» »

Prodaja videoiger dosega rekorde

Prodaja videoiger dosega rekorde

Slika: statista.com

Slo-Tech - Glede na zapovedi o ostajanju doma rezultati niti ni presenetljiv. V minulem četrtletju je prodaja videoiger dosegla rekorde. V ZDA so zanje potrošili 10,9 milijarde dolarjev, kar je devet odstotkov več kot v enakem obdobju lani. Pri tem so levji delež porabili za dejanske naslove, torej igre, in sicer 9,6 milijona dolarjev. Nekoliko, za dva odstotka, je zrasla tudi prodaja strojne opreme za igre na 773 milijonov dolarjev, medtem ko je prodaja pripadajoče opreme zrasla na 503 milijone dolarjev. To se je odrazilo tudi na borzi, saj so delnice proizvajalcev igre med vsesplošnim padanjem tečajem rasle. Activision Blizzard je letos pridobil že 23 odstotkov, Electronic Arts 8,9 odstotka in Take-Two 7,4 odstotka. Ameriški trg (merjeno z indeksom S&P 500) je v tem času izgubil 12 odstotkov. Najbolj prodajane igre so bile New Horizons, Call of Duty: Modern Warfare, DOOM Eternal, Grand Theft Auto V, Dragon Ball Z: Kakarot, Fortnite, Minecraft, MLB The Show 20, in NBA 2K20.

Medtem se je povečevalo tudi povpraševanje po pretočnih videostoritvah, kakršni sta Netflix in Disney+. Iz Velike Britanije na primer sporočajo, da so Amazon Prime, Netflix in Disney+ med karanteno dobili 4,6 milijona novih naročnikov. Še posebej na roko je šla karantena, saj je Disney+ na britanski trg vstopil 24. marca, torej dan po razglasitvi vsesplošne karantene. V prvem mesecu je tako dobil 1,6 milijona uporabnikov. Vodi sicer Netflix, ki ima na Otoku 12,4 milijona naročnikov, drugi pa je Amazonov Prime s sedmimi milijoni.

10 komentarjev

c3p0 ::

Torej piratstvo ni uničilo te industrije? Kdo bi si mislil?

FireSnake ::

Info iz prve roke iz Outfita: v času samo-izolacije jim je promet narasel vsaj za 25% (odvisno od segmenta).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Ganon ::

Če že navajaš polna imena iger, potem popravi, da gre za igro Animal Crossing: New Horizons. 12 milijonov prodanih izvodov v 12 dneh.

Markoff ::

c3p0 je izjavil:

Torej piratstvo ni uničilo te industrije? Kdo bi si mislil?

Popusti na Steam in GOG delajo čudeže (poleg priboljškov, kot so razni Dosežki, Trgovalne karte in podobne dodatne zapravljivke časa). Jaz nisem igre piratiziral že nekaj let in verjetno nikoli več ne bom nobene.

Pri TV je situacija nekoliko drugačna, saj tu govorimo o modelu flat rate-a, a rezultat je podoben - odkar imam HBO paket in videoklub, se lahko moje tankanje s partisa po pogostosti primerja bolj z avtoservisi.

Očitno so založniki in ponudniki našli poslovne modele, ki so sprejemljivi kupcem na vse več in več trgih. Dokler so trmoglavili s kupcem neprivlačnimi modeli, jih je piratstvo teplo, ampak tako pač je.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

MrStein ::

V bistvu jih ni nič teplo.

Če sem pred 10 leti hotel pogledati Citizen Kane, sem lahko:
- potegnil od prvega pirata
- iskal več dni in obupal (mogoče je bil v kaki knjižnici, ne vem, ker sem že po 5 minutah našel na supernovi)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mAXTER ::

Dejansko je piratstvo dobrodoslo v primerih kot je zgornji,ko se ti ne da iskat na 100 koncih ene stvari:| Sem pa ravno vceraj browsal po knjiznici iger na Xbox Game pass in za 10€ na mesec mislim da se najde nekaj za vsakega za igrat... imajo ze preko 10mio narocnikov. Xbox one konzole so pa tud ze poceni rabljene od 150€ naprej tako da to ni sedaj nekaj grozno draga nalozba...

Echbart ::

Markoff je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Torej piratstvo ni uničilo te industrije? Kdo bi si mislil?

Popusti na Steam in GOG delajo čudeže (poleg priboljškov, kot so razni Dosežki, Trgovalne karte in podobne dodatne zapravljivke časa). Jaz nisem igre piratiziral že nekaj let in verjetno nikoli več ne bom nobene.

Pri TV je situacija nekoliko drugačna, saj tu govorimo o modelu flat rate-a, a rezultat je podoben - odkar imam HBO paket in videoklub, se lahko moje tankanje s partisa po pogostosti primerja bolj z avtoservisi.

Očitno so založniki in ponudniki našli poslovne modele, ki so sprejemljivi kupcem na vse več in več trgih. Dokler so trmoglavili s kupcem neprivlačnimi modeli, jih je piratstvo teplo, ampak tako pač je.


Se strinjam....Piratske igre nisem igral že vsaj 8 let (posledica rednih služb, steam sale in HB bundlov), torrenti za filme in serije me pa ne vidijo več...na HBOGO in Netflix je čez glavo kvalitetnih zadev, še posebej pri prvemu.

Markoff ::

MrStein je izjavil:

V bistvu jih ni nič teplo.

Če sem pred 10 leti hotel pogledati Citizen Kane, sem lahko:
- potegnil od prvega pirata
- iskal več dni in obupal (mogoče je bil v kaki knjižnici, ne vem, ker sem že po 5 minutah našel na supernovi)

Ni jih tepel tvoj dolpovlek Državljana Kane-a, od katerega lastnik pravic nima praktično ničesar pirati gor/dol, temveč dolpovleki vseh epizod GoT, Marvelov, Batmanov na 5 načinov pred nekaj leti, ko še ni bilo raznih video klubov in streaming servisov, ter raznih igričarskih blockbusterjev (ki jih niti ne znam našteti, saj igram golden goldies).
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

MrStein ::

Če bi šlo za betmena bi bilo isto.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Daliborg ::

GTA V so kupovali letos?? Prejšnji teden je bila zastonj na epicu lol.
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon in Bezos rekordno

Oddelek: Novice / Rezultati
129022 (7697) Nebomgabiksa
»

Vsak deseti prodani album je gramofonska plošča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11150137 (38533) gruntfürmich
»

BlackBerry po dolgem času z dobičkom

Oddelek: Novice / Rezultati
105366 (4488) TESKAn
»

Prodaja iger po dolgem času spet zrasla

Oddelek: Novice / Rezultati
217424 (5138) vesolc
»

Paramount dovolil posodo filmov

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
84141 (3357) opeter

Več podobnih tem