» »

Gospodinjski aparati Gorenje, mnenja

Gospodinjski aparati Gorenje, mnenja

«
1
2 3

_marc_ ::

Pri menjavi gospodinjskih aparatov smo se odločili za Gorenje, me pa zanima vaše mnenje glede izbire modelov.
Indukcija IS846BG
Pomivalni stroj GV66160
Napa WHI943A3XGB
Hladilnik NRS9182VX
Zanima me, če bi kateri model zamenjali in zakaj? Je ta hladilnik v redu, ali bi moral iskati varianto, kjer bi bil dovod vode po cevki in ne iz posode?
hvala in lp

vostok_1 ::

Vse delano na kitajskem v isti tovarni.
Izbira je več ali manj estetične narave.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

_marc_ ::

To mi je približno jasno. Moje vprašanje je bilo bolj v smislu, namesto indukcije IS846BG vzemi raje XXXYYY, ker ima... .

fikus_ ::

"Moje vprašanje je bilo bolj v smislu, namesto indukcije IS846BG vzemi raje XXXYYY, ker ima... . "
Vsak hvali svojega konja, tako da na to vprašanje ne boš dobil korektnega odgovora.

Kupi nekaj, kar ima čim daljšo garancijo (5let) in odzivne serviserje. Gorenje zna biti za ta dva pogoja OK. Poglej še kakšen Beko, . . .

Smrekar1 ::

_marc_ je izjavil:

Pri menjavi gospodinjskih aparatov smo se odločili za Gorenje, me pa zanima vaše mnenje glede izbire modelov.
Indukcija IS846BG
Pomivalni stroj GV66160
Napa WHI943A3XGB


Pomivalni stroj vzemi raje Bosch ali Elecrolux. Gorenjevi so dragi za to kar ponujajo, za isto ceno dobiš Boscha (ki je bržkone narejen v Velenju), za precej manj dobiš enako dobrega Electroluxa. Za napo in indukcijo ne vem.

Hladilnik NRS9182VX
Zanima me, če bi kateri model zamenjali in zakaj? Je ta hladilnik v redu, ali bi moral iskati varianto, kjer bi bil dovod vode po cevki in ne iz posode?
hvala in lp



Imam dve izkušnji z Gorenje hladilnikom, dobro in slabo. Dobra je, da deluje bistveno boljše od Electroluxa, Boscheve reklame da hrana ostane sveža do trikrat dlje so podcenjene. Določene stvari lahko trajajo tudi po petkrat dlje v kvalitetnem hladilniku in kar se tega tiče so Gorenje hladilniki vrhunski. Je malo dražji, ampak se je razlika do cenejšega hladilnika že večkrat odplačala.

Malo manj vrhunsko je, da je v roku 5 let od nakupa potreboval tri servise. Prvi je bil nedelujoč zaslon za prikaz temperature, hladilnik je sicer deloval normalno. Nekaj časa ta tem je enkrat v celoti crknil (seveda v petek zvečer, v soboto ni servisa), potrebna je bila menjava kompletne elektronike. Mesec dni kasneje (spet v petek zvečer) je crknil še ventilator, ki nosi hladen zrak v hladilnik, zamrzovalni del je tokrat deloval normalno.

Vsakič so prišli popraviti v ponedeljek, stroškov ali komplikacij ni bilo nobenih, ampak mi je vseeno pustil kisel priokus v ustih. Zaenkrat zadeva dela normalno, ampak da se Gorenje odkupi za tole bo moral delati še vrsto let brez napak in bomo videli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

_marc_ ::

Gorenje sem izpostavil, ker zanj dobim konkreten popust, zato tudi nisem omenjal drugih znamk. Če ne bi bilo tako, bi bil verjetno Bosch na prvem mestu, tako pa je gorenjeva indukcija on boschove cenejša za cca. 200€.

mikhaair ::

Bistveno je, kot zgoraj napisano, odzivnost in kvaliteta servisa, ter trajanje garancije ali jamstva. Bosch ima sedaj neko akcijo za 5 let garancije. Moja mati je vzela naprave v kuhinji gorenje, razen nape. Zaenkrat dela. Ni pa intenzivna uporaba.
Pri indukciji meni ni vsec, da nima +/- za vsako plato posebej. Napa, pa mi je preglasna.

mahoni ::

Imel sem visokostojeci Gorenje hladilnik oziroma hladilnik+zamrzovoalnik in mi je po dveh letih zacel kompresor nabijati tako glasno, da ga je bilo potrebno zamenjati. Ker sem imel se dodatno 2+1 letno garancijo se mi ga ni vec splacalo popraviti, zato sem dobil na izbiro novo napravo. Odlocil sem se za LG, ki ima 10 let garancije. Trenutno dela bp, pa ce bo karkoli me tudi ne bo kaj prevec prizadelo ravno zaradi 10letne garancije.

sunshine403 ::

_marc_ je izjavil:

Pri menjavi gospodinjskih aparatov smo se odločili za Gorenje, me pa zanima vaše mnenje glede izbire modelov.

No kaj naj recem... veliko srece vam zelim ;) Jaz se Gorenja ze 15 let niti dotaknem ne. Ni pretirano poceni, definitivno pa je kvaliteta v primerjavi s ceno nikakrsna.

BoredMarvin ::

GORENJE nabavljam čim več gospodinjskih aparatov. Razlog je servis, ki je bil vedno fleksibilen, korekten in ugoden.

mahoni ::

BoredMarvin je izjavil:

GORENJE nabavljam čim več gospodinjskih aparatov. Razlog je servis, ki je bil vedno fleksibilen, korekten in ugoden.

Jaz pa rajsi druge naprave, kjer ni potrebno leta in leta nic servisirati.

ahac ::

Na Gorenje servisu napravo odprejo in ugotovijo, da bi sicer lahko popravil, ampak nimajo rezervnega jermena (da bi naročil s Kitajske je očitno preveč dela).
Plačaš vseeno....

Meni se to ne zdi ne fleksibilno, ne korektno in tudi ne ugodno.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Utk ::

Imamo skoraj vse od gorenja 7 let, nekaj strojev je še bistveno starejših, za nič od tega nikoli nisem rabil nobenega servisa, niti za gorenje niti za kaj drugega. Ni pa nič od tega najcenejša linija (nekaj srednjega) in vsi so reimport iz Nemčije...

shadeX ::

Pričakuj da bodo gorenjevi aparati glasni. Še pečica bo glasna :)

bbbbbb2015 ::

Smrekar1 je izjavil:

Vsakič so prišli popraviti v ponedeljek, stroškov ali komplikacij ni bilo nobenih, ampak mi je vseeno pustil kisel priokus v ustih. Zaenkrat zadeva dela normalno, ampak da se Gorenje odkupi za tole bo moral delati še vrsto let brez napak in bomo videli.


Mi imamo Gorenjev hladilnik 16 let, dela brezhibno.
No, 12 leto je nekdo od družinskih članov (morda kdo od gostov) odlomil ročaj. Vrata moraš pač potegniti ne s sunkom, ampak s silo. Tako je to bilo že kot novo, pa mi je všeč.

No, sem poklical na servis, sem povedal številko aparata, so imeli ročaj za nekih 12 evrov s poštnino. Sem sam zamenjal ročaj.

To je odlično. Kot prvič, po 12 letih še vedo za model in vse in imajo rezervni del (ki pa je verjetno generičen). Kot drugič, cena s poštnino je zmerna. Sem iskal kar nekaj avtodelov, neke rešetke za zrak, se je polomilo, pa nič ni bilo pod 80EUR.

Zgodovina sprememb…

BoredMarvin ::

Ne vem kaj imate za naprav ali kakega serviserja. Mogoče pa imamo mi tako stare aparate da so še vsi made in SLO :). 20+ let star pralni stroj se ustavi, pokličeš pride takoj in plačaš komplet prihod ali čez tri dni ko pokriva tvojo lokacijo - pride torej čez tri dni, popravi, zamenja del na lokaciji za par 10EUR. V stanovanju imam bojler GORENJE iz leta 85 ko je bilo prvič opremljeno, se da dobiti tesnilo in grelec, ki ga zaradi vodnega kamna menjam vsakih nekaj let... itd.

ja... seveda se gospodinjski aparat kake druge znamke ne pokvari. Bedarija. Vsaka znamka se kdaj pokvari, pa če je ne vem kaki cenovni razred ali kvaliteta in glede na kvaliteto servisa komaj lahko oceniš kvaliteto storitve znamke kot kompletno pred/ob prodaji in po prodaji - vsaj tako ocenjujem sam. Od tiskalnika, monitorja, gospodinjskega aparata ali avtomobila...

max00slo ::

Tudi sam lastim 6 let star hladilnik bp, indukcija in pečica bp... sušilc, pralni...

Sušilni in pralni kupljena zaradi popusta... mehansko vse bp.

Pri nakupu glej, kot so ostali že navedli - le garancija da je 5 let... ostalo bo pa že :)

Glede nape: Ne poznam od gorenja, so mi pa vsi priporočali Faber, katero sem si tudi nato omislil... malce dražja ampak pretok zelo velik. Ni pa najtišja :)
Pomivalc: Nabavil Electrolux... dobro p(re)plačal, valda bo zdržal kot Siemens pred njim... za Gorenje pa nevem...

Alternative ti ne morem podati, saj je vse tu tu in glej le na ceno in garancijo.
Si non confectus, non reficiat.

GupeM ::

NE kupuj pomivalca Gorenje. Ga je imela sestra, nek srednji razred, nezadovoljna. Ga je imela tašča, višji razred, nezadovoljna. Obe sta mi rekli, naj zase ne kupim Gorenja, ker je zanič. Jaz budala sem vseeno kupil Gorenje, nižji razred, ker je bolj začasno. Nezadovoljen, čeprav mogoče malo bolj zadovoljen kot sestra in tašča.

V stroj moraš dati praktično pomito posodo, drugače še vse gor ostane. To so te neko eko A+++++++++++ fore energijskih razredov, kjer naj bi ti bo posodo pomil z 2 dl in na 33 °C ogrete mlačne vode. Posoda je slabo pomita, pa še vsa mokra ostane. Nazadnje ves tisti A+++++++++++ plačaš s pomivanjem na roke ali pa s ponovnim povimanjem v pomivalcu.

Pa še tableta za pranje se včasih kar ne raztopi. Ali se vratca ne odprejo dovolj, da bi tableta ven padla, ali kar tako malo ostane ... Za bruhat

Starši imajo kakšnih 15 let star Candy, pa dela bolje kot karkoli od Gorenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

shadeX ::

V stroj moraš dati praktično pomito posodo, drugače še vse gor ostane.


Lahko potrdim da to ni res. Jaz sem bil nad novim pomivalcem (vgradni) od gorenja navdušen. Stroj sicer načeloma ne laufam vsaki dan, ker ni poln, zato se posoda ki ostaja notri po 24h ali več tudi "zašije", ampak do sedaj nisem imel problema da ne bi tako umazane posode opral.

Kar me moti pri gorenje aparatih je to da so glasni in pomivalc je tudi. Ampak glede na to da ga laufam ponoči ko spim to ni problem.

Drugače pa kako stroj umije posodo je odvisno od več stvari , tudi od tega kakšno vodo imate.

Pa še tableta za pranje se včasih kar ne raztopi.


Če laufaš kratke programe se to lahko zgodi. Prav tako se to lahko zgodi, če laufaš tiste programe za pomivanje kozarcev (kratek program + ni dovolj topla voda).

Ti svetujem da vzameš manual od pomivalca in noter maš vsak problem opisan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

korenje3 ::

vostok_1 je izjavil:

Vse delano na kitajskem v isti tovarni.
Izbira je več ali manj estetične narave.


misliš v sloveniji in srbiji?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

GupeM ::

Voda pri meni in pri sestri je izredno trda, pri tašči ne. Pa tudi, če zdaj drug pomivalec pri tašči lepo opere, ne vem, zakaj bi bila voda kriva.

Še najboljše mi opere najkrajši program (če ne upoštevamo tistega nekaj minutnega), ker uporablja najtoplejšo vodo. Posoda se pri temu programu tudi najbolje posuši. In brez skrbi, navodila sem prebral. Ampak kot sem rekel, z 2 dl vode pač ne moreš oprati enega stroja posode. Naj mi dajo na izbiro program, ki bo porabil večjo količino vode in elektrike. Bom na koncu prihranil, ker mi ne bo treba na roke pomivat posode.

Faking na roke pomivam z bolj vročo vodo, kot jo ima pomivalec. Razen na najkrajšem programu, kjer naj bi pomival z bolj vročo.

korenje3 ::

Meni bo sedaj potekla 5 letna garancija... bomo videli kaj bo. Imam vse od gorenja. Zaenkrat dela brezhibno.

So neke konstrukcijske napake - npr. sušilni stroj ne dihta dobro in piha prah naokrog, napa kaplja olje na kuhalno ploščo, ker ni noben pomislil na rezervoar olja po oljnim filtrom...
hladilnikov zaslon ponavadi ho hočeš vklopit extreme freeze, če večkrat na hitro pritisneš zaporedoma se lahko zgodi da se extreme freeze izklopi in pusti temperaturo nastavljeno na -35° da dela non stop.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

darkolord ::

Smrekar1 je izjavil:

Pomivalni stroj vzemi raje Bosch ali Elecrolux. Gorenjevi so dragi za to kar ponujajo, za isto ceno dobiš Boscha (ki je bržkone narejen v Velenju), za precej manj dobiš enako dobrega Electroluxa.
Se ne strinjam.

Zadnjih ~5 let sem zelo veliko časa porabil s tem, da sem preštudiral pomivalne stroje.

Od naštetih se mi zdi, da pri Gorenju dobiš največ za to ceno, sploh glede build qualitija. Nekaj časa sem bil fokusiran na Boscha, pa sem v salonih pritiskal na knofke in vlekel ven košare in je tudi pri dražjih bilo kar veliko razočaranje (še posebej npr. to, da je pri dveh strojih iz iste serije eden zrven drugega bila vidno opazna razlika v kvaliteti izdelave).

Edini fičr, ki ga ima Bosch več, je Zeolith sušenje (če imaš veliko plastične posode). Electrolux/AEG ima Comfortlift, ampak s tem je cena potem nekje 50% višja, glede dolgoročne zanesljivosti pa je tudi vprašljivo.

Glede servisa mislim, da ni vprašanje, kaj je najbolje. Po besedah njihovega serviserja se je servis precej izboljšal, odkar imajo zadevo čez Kitajci, predvsem iz vidika, da vse morebitne serijske napake odpravijo takoj in ne šele pri novem modelu stroja. Tako ti pri servisu tudi preventivno zamenjajo kose z novejšo revizijo.

Je pa treba gledati model - boljša serija DW30 (ki jo ogleduje OP), je narejena v Sloveniji, nekateri cenejši modeli so pa res narejeni na Kitajskem.

darkolord ::

Indukcija IS846BG
Napa WHI943A3XGB
Napa je IMO super. Imamo podobno, samo v ORA ITO designu.

Mora biti (to sicer velja v splošnem) pa odvod zraka pravilno izveden - mi smo dali Naber fiksne (nikakor fleksibilne!) pravokotne cevi ekvivalenta fi 150, pa zadeva sesa tako, da na drugem koncu stanovanja komaj zapreš okno ali balkonska vrata, ker naredi tak podtlak.

Indukcija se mi zdi tudi super, imamo IS645BG - enako, samo širino 60. Nimam nobenih pripomb, ima kar nekaj dobrih fičrjev (areaflex, vmesne stopnje moči (1, 1.5, 2, 2.5, ...) ...), deluje tiho, omogoča tudi nastavitev maksimalne moči (če imaš npr. enofazni priklop).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

kuvanasarma ::

_marc_ je izjavil:

Pri menjavi gospodinjskih aparatov smo se odločili za Gorenje, me pa zanima vaše mnenje glede izbire modelov.
Indukcija IS846BG
Pomivalni stroj GV66160
Napa WHI943A3XGB
Hladilnik NRS9182VX
Zanima me, če bi kateri model zamenjali in zakaj? Je ta hladilnik v redu, ali bi moral iskati varianto, kjer bi bil dovod vode po cevki in ne iz posode?
hvala in lp


No, pozanimaj se kdo je serviser za tvoj rajon in postanita prijatelja.

Isto sva se midva nategnila, vse od gorenja.
6 naprav že 8 obiskov serviserja v enem letu. Ga vidim večkrat kot starše.

blay44 ::

Zanimivo. Jaz sem včeraj popravil prastaro Gorenjevo EIK695 indukcijo. Elektronika se mi je zdela kar na nivoju, glede na nekaj ostalih poflov. Če bi namesto stikalnika v 5V liniji uporabili klasični trafo, bi stvar najbrž bila večna.
So pa bojlerji enaki kot drugi pofli.
Kako je pa zdaj, ko so postali china pofl, pa ne vem.

korenje3 ::

kuvanasarma je izjavil:

_marc_ je izjavil:

Pri menjavi gospodinjskih aparatov smo se odločili za Gorenje, me pa zanima vaše mnenje glede izbire modelov.
Indukcija IS846BG
Pomivalni stroj GV66160
Napa WHI943A3XGB
Hladilnik NRS9182VX
Zanima me, če bi kateri model zamenjali in zakaj? Je ta hladilnik v redu, ali bi moral iskati varianto, kjer bi bil dovod vode po cevki in ne iz posode?
hvala in lp


No, pozanimaj se kdo je serviser za tvoj rajon in postanita prijatelja.

Isto sva se midva nategnila, vse od gorenja.
6 naprav že 8 obiskov serviserja v enem letu. Ga vidim večkrat kot starše.


Katere napake ste pa imeli? lahko opišeš probleme da bomo vedeli?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Lahko komentiram samo Gorenje aparate iz leta 2008, ko smo opremili novo kuhinjo. Kupili smo Marlesovo, ki je takrat spadal pod Gorenje in so imeli aparati, če si jih kupil skupaj s kuhinjo, znaten popust. Kupili smo steklokeramično kuhališče (klasično, ne indukcije), ventilatorsko pečico in vgradni hladilnik z zamrzovalnikom.

Pri hladilniku se je najprej pokvarilo stikalo za luč. Zgleda, da je izvedeno z reed relejem. Zadeve nismo dali popraviti, sem enostavno odvil žarnico in pri tem je ostalo. Pa med delovanjem spušča zvoke kot star astmatik, ampak drugače dela kot prvi dan.

Kuhališče je po kakšnem letu imelo obdobje, ko je občasno samo preklapljalo med stopnjami, samo je to nekako izzvenelo in sedaj deluje bp.

Pečica je bila do sedaj deležna največ popravil, servisirana je bila tri krat. Prvič je odneslo krožni grelec (po petih - šestih letih uporabe pečice) okoli ventilatorja. Potem je bil dolgo mir, dokler ni letos, kmalu po novem letu, "umrla" stikalna ura. Zamenjava le-te je bila najdražje popravilo, nekaj čez 100€ je stalo. Je pa odpovedala ravno sredi corona krize, smo se bali, da bomo dolgo čakali na serviserja, ampak je prišel kar hitro, glede na razmere. Je pa bila precej trivialna napaka, kratek stik v enem posebnem vtikaču znotraj pečice, strošek popravila ~43€...

Servis je med cenejšimi, pa tudi precej hiter je, smo kar zadovoljni. Pa tudi aparati so kar OK, zato še jih nismo zamenjali...

Lp

Jože

OZZY ::

Jaz gorenja ne kupim. Hočem menjat hladilnik in sušilec in gledam cene. Potem pa malo po tujini pogledam za isti model... Ameriški hladilnik v nemčiji 400 eur cenej, sušilec 300. Pišem na gorenje samo za hladilnik zakaj taka razlika in lapajo, da imajo pri nas 5 let garancije, je servis tukaj itd.. A na nemški strani lepo, da imajo tudi oni 5 let garancije pa servis majo tko al tko... Ma koga farbajo. .Kupil nato Bosh oboje in je to to. Gorenja ne pogledam več.
Tudi ker je brat imel z njimi par let nazaj same probleme... tako da naj ne govorijo, da višja cena pri nad odtehta nakup. pa nismo ovce, da bi verjeli temu.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

zobnik ::

Lastnosti, vizalnost, uporabnost, servisi.
Pr nas so vzel pomivalni za 650 evrov, zakaj že, če so po 300 evrov.

Vuli ::

ma sej tudi kakovost ni več kar je blo. Če dobiš nov štedilnik in mu v pečici ne dela ventilator, si lahko misliš tasvoje.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

darkolord ::

vostok_1 je izjavil:

Vse delano na kitajskem v isti tovarni.
Izbira je več ali manj estetične narave.
Sem sedajle pogledal na nalepke - pomivalc Made in Slovenia, pečica Made in Slovenia, hladilnik Made in Serbia.

TineTone ::

darkolord je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Vse delano na kitajskem v isti tovarni.
Izbira je več ali manj estetične narave.
Sem sedajle pogledal na nalepke - pomivalc Made in Slovenia, pečica Made in Slovenia, hladilnik Made in Serbia.


Ja. Nalepka morda ne pa pomivalec, hladilnik in pečica.

Sava gume imajo na sebi vtisnjeno made in Africa, nalepka na paketu pa European Quality :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Utk ::

Dej ne bluzi. Potem je v Velenju 8000 ljudi al kolk že samo za okras.

darkolord ::

Mogoče Velenje v resnici sploh ne obstaja?

Edit: pogledal še na napo: Made in Poland

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

korenje3 ::

Ne verjamem da si gledal, ker so vse nalepke za stroji... torej si šel umikat vse naprave od stene, pečico si dal iz omare, da si videl, napo si snel iz stene... hladilnik od stene...? al maš stvari sredi sobe?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

svecka ::

Jaz vidim veliko prednost pri Gorenju rezervni deli. Ostalo je bolj meh. Stara mama je imel še predpotopno mesoreznico (15 let staro) in se je našel rezervni kos (nož z nosilcem). Cena je bila 23€ s poštnino.

darkolord ::

korenje3: pogledal sem, preden sem naprave namestil. Pečico sem dobil danes, za napo se pa vidi v notranjosti, ko odpreš steklo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

TineTone ::

Utk je izjavil:

Dej ne bluzi. Potem je v Velenju 8000 ljudi al kolk že samo za okras.


Slovenci ne delajo za naš trg! Kar v Gorenju naredijo tu gre v Nemčijo. Za Japonce že več let nismo dovolj dobri.

darkolord ::

The Cooking Appliances program with development and production units in Slovenia, the Czech Republic, and Netherlands


Most appliances of the Refrigeration Appliances program are made in the factory in Valjevo, Serbia, which is Gorenje Group's largest manufacturing plant outside Slovenia, with 1,360 employees. A part of the cooling appliance production also takes place at the Velenje plant, which belongs to the dishwasher factory in organizational terms.


In 2018, production of washing machines and dryers took place at two locations until the end of August: mostly in Slovenia and, to a lesser extent (washing machines) in Zaječar, Serbia.


The program includes the following departments: dishwasher development department, headquartered in Sweden (Lidköping); dishwasher and cooling appliance production; quality management department; dishwasher product management department; and department of program performance monitoring and supplementary program sourcing in Slovenia (Velenje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

mtosev ::

Mamo 16let star hladilnik in pecico. Hladilnik je še vedno ok. Pri pecici pa so popustila drzala, ki so drzala vrata zaprta. To je bilo prejšnje leto in zdi se mi, da je servis bil 35-40eur.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TineTone ::

Jaz priporočam da greste v Merkurja gledat Sava gume ki imajo nalepko Evropska kvaliteta. Potem pa poiščite vtis na gumi sami.

darkolord ::

Tema je o Gorenjevih gospodinjskih aparatih in ne o Sava gumah. Na samih aparatih piše, kot sem napisal.

Utk ::

TineTone je izjavil:

Utk je izjavil:

Dej ne bluzi. Potem je v Velenju 8000 ljudi al kolk že samo za okras.


Slovenci ne delajo za naš trg! Kar v Gorenju naredijo tu gre v Nemčijo. Za Japonce že več let nismo dovolj dobri.

Hladilniki imajo kitajske kompresorje, ampak boschevi tudi. In veš kaj, kompresorje za hladilnike so še par let nazaj delali v Sloveniji, danfoss, tudi za gorenje, in izkazalo se je, da so kitajski ne samo cenejši, ampak tudi boljši.
Celih aparatov ne delajo na kitajskem, razen tistih najbolj očitnih, klime, cenejše nape so poljski rebrand, majhni vgradni hladilniki so kitajski itd. 180 cm visokega hladilnika se pa enostavno ne splača vozit iz kitajske. Pralnega stroja tudi ne. No, če ti je pomembno kje je narejeno, itak to lahko prej preveriš.
Jaz pa itak kupujem modele, ki so za nemški trg.

TineTone je izjavil:

Jaz priporočam da greste v Merkurja gledat Sava gume ki imajo nalepko Evropska kvaliteta. Potem pa poiščite vtis na gumi sami.

Nekatere gume delajo poljaki, romuni, nekatere v Sloveniji, komot tudi kakšne v Maroko ali kje že. Sem pa kupil tudi že fuldo, ali je bil celo dunlop, narejeno v Sloveniji. Ali pa continental iz tajvana? Kaj naj zdaj? Jokam? Guma je...vrti se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

hr_natakar ::

edit, bom rajs vprasal v drugi temi da ne bo izven teme

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Vsakič so prišli popraviti v ponedeljek, stroškov ali komplikacij ni bilo nobenih, ampak mi je vseeno pustil kisel priokus v ustih. Zaenkrat zadeva dela normalno, ampak da se Gorenje odkupi za tole bo moral delati še vrsto let brez napak in bomo videli.


Mi imamo Gorenjev hladilnik 16 let, dela brezhibno.
No, 12 leto je nekdo od družinskih članov (morda kdo od gostov) odlomil ročaj. Vrata moraš pač potegniti ne s sunkom, ampak s silo. Tako je to bilo že kot novo, pa mi je všeč.

No, sem poklical na servis, sem povedal številko aparata, so imeli ročaj za nekih 12 evrov s poštnino. Sem sam zamenjal ročaj.

To je odlično. Kot prvič, po 12 letih še vedo za model in vse in imajo rezervni del (ki pa je verjetno generičen). Kot drugič, cena s poštnino je zmerna. Sem iskal kar nekaj avtodelov, neke rešetke za zrak, se je polomilo, pa nič ni bilo pod 80EUR.

Pri starših obratna izkušnja. Hladilnik ca. 10 let star, pa ne dobiš več touchscreena, posledično ne moreš več nič nastavljat. Zdaj je crknil že tretjič. Niti temperature ne moreš več izbrat. In to takrat ni bil nek model za 300 eur, ampak med dražjimi. Verjetno pa je pri drugih znamkah podobno.

Koraaz ::

Pri hiši vse od Gorenja razen indukcijske in pomivalnega stroja, po nasvetu z majstrom smo vzeli indukcijo in pomivalca od Boscha.

Zaenkrat vse dela, sušilec, hladilnik, pomivalec od leta 2008, Bosch-eva indukcija pa je začela se nekaj čudno obnašat. Včasih najmanjša kuhalna plošča noče delati, ali pa nevede prižge še sosednjo večjo, brez opozorila, tako, da je treba zelo pazit, da se kaj ne vžge.

Pralni stroj več kot 20 let star pred kratkim "crknil", sem gledal novega. Vsi so imeli garancijo 2+3leta z registracijo razen Gorenja, ki ima po defaultu 5 let. Bosch ima 2 leti + 10 let na inverter motor. Na koncu smo ugotovili, da je imel pralni stroj le "slab dan" in je naslednji dan spet delal BP.

Pred kratkim padel kavni mlinček od Gorenja z 2m višine. Z malo truda in duct tape-a, je stvar začela spet delat.

Gorenjevi so dragi za to kar ponujajo, za isto ceno dobiš Boscha (ki je bržkone narejen v Velenju)


A ne dela Gorenje za Bosch le male gospodinjske aparate?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Maro696, zgodba z malimi gospodinjskimi aparati, oziroma povezava Bosch - Gorenje je malo bolj kompleksna. Tovarna B/S/H v Nazarjih je nekoč bila Gorenjev obrat za proizvodnjo malih gospodinjskih aparatov (MGA) in tam je Gorenje proizvajalo slednje tudi za B/S/H - Bosch Siemens Hausgeräte (predvsem blagovni znamki Bosch in Siemens). Leta 1993, po razpadu Jugoslavije, je Gorenje odprodajalo vse, kar ni bil njihov glavni posel. Tako so obrat v Nazarjih prodali B/S/H-ju, ki je kmalu sem prestavil tudi razvoj malih aparatov. Od takrat je B/S/H delal tudi male aparate za Gorenje, se je pa ta zgodba zaključila nekje po letu 2000, ko je Gorenje pod svojo blagovno znamko začelo uvažati kitajske male aparate in še danes je (vsaj v veliki večini) tako...

Lp

Jože

MIHAc27 ::

Jaz drugače poskušam podpirat slovensko proizvodnjo kolikor gre. Ampak če me kdo vpraša za mnenje, mu bom rekel tace stran od Gorenja.

Meni je na novem bojlerju po 2 mesecih crknil grelec. Nesem na servis, kjer so ga zamenjali, a hudič po servisu še vedno ni delal.

Pa rezervni deli so tudi dragi. Za smoothie sem nabavljal dodatno posodico, pa je stala skoraj toliko kot cel aparat.

Smrekar1 ::

mikhaair je izjavil:

Bistveno je, kot zgoraj napisano, odzivnost in kvaliteta servisa, ter trajanje garancije ali jamstva. Bosch ima sedaj neko akcijo za 5 let garancije. Moja mati je vzela naprave v kuhinji gorenje, razen nape. Zaenkrat dela. Ni pa intenzivna uporaba.
Pri indukciji meni ni vsec, da nima +/- za vsako plato posebej. Napa, pa mi je preglasna.


Vse večje stvari od Gorenja imajo 5 let garancije, brez doplačil ali akcij. Servis je v redu, kvaliteta noja, še kar. Ne vem kako je pri drugih.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aparati? Jah Bosch, Miele, Gorenje, AEG,... zbiraj miško

Oddelek: Loža
427332 (5745) starfotr
»

Nakup gospodinjskih aparatov - Bosch, Electrolux, Gorenje

Oddelek: Loža
285328 (3871) Robert
»

Nakup bele tehnike

Oddelek: Loža
4411836 (10795) IL_DIAVOLO
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930125 (24647) anjabebler
»

Bosch najslabši gospodinjski aparati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8323181 (20277) Nummy

Več podobnih tem