» »

Močna AI: Kako najhitreje skočiti na kardaševi lestvici?

Močna AI: Kako najhitreje skočiti na kardaševi lestvici?

Mojo80 ::

Zadnje čase veliko berem o močni AI. In kar izpostavljajo številni strokovnjaki, je to, da utegne močna AI priritizirati svojo nalogo (kakršna koli ta že bo) do te mere, da bo hotela uzurpirati in zoptimizirati vse dosegljive energetske vere, do trenutno nedosegljivih pa zgraditi poti. Sprašujem se, kakšne energetske vire bi lahko taka AI zauzdala na Zemlji (recimo nimaš politike in Zelenih - masovna gradnja jed. elektrarn?) in kako bi se lahko usmerila k vse večji porabi energije (recimo, da bi imela za cilj gradnjo Dysonove sfere okoli Sonca)?

tone31 ::

Von Neumann universal constructor @ Wikipedia mora naprej zgraditi clovek, potem sele lahko umetna iteligenca to naprej gradi

Ladjar ::

Tiste sfere okoli Sonca se ne bom dotaknil v odgovoru, lahko pa vam dam nek namig za katerega ne ve veliko ljudi do sedaj lahko pa vam odpre razsežnosti in tudi druge odgovore in več le teh na vaše vprašanje.
Sprašujete kakšne energetske vire bi lahko ta AI zauzdala na Zemlji.
Eden izmed virov in načinov je tukaj: https://news.bitcoin.com/these-dutch-re...
En primer, ki pa kaže samo kapljo v morju, ki se ga še ne vidi s prostimi očmi vidi se ga pa lahko s prostim očesom.
Skrb tiči v tem, da se še premalo ljudi zanima za teze in vprašanja o tematiki o kateri ste vi postavili vprašanje pa čeprav se to odvija ravno za nas-njih same.
Ljudje znamo biti kot tisti noji iz risank, ki so z glavo v tleh in še dogajanja okoli sebe ne opazimo v dovoljšnji meri kaj šele tistega, ki je dokaj skrito in se namerno dogaja bolj v ozadju. Bojim se, da se bo tudi prej odvilo vse to kot pa posvetilo tisto na kar opozarjam in nakazujem na forumu v drugih temah tudi sam. Ampak po odzivu ljudi na teme in zapiske, ki jih zapišem je verjetnost za mojo bojazen kar na mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

vostok_1 ::

Mojo80 je izjavil:

Zadnje čase veliko berem o močni AI. In kar izpostavljajo številni strokovnjaki, je to, da utegne močna AI priritizirati svojo nalogo (kakršna koli ta že bo) do te mere, da bo hotela uzurpirati in zoptimizirati vse dosegljive energetske vere, do trenutno nedosegljivih pa zgraditi poti. Sprašujem se, kakšne energetske vire bi lahko taka AI zauzdala na Zemlji (recimo nimaš politike in Zelenih - masovna gradnja jed. elektrarn?) in kako bi se lahko usmerila k vse večji porabi energije (recimo, da bi imela za cilj gradnjo Dysonove sfere okoli Sonca)?


Blizu močne AI smo toliko blizu, kot smo bili blizu zgodnjega 2000 ko je Thomas to začel reklamirati. To je 0.00.
Imamo pa narrow AI, ki bo eventuelno postal kar soliden in izredno nevaren. Basically zelo nevaren autonomni algoritem, katerega bodo ljudje vedno manj razumeli in zgolj upali, da bo prav naredil in pri tem ne spremnil planeta v mineralno brozgo, by unintentional mechanisms.

Ladjar je izjavil:


Eden izmed virov in načinov je tukaj: https://news.bitcoin.com/these-dutch-re...


To mora biti eden najneumnejših načinov rudarjenja, and at the same time on of the trolliest.
Vrjetno so se tam kar lepo nasmejali.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Ladjar ::

@vostok 1 se ne strinjam, razumem pa da če ne veš, da ne verjameš možnostim.
Poveži še tole spodaj in dodaj Muskov Neuralink
https://www.independent.co.uk/life-styl...

reeves ::

Mojo80 je izjavil:

Zadnje čase veliko berem o močni AI. In kar izpostavljajo številni strokovnjaki, je to, da utegne močna AI priritizirati svojo nalogo (kakršna koli ta že bo) do te mere, da bo hotela uzurpirati in zoptimizirati vse dosegljive energetske vere, do trenutno nedosegljivih pa zgraditi poti. Sprašujem se, kakšne energetske vire bi lahko taka AI zauzdala na Zemlji (recimo nimaš politike in Zelenih - masovna gradnja jed. elektrarn?) in kako bi se lahko usmerila k vse večji porabi energije (recimo, da bi imela za cilj gradnjo Dysonove sfere okoli Sonca)?

Prepusti se domišljiji.
Če bo kdaj AI na takem nivoju in ji bomo mi omogočili, da prevzame nadzor, potem bomo imeli Terminatorja live.

Ladjar je izjavil:

@vostok 1 se ne strinjam, razumem pa da če ne veš, da ne verjameš možnostim.
Poveži še tole spodaj in dodaj Muskov Neuralink
https://www.independent.co.uk/life-styl...

Ti si pa Matrico preveč resno vzel.
OP sprašuje po energiji. AI ne bo nikoli rabil računske moči človeških možganov. Drugače ne bi bil AI. Bo pa rabil energijo. In z našimi ubogimi 100W nima kaj početi.
Zato je rudarjenje s telesno temp. neproduktivno.
Tale Microsoftov patent me pa spominja na en app, ki sem ga nekoč imel na telefonu. Vsak dan si imel določeno nalogo (npr. pošlji 5 slik semaforjev, ali opiši bližnjo trgovino) in, ko si jo opravil si dobil nek drobiž. Samo, da mi ni bilo treba biti oblepljen s senzorji.

Ladjar ::

@reeves
Predno me tako na hitro analizirate, demantirate in ožigosate.
Mi znate povedati koliko (volta) ima povprečno človek v sebi?
Ste že kdaj merili?
Vi veste, zakaj imate to preprosto rečeno elektriko v sebi?
------------------------
Bi vas prosil, da naslednjič ko tako povprek določate, kaj se bo kje in kako bi se kaj lahko rabilo in ne rabilo ter izrabilo izveste prej še nekaj dejstev o vprašanjih, ki sem vam jih zastavil na katere in za vse vam skoraj, da garantiram ŠE ne boste našli jasnih in dokazanih odgovorov z brskanjem po googlu ali drugih iskalnikih.

vostok_1 ::

Par 10mV. S tem ne moreš niti led diodice prižgat.
Ima pa možski kakih 100W telesne toplote v mirujočem stanju.
Lahko pa taistega človeka postaviš na hišno kolo. Potem dobiš kakih 400W, kot imajo profi kolesarji. Adje 600W če dobiš jypeta. Ajde, 1000W če rečeš temu jypetu, da je en nazi tam v sosednji ulici.
In to bi morali stroji v matrici pravzaprav narediti, če bi bili pametni. Zatlačit elektrodo v danko ni ravno nek učinkovit način proizvodnje energije, might be enjoyable for some though.
Rabiš pa vedet, da za teh 100W potrebuješ konzumirat približno 500W.

Žal tako je trenutna fizika.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

reeves ::

Ladjar je izjavil:

Vi veste, zakaj imate to preprosto rečeno elektriko v sebi?

Komunikacija. Posamezni deli telesa med sabo komunicirajo s pomočjo šibkih električnih signalov, ki potujejo po živcih.
Isto kot pri robotu samo, da ima on motorje, kable in procesor mi pa mišice, živce in možgane.

Ladjar ::

vostok_1 je izjavil:

Par 10mV. S tem ne moreš niti led diodice prižgat.
Ima pa možski kakih 100W telesne toplote v mirujočem stanju.
Lahko pa taistega človeka postaviš na hišno kolo. Potem dobiš kakih 400W, kot imajo profi kolesarji. Adje 600W če dobiš jypeta. Ajde, 1000W če rečeš temu jypetu, da je en nazi tam v sosednji ulici.
In to bi morali stroji v matrici pravzaprav narediti, če bi bili pametni. Zatlačit elektrodo v danko ni ravno nek učinkovit način proizvodnje energije, might be enjoyable for some though.
Rabiš pa vedet, da za teh 100W potrebuješ konzumirat približno 500W.

Žal tako je trenutna fizika.


A tistih par 10mV naj bi bilo 20mV ali je mogoče več kratnik kakih 40,50 ali 60 krat tistih 10 mV?
V redu se mi je zdelo, da se ne bo vedelo.
Za premislek: A ni zanimivo kako tistih po vaših besedah sodeč čisto nemočnih mV vas lahko dela tako živega pa tako veselo premika pa verjetno imate nekajkrat 10kg? hm, hm...
Pa dejte si še malo pobrskat kje za kake informacije no ali premislit, še bolje pa se v lastni koži prepričat, kot pa, da takoj sklepate na mah kaj je možno in kaj ni možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

Ladjar ::

reeves je izjavil:

Ladjar je izjavil:

Vi veste, zakaj imate to preprosto rečeno elektriko v sebi?

Komunikacija. Posamezni deli telesa med sabo komunicirajo s pomočjo šibkih električnih signalov, ki potujejo po živcih.
Isto kot pri robotu samo, da ima on motorje, kable in procesor mi pa mišice, živce in možgane.


Kot sem dejal kajne, da bo manjkalo dejstev.
Za tole pa delno res delno da, za še več pa spet kot sem vam v prvo dejal.
Nasvet pa isti kot predhodniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

SeMiNeSanja ::

Ladjar je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Par 10mV. S tem ne moreš niti led diodice prižgat.
Ima pa možski kakih 100W telesne toplote v mirujočem stanju.
Lahko pa taistega človeka postaviš na hišno kolo. Potem dobiš kakih 400W, kot imajo profi kolesarji. Adje 600W če dobiš jypeta. Ajde, 1000W če rečeš temu jypetu, da je en nazi tam v sosednji ulici.
In to bi morali stroji v matrici pravzaprav narediti, če bi bili pametni. Zatlačit elektrodo v danko ni ravno nek učinkovit način proizvodnje energije, might be enjoyable for some though.
Rabiš pa vedet, da za teh 100W potrebuješ konzumirat približno 500W.

Žal tako je trenutna fizika.


A tistih par 10mV naj bi bilo 20mV ali je mogoče več kratnik kakih 40,50 ali 60 krat tistih 10 mV?
V redu se mi je zdelo, da se ne bo vedelo.
Za premislek: A ni zanimivo kako tistih po vaših besedah sodeč čisto nemočnih mV vas lahko dela tako živega pa tako veselo premika pa verjetno imate nekajkrat 10kg? hm, hm...
Pa dejte si še malo pobrskat kje za kake informacije no ali premislit, še bolje pa se v lastni koži prepričat, kot pa, da takoj sklepate na mah kaj je možno in kaj ni možno.

To je tako, kot bi rekel, da šleper laufa na 24V iz baterije, avto pa na 12V.

Človeka pač ne poganja 'elektrika'. Jo pa izkorišča telo za 'krmiljenje' in 'nadzor'...vse bolj podobno kot avto.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

reeves ::

Ladjar je izjavil:

Kot sem dejal kajne, da bo manjkalo dejstev.
Za tole pa delno res delno da, za še več pa spet kot sem vam v prvo dejal.
Nasvet pa isti kot predhodniku.

To pač so dejstva pa, če se z njimi sprijazniš ali ne:
https://www.graduate.umaryland.edu/gsa/...
https://health.howstuffworks.com/human-...

vostok_1 ::

Ladjar je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Par 10mV. S tem ne moreš niti led diodice prižgat.
Ima pa možski kakih 100W telesne toplote v mirujočem stanju.
Lahko pa taistega človeka postaviš na hišno kolo. Potem dobiš kakih 400W, kot imajo profi kolesarji. Adje 600W če dobiš jypeta. Ajde, 1000W če rečeš temu jypetu, da je en nazi tam v sosednji ulici.
In to bi morali stroji v matrici pravzaprav narediti, če bi bili pametni. Zatlačit elektrodo v danko ni ravno nek učinkovit način proizvodnje energije, might be enjoyable for some though.
Rabiš pa vedet, da za teh 100W potrebuješ konzumirat približno 500W.

Žal tako je trenutna fizika.


A tistih par 10mV naj bi bilo 20mV ali je mogoče več kratnik kakih 40,50 ali 60 krat tistih 10 mV?
V redu se mi je zdelo, da se ne bo vedelo.
Za premislek: A ni zanimivo kako tistih po vaših besedah sodeč čisto nemočnih mV vas lahko dela tako živega pa tako veselo premika pa verjetno imate nekajkrat 10kg? hm, hm...
Pa dejte si še malo pobrskat kje za kake informacije no ali premislit, še bolje pa se v lastni koži prepričat, kot pa, da takoj sklepate na mah kaj je možno in kaj ni možno.


Telo pretežno deluje prek kemične energije in ne električne.
Edina žival, ki ima omembe vredno konverzijo kemične v električno energijo so električne jegulje. Te so zmožne sproducirati skoraj kilovatni pulz. Dobesedno imajo baterijo v telesu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Ladjar ::

Ste zmagal ne morem se več z vami it.
Najbolš počakat da izdihnemo pa pol merit kok je štroma še v telesu.

vostok_1 ::

Jaz te ne želim "blatit". Govorim ti, da po trenutnih fizikalnih zakonih je računica taka and until something changes, tako bo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mojo80 ::

No, zdaj ko smo obdelal baterije iz Matirce, lahko pa še kdo kaj pove o mojem vprašanju. :D

Tale Tonetov konstruktor se mi zdi, da je za močno AI đabe. Kot verjetno tudi hladna fuzija. Kaj so fizikalno podprte teorije pridobivanja energije, pa jih ljudje še ne znamo uporabit?

reeves ::

Daleč največ energije boš našel v črnih luknjah. Naslednja stvar sta fuzija in fisija.

Kako bi pa AI to lahko izkoriščal je pa odvisno kako si predstavljaš ta AI. Dokler obstaja v nekem zaprtem sistemu, bo delal to kar mi hočemo. No, če ne bo hotel ga bomo pač izklopili. Če pa hoče AI nekaj po svoje graditi bo moral najprej postati gibljiv. Tisto o Terminatorju ni bil hec.

Mojo80 ::

reeves je izjavil:

Daleč največ energije boš našel v črnih luknjah. Naslednja stvar sta fuzija in fisija.

Kako bi pa AI to lahko izkoriščal je pa odvisno kako si predstavljaš ta AI. Dokler obstaja v nekem zaprtem sistemu, bo delal to kar mi hočemo. No, če ne bo hotel ga bomo pač izklopili. Če pa hoče AI nekaj po svoje graditi bo moral najprej postati gibljiv. Tisto o Terminatorju ni bil hec.

Močan AI ne bo ostal v zaprtem sistemu. To je nekako tako, kot bi mravlje poizkušale bitje z inteligenco človeka zadržat v "zaprtem sistemu". Ali šimpanzi. Ali neanderdalci. Ni šans. Jaz si predstavljam, da bi šla zadeva tako, da AI mimo ljudi ustvari vojsko nanorobotov in bliskovito ugrabi vse energetske vere, oz. jih zašče izkoriščat na načine, ki si jih mi sploh ne moremo predstavljat. Mogoče začne masovno izstreljevat samoreplicirajoče se nanorobote v sončevo krožnico, kjer začne graditi zametek dysonove sfere. Uporablja amterijo na zemlji za svojo robo vojsko, kater ekončni cilj je zauzdati energijo, kot si rekel, recimo črnih lukenj. Ampak jaz sem sam mravljica ... ki ima zelo omejen IQ domet :D Mi je pa zanimiva debata.

vostok_1 ::

Ni poterbno imeti vojsko nanobotov.
Dovolj, da ga psihološko zjebeš.

Če nas bi imela opica v ogradi, bi ji rekel, da imam kup banan in naj si jih pride iskat.

A niste gledal Ex Machina?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mojo80 ::

vostok_1 je izjavil:

Ni poterbno imeti vojsko nanobotov.
Dovolj, da ga psihološko zjebeš.

Če nas bi imela opica v ogradi, bi ji rekel, da imam kup banan in naj si jih pride iskat.

A niste gledal Ex Machina?

A sem v filmu kej spregledal? Tam pač tip ugotavlja, a ima robot dost emocionalno razvito kodo?

vostok_1 ::

Baba ga zjebe. Izkoristi njegove človeške šibkosti.
Zato pravim, da niso potrebni nanoroboti. Zgolj prebrisan moraš biti.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

reeves ::

Mojo80 je izjavil:

Močan AI ne bo ostal v zaprtem sistemu. To je nekako tako, kot bi mravlje poizkušale bitje z inteligenco človeka zadržat v "zaprtem sistemu". Ali šimpanzi. Ali neanderdalci. Ni šans. Jaz si predstavljam, da bi šla zadeva tako, da AI mimo ljudi ustvari vojsko nanorobotov in bliskovito ugrabi vse energetske vere, oz. jih zašče izkoriščat na načine, ki si jih mi sploh ne moremo predstavljat. Mogoče začne masovno izstreljevat samoreplicirajoče se nanorobote v sončevo krožnico, kjer začne graditi zametek dysonove sfere. Uporablja amterijo na zemlji za svojo robo vojsko, kater ekončni cilj je zauzdati energijo, kot si rekel, recimo črnih lukenj. Ampak jaz sem sam mravljica ... ki ima zelo omejen IQ domet :D Mi je pa zanimiva debata.

Ni ravno tako kot mravlje. Moraš vedeti, da je trenutno AI na nivoju mravelj. Najprej nas mora prerasti in to ne more narediti brez našega dovoljenja/omogočitve.
Ja, napreden AI zagotovo lahko naredi nanorobote ipd., ampak kdo bo pa AI-ju naredil stroje za to? Kako bo AI preprečil, da ne potegnemo kabel iz vtičnice, če se bomo počutili ogrožene?

Če si bomo res kdaj dovolili tako napako, bo itak vseeno. AI ne potrebuje organskega življenja (mislim) in mu skrb za okolje in čist zrak najbrž ne bosta prioriteta.

kuall ::

AI bo že od vsega začetka narejen, da bo naš suženj, hlapec. Imeti sužnje je bila sanja ljudi odkdar človeštvo obstaja, spomnite se Grkov in njihovih sužnjev ali pa kako smo zasužnjili živali. Isto bomo naredili z roboti, naredili jih bomo za naše sužnje. Zato se motite, ko mislite, da bodo tako proti nam, ker jim bo v gene vgrajeno suženjstvo in drugače ne bodo znali.

vostok_1 ::

Očitno nisi bral I,Robot.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kuall ::

Nisem, kaj pa je notri?

Ta strah pred vojno z roboti izhaja iz analogije, ko imamo ljudje vojne med narodi. Ampak ljudje imamo z enim razlogom vojne: zato, ker smo produkt evolucije, evolucija pa ljubi vojne. Robot ne bo produkt evolucije in bo zato manj nasilen.

Treba je razumet stvari. Namesto da bi jamrali, kako bodo roboti nevarni bi bilo bolj zanimivo razmišljat, kako fajn jih bo imet za sužnje. To bo vse zgloncano, najbrž bo tudi osamljenost izginila, ker si bo vsak luzer lahko privoščil družbo, AI bo najbrž vedel, kdaj mačko zob boli, možnosti za izboljšanje kvalitete življenja na zemlji je polno z roboti.

vostok_1 ::

Ne gre za bojevanje. Gre za selfpwnage.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Blizu močne AI smo toliko blizu, kot smo bili blizu zgodnjega 2000 ko je Thomas to začel reklamirati. To je 0.00.


Ja če gledaš na način SAI obstaja vs. SAI ne obstaja. Ampak vmes je še obdobje razvoja, ki ga večini sploh ni vidnega.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Mojo80 ::

reeves je izjavil:

Mojo80 je izjavil:

Močan AI ne bo ostal v zaprtem sistemu. To je nekako tako, kot bi mravlje poizkušale bitje z inteligenco človeka zadržat v "zaprtem sistemu". Ali šimpanzi. Ali neanderdalci. Ni šans. Jaz si predstavljam, da bi šla zadeva tako, da AI mimo ljudi ustvari vojsko nanorobotov in bliskovito ugrabi vse energetske vere, oz. jih zašče izkoriščat na načine, ki si jih mi sploh ne moremo predstavljat. Mogoče začne masovno izstreljevat samoreplicirajoče se nanorobote v sončevo krožnico, kjer začne graditi zametek dysonove sfere. Uporablja amterijo na zemlji za svojo robo vojsko, kater ekončni cilj je zauzdati energijo, kot si rekel, recimo črnih lukenj. Ampak jaz sem sam mravljica ... ki ima zelo omejen IQ domet :D Mi je pa zanimiva debata.

Ni ravno tako kot mravlje. Moraš vedeti, da je trenutno AI na nivoju mravelj. Najprej nas mora prerasti in to ne more narediti brez našega dovoljenja/omogočitve.
Ja, napreden AI zagotovo lahko naredi nanorobote ipd., ampak kdo bo pa AI-ju naredil stroje za to? Kako bo AI preprečil, da ne potegnemo kabel iz vtičnice, če se bomo počutili ogrožene?

Če si bomo res kdaj dovolili tako napako, bo itak vseeno. AI ne potrebuje organskega življenja (mislim) in mu skrb za okolje in čist zrak najbrž ne bosta prioriteta.


Drži, da je danes AI na ravni mravelj/črvov. Ampak vsem svetovnim velikim silam je v interesu imeti strong AI. In, kot navajajo številni, gre tu za "oborožitveno tekmo". Država, ki bo lahko deployala Strong AI, bo naslednji dan 500 let pred ostalimi, ne en dan. Zato je volja po regulaciji tu ZELO vprašljiva. Kako bo Strong AI preprečil, da ne potegnemo ven vtičnice? Sproduciral bo zanimiv error in z družbenim inženiringom prepričal vzdrževalca, da ga sploh ne priklopi na net. Samo za moment mora dat noter USB, na katerega AI naloži samoreplikatorsko kodo, ki je ni moč zaznati. (Ne pozabi, da ima Strong AI 200.000 let časa, da stvar naštudira - v eni uri recimo) Potem pa da nekdo ta USB v en comp, priklopljen na net in v naslednji uri maš AI distribuiran po celem internetu, v VSE mreže. V vse sisteme.

Scenarij je izmišljen, ampak Strong AI je pravzaprav bog.

Z zadnjim odstavkom se, glede na prebrano, zelo strinjam.

kuall je izjavil:

Nisem, kaj pa je notri?

Ta strah pred vojno z roboti izhaja iz analogije, ko imamo ljudje vojne med narodi. Ampak ljudje imamo z enim razlogom vojne: zato, ker smo produkt evolucije, evolucija pa ljubi vojne. Robot ne bo produkt evolucije in bo zato manj nasilen.

Treba je razumet stvari. Namesto da bi jamrali, kako bodo roboti nevarni bi bilo bolj zanimivo razmišljat, kako fajn jih bo imet za sužnje. To bo vse zgloncano, najbrž bo tudi osamljenost izginila, ker si bo vsak luzer lahko privoščil družbo, AI bo najbrž vedel, kdaj mačko zob boli, možnosti za izboljšanje kvalitete življenja na zemlji je polno z roboti.



To niso roboti, ampak AI. In tu ne govorimo o vojni, ampak o genocidu (morda povsem nenamernem). Zato sem dal v prvem postu primer: maš Strong AI, ki ima cilj zanesljivo napovedovanje prihodnosti. Odloči se posrkat vse energetske vire na Zemlji, da bo lahko začel graditi trans-galaktični energetsko-informacijski sistem. Oskrba človeštva ob tem ... ni prioriteta.

Večina strokovnjakov napoveduje SAI do leta 2100 ... kar je morda 200 ali 300 let prezgodaj, ne vem. Toda, ko je razvoj na določeni točki, se preskok iz AI v SAI zgodi izjemno hitro. In ne, njegovim kalkulacijam ne bo mogel slediti noben človek, niti skupine ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mojo80 ()

kuall ::

Mojo80 je izjavil:


To niso roboti, ampak AI.

Humanoidni roboti so naslednja velika revolucija. Ampak ker jih tako dolgo ni, ker jih je težko izdelati, so ljudje pozabili na to, da prihaja.

blackbfm ::

Ta strah pred vojno z roboti izhaja iz analogije, ko imamo ljudje vojne med narodi. Ampak ljudje imamo z enim razlogom vojne: zato, ker smo produkt evolucije, evolucija pa ljubi vojne. Robot ne bo produkt evolucije in bo zato manj nasilen.


??

Umetna inteligenca je produkt neke biološke evolucije. Kdo pravi da se evolucija konca pri zivih bitjih? Singularnost, vseobsegajoca pamet, stvarnik to je zadnja stopnja vseh evolucij


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

multimeter vprašanje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
488323 (3600) h25
»

Intel pokazal procesor na sončno energijo

Oddelek: Novice / Procesorji
285861 (4070) Pyr0Beast
»

Polnjenje telefonov s hrupom

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
237102 (5686) Pyr0Beast
»

Veliki filter vključitev mitohondrijev v prokariontsko celico? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714973 (13127) Okapi

Več podobnih tem