» »

Peltrij in Volcano 7+ ???

Peltrij in Volcano 7+ ???

zvery1 ::

Mene pa zanima kok bi se mi splačalo povezati ta dva elementa skupaj.Dobil sem namreč 60W peltrij ki bi ga nataknil direkt na Vulcanota.Z vodnim se nebi ubadov ker se mi ne da..

Bi bilo to preveč za volcanota??
Če na hitro zračunam bi moral volcano odvesti okoli 90-100W moči.Trenutna temperatura procesorja je 27 stopinj.Kaj mislite???
LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

TribesMan ::

Ta kombinacija bi bila uporabna za hlajenje grafične karte ali pa northbridgea, ne pa procesorja ki pokuri preveč, da bi 60W peltier bil sposoben ohladiti zadevo. Zadeva bi bila v končni fazi slabša kot brez peltierja. Za tak procesor rabiš 100+W peltier in vodno hlajenje.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

zvery1 ::

...po tvoje naj potlej raje pustim kot je ali pa naj si nabavim vodno hlajenje...
saj bi si nabavil vodno hlajenje, vendar me najbol skrbi namestitev na 370 ponožje...
bom se premislil....:\
LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

frenk ::

zvery1: jest sm lih zanč en blok namestu na to podnožje...brez problema:)

TribesMan ::

Bloka za s370 podnožje ne bo problem najdt, mal poglej na cool-pc ali pa tud kakšen mlacom zna imet kej tazga. Vprašanje je kolk se ti zdej splača investirat v vodno hlajenje, ker to pride hitro okoli 30kSIT, za ta denar pa bi jaz na tvojem mestu raje premislil o zamenjavi platforme na recimo eno NF2 plato ter Bartona, kar bo gotovo veliko hitreje kot Tualatin brez da bi kaj navijal.
Na peltier pa pozabi...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

gabl136 ::

Tvoj procesor zdaj, ko je navit porabi tam okoli 65W energija, za hlajenje s peltierjem pa je priporočljivo, da je pelt vsaj 50% ''močnejši'' od procesorja, tako, da bi bil rezultat hlajenje s tem tvojim peltom slabši kot z TT-jem 7+!. Sploh pa glede na to, da je temperatura procesorja 27°C pa sploh ni panike!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mnja, nakup peltilerja ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341685 (1158) EX-B
»

peltier element

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352276 (1892) Eru
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
646342 (5079) LordWorm
»

Vprasanje glede uporabe TECa (peltierja)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181329 (1139) TribesMan
»

IDEJA: peltier za hlajenje zraka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161728 (1416) frenk

Več podobnih tem