_1 je izjavil:



Dajte prosim kaj odgovorit, ker trenutno tavamo v temi.


8-O

Alloo ... ne v množini ... prosim.
V nobeni temi ne plavam, čeprav bi nekateri želeli to tako prikazati.

To, če zavračam nekatera dejanja (posameznikov in skupin - druge narodnosti ali barve kože), ker so moralno-etično sporana, še ne pomeni da sem rasist.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

vostok_1 ::

Meni je to jasno. Povej to še na U2 vzgojenim GenX-erjem.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

otago ::

Sem na protestih pred nekaj leti "zaščitil" nekaj žensk, ko so viole, huligani bežali pred policijo.

Imel prometno nesrečo, ženska zmedena. Rekel: "Pokliči me jutri, posvetuj se s fotrom, partnerjem če kaj rabiš.", izmenjala sva evropsko poročilo...

V trenutku ko sem izrekel to, sem se zavedel svojega šovinizma. Zdaj ne pomagam nobeni ženski več, pa naj bo zmedena. Vsaj šovinist ne bom.

Za Slovence pa kakšno leto življenja v velemestu za razčiščenje. Zganjati protirasistične slogane v LJ, ob tem da ne poznaš nobenga črnca, cigana ni ok. Vse te bi dal na podzemno ob v pozni uri na linijo proti Bronxu, kjer bodo edini belci na vagonu. Če ti je takrat vse ok, kul, nisi rasist.

PacificBlue ::

jypeepyj je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Rasizem je strahopetnost do drugačnih po videzu oz barvi kože. Izvor vsega zla na svetu je strah oz. nerazumevanje(neumnost).
Konec koncev so rasisti žrtve lastnega nerazumevanja osnovnih človeskih vrednot, ki so pogojene z vzgojo in okoljem.
Naj se sliši še tako oguljeno, ampak ljubezen je edina pot, ki vsem nam ustvarja lepši svet in boljši jutri.
Rasisti niti sebe nimajo radi.


Največja laž, ki se je prijela okrog razumevanja in pojmovanja rasizma. Ta laž je "dumb downana" da jo lahko mnenjski voditelji ponavljajo. 1000x bolj komplexno je razložit rasizem kot evolucijsko orodje za preživetje najlažje pa da "sovražiš" nekoga.

Zakaj rasistične ribiške družino skrbijo za čistost soške postrvi?


Strah je koren vsega zla.

Nič drugega.

vostok_1 ::

otago je izjavil:

Sem na protestih pred nekaj leti "zaščitil" nekaj žensk, ko so viole, huligani bežali pred policijo.

Imel prometno nesrečo, ženska zmedena. Rekel: "Pokliči me jutri, posvetuj se s fotrom, partnerjem če kaj rabiš.", izmenjala sva evropsko poročilo...

V trenutku ko sem izrekel to, sem se zavedel svojega šovinizma. Zdaj ne pomagam nobeni ženski več, pa naj bo zmedena. Vsaj šovinist ne bom.

Za Slovence pa kakšno leto življenja v velemestu za razčiščenje. Zganjati protirasistične slogane v LJ, ob tem da ne poznaš nobenga črnca, cigana ni ok. Vse te bi dal na podzemno ob v pozni uri na linijo proti Bronxu, kjer bodo edini belci na vagonu. Če ti je takrat vse ok, kul, nisi rasist.


Sodiš direktno pred zid.

//White suburban antifa-PRESS
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jypeepyj ::

Barakuda1 je izjavil:

Kaj je to rasizem?
Kdo je rasist?
Kakšne so pojavne oblike rasizma (tudi prikritega)
V čem se razlikuje rasist od antirasista?

p.s.
Vprašanja so zastavljena resno in niso sarkazem

Rasizem je prizanvanje obstoja razlik med različnimi rasami (ljudi).
Negativna pojavna oblika rasizma je diskriminacija ljudi (nekega porekla) pred državo. Pojavna oblika rasizma je (turbo prikito) je odkrita (hkrati pa latentno) skrb za ohrannje monokulture in endemičnih vrst v biotskem svetu (cel bled na noge ko so "invazivne" alge).

vostok_1 ::

Dejansko rasizem ni priznavanje razlik.
To je reality.
Rasizem je načeloma negativna diskriminacija na podlagi le-teh.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

https://www.tmz.com/2020/06/07/white-co...

Mi KaKšen prijazen GenX socialni-bojevniK-Bono-afficionado razloži KaKo to ni rasizem?

Anyone?
KuglvinKl?

Nobody?
Nobody wants to help poor vostok out?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

IL_DIAVOLO ::

bedarija je izjavil:

vsi smo rasisti, ziher vsakemu vsaj en tip ljudi ne paše. sej se dosti slik pojavlja kako evropejci stojimo za black lives matter in enakopravnostjo, medtem ko pa cigane omeniš se pa prec cela situacija spremeni.


Ti še veš ne, kaj pomeni rasist.

Mavrik ::

Ne vidim kako je lahko ta debata tu produktivna ali pozitiven prispevek strani.
The truth is rarely pure and never simple.

vostok_1 ::

Meni pa se zdi blazno produktivna. Sesuvanje miskoncepcij ljudi iz leta 1998 je zelo produktivno.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Barakuda1 ::

o.k. mene zanima resna obrazlaga, zakaj se ta tema zaklepa
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VW v novi aferi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
746493 (3191) D3m

Trudeau v težavah zaradi "rasističnega" kostuma (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18820112 (17619) Miki N

Človeške rase (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
529240 (7553) Reycis
»

Paradoks različnosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19234279 (30647) jype
»

Moderate racists? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12253532 (51616) Mipe

Več podobnih tem