» »

Lupa vs korekciska očala

Lupa vs korekciska očala

Cange ::

Gre se čisto "sliko" razdalje manj kot ~25cm od oči (elektronika finomehanika). Večkrat sem že opazil da iščem zum, ne dolgo nazaj sem dobil generčna očala 1 dioptrije in sedaj lahko gledam za 1/4 do 1/3 bližje, kar je ravno prav. Zanima me če bodo ta generična očala naredile več škode kot koristi oz naj grem po proper očala ali dam stacionirano lupo?

dreta ::

Najvecjo skodo ti naredijo leta. Sam sem imel najprej lupo, nato
sem dodal se korekcijska ocala.

matobeli ::

Definitivno pejd pomerit realno dioptrijo in nardit prava očala. Generična ti ne bodo naredila škode, ampak pomagajo pa lahko manj.
Potem boš pa videl če bo potreba tudi po lupi.

Cange ::

...očala je potrebno dat dol takoj po opravilu, drugače je vse megleno, lupi se je potrebno prilagodit poleg tega da že tako in tako majka vsaj ena "roka".. Uporaba obojga mi niti ni padlo na misel. Ok, preden obremenim "zdravstvo" bom nardil test z nekom ki ima prime vid.

matobeli ::

Če na daleč vidiš dobro potem pač uporabljaš očala samo takrat ko jih rabiš, če vidiš rudi na daleč slabše se dobijo očala ki imajo spodaj za na blizu na sredini in vrhu leče pa za na daleč (bifokalna). Tako nažalost je z očali.

Obstajajo tudi "lupe" ki se bosijo kot očala, osebno bi ti pa svetoval nekaj takega, izdaten vir svetlobe in prostoročnost je bistvenega pomena pri opisanih opravilih: https://www.google.com/search?q=povečev...

Aja, če nisi star nad 65 ti na recept ne pripadajo očala za na blizu. Pojdi v optiko kjer delajo tudi preglede in ti zrihtajo. Včasih je pregled zastonj če pri njih vzameš očala, pa tudi če ni, praviloma niso dragi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Mogoče si omisliš naglavno lupo, npr. nekaj takega:

https://www.conrad.si/naglavna-lupa-z-l...

Sam tudi uporabljam očala za branje, malo drugačna pa za delo z računalnikom (monitorjem), za daleč jih (še) ne potrebujem. Za bolj fina - precizna dela sem si omislil podobno lupo zgornji in ma kar nekaj prednosti. Obe roki sata prosti, očala lahko imaš gor (ali pa tudine, kar ti bolj odgovarja) in imaš še vedno stereoskopski vid.

Lp

Jože

Zgodovina sprememb…

Cange ::

Bonus z izdatno svetlobo je že iskoriščen, sem se že spraševal kako lahko en drug dela "v temi" ki sicer nosi bralna očala. Ali je možna povezava da sorazmerno dolgo gledanje v eventuelno presvetel monitor upliva na vse to?

2dark ::

Cange je izjavil:

Bonus z izdatno svetlobo je že iskoriščen, sem se že spraševal kako lahko en drug dela "v temi" ki sicer nosi bralna očala. Ali je možna povezava da sorazmerno dolgo gledanje v eventuelno presvetel monitor upliva na vse to?



Na stararnje leče zagotovo ne.

matobeli je izjavil:

Če na daleč vidiš dobro potem pač uporabljaš očala samo takrat ko jih rabiš, če vidiš rudi na daleč slabše se dobijo očala ki imajo spodaj za na blizu na sredini in vrhu leče pa za na daleč (bifokalna).


Bifokalna nimajo sredinske razdalje, ker se jim reče bi-

Stekla, ki jih ti omenjaš so progresivn aoz. multifokalna.

Cange je izjavil:

Gre se čisto "sliko" razdalje manj kot ~25cm od oči (elektronika finomehanika). Večkrat sem že opazil da iščem zum, ne dolgo nazaj sem dobil generčna očala 1 dioptrije in sedaj lahko gledam za 1/4 do 1/3 bližje, kar je ravno prav. Zanima me če bodo ta generična očala naredile več škode kot koristi oz naj grem po proper očala ali dam stacionirano lupo?


Ti potrebuješ za delo delovna progresivna očala.

Delovna progresivna očala so namenjena intenzivnemu pisarniškemu delu z računalnikom. V zgornjem delu imajo stekla široko vidno polje, ki omogočajo oster pogled do razdalje dveh metrov, skrajno spodnji del pa omogoča dober vid drobnega tiska. Široko polje po sredini stekla nam omogoča dober vid na računalniški zaslon. Dioptrijo je mogoče prilagoditi vašim potrebam glede na razdalje v vašem delovnem okolju.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Očala z dioptrijo iz aliexpressa (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39381138 (9096) Buggy
»

Očala: ZA ali PROTI ?

Oddelek: Loža
409316 (1418) Eliaz
»

Poceni očala za vid (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9437969 (30011) Dzhimen
»

kratkovidnost - pomoc

Oddelek: Loža
112068 (1931) Hayabusa

Več podobnih tem