» »

Google in Apple ne bosta dovolila beleženja lokacije v sistemu za sledenje stikom pri covidu-19

1
2
»

Mavrik ::

Saj vem da sem optimist, ampak predlagam naslednje: Usedi se in premisli kaj točno ta API spremeni glede na obstoječe stanje zasebnosti. Pa boš hitro ugotovil da - prav nič.

S stališča Googla in Appla ne počne ničesar, česar ti podjetji ne bi mogli v svoje operacijske sisteme dodati že zdaj. Tako da morda priporočam da se vrnete nazaj na bolj smiselno temo - ali je tale tracking sploh uporaben in kdo bo te aplikacije dejansko razvil in kam bodo šli podatki.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

drysmoke ::

Mavrik je izjavil:

Saj vem da sem optimist, ampak predlagam naslednje: Usedi se in premisli kaj točno ta API spremeni glede na obstoječe stanje zasebnosti. Pa boš hitro ugotovil da - prav nič.


Ne drzi. Premika stanje v glavah, da je trackanje kontaktov med osebami nekaj sprejemljivega, za "visje dobro". Je pa res, da ne spremeni pri MENI nicesar.

Uporaben pa ta tracking za deklarirane namene ni, samo ogromno suma bo naredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drysmoke ()

vostok_1 ::

Poldi112 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kaj pa če bi se znebil Googla in Appla?
Ali te bo punca zapustila, če to narediš?


Nehaj že težiti folku, hinavec. Alternative za povprečnega uporabnika ni, zato tudi ti še kar vztrajaš na Google.

Lahko pa pišeš potopise o premagovanju ovir na poti do svobode. Ko ti enkrat seveda uspe.


Googla se redno skušam izogibat. Našel sem že večji del alternativ za ta EvilCorp.
Zakaj bi jih razlagal?
Uživajte v temu, kar si zaslužite.

joze67 je izjavil:

Predlagano ogrodje podpira obstoječe procese (sledenja kontaktom okuženih na osnovi intervjujev in po spominu vpletenih), jih pospeši in zmanjša število napačnih pozitivnih in negativnih signalov. Pri tem se večinoma uporablja obstoječa infrastruktura, torej je ekonomski vpliv rešitve omejen. Če hočeta Google in Apple mimo uporabnikovega dovoljenja vedeti, kje se nahaja uporabnik, lahko to storita brez dodatne aplikacije, skozi zaprte (torej revizijam nedostopne) dele operacijskih sistemov, ki jih vzdržujeta. Zaenkrat še nisem videl realnega scenarija, ki bi tako zbrane podatke lahko zlorabil (kar ne pomeni, da takega scenarija še ni ali da ni mogoč).

V pogojih pandemije je zavračanje uporabe aplikacije (ne vsake, ampak take, ki sledi omenjenim načelom zasebnosti in zbiranja najmanjšega možnega števila podatkov) lahko označeno kot sebično dejanje, nekje na nivoju tistih, ki zavračajo cepljenje.

Edina resna nevarnost, ki jo ta hip vidim je, da se bodo zdravstveni delavci in pacienti preveč zanašali na to aplikacijo in se bodo kontakti do tistih, ki aplikacije ne uporabljajo iz kakršnihkoli razlogov (vključno s tem, da so telefon pozabili doma, ga pustili doma, se je spraznila baterija, ...) izgubili. Torej, kot pri cepljenju, stvar ne bo zaživela, če je ne bo v vsakem trenutku (v času epidemije/pandemije) uporabljalo ne vem, 69, 70% populacije. In bo v nekem obdobju visoke, a ne dovolj visoke pokritosti, celo kontraproduktivna.


Glede na nezanemarljivo količino prestrašenih ljudi, ki jih videvam v javnosti. Je zelo možno, da nekateri se ti ne bodo hoteli približati, če ne boš se prej "check-inal".
Malo po malo bo to postalo modno in bodo vsi zahtevali.

"Ta pa ta trgovina spušča ljudi vanjo brez preverjanja. Think of my children!!!"

Mavrik je izjavil:

Saj vem da sem optimist, ampak predlagam naslednje: Usedi se in premisli kaj točno ta API spremeni glede na obstoječe stanje zasebnosti. Pa boš hitro ugotovil da - prav nič.

S stališča Googla in Appla ne počne ničesar, česar ti podjetji ne bi mogli v svoje operacijske sisteme dodati že zdaj. Tako da morda priporočam da se vrnete nazaj na bolj smiselno temo - ali je tale tracking sploh uporaben in kdo bo te aplikacije dejansko razvil in kam bodo šli podatki.


Tu se strinjam.
Ta tracking ni potreben in je za njim druga agenda.
Osebno se ga bom izogibal kolikor le možno.

Ostali pa upstanding citizeni pa lahko jo uporabljate po mili volji (tistih na vrhu).
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

joze67 ::

Mavrik je izjavil:

Tako da morda priporočam da se vrnete nazaj na bolj smiselno temo - ali je tale tracking sploh uporaben in kdo bo te aplikacije dejansko razvil in kam bodo šli podatki.

Tracking se je že izvajal. Morda v Sloveniji ni razvidno (predvsem zaradi politikov), ampak (ponekod) drugje so se pandemije lotili po vnaprej pripravljenih desetletja starih načrtih in sestavni del tega je tudi to, da na začetku loviš vse, ki so potencialno prišli v stik z okužbo. Smo izvajali in se ni obneslo.

Kakršnakoli aplikacija na kakršnikoli platformi bo morda pohitrila, morda poglobila zajem potencialno okuženih, ampak - in tu je glavni problem - kaj storiti z ljudmi, ki jih identificiramo? Jih testiramo? 1x (test je nezanesljiv, morda je še prezgodaj), 2x ... in če test uspe. Kaj sedaj? V karanteno? Kako doseči, da se ljudje javijo, če njih in celo družino za 14 dni spravimo nekam v izolacijo? Kaj smo dosegli, če jih ne izoliramo? Kam jih bomo izolirali?

Brez odgovorov na ta in podobna vprašanja je veliko stvari bv. Očitno smo neke protokole in načrte imeli, ampak jih širša javnost ni poznala, niti jih ni vzela za svoje. In če se kdo zanaša, da boš naredil pravo stvar, vedno pride prav, da se kot družba vsaj večinsko strinjamo, kaj prava stvar je.

Predvsem pa ukrepi, kakršne smo imeli s sledenjem začetnim okužbam, niso delali. Nobena aplikacija tu ne bo bistveno pomagala.

zasekamroz ::

Kako doseči, da se ljudje javijo, če njih in celo družino za 14 dni spravimo nekam v izolacijo?

ne bojo se, če jih ne prisiliš, veliko pa se bi nas temu tudi aktivno probalo izognit in porušit sistem

dexterboy ::

oj,
če imaš pametni telefon pa IZKLOPIŠ mobilni prenos podatkov, WiFi in modri zob, ali ta aplikacija ŠE VEDNO serje po glavi? Če me bo kdo rabil, me lahko še vedno pokliče...
Ne samo, da me je strah nadzora, slabo mi je ob misli, da dobiš KAZEN ali drugo obliko sankcije, če ti telefon zamjavka, da je oseba zraven tebe korona plus, ti se pa ŠE BOLJ približaš tej osebi...
Ali je to potem že družba, kjer ti OMEJUJEJO svobodo gibanja do te meje, da ti PREPOVEDUJEJO druženje z določenimi osebami...
off topic; kje je tisti gumb, da poženem ta svet v nuklearno zimo?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

joze67 ::

dexterboy je izjavil:

...slabo mi je ob misli, da dobiš KAZEN ali drugo obliko sankcije, če ti telefon zamjavka, da je oseba zraven tebe korona plus, ti se pa ŠE BOLJ približaš tej osebi...
Ali je to potem že družba, kjer ti OMEJUJEJO svobodo gibanja do te meje, da ti PREPOVEDUJEJO druženje z določenimi osebami...

Preveč B-filmov gledaš. Najprej: sistem, ki je zasnovan tako, da okuženi hodijo naokoli, je že v temelju zgrešil smisel iskanja kontaktov. Da bi ti telefon piskal, da je nekdo okoli tebe okužen, bi morali najprej temu okužbo potrditi. Ko pa je okužba potrjena, pa bi okuženi moral v izolacijo oz. v bolnico. Če "aplikacija" temelji na DP-3T protokolu, mora okuženi ("prostovoljno") izročiti seznam ključev - torej je potrjen in je "v rokah" sistema. Če mu sedaj rečejo, hop na avtobus pa domov...

Če pa sprejmem tvoje predpostavke, je nasploh, še posebej pa v času pandemije, neodgovorno do sebe in vseh ostalih, iskati okužbo preko tesnejšega stika. Ne potrebuješ prepovedi, samo kako delujočo možgansko celico in sledi odgovornosti do družbe. Razen če je tvoj načrt, da se skupaj s tisto osebo, na stroške družbe, spraviš v samoizolacijo. In potem se pri tebi zaplete in na koncu umreš - sijajna popotnica v nadaljevanje življenja tiste osebe, h katerisi se vede stiskal.

Poldi112 ::

vostok_1 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kaj pa če bi se znebil Googla in Appla?
Ali te bo punca zapustila, če to narediš?


Nehaj že težiti folku, hinavec. Alternative za povprečnega uporabnika ni, zato tudi ti še kar vztrajaš na Google.

Lahko pa pišeš potopise o premagovanju ovir na poti do svobode. Ko ti enkrat seveda uspe.


Googla se redno skušam izogibat. Našel sem že večji del alternativ za ta EvilCorp.
Zakaj bi jih razlagal?
Uživajte v temu, kar si zaslužite.


Saj to delamo. A ti v vsako temo prideš razlagat, kako si pameten, ter kako smo sužnji, yada yada. Kot če bi vsakič, ko si privoščim sladoled, prišel en retard in mi začel težiti, da naj ne jem toliko cukra, da so bučke ful bolj zdrave,.... Kako naj potem uživam? In rešitev ni, da ga poslušam, ampak da ga na gobec oz. se ga začnem izogibati. Tebe se pa ne morem, ker moderatorji veselo tolerirajo tvoja nabijanja.

Absolutno nikogar ne zanima tvoja vzvišenost in pokroviteljstvo. Če bi te res skrbelo za dobrobit človeštva pred grozami nadzora, bi delal kaj v smeri, da se zmanjša. S teženjem zgolj smetiš in škoduješ svojemu lastnemu cilju. No ja, bojda cilju, glede na to da še nikogar nisi spravil dol z google/apple, ker enostavno nimaš znanja za to. No, ali ga pa skrivaš, ker si ne zaslužimo, ampak to verjame mogoče tvoja 5 letna hčerka, prvošolčki pa več ne...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

dexterboy ::

ako bi kdo od tukaj "izobraženih" rad delil z nami, ki nimamo tega potrebnega znanja izogibanja gugulu, svojo modrost ter njih izkušnje, se lahko dobimo na skype konferneci.
še vedno se ne razkrije identiteta posameznika... osebno sem takoj za...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

joze67 ::

Skype je od Micro$ofta, no go. Mora biti kak lokalni startup, pa upajmo, da bo do konca klica zdržal...

Poldi112 ::

dexterboy je izjavil:

ako bi kdo od tukaj "izobraženih" rad delil z nami, ki nimamo tega potrebnega znanja izogibanja gugulu, svojo modrost ter njih izkušnje, se lahko dobimo na skype konferneci.
še vedno se ne razkrije identiteta posameznika... osebno sem takoj za...


Jaz lahko delim zgolj svojo izkušnjo, ko sem bil par mesecev na LineageOS. Instaliral sem alternativni playstore, ki pa ni imel skoraj nič od tistega, kar sem hotel. Tako da sem Signal instaliral direkt, in nato ob vsakem update-u ročno vlekel paketek iz uradne strani in ga instaliral (sicer je app nehal delat, ker je bil "obsolete"). OS se je obesil vsakih par dni, in če je bilo to ponoči je še komplet baterijo izpraznil (ker je zaslon konstantno prikazoval kernel dump).

GPS ni delal (verjetno driver, nisem se sila poglobil ker načeloma ne uporabljam navigacije, ker poneumlja:)). Imel sem pa free zemljevide.

V glavnem, daleč od tega, da bi komu to lahko priporočil. Sam sem sistemc, pa sem "kapituliral". Ne, ker se ne bi dalo, ampak ker je bilo čisto preveč dela za "telefon".
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

vostok_1 ::

Poldi112 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kaj pa če bi se znebil Googla in Appla?
Ali te bo punca zapustila, če to narediš?


Nehaj že težiti folku, hinavec. Alternative za povprečnega uporabnika ni, zato tudi ti še kar vztrajaš na Google.

Lahko pa pišeš potopise o premagovanju ovir na poti do svobode. Ko ti enkrat seveda uspe.


Googla se redno skušam izogibat. Našel sem že večji del alternativ za ta EvilCorp.
Zakaj bi jih razlagal?
Uživajte v temu, kar si zaslužite.


Saj to delamo. A ti v vsako temo prideš razlagat, kako si pameten, ter kako smo sužnji, yada yada. Kot če bi vsakič, ko si privoščim sladoled, prišel en retard in mi začel težiti, da naj ne jem toliko cukra, da so bučke ful bolj zdrave,.... Kako naj potem uživam? In rešitev ni, da ga poslušam, ampak da ga na gobec oz. se ga začnem izogibati. Tebe se pa ne morem, ker moderatorji veselo tolerirajo tvoja nabijanja.

Absolutno nikogar ne zanima tvoja vzvišenost in pokroviteljstvo. Če bi te res skrbelo za dobrobit človeštva pred grozami nadzora, bi delal kaj v smeri, da se zmanjša. S teženjem zgolj smetiš in škoduješ svojemu lastnemu cilju. No ja, bojda cilju, glede na to da še nikogar nisi spravil dol z google/apple, ker enostavno nimaš znanja za to. No, ali ga pa skrivaš, ker si ne zaslužimo, ampak to verjame mogoče tvoja 5 letna hčerka, prvošolčki pa več ne...


Jej kolikor sladoleda želiš. Zgolj pojdi stran od mene.
Kot kaže je 5-letna hčerka pametnejša in modrejša od tebe.

Jaz ne delam za dobrobit človeštva, zgolj za dobrobit zasluženih med človeštvom. Za tvojo dobrobit nima smisla delat, ker več kot očitno želiš ostati kjer si.
Ti povsem privoščim, če bo škorenj enkrat po tebi stopal.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google in Apple ne bosta dovolila beleženja lokacije v sistemu za sledenje stikom pri (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
619777 (7557) vostok_1
»

Nemčija bo pri sledenju COVID-19 opustila standard PEPP-PT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
10716414 (13109) drysmoke
»

Covid-19 spodbudil sodelovanje Appla in Googla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8614713 (12370) vostok_1
»

Med ukrepi vlade tudi sledenje posameznikov brez odredbe sodišča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6616330 (8491) MrStein
»

Odkritih več tisoč vohunskih aplikacij za Android

Oddelek: Novice / Android
4112942 (9321) shadeX

Več podobnih tem