» »

Embedded računalnik z minimalno porabo

Embedded računalnik z minimalno porabo

jeryslo ::

Pozdravljeni!

Iščem embedded (torej vse na eni plošči) računalnik, ki mora imeti naslednje karakteristike:

Predvsem nizka poraba energije mi je pomembna, toda ne v takšni meri, da bi žrtvoval preveč preformance-a. Računalnik bo namenjen branju podatkov iz naprave preko serijskega vmesnika in pošiljanje le teh v oblak. Čeprav se bodo podatki pošiljali na oblak, se bodo podatki na računalniku tudi shranjevali, zato potreba po malce večjem prostoru. Shranjevali se bodo v mysql podatkovno bazo. Po začetni konfiguraciji se bo od takrat naprej do računalnika večinoma dostopalo čez LAN preko RDP.

Do sedaj sem našel naslednje stvari:

Glede CPU-ja sem si najprej pogledal seznam CPU-jev glede na porabo. Tukaj mi je predvsem padel v oči Intel ATOM Z500 z samo 0,65W max TDP.

Vaše mnenje?

madog ::

če se ti ne mudi naj bi danes luč sveta ugledal Raspberry Pi! Res da ni namenjen win platformi ampak za branje podatkov preko serial je več kot primeren pa še cena 25$ je smešno nizka,
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

misek ::

Ni pa x86 ampak ARM.

jeryslo ::

Najprej hvala za hiter odgovor. Poznam Raspberry PI, sem tudi kar dosti o njem prebral, ampak kot je že predhodnik omenil je ARM ukazna arhitektura, jaz pa nujno potrebujem X86.

ABX ::

Netbook prenosnik prve generacije.

Če najdeš kakega s serial port.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

madog ::

Aha sorry nisem vedel da je x86 arhitektura nujna, sem predlagal grab&give njcenejšo varijanto.

will look further....
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

69charger ::

Drugače je pod zahteve napisal x86 ane. Pomojem najboljše enega Atoma pa vržeš gor en giga SODIMM rama pa je to to. Čeprav ni ravno embedded.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…

krneki007 ::

kak HP thin client mogoče,npr HP t5740w

jeryslo ::

Sem še malce pobrskal in našel tole zelo zanimivo stran z 2.5" SBC-ji. Poleg tega omogočajo bootable SD card, ker kot vidim sploh ne obstajajo SBC-ji, ki bi imeli gor že diskovni prostor. Najbolj mi je zanimiv in glede na moje potrebe Ultra Small 2.5" Pico-ITX SBC with AMD LX800 low power CPU, ki ima tudi serijski vmesnik. Procesor je sicer manj zmogljiv od Atoma, toda mislim da bi moral zadostovati za Windows XP Embedded brez problema. Kako se vam zdi moja izbira?

69charger ::

Na taki plati bi še obične XPje lahko BP poganjal. Mene bolj zanimajo cene,bi si nekaj takega omislil.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

jeryslo ::

Zanimivo da nimajo cen nikjer napisanih. Sem jim pisal glede tega in če je sploh možno kupiti samo eno enoto.

jukoz ::

Odsvetjuem tele stvore z AMD LX800. V praksi se izkaže zelo švoh v primerjavi z atomom. Na firmi smo implementirali ene par industrijskih pcjev (prah, vročina in 24urno delovanje) s temi procesorji ni so bolj tko-tko. Mašince zdržijo in mamo uptime tudi po pol leta (delujejo malo čez 3 leta) vendar je problem pri hitrosti. Če maš vsaj malo zaračunat vzemi atome, novejša arhitektura se pozna.

Še to, uporabljamo IEI mašine z 4-8 serijskimi porti na Linuxu.

krho ::

SAm bi rekel Atom in mITX plošča oz. AMDjev fussion in mITX plata. Sam sem nabavljal v HRtju
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

jeryslo ::

jukoz je izjavil:

Odsvetjuem tele stvore z AMD LX800. V praksi se izkaže zelo švoh v primerjavi z atomom. Na firmi smo implementirali ene par industrijskih pcjev (prah, vročina in 24urno delovanje) s temi procesorji ni so bolj tko-tko. Mašince zdržijo in mamo uptime tudi po pol leta (delujejo malo čez 3 leta) vendar je problem pri hitrosti. Če maš vsaj malo zaračunat vzemi atome, novejša arhitektura se pozna.

Še to, uporabljamo IEI mašine z 4-8 serijskimi porti na Linuxu.


Torej poganjate na Linuxu. Kako misliš da bi se obnesel ta SCB ki sem ga navedel v prejšnjem postu na Windows XP Embedded OS? Nekaj sem razmišljal tudi o Windows Embedded Standard 7, toda kakor vidim je med Windows XP Embedded OS in Microsoft Windows Embedded Standard 7 kar razlika v minimalnih zahtevah.

Glede potrebe po računanju je tako. Gor bo tekel moj lastni program napisan v Javi, ki bere hexa datoteko in bo le te podatke zapisoval kot sem že omenil v lokalno bazo ter tudi v oblak. Še največ "pravega" računanja bo pretvorba iz imperialnih enot v metrične, toda sem mislil da tale AMD LX800 bi pa že moral biti dovolj zmogljiv.

krho je izjavil:

SAm bi rekel Atom in mITX plošča oz. AMDjev fussion in mITX plata. Sam sem nabavljal v HRtju


Sicer v OP nisem omenil te potrebe, toda potem ko sem videl da obstajajo SBC z možnostjo boot-a iz SD kartice, od takrat bi rad imel zraven podporo za SD kartice.

jukoz ::

Kolk je pa razlika v ceni in porabi?
Ne vem no, premisli če se splača. Atom je ene P4 klase procesor, LX800 je pa v bistvu Cyrix 586

Pa da ne bo pomote, sem AMD fan od leta 98.

d4vid ::

Dolgo časa že gledam tole, ampak nimam denarja, da bi naročil (sem še dijak, sedaj brez štipendije :( ). Je x86, 1GHz procesor, ram 512 (mislim da tudi 1 GB se da dobit), vse skupaj na eni ploščici, poraba pa je par W. Da pa se dobit tudi samo procesor in ram, velikosti ~5*5 cm in ploščo, ki je iz laptopa. Ostale produkte si oglej tu, od PCja v tipkovnici, do tabličnega, meni se zdijo zanimivi in poceni (dokaj zmogljiv laptop za 120 €).

jeryslo ::

Super! Najlepša hvala za tale odgovor. Naj povem da sem pisal trem različnim firmam za SBC-je, pa mi še noben ni do sedaj odgovoril. Kot sem si mislil se sploh ne pogovarjajo če hočeš kupiti samo eno enoto, moraš verjetno vzeti vsaj 1000+ enot. Tole kar pa je podal bajdec se da pa končno naročiti direkt tudi samo eno enoto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sistem za domači server (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7310164 (9462) [SkA]
»

mITX Atom Linux računalo

Oddelek: Kaj kupiti
5883 (814) specing
»

kišta izključno za net (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9717706 (16217) Aljaz1980
»

HTPC platforma ali mATX računalnik za k LCD TV

Oddelek: Kaj kupiti
122549 (2366) Vanadium
»

Kje najceneje do D945GCLF2 Little Falls Atom 330 MB?

Oddelek: Kaj kupiti
152094 (1629) Invictus

Več podobnih tem