» »

Reševanje slovenskega turizma z 200e vavčerji

Reševanje slovenskega turizma z 200e vavčerji

««
23 / 27
»»

sunshine403 ::

RockyS je izjavil:

Pravkar izvedel, da je ponudba v bistvu porazna, ker jih ogromno v agroturizmu, apiturizmu, pohodniškem in kolesarskem turizmu ne morejo imeti bonov, ker niso imeli aktivnih dejavnosti.

Ven padejo zgolj tisti, ki te dejavnosti nimajo pod sp/doo in zapirajo dejavnost vsake 3 dni ko nimajo gostov, da ne presezejo tistih 150dni/leto ali koliko je ze limit. Beats me zakaj bi nekdo tako delal...no razen da prispara tistih 70eur/mesec kolikor bi bilo prispevkov za "popoldanski" sp. Ampak v tem primeru pac nosis posledice sam. Je pa zelo v tistem rangu "kjer se le da poskusam nategniti drzavo, potem pa pizdim, ko nic od drzave ne dobim".

borut_p ::

perci je izjavil:

borut_p je izjavil:

perci je izjavil:

Okapi, se strinjam, to bi blo najboljš, ampak bi nekaj stalo in malo dlje trajalo. Pa malo več zlorab bi bilo, ustvaril bi se sekundarni trg itd...


Kaksne zlorabe bi se dogajale? Boni bi se unovcili, a ni to njihov namen. Razen ce mislis na ponarejanje.

Preprodajalci bi se. Folk bi jih prodajal za polovicko. Sicer pa je tkole, kot je zdej tut čist ok.


Ja in? Potem vsaj ves da bi se izkoristili. Boni so za pomoc turizmu, ljudje dobimo za dopust regres. Tako da tukaj ni nobene slabe strani. Razen ce bi prislo do kopiranja oz ponarejanja bonov

perci ::

Agree to disagree.

GregiB ::

Hehe... prvi bonovski vikend... lokalni hotel popolnoma bookiran... Zanimivo, gosti vsi iz bližnje okolice, pa očitno vsi na izletih, saj v hotelu ni nikogar?!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Invictus ::

borut_p je izjavil:


Ja in? Potem vsaj ves da bi se izkoristili. Boni so za pomoc turizmu, ljudje dobimo za dopust regres. Tako da tukaj ni nobene slabe strani. Razen ce bi prislo do kopiranja oz ponarejanja bonov

Boni so za nabiranje volilnih glasov med rajo, ker bo šla lahko za 1 dan tja, kamor hodijo bogati...

Na koncu bodo pa itak vse plačali kar sami preko davkov... Pač butast folk...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

GregiB je izjavil:

Hehe... prvi bonovski vikend... lokalni hotel popolnoma bookiran... Zanimivo, gosti vsi iz bližnje okolice, pa očitno vsi na izletih, saj v hotelu ni nikogar?!

Kje to?

GregiB ::

perci je izjavil:


Kje to?


Nice try, FURS....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

perci ::

BS torej. Si si malo izmislil zgodbico.

BuDi79 ::

Invictus je izjavil:


Boni so za nabiranje volilnih glasov med rajo, ker bo šla lahko za 1 dan tja, kamor hodijo bogati...
Na koncu bodo pa itak vse plačali kar sami preko davkov... Pač butast folk...
Namesto da vi država dala kar tako 200EUR na državljana vsakemu ponudniku nastanitev pa raja ne bi niti opazila, preko davkov bi pa plačala vseeno. Zmaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

FireSnake ::

Invictus je izjavil:


Boni so za nabiranje volilnih glasov med rajo, ker bo šla lahko za 1 dan tja, kamor hodijo bogati...

Na koncu bodo pa itak vse plačali kar sami preko davkov... Pač butast folk...


Če sami pokradejo ni vredu.
Če dajo raji ni vredu.

Kaj je vredu?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

borut_p ::

gre se za spodbujanje gospodarstva - z boni želijo privabiti goste, da bi potem slednji zapravili še kaj po okoliških gostilnah. slovenci imamo kar nekaj €€ na računih, ki ne kroži. slednje je za kapitalizem izredno slabo.
a subvencije bi bile pa OK? tako ima vsaj "raja" nekaj od tega.

perci ::

GregiB je izjavil:

perci je izjavil:


Kje to?


Nice try, FURS....

Drugače se da te stvari iz evidenc lepo videt...gosti iz iste občine kot je hotel...jaz si ne bi upal.

Telbanc ::

borut_p je izjavil:

gre se za spodbujanje gospodarstva - z boni želijo privabiti goste, da bi potem slednji zapravili še kaj po okoliških gostilnah. slovenci imamo kar nekaj EUREUR na računih, ki ne kroži. slednje je za kapitalizem izredno slabo.
a subvencije bi bile pa OK? tako ima vsaj "raja" nekaj od tega.


Če poteegnemo vzporednico z krizo l.2008.

Takrat je propadlo precej podjetij, ki jim niso pomagali preživeti. Z 345 milijoni evrov bi takrat lahko naredili precej za gospodarstvo.

https://radio.ognjisce.si/sl/135/sloven...
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

facepalm ::

borut_p je izjavil:

gre se za spodbujanje gospodarstva - z boni želijo privabiti goste, da bi potem slednji zapravili še kaj po okoliških gostilnah. slovenci imamo kar nekaj €€ na računih, ki ne kroži. slednje je za kapitalizem izredno slabo.
a subvencije bi bile pa OK? tako ima vsaj "raja" nekaj od tega.


Spodbujajo tisto vejo gospodarstva, ki bi imela vsaj ok sezono tudi brez bonov. Shajali bi z vsaj pozitivno nulo. Za mesece pred sezono so pa dobili nadomestila tako kot ostale panoge.
V kolikor bi se MED ali PO sezoni izkazalo, da je bila sezona preslaba, bi se jih subvencioniralo za nazaj.

GregiB ::

perci je izjavil:

BS torej. Si si malo izmislil zgodbico.


Ja, verjetno res...Kako drugače pa misliš, da bodo do prihdkov od bonov prišli ponudniki v krajih, ki niso turistične destinacije? Bolj ali manj vse destinacije med Musrko Soboto in Ljubljano, npr...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Vazelin ::

GregiB je izjavil:

perci je izjavil:


Kje to?


Nice try, FURS....

:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

borut_p ::

GregiB je izjavil:

perci je izjavil:

BS torej. Si si malo izmislil zgodbico.


Ja, verjetno res...Kako drugače pa misliš, da bodo do prihdkov od bonov prišli ponudniki v krajih, ki niso turistične destinacije? Bolj ali manj vse destinacije med Musrko Soboto in Ljubljano, npr...


tudi če je to res ... se izkažejo boni kot dobra rešitev - enkratna subvencija za lokalnega hotelirja. Ne vem koliko sob ima, ampak bo verjetno lahko preživel še en mesec ali dva. Če bi država dala samo subvencijo, bi slednjo dobile samo velike verige, tako da spet samo plus za bone.

Invictus ::

FireSnake je izjavil:


Če sami pokradejo ni vredu.
Če dajo raji ni vredu.

Kaj je vredu?

Denar mora iti v investicije, da se bogati, ne da se zapravlja...

Ampak raji pač to ni jasno. Tudi tukaj marsikomu ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

thramos ::

GregiB je izjavil:

Ja, verjetno res...Kako drugače pa misliš, da bodo do prihdkov od bonov prišli ponudniki v krajih, ki niso turistične destinacije? Bolj ali manj vse destinacije med Musrko Soboto in Ljubljano, npr...


Ponudniki turističnih storitev v krajih, ki niso turistične destinacije? :8)

GregiB ::

thramos je izjavil:


Ponudniki turističnih storitev v krajih, ki niso turistične destinacije? :8)
"Škodo" so utrpeli oz. trpijo tudi obcestni moteli, hoteli, ki se živijo od sejmov, službenih gostov, športnih prireditev, kongresni centri idr...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

stalker ::

TL;DR
Kaj se zgodi s temi 200 €, če jih ne izkoristim? Se porabijo za odplačilo dolga, gre v žepe lopovom, kaj sedmega?

fikus_ ::

Ostane v proračunu.

WizzardOfOZ ::

RockyS je izjavil:

Se opravičujem, sem čisto narobe napisal, iščem dobre gostilne, turistične kmetije, osmice itd.. Da naredim 3 oz 4 dnevno turo, kjer je glavnega pomena dobra (domača) hrana. Nastanitev ni problem.


Podobno idejo imamo mi s klubom. Po makadamih in neobljudenih cestah od madžarske meje do slovenskega morja, vmes pa ustavljanje po turističnih kmetijah, kjer bi prespali in zvečer mal zapekli na žaru. Ni nujno biti zraven od začetka do konca, priključiš se kjer ti paše in zapustiš karavano kjer ti paše.

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

perci je izjavil:


Kje to?


Nice try, FURS....


Lepo si ga prepoznal =) Nič perciju povedat, on itak špijunira za FURS.

borut_p je izjavil:

GregiB je izjavil:

perci je izjavil:

BS torej. Si si malo izmislil zgodbico.


Ja, verjetno res...Kako drugače pa misliš, da bodo do prihdkov od bonov prišli ponudniki v krajih, ki niso turistične destinacije? Bolj ali manj vse destinacije med Musrko Soboto in Ljubljano, npr...


tudi če je to res ... se izkažejo boni kot dobra rešitev - enkratna subvencija za lokalnega hotelirja. Ne vem koliko sob ima, ampak bo verjetno lahko preživel še en mesec ali dva. Če bi država dala samo subvencijo, bi slednjo dobile samo velike verige, tako da spet samo plus za bone.


Še boljše bi bilo, če bi država dala nam na TRR denar (vse kar so raztalali v zadnjih mesecih znese cca 6k po osebi med 18 in 65... in bi pustili da hotelirji z ODLIČNIMI ponudbami privabijo ta denar...

fikus_ je izjavil:

Ostane v proračunu.


Kdo bo to nadziral, kako naj jaz vem, da ne bo država prefejkala da sem jaz to porabil in izplačala nekomu denarja?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

RockyS ::

sunshine403 je izjavil:

RockyS je izjavil:

Pravkar izvedel, da je ponudba v bistvu porazna, ker jih ogromno v agroturizmu, apiturizmu, pohodniškem in kolesarskem turizmu ne morejo imeti bonov, ker niso imeli aktivnih dejavnosti.

Ven padejo zgolj tisti, ki te dejavnosti nimajo pod sp/doo in zapirajo dejavnost vsake 3 dni ko nimajo gostov, da ne presezejo tistih 150dni/leto ali koliko je ze limit. Beats me zakaj bi nekdo tako delal...no razen da prispara tistih 70eur/mesec kolikor bi bilo prispevkov za "popoldanski" sp. Ampak v tem primeru pac nosis posledice sam. Je pa zelo v tistem rangu "kjer se le da poskusam nategniti drzavo, potem pa pizdim, ko nic od drzave ne dobim".


Imaš prav ampak kaj pa namestitve na smučiščih? Tam je logično, da imaš marca zaprto. Ali pa namestitve na morju, kjer večina zadev obratuje od 1. maja? Nenazadnje tudi kampi.

WizzardOfOZ je izjavil:

RockyS je izjavil:

Se opravičujem, sem čisto narobe napisal, iščem dobre gostilne, turistične kmetije, osmice itd.. Da naredim 3 oz 4 dnevno turo, kjer je glavnega pomena dobra (domača) hrana. Nastanitev ni problem.


Podobno idejo imamo mi s klubom. Po makadamih in neobljudenih cestah od madžarske meje do slovenskega morja, vmes pa ustavljanje po turističnih kmetijah, kjer bi prespali in zvečer mal zapekli na žaru. Ni nujno biti zraven od začetka do konca, priključiš se kjer ti paše in zapustiš karavano kjer ti paše.



Povej kaj več, lahko tudi na ZS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

;-) ::

Hehe celotna ponudba prirejena. Napram lani so vse cene dosti visje pri nas. Konkretno kjer sem lani prespal za 60€ je sedaj 120€.

Bonov nebom koristil, upam da vseka se en val in gre turizem k vragu pri nas.

IL_DIAVOLO ::

Tudi jaz ne bom podpiral pranja denarja.

sunshine403 ::

RockyS je izjavil:

sunshine403 je izjavil:

RockyS je izjavil:

Pravkar izvedel, da je ponudba v bistvu porazna, ker jih ogromno v agroturizmu, apiturizmu, pohodniškem in kolesarskem turizmu ne morejo imeti bonov, ker niso imeli aktivnih dejavnosti.

Ven padejo zgolj tisti, ki te dejavnosti nimajo pod sp/doo in zapirajo dejavnost vsake 3 dni ko nimajo gostov, da ne presezejo tistih 150dni/leto ali koliko je ze limit. Beats me zakaj bi nekdo tako delal...no razen da prispara tistih 70eur/mesec kolikor bi bilo prispevkov za "popoldanski" sp. Ampak v tem primeru pac nosis posledice sam. Je pa zelo v tistem rangu "kjer se le da poskusam nategniti drzavo, potem pa pizdim, ko nic od drzave ne dobim".

Imaš prav ampak kaj pa namestitve na smučiščih? Tam je logično, da imaš marca zaprto. Ali pa namestitve na morju, kjer večina zadev obratuje od 1. maja? Nenazadnje tudi kampi.

Realno... ce imas stvar na firmo, kot bi jo kar se mene tice moral vsak, ki se ukvarja s tem imeti (ne vem zakaj bi bilo "hotelirstvo" karkoli drugacno od vsake druge dejavnosti, kjer ti brez sp. ne mores legalno izstavljati racunov), potem ni potrebe da se ukvarjas s tem "zapiranjem" in "odpiranjem". Realno... tudi ce imam jaz dva meseca zaprto (kar sem zares imel od srede marca do junija), se nisem zajebaval na Ajpesu, da bi zaprl apartmaje za ta cas, ker nic ne profitiras, ce imas odprto ali zaprto. Ni to, da je moral biti hotel/apartma/soba tisti dan odprt, zgolj tvoja dejavnost je morala biti odprta. In pri firmi ni nobene koristi od odpiranja oz. zapiranja. Korist je edino, ce to delas mimo firme, ker si v tem primeru omejen na ne vem mislim da 150dni na leto. In potem, da teh 150 dni izkoristis v sezoni, pac zapres ko sezone ni. Pac racunica, ker na ta nacin prisparas cca. 70eur/mesec prispevkov za popoldanski sp.... in v tem doticnem primeru izgubis opcijo bonov. Jebiga.
PS: Na smuciscih je logicno da imas marca se mocno odprto, kampi pa se strinjam da so zaprti. Ampak beri zgoraj... ni point odprtost nastanitve ampak odprtost dejavnosti.

Mato989 je izjavil:

Še boljše bi bilo, če bi država dala nam na TRR denar (vse kar so raztalali v zadnjih mesecih znese cca 6k po osebi med 18 in 65...

Sem po poskrolal toliko nizje, da nisem videl zgoraj avtorja in takoj uganil, da ne more biti drug kot Mato, da spet najeda o tem, kako bi bil upravicen do 7 jurjev, ki bi jih moral dobiti od drzave. No sedaj se je spustil na 6... do konca poletja bo pa ze premisljeval, ce bi letos mogoce le sel nekaj in poskusil izkoristiti teh zastonj 200eur darila. Do takrat pa smo se vedno obsojeni na njegovo jokanje o tem, kako bi on rad dobil 7 jurjev.

mikhaair ::

Ma kdo kaksno priporocilo za turisticni kmetijo v Prekmurju? No, lahko tudi na štajerski strani Mure.

Vazelin ::

Mura loči Prekmurje in Štajersko? Tko kot Kamniško sedlo loči Osrednjeslovenijo in Štajersko?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

miki2019 ::

;-) je izjavil:

Hehe celotna ponudba prirejena. Napram lani so vse cene dosti visje pri nas. Konkretno kjer sem lani prespal za 60€ je sedaj 120€.

Bonov nebom koristil, upam da vseka se en val in gre turizem k vragu pri nas.


Podpis, s tem so si naredili medvedjo uslugo, večina Slovencev pa niti ne ve zakaj je to slabo.

kuall ::

Jaz si bom probal dobit eno sobco na slovenski obali za ene 3 dni, če mi bo mama dala svoj bon pa za 6 dni oziroma odvisno kakšne so cene. Še nikoli nisem bil na morju za več kot 1 dan tak da bo zanimivo. Če bo dobro bom šel vsako leto. Bom pa sam, tak da bi znalo bit mau dolgčas pa bom že preživel. Plavanje + kolo pa bo športni dan mim. Bom malo raziskal slovensko obalo.

Saj je normalno, da je dražje, več povpraševanja + ista ponudba = višje cene.

fikus_ ::

"Saj je normalno, da je dražje, več povpraševanja + ista ponudba = višje cene. "

Ni normalno! Najprej jamranje, da bodo zaradi pomanjkanja gostov propradli, potem pa za vsak slučaj dvigniti cene in še več izmolzti iz SLO turistov! Pravijo da vrana vrani ne izkljuje oči, ampak slovenc slovencu je največji sovražnik. (slovenc namenoma z malo)

Koraaz ::

fikus_ je izjavil:

ampak slovenc slovencu je največji sovražnik. (slovenc namenoma z malo)


Sej, se da tut brez žaljivk.

S tem samo pokažeš svoj nivo kulture in primitivizma.

c3p0 ::

Čez sezono so tako višje cene. Sam bom to pokoristil konec leta, če, Banovci ali kaj podobnega. Pri nas nisem bil na dopustu že dolga leta, se mi zdi nekam nenaravno. :))

Samael ::

;-) je izjavil:

Bonov nebom koristil, upam da vseka se en val in gre turizem k vragu pri nas.

Mimogrede, pri nas je v letu 2019 turizem predstavljal kar 12,3 % celotnega BDP-ja in 110.700 delovnih mest oz. drugače, turizem te skozi leta sponzorira s psihiatrom in potrebnimi zdravili, ki te kdaj manj, kdaj bolj uspešno ohranjajo v duševnem ravnovesju.
Ja, vem, ne kaže najbolje. Glede na napisano, ne turizmu, ne tvojemu duševnemu zdravju.

sunshine403 ::

fikus_ je izjavil:

Ni normalno! Najprej jamranje, da bodo zaradi pomanjkanja gostov propradli, potem pa za vsak slučaj dvigniti cene in še več izmolzti iz SLO turistov! Pravijo da vrana vrani ne izkljuje oči, ampak slovenc slovencu je največji sovražnik. (slovenc namenoma z malo)

Glede na pljuvanje po vsem in vseh tule, tole zadnje cisto velja... sicer ne tako kot si ti mislil, ampak ja.
Drugace pa za info, cisto iz osebne perspektive... Konec februarja sem imel porezerviran cel junij, cel julij in cel avgust (v 3 mesecih sem v vseh apartmajih skupaj imel mogoce 5 ali 6 prostih noci). Od sredine marca do konca maja, sem dobival izkljucno odpovedi, tako da sem imel zacetek junija mogoce se 10 zasedenih noci v vseh treh mesecih in vseh apartmajih skupaj. Ko so se zaceli ukrepi sproscati, so se spet zacele pojavljati rezervacije in ta moment imam spet skoraj popolnoma poln julij in avgust. In ce imam prostih ne vem, recimo se 5 dni avgusta, kaj mislis da bom naredil? Ja povisal cene za tistih 5 noci. Ce bi imel pa ta moment 3 nocitve v avgustu, bi jih pa spustil. Tako te stvari gredo. Ni da cene dolocis 1.1. in potem pustis nespremenjene. Malo spremljas trg, malo zasedenost in temu ustrezno prilagajas cene. No vsaj jaz delam te stvari tako, verjamem pa da mogoce obstaja kdo, ki ima cene cel cas enake. In prav tako verjetno obstaja nekdo, ki je zaradi bonov "za vsak slucaj" dvignil cene, ampak sem 100% preprican, da je takih zelo malo.
Ce mislis, da nekdo dviguje cene zato da bo tebe jebal v glavo, se malo motis. Cene se spreminjajo zaradi pogojev na trgu, ne pa zato, da bi stranke zajebavali. Moras pa razumeti, da je vse skupaj business. Ce ti je vsec ali ne, jaz imam apartmaje zato da zasluzim. Pa naj se slisi to se tako grdo.

fikus_ ::

Maro:"Sej, se da tut brez žaljivk."

Maro, kje vidiš žaljivke?!

Sunshine:"Cene se spreminjajo zaradi pogojev na trgu, . . . "

Imaš prav. Uporabniki storitev se bomo pa odločili, ali bomo koristili ponujeno ali ne.

sunshine403 ::

fikus_ je izjavil:

Imaš prav. Uporabniki storitev se bomo pa odločili, ali bomo koristili ponujeno ali ne.

Absolutno. To je vedno bilo tako in vedno bo. Ampak se vedno ne vem zakaj moras potem dodajati tisto o slovencljih. Pac ce ti ni vsec, oz. ce ti je predrago ali pa ce imas kakrsenkoli drug razlog, pac ne gres. Ne izkoristih tistih zastonj 200eu in je problem zakljucen. Pa se vsi, ki jokajo o tem kako bodo oni s svojimi minimalci placevali za te bone, bodo srecni, ker bo v proracunu ostalo 200eur. Stvari so v resnici dokaj preproste ;)

Mato989 ::

sunshine403 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Ni normalno! Najprej jamranje, da bodo zaradi pomanjkanja gostov propradli, potem pa za vsak slučaj dvigniti cene in še več izmolzti iz SLO turistov! Pravijo da vrana vrani ne izkljuje oči, ampak slovenc slovencu je največji sovražnik. (slovenc namenoma z malo)

Glede na pljuvanje po vsem in vseh tule, tole zadnje cisto velja... sicer ne tako kot si ti mislil, ampak ja.
Drugace pa za info, cisto iz osebne perspektive... Konec februarja sem imel porezerviran cel junij, cel julij in cel avgust (v 3 mesecih sem v vseh apartmajih skupaj imel mogoce 5 ali 6 prostih noci). Od sredine marca do konca maja, sem dobival izkljucno odpovedi, tako da sem imel zacetek junija mogoce se 10 zasedenih noci v vseh treh mesecih in vseh apartmajih skupaj. Ko so se zaceli ukrepi sproscati, so se spet zacele pojavljati rezervacije in ta moment imam spet skoraj popolnoma poln julij in avgust. In ce imam prostih ne vem, recimo se 5 dni avgusta, kaj mislis da bom naredil? Ja povisal cene za tistih 5 noci. Ce bi imel pa ta moment 3 nocitve v avgustu, bi jih pa spustil. Tako te stvari gredo. Ni da cene dolocis 1.1. in potem pustis nespremenjene. Malo spremljas trg, malo zasedenost in temu ustrezno prilagajas cene. No vsaj jaz delam te stvari tako, verjamem pa da mogoce obstaja kdo, ki ima cene cel cas enake. In prav tako verjetno obstaja nekdo, ki je zaradi bonov "za vsak slucaj" dvignil cene, ampak sem 100% preprican, da je takih zelo malo.
Ce mislis, da nekdo dviguje cene zato da bo tebe jebal v glavo, se malo motis. Cene se spreminjajo zaradi pogojev na trgu, ne pa zato, da bi stranke zajebavali. Moras pa razumeti, da je vse skupaj business. Ce ti je vsec ali ne, jaz imam apartmaje zato da zasluzim. Pa naj se slisi to se tako grdo.


Tako je, težava pa je v tem, ker nas država VSE zadolžuje zato da nas sili da ta denar porabimo točno v eni panogi na točno ozko določen način in tako ustvarja PRESEŽEK povpraševanja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Samael ::

sunshine403 je izjavil:

Pac ce ti ni vsec, oz. ce ti je predrago ali pa ce imas kakrsenkoli drug razlog, pac ne gres. Ne izkoristih tistih zastonj 200eu in je problem zakljucen. Pa se vsi, ki jokajo o tem kako bodo oni s svojimi minimalci placevali za te bone, bodo srecni, ker bo v proracunu ostalo 200eur. Stvari so v resnici dokaj preproste ;)

Meni se zdi, da kar nekaj teh komentarjev izvira tudi dejstva, da precejšen delež forumskih basement dwellerjev tudi sicer ne hodi na dopust, ampak glej ga zlomka, ti zdaj najbolje vedo kakšne so bile cene lani, pa kakšne so letos, pa zato, tko iz principa, aneda, ne bodo šli na dopust in izkoristili vaučerje. Da, samo zaradi tega! :)

fikus_ ::

"Ampak se vedno ne vem zakaj moras potem dodajati tisto o slovencljih"

O slovenceljnih pišeš ti, jaz o tem, da se ne obnašamo tako, da smo na eni ladji. Res da eni vesla-jo(-mo), drugi pa daje-jo(-mo) tempo, ampak v primeru slabih odločitev se ladja potaplja za vse.

feryz ::

borut_p je izjavil:

gre se za spodbujanje gospodarstva - z boni želijo privabiti goste, da bi potem slednji zapravili še kaj po okoliških gostilnah. slovenci imamo kar nekaj €€ na računih, ki ne kroži. slednje je za kapitalizem izredno slabo.
a subvencije bi bile pa OK? tako ima vsaj "raja" nekaj od tega.
S tem verjetno misliš evre, ki jih domnevno imajo razni Zidarji, Bavčarji, Šroti, Janše in podobni. Baje je tega na računih 40 milijard, nekateri pravijo celo 80 milijard. In ne krožijo, ker ne smejo. Sicer se je Simič nekaj matral da bi, ampak... Tako ali tako ne bi krožili po kmečkem turizmu, ampak bistveno drugje.

Drugače si marsikdo, da ne rečem večina, ne želi dopusta v Sloveniji. Ker nimaš dejansko nič pametnega pri nas z daljšim rokom trajanja. Če kaj slučajno je, to dosežeš z lahkoto v istem dnevu. Ne rabiš spati po luknjah za 100 evrov in več. Tako da je to prisilni davek, za privilegirane v gospodarstvu, ki ga bo z veseljem pokoristil zgolj malokdo.
Lahko bi podaljšali vsaj do konca smučarije. Drugje imajo ročnost 1 leto po začetku epidemije, se pravi nekje konec marca 2021.

IL_DIAVOLO ::

Revna mlada družina, ki ze tako in tako ne vidi morja, bo to zagrabila.

feryz ::

Revna mlada družina si lahko, med drugim, dobi predračun za morje in gre z njim fehtat na socialno. Že od pamtiveka.
Tisti, ki so se tega tako lotili, so morje videli. Nimate pojma, kaj vse socialna časti, če malo pojokaš.
Pred krizo je bilo sponzorstva kolikor hočeš.

c3p0 ::

V moji mladosti smo bili revni in smo otroci pač hodili v kolonijo, da smo videli več morja. Družba je bila, khm, pisana.

thramos ::

sunshine403 je izjavil:


Ce mislis, da nekdo dviguje cene zato da bo tebe jebal v glavo, se malo motis. Cene se spreminjajo zaradi pogojev na trgu, ne pa zato, da bi stranke zajebavali. Moras pa razumeti, da je vse skupaj business. Ce ti je vsec ali ne, jaz imam apartmaje zato da zasluzim. Pa naj se slisi to se tako grdo.


In "trg" je tak, da so nam vzeli par sto € in nam jih vrnili v obliki bonov, ki jih lahko porabimo samo pri tebi in kolegih.

Zakaj? Baje zato, da tebe in kolege rešimo pred propadom.

Gnus nad dvigovanjem cen je, moraš pa razumeti, popolnoma upravičen.

feryz ::

c3p0 je izjavil:

V moji mladosti smo bili revni in smo otroci pač hodili v kolonijo, da smo videli več morja. Družba je bila, khm, pisana.
Saj problem je videti hrvaško morje, ne slovenske fekalije. Do Kopra greš na štop od kjerkoli. Ali pa s slavnimi slovenskimi železnicami.
In hrvaškega morja boni ne rešujejo.

Da bom šel pa salamo grist v Zgornjo Kungoto, za par dni, mi pa tudi ne leži.
Do "morja" imam pa itak okrog pol ure. Če mi zapaše.

facepalm ::

sunshine403 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Ni normalno! Najprej jamranje, da bodo zaradi pomanjkanja gostov propradli, potem pa za vsak slučaj dvigniti cene in še več izmolzti iz SLO turistov! Pravijo da vrana vrani ne izkljuje oči, ampak slovenc slovencu je največji sovražnik. (slovenc namenoma z malo)

Glede na pljuvanje po vsem in vseh tule, tole zadnje cisto velja... sicer ne tako kot si ti mislil, ampak ja.
Drugace pa za info, cisto iz osebne perspektive... Konec februarja sem imel porezerviran cel junij, cel julij in cel avgust (v 3 mesecih sem v vseh apartmajih skupaj imel mogoce 5 ali 6 prostih noci). Od sredine marca do konca maja, sem dobival izkljucno odpovedi, tako da sem imel zacetek junija mogoce se 10 zasedenih noci v vseh treh mesecih in vseh apartmajih skupaj. Ko so se zaceli ukrepi sproscati, so se spet zacele pojavljati rezervacije in ta moment imam spet skoraj popolnoma poln julij in avgust. In ce imam prostih ne vem, recimo se 5 dni avgusta, kaj mislis da bom naredil? Ja povisal cene za tistih 5 noci. Ce bi imel pa ta moment 3 nocitve v avgustu, bi jih pa spustil. Tako te stvari gredo. Ni da cene dolocis 1.1. in potem pustis nespremenjene. Malo spremljas trg, malo zasedenost in temu ustrezno prilagajas cene. No vsaj jaz delam te stvari tako, verjamem pa da mogoce obstaja kdo, ki ima cene cel cas enake. In prav tako verjetno obstaja nekdo, ki je zaradi bonov "za vsak slucaj" dvignil cene, ampak sem 100% preprican, da je takih zelo malo.
Ce mislis, da nekdo dviguje cene zato da bo tebe jebal v glavo, se malo motis. Cene se spreminjajo zaradi pogojev na trgu, ne pa zato, da bi stranke zajebavali. Moras pa razumeti, da je vse skupaj business. Ce ti je vsec ali ne, jaz imam apartmaje zato da zasluzim. Pa naj se slisi to se tako grdo.


In zato sem jaz zelo proti tem voucherjem.
Sezona ocitno ne bi bila tako zelo slaba tudi brez njih.

sunshine403 ::

thramos je izjavil:

In "trg" je tak, da so nam vzeli par sto EUR in nam jih vrnili v obliki bonov, ki jih lahko porabimo samo pri tebi in kolegih.
Zakaj? Baje zato, da tebe in kolege rešimo pred propadom.
Gnus nad dvigovanjem cen je, moraš pa razumeti, popolnoma upravičen.

Zares so nam (ce ze tako hoces) vzeli par miljard od katerih jih bo sel lep del v par zepov, zacensi z maskami in njihovo dobrodelno dostavo, ki ne bo stala nic, razen 5 miljonov na posiljko. Bonov zares nikomur ni potrebno porabiti in glede na napisano vas jih vecina ne bo. Prostovoljna odlocitev.
Mene zares ne bo reseval nihce razen mene samega... kot vedno do sedaj. Od drzave sem dobil zgolj prepoved nekajmesecnega opravljanja dejavnosti (cisto vzse davke sem v tem casu moral brez pardona se vedno placevati). In ce sem posten, ne racunam na noben bon. Konec koncev zame ta bon ni nic drugega kot normalen denar in realno ima korist od njega uporabnik ne hotelir. Hotelir postavi ceno Xeur/noc in tocno teh X eur se placa. Ali s kartico, ali z gotovino ali pa z bonom, ki ga bom lahko vnovcil sele cez 30dni. Tako da tu profitira predvsem uporabnik, ki dobi 200eur zastonj za dopust. Ce noces dopustovati v Sloveniji, pac ne bos dobil teh 200eur. Jaz od tega ne bom imel niti eura vec ali manj, ti pa bi dobil 200eur cenejsi dopust.
In se enkrat... vecina namestitev NE dviguje cen zaradi uporabe bonov, pac pa se ker kapacitete polnijo. Enako kot so se cene dvigovale oz. spuscale lani. Pri meni je bila recimo lani avgusta za za tisti zadnji dan, ki je bil se prost v avgustu, cca. 30% visja, ce si rezerviral sredi avgusta, kot ce bi rezerviral recimo zacetek julija. Ker sem pac imel cisto poln avgust in sem si to lahko privoscil. Enako bo tudi letos, ce bo stvar tako polna. In nima veze ce placas z bonom ali pa kartico. Zame je bon ali kartica povsem eno in ista stvar in tudi obravnava je enaka. Cena je pa odvisna, kot sem napisal prej od zasedenosti in ne od nacina placila.

facepalm je izjavil:

In zato sem jaz zelo proti tem voucherjem.
Sezona ocitno ne bi bila tako zelo slaba tudi brez njih.

Nisem ravno relevanten za to, ker osebno ne pricakujem nobenega dobicka oz. povecanja prometa od tega. Definitivno pa sem preprican, da bodo doloceni pri koritu imeli 17x prebukirane namestitve 31.12 ;) Ampak realno je isti drek ali nekdo pokrade 7 miljard na en ali na drug nacin. Kot sem napisal prej.... mene bom reseval izkljucno sam in nihce drug. Ne glede na bone in taksne ali drugacne ukrepe... tako kot vedno do sedaj.

Zgodovina sprememb…

««
23 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ideje za izkoristit te bone

Oddelek: Loža
469827 (2275) SmolWhale
»

Covid boni 2021 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12216441 (5694) V-i-p
»

Booking - odpoved

Oddelek: Loža
385298 (4294) ogorazd1
»

Odnos do slovenskih turistov, vkljucno s Slovenijo (kako izboljsati odnos) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1309733 (6833) SuperKripto
»

Turizem na Bledu, leta 2017 izjava, da naj hodijo Slovenski turisti raje izven sezone (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21722326 (15738) Vazelin

Več podobnih tem