» »

ISA 386 single board computer težave

ISA 386 single board computer težave

Baja ::

Poskušal sem priklopiti spodnjo zadevo in naletel na problem :/

Ko je sbc priklopljen ne dobim več slike na ekran. probal z pci in isa graficno na slot 1 p2 plati. a rabim kak poseben backplane za tole? ja, speaker na sbc-ju spusti en dolgi in 2 kratka zvoka po kaksnih 30sec, torej sklepam da se zadeva vsaj hoče zbootati.

druga stvar, ki mi ni cisto jasna je to, da nima izhoda za ekran, ma pa nek konektor za tipkovnico. kako sploh krmiliti to zadevo. obstaja SW, ala vnc?

 386 SBC

386 SBC

  • spremenil: Baja ()

Frgazor ::

Za tole sem dokaj prepričan, da boš rabil isa backplane (in absolutno ne p2 ali katerokoli drugo plato) in pa vsaj še ustrezno isa grafično kartico. In tisti 'nek konektor za tipkovnico' je skoraj zagotovo točno to.

Je pa zanimiva zadeva, kje si jo staknil?

Baja ::

hvala za info. za graficno sem ugotovil da je dougther board, ki gre na jp14 in jp15. najti to pa je verjetno misija nemogoče :/

glede backplane-a imam se eno vprasanje. recimo da bi na spodnji backplane vtaknil SBC in še eno pci kartico. je možno to pci kartico dodeliti SBC-ju? ala passtrough pri novejsih serverjih.



zanima me, ker je bila ideja sestaviti multiseat 3dfx gamer mašino. nekaj takega kot spodaj na linku, vendar z opremo iz 90-tih. stari serverji pa ne podpirajo passthrough-ja, kolko sem uspel izbrskati.

https://www.pugetsystems.com/labs/artic...

kje sem staknil tole nisem čisto prepričan, zelo verjetno pa na boljšaku.

Frgazor ::

žal mislim, da si obsojen na isa backplane in isa grafične kartice, ker 386 in pci preprosto ne bosta komunicirala :)

Baja ::

tole je bilo bolj splošno vprašanje. za projekt bi probal nabaviti kakšne novejše sbc-je, idealno p2/3. ti pa so verjetno že na pci oz. pcimg al kaj je že.

bolj me zanima če je možno potem ločene pci kartice dodeliti sbc-ju. ker bi moral vsakemu sbc-ju dodeliti 3dfx grafiko, usb kontroler in zvočno.

torej, na backplanu bi mel 2 sbc-ja, 2x3dfx, 2xusb, 2x zvocna. iz tega bi potem ven dobil 2 "virtualni" masini.

pegasus ::

Lepe fantazije :)

Baja ::

torej praviš da bom moral po server varjanti pokopati še backplane varjanto?

Frgazor ::

to kar hočeš sigurno ne bo šlo :)

bi pa lahko sestavil fino mašino za dos igrice

Baja ::

ja, samo tudi za dos igrice bi moral dodeliti vsaj zvocno sbc-ju. al kako si tole mislil?

Frgazor ::

isa zvočno boš zraven vtaknil

Baja ::

torej lahko dodeliš druge kartice sbc-ju?

če pozabimo tale 386 sbc in rečemo da mam pentium 2 sbc bi torej lahko dodelil 3dfx in ostalo pci periferijo?

edit: backplane-a nimam nobenega (še), tistega zgoraj sem prilepil za primer

edit2:

za primer, zgornji backplane, spodnji sbc in 3dfx na pci-ju. doable?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Frgazor ::

Ja dodeljeval ne boš ničesar...

Kar boš v backplane vtaknil s tem bo sbc komuniciral. Predstavljaj si kombinacijo sbc+backplane kot običajen motherboard.

kixs ::

Zakaj bi s tem kompliciral? Pa se SBC-ji so navadno kar dragi in backplane tudi.

Baja ::

aha, no, zdaj pa mam se vec vprasanj :) a lahko pol 2 ali več sbc-ja vtaknes na backplane? in če ja, potem vsi sbc-ji vidijo vse kar je gor in poinštaliraš pač kaj rabiš na določenem sbc-ju?

@kixs: tule sem pred časom dobil idejo. samo pač z robo iz 90tih. https://www.pugetsystems.com/labs/artic...

Frgazor ::

a je delalo, ko si sbc vtaknil v p2 matično? če ja, potem si na konju :)

pa tisti link, ki ga limaš so vtaknili 4 grafične na en motherboard... ti bi pa vtikal različne računalnike na en backplane

sliši se... čista zmaga

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frgazor ()

Riff ::

ja moja 386 je mela isa grafično , 486 je pa že druga zgodba tle pa je šlo z pci grafično

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Baja ::

ja, saj se mi je zdelo čudno, kako bi to funkcioniralo :)

torej na opremo iz 90tih lahko pozabim, edini način bi torej bil novejsi sbc s cpujem ki podpira passthrough.

evo, sem gor spravim 4 igralce ;)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskratel-ov NetTop OpenElec, Kodi, IR daljinec

Oddelek: Pomoč in nasveti
8913 (651) misek
»

Cloud gostovanje e-pošte (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6013040 (11878) c3p0
»

s čim lahko nadomestim pentium mmx 233

Oddelek: Pomoč in nasveti
404912 (3858) kiFni
»

Embedded računalnik z minimalno porabo

Oddelek: Strojna oprema
162395 (1837) jeryslo
»

Intel Little Valley (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8311782 (5642) Pyr0Beast

Več podobnih tem