» »

problem pri novi strani

problem pri novi strani

Grill ::

Pozdravljeni.

Zase delam spletno stran in uporabil bom enega izmed prostih osnutkov.

Problem nastane, ko hočem narediti povezavo v meniju na podstran.

Ne znam nastaviti, naj meniji levo, desno in zgoraj ostanejo, željeno stran pa naj mi odpre v sredini (tam kjer je welcome to my page).

Torej če se klikne recimo na testni linkv meniju na levi, bi rad da se ta odpre v sredini.

Izkušnje imam z frontpageom in z njim tudi vse delam, za priučitev kakšnega dreamwaverja mi treutno zelo primankuje časa.

glavic ::

glavna tabela naj bo 100% široka, levi in desni meni naj bodo določene velikost 200px
sredinsko pa pustiš pri miru ....
Musselli bizi

Birkoff ::

A ti to misliš uporabit frame. Če ja potem moraš v target vpisati ime tega frejma v katerem želiš, da se ti odpre.

Grill ::

Problem je ravno ta, da ima cel web samo index.html in gife. V frontpageju ne znam označiti oz. določite glavene sredinske tabele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grill ()

TylerDurden ::

Tako kot ti misliš ne bo šlo, ker tole niso okvirji. Za vsako podstran moraš narediti kopijo indexa.htm ali kakorkoli se že imenuje ta datoteka in vanjo vpisati podatke, nato pa linkaš na druge strani. Uporabnik niti ne bo opazil, da se strari ponovno nalagajo, ker se tako ali tako cachirajo na računalniku.
Let\'s make some soap ...

Grill ::

Najlepša hvala za odgovore :), Tyler Durden

Imam pa še eno vprašanje; kako pa potem narediti, da te iskalnik vrže ven na čim više oz. od česa je to odvino.

Vem, da se orientirajo po teh stvareh:
META HTTP-EQUIV="Content-type" CONTENT="text/html; charset=iso-8859-2">
META NAME="Description" CONTENT="Opis dokumentu">
META NAME="Author" CONTENT="Autor dokumentu">

Obstaja še kakšna "fora" oz. kaj priporočate?

Tody ::

Brskalniki kot google delajo na tem da primerjajo vsebini in meta tags glede na to kar si iskal. Nekateri iskalniki pa užgejo če jim daš kak $$$ :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava menija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
766900 (5907) Jackass
»

Kakšen program mi svetujete ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
885892 (5080) webfreak
»

Rad bi da stran najde google

Oddelek: Izdelava spletišč
172982 (2563) Meki
»

XHTML

Oddelek: Izdelava spletišč
191517 (1166) darh
»

Dreamveawer tabele

Oddelek: Omrežja in internet
81041 (858) SubOrbit

Več podobnih tem