» »

Reševanje slovenskega turizma z 200e vavčerji

Reševanje slovenskega turizma z 200e vavčerji

««
22 / 27
»»

Vazelin ::

V Cityparku že kar nekaj azijcev.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kuall ::

solatko je izjavil:

Ales - Za enkrat še ne bom delal negativne reklame, se mi je pa pri treh ponudnikih nočitev, sogovornik na drugi strani zmrdoval ob omembi vavčerjev. Različni konci SLO.

A si prepričan, da so se zmrdovali zaradi vavčerja in ne zaradi tvojega nabijanja?
Vzroke radi pomešamo, veš...

Gagatronix ::

feryz je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Zakaj bi fural solidarnost do nekoga, ki samo gleda kje me bo olupil ?
Ker je čustvo vzajemno. Ti samo gledaš, kako ga boš nategnil.


Pokazi mi ENO turisticno ponudbo, ki NI prilagojena za financne zmoznosti bogatih tujcev temvec za povprecnega Slovenca. Jo lahko z lucjo isces pri belem dnevu.

starfotr ::

Meizu je izjavil:

Jajaja. Pa a so normalni? 200€ za 2x nocitev z zajtrkom? A smo se prej pogovarjali o pozrtosti? Ker tocno to se sedaj dogaja.

2x nocitev z zajtrkom za 200€... Ima da spim direkt v uni cerkvi na bledu na otocku.

Oz. bom drugace vprasal, da ne bo kdo rekel da samo peezdim.

Kateri hoteli racunajo take denarje? Malo tezko verjamem, da tako ceno postavi nek hotel ob Kolpi (karikiram).
Za Bled verjamem sicer.

Obala? Portoroz? Res toliko racunajo?


Ko grem na službeno pot, so hoteli v Nemčiji, Franciji v industrijski coni po 150 eur na noč, pa se 15 eur moraš dat za zajtrk.

Invictus ::

starfotr je izjavil:


Ko grem na službeno pot, so hoteli v Nemčiji, Franciji v industrijski coni po 150 eur na noč, pa se 15 eur moraš dat za zajtrk.

Jap, zato pač uporabljaš AirBnb... Meni osebno boljša izkušnja, ker sem se nažrl hotelov... dostikrat dobiš tudi kar celo stanvoianje, čeprav se to vsaj v Nemčiji vedno bolj zakonsko omejuje...

Ajde, če ti služba plača...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Zajtrki so večinoma nateg. Instant kava, razredčen sok in najcenejša hrana (z občasno izjemo). Boljše se naješ v prvi trgovini.

sunshine403 ::

LeQuack je izjavil:

Potem še ni prepozno da ukinemo bone.

Ce do danes se nisi ugotovil... ja misljeno je kot pomoc turizmu, realno bi imel pa ti 200eur cenejsi dopust, ce ne bi bil tako neumen ;) Tako da kar se mene tice, ja komot se jih ukine, samo potem ne jokat da hoces visji regres, da bos sploh na dopust lahko sel ;) S tem je ravnokar vsak Slovenec dobil 200eur visji regres. Ja saj vem, ker idiot pa hodi v Slovenijo na dopust, pravi svetovljani hodijo ze 30 let vsako leto na isto lokacijo na Krk ;)

sivistol ::

c3p0 je izjavil:

Zajtrki so večinoma nateg. Instant kava, razredčen sok in najcenejša hrana (z občasno izjemo). Boljše se naješ v prvi trgovini.


v secovljah poglej na mapi pa če najdeš kar konkreten bazen malo nad letalisčem, stari z tem lastnikom pa so taki cajti da glava peče, soba , bazen zajtrk nimaš da nimaš , jakuzzi, 140$ na noč , se pa lahka vse zmenis z njim, že bil verjetno 9x tam

starfotr ::

Invictus je izjavil:

starfotr je izjavil:


Ko grem na službeno pot, so hoteli v Nemčiji, Franciji v industrijski coni po 150 eur na noč, pa se 15 eur moraš dat za zajtrk.

Jap, zato pač uporabljaš AirBnb... Meni osebno boljša izkušnja, ker sem se nažrl hotelov... dostikrat dobiš tudi kar celo stanvoianje, čeprav se to vsaj v Nemčiji vedno bolj zakonsko omejuje...

Ajde, če ti služba plača...


Ja, pride tudi to v poštev. Samo, če so vsi ostali partnerji v istem hotelu, je tudi za organizatorja lažje to, kot da kapamo vsak s svoje strani na dogovorjeno mesto.

Tako, da ni vse samo v ceni in prihranku. Firma smo ljudje, ki delamo, tako, da si v bistvu sam plačam in tudi zaslužim to.

Ekos ::

Tole je na uradni strani FURSa. Zanimivo, da so s tem določene agencije zvisele. Moj primer je turistična agencija Laguna Izola
SKD:
N79.110 - Dejavnost potovalnih agencij

Nikjer nisem zasledil, da bodo omejitve na tem nivoju?? Vse skupaj smrdi po nategu....

Kje lahko bon izkoristim?

Ponudnik storitev na področju turizma v Republiki Sloveniji pri kateremu se bon unovči, je poslovni subjekt, vpisan na dan 13.3.2020 v Poslovni register RS in v register nastanitvenih obratov, ki ga vodi AJPES in opravlja dejavnosti po Standardni klasifikaciji:

55.100 - Dejavnost hotelov in drugih podobnih nastanitvenih obratov,
55.201 - Počitniški domovi in letovišča,
55.202 - Turistične kmetije s sobami,
55.203 - Oddajanje zasebnih sob gostom,
55.204 - Planinski domovi in mladinska prenočišča,
55.209 - Druge nastanitve za krajši čas,
55.300 - Dejavnost avtokampov, taborov.

UganiKdo ::

SKD:
N79.110 - Dejavnost potovalnih agencij


Jaz tukaj ne vidim ponudnikov nocitev z zajtrkom.

Ekos ::

Od tu naprej ne vidim neke nočitve z zajtrkom.

55.203 - Oddajanje zasebnih sob gostom,
55.204 - Planinski domovi in mladinska prenočišča,
55.209 - Druge nastanitve za krajši čas,
55.300 - Dejavnost avtokampov, taborov.

UganiKdo ::

Resno? Kaj pa vidis pod postavkami? In kam tocno v to skupino po tvoje pasejo turisticne agencije, ki sploh nimajo prenocitvenih kapacitet?

mr_chai ::

Tisti, ki vam gredo vavčerji v nos: Sedaj boste prejeli 200 eur vreden vavčer, da ga porabite sami, pa se pritožujete. Ko pa ste sami morali dati svoje vavčerje v vrednosti 2000 eur; pokvarjenim lopovom, ki so skopali bančno luknjo, ste bili pa tiho.

HitraSperma ::

mr_chai je izjavil:

Tisti, ki vam gredo vavčerji v nos: Sedaj boste prejeli 200 eur vreden vavčer, da ga porabite sami, pa se pritožujete. Ko pa ste sami morali dati svoje vavčerje v vrednosti 2000 eur; pokvarjenim lopovom, ki so skopali bančno luknjo, ste bili pa tiho.

Jaz nisem bil tiho, sem vriskal (po naročilu Kučana in Soroša, ter belih mišk).
fgdsfjk

OK.d ::

mr_chai je izjavil:

Tisti, ki vam gredo vavčerji v nos: Sedaj boste prejeli 200 eur vreden vavčer, da ga porabite sami, pa se pritožujete. Ko pa ste sami morali dati svoje vavčerje v vrednosti 2000 eur; pokvarjenim lopovom, ki so skopali bančno luknjo, ste bili pa tiho.

Ja lepo so nas nategnili sploh ko so rekli, da se rok za oddaja izteka in je potrebno na hitro certifikat nekam dati drugače bo propadel.
Po tistem roku so pa še 2x podaljšali možnost oddaje in so se potem še nekatere zanimive firme pojavile na trgu kot recimo Petrol, mi pa smo pred tem vlagali v brezvezne PID-e ;((
LPOK.d

GregiB ::

Tam po sezoni bo veliko "slamnatih" nočitev v praznih hotelskih kapacitetah... Folk že na veliko špekulira, kako "skeširat" bon...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Tam po sezoni bo veliko "slamnatih" nočitev v praznih hotelskih kapacitetah... Folk že na veliko špekulira, kako "skeširat" bon...


Kar je edino pravilno!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Se strinjam. Tisti, ki jih niti proti plačilu ne spraviš iz bajte, naj kar bojo doma.

OK.d ::

Jao, kako spet komplicirajo:P
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...
LPOK.d

perci ::

In kako bi ti odkompliciral?

solatko ::

Nebi dal populističnih bonov.
Delo krepa človeka

Okapi ::

perci je izjavil:

In kako bi ti odkompliciral?

Old skul.;)

perci ::

Okapi, se strinjam, to bi blo najboljš, ampak bi nekaj stalo in malo dlje trajalo. Pa malo več zlorab bi bilo, ustvaril bi se sekundarni trg itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Vazelin ::

Se že vidim. Potrošil bom bon za 200 in zraven še 500 evričev:D

perci: kje boš "letoval"? :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

perci ::

Vazelin je izjavil:

Se že vidim. Potrošil bom bon za 200 in zraven še 500 evričev:D

perci: kje boš "letoval"? :D

Ti si prava tarča za bone....multiplikativni učinki.

sunshine403 ::

Ravnokar pogledal aplikacijo za "drugo stran". No ja, mi je pocasi jasno, zakaj bodo za bone visje cene :)) Jaz bom svoje apartmaje ze shandlal (ce bo slucajno kdo sploh prisel z boni), ni mi pa niti pod razno jasno, kako bo to shandlal en hotel, kjer bo nekajkrat toliko gostov kot pa pri meni. Ampak ajd vsaj aplikacijo jim je uspelo narediti v tem casu, glede na firmo, ki jo je naredila pa ne dvomim, da je bila "poceni" :)

perci ::

Hotel bo imel možnost uporabe spletnega servisa. Sicer pa aplikacija za drugo stran ni nek hud kunšt, je pa treba vnesti par podatkov, to pa ja.

sunshine403 ::

Perci ja no shit. Ravno o tem sem govoril. Stvar je narejena tako, da bo za enega samega uporabnika porabil 10min, sploh nekdo ki je hudo vesc dela z racunalniki :)

perci ::

eh, ne nori, kakšnih 10 minut

Vnesti moraš emšo, prve štiri črke imena, datum nočitve od do in vrednost koriščenja bona. Kje si ti našel 10 minut, mi je uganka.

Receptorji v hotelih morajo biti vešči uporabe hotelirskih sistemov, ki so v primerjavi s tole aplikacijo za unovčevanje bonov, raketna znanost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

St235 ::

sunshine403 je izjavil:

Perci ja no shit. Ravno o tem sem govoril. Stvar je narejena tako, da bo za enega samega uporabnika porabil 10min, sploh nekdo ki je hudo vesc dela z racunalniki :)


jezus, kako nabijanje. Vneseš 5 podatkov in to je to. Vsak, ki je sposoben spletni obrazec izpolnit, ima to rešeno v eni minuti na gosta.

RockyS ::

Kak predlog za oddih v bližini obale ali na Krasu, kjer nudijo ali je v bližini domača, pristna kulinarika?

perci ::

baje je na obali in krasu že precej polno vse skupaj

RockyS ::

Se opravičujem, sem čisto narobe napisal, iščem dobre gostilne, turistične kmetije, osmice itd.. Da naredim 3 oz 4 dnevno turo, kjer je glavnega pomena dobra (domača) hrana. Nastanitev ni problem.

Invictus ::

Sam si bom kar rezerviral v Hiši Franko.

Bom kar njih podprl z boni. 600 EUR bo že dovolj za en večer...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Sam si bom kar rezerviral v Hiši Franko.


Zgleda nisi prebral, da se lahko boni unovčijo samo za nočitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

bauci ::

Sej Hisa Franko ima tudi sobe.

Telbanc ::

Sam mal skrbi, da tale korona spet nagaja.

Savne še niso odprte, tko da dokler savne ne odprejo, mene ni zraven.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

zasekamroz ::

Telbanc je izjavil:

Sam mal skrbi, da tale korona spet nagaja.

Savne še niso odprte, tko da dokler savne ne odprejo, mene ni zraven.

A niso rekli da virus ni obstojen v vročem vlažnem zraku

Telbanc ::

zasekamroz je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Sam mal skrbi, da tale korona spet nagaja.

Savne še niso odprte, tko da dokler savne ne odprejo, mene ni zraven.

A niso rekli da virus ni obstojen v vročem vlažnem zraku


V suhem in vročem, v vlažnem se pa prenaša. Verjetno pa ponekod bo odprto, moram še vprašat okoli. Pri nas ni.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

perci ::

bauci je izjavil:

Sej Hisa Franko ima tudi sobe.

Za 600 eur?

LapD ::

bauci je izjavil:

Sej Hisa Franko ima tudi sobe.


Sam moraš obvezno tam večerjat, kar pa avtomatsko nanese vsaj 175 eur/osebo. No če že tam spiš boš verjetno zvrnil še kakšen deci pa si že na 250 eur. Ni tle računice za povprečnega porabnika bonov.
web&motion designer

Vazelin ::

Jaz bi šel tut v Hišo Franko za en vikend se naužiti sladkega severnoprimorskega zraka , okolja in kulinarike8-)

Invictus: ti maš to notri v enem dnevu:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

IL_DIAVOLO ::

Za tisto črtico korenja in pikico krompirja? Ne hvala.

Vazelin ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za tisto črtico korenja in pikico krompirja? Ne hvala.

Ziher majo še skriti meni za slovence in sicer: dunajski zrezek xxl s pomfrijem:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

borut_p ::

perci je izjavil:

Okapi, se strinjam, to bi blo najboljš, ampak bi nekaj stalo in malo dlje trajalo. Pa malo več zlorab bi bilo, ustvaril bi se sekundarni trg itd...


Kaksne zlorabe bi se dogajale? Boni bi se unovcili, a ni to njihov namen. Razen ce mislis na ponarejanje.

Invictus ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za tisto črtico korenja in pikico krompirja? Ne hvala.

Očitno nimaš potreb, da bi tam sploh jedel, niti nimaš pojma kaj se streže.

Pač si nekulinaričen tip, ki mu je višek gostilne nedeljska svinjska pečenka plus restan krompir in goveja župa.

Nič narobe s tem ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RockyS ::

Tale pa ima popolnoma prav.
https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...
Slovenija niso Havaji, ki imajo samo en turizem - poletje. In logično, je da nastanitve na smučiščih več niso bila "aktivna", tiste na obali ali ob jezerih pa še niso bila aktivna na dan 13.3.2020. Razumem, da so se s tem zavarovali pred zlorabami, da bi sedaj vsak imel b&b, ampak ali bi res bilo tako težko omogočiti bone tistim, ki so imeli v 2019 aktivne namestitve?
Pravkar izvedel, da je ponudba v bistvu porazna, ker jih ogromno v agroturizmu, apiturizmu, pohodniškem in kolesarskem turizmu ne morejo imeti bonov, ker niso imeli aktivnih dejavnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

IL_DIAVOLO ::

Invictus je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za tisto črtico korenja in pikico krompirja? Ne hvala.

Očitno nimaš potreb, da bi tam sploh jedel, niti nimaš pojma kaj se streže.

Pač si nekulinaričen tip, ki mu je višek gostilne nedeljska svinjska pečenka plus restan krompir in goveja župa.

Nič narobe s tem ;).


Daj ti pastetar, ne ti meni o kulinariki.

perci ::

borut_p je izjavil:

perci je izjavil:

Okapi, se strinjam, to bi blo najboljš, ampak bi nekaj stalo in malo dlje trajalo. Pa malo več zlorab bi bilo, ustvaril bi se sekundarni trg itd...


Kaksne zlorabe bi se dogajale? Boni bi se unovcili, a ni to njihov namen. Razen ce mislis na ponarejanje.

Preprodajalci bi se. Folk bi jih prodajal za polovicko. Sicer pa je tkole, kot je zdej tut čist ok.
««
22 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ideje za izkoristit te bone

Oddelek: Loža
469825 (2273) SmolWhale
»

Covid boni 2021 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12216434 (5687) V-i-p
»

Booking - odpoved

Oddelek: Loža
385286 (4282) ogorazd1
»

Odnos do slovenskih turistov, vkljucno s Slovenijo (kako izboljsati odnos) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1309719 (6819) SuperKripto
»

Turizem na Bledu, leta 2017 izjava, da naj hodijo Slovenski turisti raje izven sezone (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21722317 (15729) Vazelin

Več podobnih tem