» »

Najboljši dokumentarci o internetu?

Najboljši dokumentarci o internetu?

Mojo80 ::

Živjo,

zanimajo me predvsem dokumentarci o internetni strukturi, razvoju. Kar sem pogooglal "Top 10 internet related videos", etc., mi več ali manj daje ven stvari o varnosti (phishing, etc.), dark webu, hackanju. Ne, da me to ne zanima (tudi z veseljem sprejmem kakšno priporočilo tule), ampak bolj bi me zanimale tehnične stvari o internetni infrastukturi. Po drugi strani je večina teh "najboljših" dokumentarcev letnik 2015 ali pa so starejši.

Kaj vam je bilo všeč, kaj bi priporočili?

starfotr ::

Cruz ::

Zelo tehnični ali strokovni dokumentarec je težko najti, ponavadi so bolj poljudne narave. Za kaj bolj strokovnega, poučnega glej online predavanja, knjige.

Drugače pa evo dva dokumentarca(sicer ne to kar ti iščeš, ampak glede na to, da si temo opremil s splošnim naslovom "Najboljši dokumentarci o internetu", ju bom kar predlagal, saj ni off-topic):
The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz (2014)
We Live in Public (2009)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Utk ::

Po drugi strani je večina teh "najboljših" dokumentarcev letnik 2015 ali pa so starejši.

Ne da nekaj spremljam te stvari, ampak v čem je problem leta 2015? Kolk je meni poznano, ni od takrat nobene _bistvene_ spremembe.

Mojo80 ::

Utk je izjavil:

Po drugi strani je večina teh "najboljših" dokumentarcev letnik 2015 ali pa so starejši.

Ne da nekaj spremljam te stvari, ampak v čem je problem leta 2015? Kolk je meni poznano, ni od takrat nobene _bistvene_ spremembe.


"Sloviti dokumentarci" na tem področju seveda tudi zastarevajo. Prav zato me zanima še kaj poleg "klasik".

pegasus ::

Začni brat RFCje, od 1 naprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablica za nezahtevno uporabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526883 (3431) kanarin
»

Citizenfour

Oddelek: Sedem umetnosti
73104 (2628) oo7
»

Big River Man

Oddelek: Sedem umetnosti
5890 (740) Utk
»

Michael Moore

Oddelek: Problemi človeštva
202197 (1524) Vajenc

Več podobnih tem