» »

Odnos do slovenskih turistov, vkljucno s Slovenijo (kako izboljsati odnos)

Odnos do slovenskih turistov, vkljucno s Slovenijo (kako izboljsati odnos)

1 2
3
»

Gagatronix ::

digitalcek je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

"Grem na dopust"

"Vstajal bom ob 0530 ali prej"

Odloci se, to dvoje ne gre skupaj. :))


Skupaj ne gre tudi to, da mnogi Slovenci želijo bit ba Hrvaškem (14 dni, dve osebi) za 400 evrov...


Jaz sem brez problemov lahko na Hrvaskem cel mesec za 400 eur.

pirat ::

Gagatronix je izjavil:

"Grem na dopust"

"Vstajal bom ob 0530 ali prej"

Odloci se, to dvoje ne gre skupaj. :))

Gre skupaj. Pravzaprav gre idealno skupaj. Bodisi na morju za jutranje kolesarjenje, bodisi doma (za odhod v hribe), tudi na Maldivih sem zgodaj vstal in sel pogledat ocean ob soncnem vzhodu....

SuperKripto ::

Ok, ampak sej ni nujno, da vsi ki hodijo na party v zrce, da vsi spijo v zrcah. Lahko so razporejeni po celem Pagu pa tudi se kje izven Paga. Drgac pa kako ti je uspelo za 16 dni in 3 osebe porabit tak budget? lahko recept? kje ste spali, kaj ste jedli? stroski? ali pa cel mesec za 400 eur gaga tronix?

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

SuperKripto je izjavil:

Drgac pa kako ti je uspelo za 16 dni in 3 osebe porabit tak budget? lahko recept? kje ste spali, kaj ste jedli? stroski?


Poceni in odličen privat kamp. Šotor je na strehi od avta, tako da plačaš samo ali šotor ali avto, obojega ti ne morejo računat (v normalnih kampih prideš čez, v ostalih ti zaračunajo oboje). Plinski gorilnik in žar imaš s sabo, tako da kuhat ni problem.
Za zajtrk imaš s sabo domačo marmelado, domač med,.... Tako da kupiš v glavnem svež kruh, sadje in zelenjavo ter pijačo. Za kosilo pa jemo v glavnem morsko hrano. Nekaj nalovim rib in hobotnic sam, nekaj jih kupim od domačinov, pa kake školke za na buzaro,.... In kar naenkrat to ni več drago.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

D3m ::

Evo me nazaj z dopusta.

Zrak je bil konstantno 26-27°C, Atlantik 21°C

Sonce zajeban in me je opekel. Bilo bi odlično, če ne bi morsli povsod nositi maske.... Povsod.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Gagatronix ::

pirat je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

"Grem na dopust"

"Vstajal bom ob 0530 ali prej"

Odloci se, to dvoje ne gre skupaj. :))

Gre skupaj. Pravzaprav gre idealno skupaj. Bodisi na morju za jutranje kolesarjenje, bodisi doma (za odhod v hribe), tudi na Maldivih sem zgodaj vstal in sel pogledat ocean ob soncnem vzhodu....


Ko moja sestra nazadnje ko sva sla po Egiptu, baba se vrtela okrog ze takrat ko je bil prvi ezan, jebote bugara.

digitalcek ::

Gagatronix je izjavil:


Jaz sem brez problemov lahko na Hrvaskem cel mesec za 400 eur.


Će imaš res recept, te bo hrvaška vlada najela kot svetovalca za najmanj 8000 evrov mesečno. In to skozi celo leto...

Hrvaški recept za dnevni obrok za slovenske reveže za 10 kun:

1. Krumpir i luk ogulite i narežite na manje kockice.

2. U duboku tavu stavite ulje, dodajte krumpir i luk te ga posolite i popaprite.

3. Pirjajte na srednjoj vatri te kuhačom svako toliko okrenite sastojke.

4. Po želji dodajte žlicu pelata ili nekog drugog umaka od rajčice.

5. Hrenovke narežite na kolutiće, a kada se krumpir zapeče, ubacite ih u tavu te nastavite s pirjanjem i okretanjem.

6. U tavu dodajte i malo vode te nastavite pirjati još nekoliko minuta.

7. Kada voda ispari, a krumpir omekša – jelo je gotovo.

D3m je izjavil:

Evo me nazaj z dopusta.

Zrak je bil konstantno 26-27°C, Atlantik 21°C

Sonce zajeban in me je opekel. Bilo bi odlično, če ne bi morsli povsod nositi maske.... Povsod.


Nič več ne bo tako, kot je bilo.

1. Pust bo od sedaj naprej po celo elto.
2, Vstop z maskami v banke in pošte po novem ni prepovedan, temveč ZAPOVEDAN.

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

D3m je izjavil:

Evo me nazaj z dopusta.

Zrak je bil konstantno 26-27°C, Atlantik 21°C

Sonce zajeban in me je opekel. Bilo bi odlično, če ne bi morsli povsod nositi maske.... Povsod.

za opekline naj bi pomagalo olje divjega Šipka (Šipkovo olje), sicer nisem probal ampak tako pravi en bolj znanih, ki se ukvarja z zdravilnimi rastlinami in med drugim tudi izdeluje olja iz zdravilnih rastlin za znane. Drgac pa kot preventiva ce jes velik lubenice pa tudi marelic. Prehrana z dost marelicam, ce jes vsak dan, ti da v kozo eno manjso zascito pred soncem kot da bi si namazal s soncno kremo s faktorjem 2. Ni veliko ampak boljse kot nic.

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

Eno vprašanje.
Gremo na Bled, v apartma. Obvestili so nas, da bi rabili imeti dokazila o cepljenju, prebolelosti, pcr. A je to res? Do kdaj otroci ne rabijo ? Kje bi to uredbo sploh našel?

jest10 ::

digitalcek je izjavil:

pirat je izjavil:


Jaz sem bil zadnjih nekaj let slovenski gost na Braču in sem preverjeno vstajal ob 5.30 zjutraj (kak dan tudi prej) - ampak ne zato, da bi kupil tretjerazredne ribe pač pa zato, da sem opravil kolesarsko turo še preden je ostala familija vstala :-)


Ti si pač ti, drugi pa so DRUGI.

In ni mi nerodno prizanati, da sem tudi sam VEČKRAT stal po več kot uro v vrsti, da sem dobil dve jebeni ribici za jebenih 30 kun. In mi je bilo fajn, ker sem tako prihranil najmanj 180 ali 200 kun, kolikor stanejo ribice za dve osebi v restavraciji. Brez prilog in pijače...

Slovenci smo pač škrtuhi, dodatno pa še - gnoji...


In spet se škrtuh repenči čez druge škrtuhe.
Ker on je lahko škrt, drugi pa ne smejo biti.

SuperKripto ::

Sej je uporabnik WizzarOfOz lepo dal resitev. Je povedal, da je tudi sam nabiralec morskih dobrot, jih sam lovi. Nekaj pa kupi. Sicer jaz bi rajs, da je cim manj lovljenja ribic ampak pac, ce je komu nekaj drago pa naj poskusi sam ustvart nekaj. Sej na rabis vso hrano kupit. Od kje pa mislis, da so prodajalci hrane dobil hrano? Padlo iz neba?

destroyer2k ::

Badwolff je izjavil:

Eno vprašanje.
Gremo na Bled, v apartma. Obvestili so nas, da bi rabili imeti dokazila o cepljenju, prebolelosti, pcr. A je to res? Do kdaj otroci ne rabijo ? Kje bi to uredbo sploh našel?


- Res je, če ne želiš pokazati potrdilo te imajo pravico zavrniti
- do 18 let
- https://www.gov.si/teme/koronavirus-sar...

Utk ::

SuperKripto je izjavil:

Sej je uporabnik WizzarOfOz lepo dal resitev. Je povedal, da je tudi sam nabiralec morskih dobrot, jih sam lovi. Nekaj pa kupi. Sicer jaz bi rajs, da je cim manj lovljenja ribic ampak pac, ce je komu nekaj drago pa naj poskusi sam ustvart nekaj. Sej na rabis vso hrano kupit. Od kje pa mislis, da so prodajalci hrane dobil hrano? Padlo iz neba?

Ja, tam na Krku, kjer je cela kolonija Ljubljančanov, bojo pa slej ko prej enga prašiča dol kupili in naredili koline. Da ima kdo že posajen krompir niti ne dvomim.

zmist ::

SuperKripto je izjavil:

Ok, ampak sej ni nujno, da vsi ki hodijo na party v zrce, da vsi spijo v zrcah. Lahko so razporejeni po celem Pagu pa tudi se kje izven Paga. Drgac pa kako ti je uspelo za 16 dni in 3 osebe porabit tak budget? lahko recept? kje ste spali, kaj ste jedli? stroski? ali pa cel mesec za 400 eur gaga tronix?


Dve osebi, 7800km stran, avion, 1 mesec, 2000 eurov (ampak to so kompletni stroski, od letalskih kart naprej), mogoce kaksen drobiz cez. Samo rabis pa nekaj kilometrine v potovanjih, lete si obvezno sam organiziras sicer bi slo to samo za karte, kupis karto vec kot pol leta prej, vse na backpackanju (ki ga obozujem in mi na kraj pameti ne pade, da bi potoval drugace), lokalni vodici, izogibanje vsej turisticni infrastrukturi, ne nujno zanimivostim. Za primer, v Sintri sem sotoril v cudovitem campu, kjer so sicer vecinoma Lisbonski penzionisti (prebackpackal s sotorom celo Portugalsko). Na turisticnem officu so se mi zlagali, da je camp zaprt zaradi "sanitarnih problemov", ki jih seveda ni bilo.

In kar je bistvo, zivis z lokalci, jes kjer jejo lokalci, transportiras se kot lokalci... kar je kar se mene tice bistvo potovanja. Da ne spoznas samo nekih skal, gozdov in zgradb ampak spoznas drzavo kakrsna je, ne da, skozi karton sekret role, gledas iz avtobusa, hotelskega resorja, skratka, da si ne kupis na destinaciji kopijo doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

Badwolff ::

destroyer2k je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Eno vprašanje.
Gremo na Bled, v apartma. Obvestili so nas, da bi rabili imeti dokazila o cepljenju, prebolelosti, pcr. A je to res? Do kdaj otroci ne rabijo ? Kje bi to uredbo sploh našel?


- Res je, če ne želiš pokazati potrdilo te imajo pravico zavrniti
- do 18 let
- https://www.gov.si/teme/koronavirus-sar...


Tx

D3m ::

SuperKripto je izjavil:

D3m je izjavil:

Evo me nazaj z dopusta.

Zrak je bil konstantno 26-27°C, Atlantik 21°C

Sonce zajeban in me je opekel. Bilo bi odlično, če ne bi morsli povsod nositi maske.... Povsod.

za opekline naj bi pomagalo olje divjega Šipka (Šipkovo olje), sicer nisem probal ampak tako pravi en bolj znanih, ki se ukvarja z zdravilnimi rastlinami in med drugim tudi izdeluje olja iz zdravilnih rastlin za znane. Drgac pa kot preventiva ce jes velik lubenice pa tudi marelic. Prehrana z dost marelicam, ce jes vsak dan, ti da v kozo eno manjso zascito pred soncem kot da bi si namazal s soncno kremo s faktorjem 2. Ni veliko ampak boljse kot nic.


Sem imel s seboj za preventivo.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

BorutK-73 ::

Bratove izkušnje:
Slovenski gostje v sloveniji gredo domov če je slabo vreme, tuji gostje potrpijo tisti dan, dva.

WizzardOfOZ ::

SuperKripto je izjavil:

Sej je uporabnik WizzarOfOz lepo dal resitev. Je povedal, da je tudi sam nabiralec morskih dobrot, jih sam lovi. Nekaj pa kupi. Sicer jaz bi rajs, da je cim manj lovljenja ribic ampak pac, ce je komu nekaj drago pa naj poskusi sam ustvart nekaj. Sej na rabis vso hrano kupit. Od kje pa mislis, da so prodajalci hrane dobil hrano? Padlo iz neba?


Sej jih lahko kupuješ cel čas. Samo kupit moraš pri domačinih, ki lovijo ribe. Cena za 3 velke škarpene (po več kot pol kile ena) je okol 50 kun, pa mu daš še ene 20 zraven in poveš, da boš drug dan spet prišel in je ves vesel, ker že ve da bo imel drugi dan kupca za tisto kar bo ulovil.

Recimo poceni večerja je, da pogledaš po netu katera vasica na tistem otoku bo imela zvečer žurko in greš tja. Tam prav tekmujejo, kdo bo boljše spekel in recimo porcija tune z žara te pride okoli 35 kun (ogromen zrezek z žara), porcija školjk na buzaro 25 kun (pa je to tok da se jaz najem konkretno) in še 20 kun za pol litra rdečega vina, pa 30 kun za liter domačega sadnega soka.
Tunin steak z žara je dovolj za ženo in hčero, da se orenk napokata, jaz pojem porcijo školk. Tamala ima pol litra soka vrh glave za cel večer, ostalo midva spijeva, pa takoj po hrani še vsak po 2 deci in pol rdečega domačega vina in je to dovolj. Cena pa 110 kun. Pol pa še malo zaplešeš, da je žena vesela in greš v kamp spat.

zmist je izjavil:

In kar je bistvo, zivis z lokalci, jes kjer jejo lokalci, transportiras se kot lokalci... kar je kar se mene tice bistvo potovanja. Da ne spoznas samo nekih skal, gozdov in zgradb ampak spoznas drzavo kakrsna je, ne da, skozi karton sekret role, gledas iz avtobusa, hotelskega resorja, skratka, da si ne kupis na destinaciji kopijo doma.


To lahko počneš skoraj povsod po svetu. Samo ne smeš biti opičnjak, ki se z vsakim skrega, če ni po njegovo. To je največji problem, da ljudje mislijo, da če so prišli na dopust, da si pa lahko privoščijo vse. Potem pa jamrajo, da so jih dol zajebaval.

Poanta je, da če prideš nekam v goste, se prilagodi njihovim običajem in ne teži ljudem. Če pa kdo pride k tebi v goste, naj se pa on prilagaja tvojim običajem.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

zmist ::

WizzardOfOZ je izjavil:

To lahko počneš skoraj povsod po svetu. Samo ne smeš biti opičnjak, ki se z vsakim skrega, če ni po njegovo. To je največji problem, da ljudje mislijo, da če so prišli na dopust, da si pa lahko privoščijo vse. Potem pa jamrajo, da so jih dol zajebaval.

Poanta je, da če prideš nekam v goste, se prilagodi njihovim običajem in ne teži ljudem. Če pa kdo pride k tebi v goste, naj se pa on prilagaja tvojim običajem.


Exactly. Samo slovenceljski hochstaplerji tega ne razumejo. Zato jih pa nocem imeti niti blizu poti, ki jih ubiram.

WizzardOfOZ ::

slovenec doma hrbet nastavlja, pa je tiho, v tujini se pa frajerja dela. ko jih dobi po pi***, pa jamra po forumih, kako so kreteni, k so ga jebal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

zmist ::

WizzardOfOZ je izjavil:

slovenec doma hrbet nastavlja, pa je tiho, v tujini se pa frajerja dela. ko jih dobi po pi***, pa jamra po forumih, kako so kreteni, k so ga jebal.


Tocno tako. Samo tudi doma ne nastavlja hrbta ampak isce hrbet v katerega bo lahko zabil sekiro. Pac drek od naroda, pa tako radi se nekam nosimo.

Mimogrede, potujte malo po svetu (ne, hrvaska ni svet), se boste lahko na lastne oci prepricali kaksna gnojna jama je Slovenija (in Hrvaska, ce ze hocete). Ves ta nacionalni ponos in Slovenska "gostoljubnost" (ki velja samo za tujce, ki se jim radi poklonemo) je en velik bullshit. Dejansko sem po tem, ko sem prepotoval vse celine ugotovil, da smo samo en mali narod zafrustriranih bebcev, ki se niti lastne drzave na zna iti.

WizzardOfOZ ::

če pa ne pozicija in nw opozicija po 30 let izmenjevanja na oblasti ne znata šteti do 46.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Gagatronix ::

Visek slovenceljskega dopusta: Grem na hrvasko se nazret morske svinjarije.

WizzardOfOZ ::

Gagatronix je izjavil:

Visek slovenceljskega dopusta: Grem na hrvasko se nazret morske svinjarije.


Ne, slovenceljni ste nam fouš.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

snezak21 ::

No ja, saj samo pogledas tole temo, pa ti je kristalno jasno zakaj nihce ne mara slovenckov. Vecina ljudi hodi na dopust sparat. Najhujse pa je, da se delajo norca iz Cehov, ki s seboj pripeljejo pir, zraven imajo pa sami domaco marmelado, domac med, v kozarcih v olju zapakiran meso, 30l mleka, krompir pa ce ze ne pripeljejo s seboj ga pa sunejo na bliznji njivi. No hvala bogu da ne hodim na dopust tja, kamor vas gre vecina sparovnih Slovenckov, tako da vsaj tam kjer sem jaz, ne obravnavajo Slovencev kot kobilic iz apokolapticnih napovedi, od katerih ni nic razen skode.

Gagatronix ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Visek slovenceljskega dopusta: Grem na hrvasko se nazret morske svinjarije.


Ne, slovenceljni ste nam fouš.


V napacno drevo lajas. Imam slovensko drzavljanstvo, ampak slovencelj nisem. :))

Badwolff ::

Komentarji v tej temi, sploh od tistih vzvišenih, ki mislite, da ste boljši od ostalih slovenceljev, vas postavijo v čisto drugačno luč, kot si mislite.

Invictus ::

To opažam samo pri Slovencih. Greš na dopust, da šparaš... Glavna debata po dopustu je, kje je kaj ceneje...

Pol pa jamraš, kako si nič ne moreš privoščiti,m ker je vse drago. Čeprav so cene (dajmo Hrvaško) čisto na slovenskem nivoju...

Po Evropi, če ne siliš ravno v centre velikih mest, se da pa kampirat in jesti še ceneje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SuperKripto ::

Slovenci, tudi tiste vrste za katere se pritozujete niso nespremenljivi. Vsak clovek se lahko spremeni na boljse. Vkljucno s tabo, mano, vsemi. Ce kdo graja, ok, ampak naj poda tudi kaksno resitev zraven. Drugac je bolj malo koristi od tega. jaz sem ze dal nekaj svojih mnenj kako spremenit na boljse. Seveda se zacne pri sebi. Se enkrat, boljse iskat resitve in pomagat drugim. Tudi tisti, ki se samo pritozujete, niste idealni, niste svetilnik pozitivne energije. Vplivate na okolico. Ce boste pozitivni boste verjetno vplivali na druge. Spet drugi bodo vplivali na tretje in tako naprej. To je lahko domino efekt. Oziroma ne domino, ampak bolj zgleda tak efekt kot ce vrzes kamen v vodo in se potem sirijo tisti krogi navzven. mini valovi.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

snezak21 je izjavil:

No ja, saj samo pogledas tole temo, pa ti je kristalno jasno zakaj nihce ne mara slovenckov. Vecina ljudi hodi na dopust sparat. Najhujse pa je, da se delajo norca iz Cehov, ki s seboj pripeljejo pir, zraven imajo pa sami domaco marmelado, domac med, v kozarcih v olju zapakiran meso, 30l mleka, krompir pa ce ze ne pripeljejo s seboj ga pa sunejo na bliznji njivi. No hvala bogu da ne hodim na dopust tja, kamor vas gre vecina sparovnih Slovenckov, tako da vsaj tam kjer sem jaz, ne obravnavajo Slovencev kot kobilic iz apokolapticnih napovedi, od katerih ni nic razen skode.

marmelade tok pridelamo doma, da je res ne bom šel kupit, pa medu, če res ni nekaj posebnega tudi ne. ostalo pa kupiš tam kjer boš dopustoval. vseeno pa ne rabim zapravljat ogromne koliçine denarja. pa stran se hrane tudi naj nebi metalo, tako da raje malo manj skuhat, kot pa stran metat.
če grem pa na kak raid, pa je vedno par konzerv jote in gorilnik v prtljažniku. če res ne najdeš gostilne trgovine ali pa če prepozno prideš na mesto, kjer boš prespal, pa si skuhaš joto od naturete. "lačen si full deugačen".
večinoma pa kupujemo pri domačinih. so veseli, če pri njih vzameš, da dobijo vsaj nekaj denarja, ker odkupna cena stvari je za kmete, ribiče izredno nizka, vso razliko pa posredniki poberejo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

se enkrat, s sparanjem absolutno ni nic narobe, ce si pri tem pozitiven do okolice ali pa vsaj neutralen. Pa se drug primer. Kaj ti pomaga, ce ogromno zapravljas, pa si privoscis luksuzne pocitnice, ce si do okolice nesramen? V tej temi smo ugotovili, da se dost jamranja res zgodi, ker doloceni ljudje se pocutijo ze v startu rahlo ogoljufane zarad cen pocitnic in jim je potem vsaka malenkost kaplja cez rob. Podali smo nekaj resitev. Zamenjat pocitnice, kaksna druga varianta, ki si jo lahko privoscis. Tudi ce si doma, je lahko lepo. Jaz recimo ne hodim na morje. Drgac pa ce nekdo zeli drag sport, ki si ga ne more privoscit, pac kompenziraj na drugih podrocjih, tko da bos lahk sproscen na pocitnicah, pa tudi tvoja okolica bo posledicno bolj sproscena.

Zgodovina sprememb…

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21430586 (23408) SuperKripto
»

Turizem na Bledu, leta 2017 izjava, da naj hodijo Slovenski turisti raje izven sezone (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21722195 (15607) Vazelin
»

Hrvaška - cene piva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11216090 (12120) Goran's Blog
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038470 (28514) ThinkPad

Več podobnih tem