» »

Kemikalije v solati - modre kroglice

Kemikalije v solati - modre kroglice

PrihajaNodi ::

Pozdravljeni,

Večkrat se mi je že dogodilo, da pri pranju ali ko jem solato dobim v njej "modre kroglice". Sigurno gre za neko kemikalijo/e. Kdo ve kaj bi to lahko bilo?

L.p.
Nodi
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi
  • predlagalo izbris: SloLord ()

PrimoZ_ ::

Kje pa kopuješ solato ?
Že večkrat sem slišal o nekih famoznih kroglicah/ampulah, ki naj bi solato skoraj čudežno ohranjal svežo ali pospeševalo rast, pa noben ni vedel zares kaj povedati o tem, samo da so nekje sišali/brali.

Skratka jaz tega še nisem dobil v solati.

PrihajaNodi ::

Na tržnici ali lidl. Kjer pač je.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

genesiss ::

V Romuniji?

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

IL_DIAVOLO ::

Zato pa cim vec pridelati doma, ce je možno. Ta masovna proizvodnja je ena sama kemija.

starfotr ::

Daj najdi nekoga, ki se ne zajebava s tem in ga nagradi s svojim denarjem za njegov trud.

val46 ::

Enim res škodi karantena. Pa čeprav jo tko vneto zagovarjajo.

PrihajaNodi ::

A res ni nobenga kmeta tu da bi vedel kaj hudica je to?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Kvinta ::

Nehaj jest salato itak za telo ne nardi nič posebnega plus tega je pusta z vlakninami in minerali .....jaz je ne jem že ene 25 let 8-)

3p ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pozdravljeni,

Večkrat se mi je že dogodilo, da pri pranju ali ko jem solato dobim v njej "modre kroglice". Sigurno gre za neko kemikalijo/e. Kdo ve kaj bi to lahko bilo?


Slika? Velikost?

PrihajaNodi ::

Saj sem dal link od slike. V vodi se raztopi.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

val46 ::

Ti kar mirno in brez skrbi pojej Nodi...nenazadnje si plačal. Ja ne boš zdej stran metal a? Če je spakirano v solati, pol je sigurno užitno...vem da je, mi je vlada povedala, torej drži!

Ales ::

Ostani doma in jej solato Nodi, to je recept za dolgo in zdravo življenje. :D

Čisto resno pa, žal ne bi vedel, kaj je tale modra zadeva.

pegasus ::

Lahko bi bila modra galica, proti plesnim in proti polžem, a ni preveč okusna, tako da jo speri dol.

PrihajaNodi ::

Se mi je zdelo...od kdaj dajejo to svinjarijo na solato?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

pegasus ::

Vse odkar preganjajo polže in plesen? Še po domačem vrtu jo stresamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

marvin42 ::

Googlaj "copper sulphate in fresh vegetables"
Mostly Harmless

PrihajaNodi ::

Mislim da bo to. Hvala
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

sunshine403 ::

V dolocene sorte solate dodajo testno cepivo za covid-19. Kot kaze si ti eden od srecnezev, ki je to ze dobil, ostali bomo pa na zalost morali umreti.

gruntfürmich ::

mrvice proti polžem so tudi nekako modre barve, taka globoka modra pa je morda res od 'bakra'...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

brbr21 ::

V zadnjem času sem parkrat kupil solato v lokalnem mercatorju oz hofru, ker je ta domača žal v drugi občini.Pri pranju in odcejanju je bilo na vodi kup pene?!?!?! Na domači tega ni nikoli.
Evo primer motovilca:
http://shrani.si/?1o/rF/2Zmi69CJ/202001...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brbr21 ()

Tilen ::

To si imel še od prej v koritu. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

PrihajaNodi ::

Al pa rdece posode ni dobro opral
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

djabi ::

brbr21 je izjavil:

V zadnjem času sem parkrat kupil solato v lokalnem mercatorju oz hofru, ker je ta domača žal v drugi občini.Pri pranju in odcejanju je bilo na vodi kup pene?!?!?! Na domači tega ni nikoli.
Evo primer motovilca ...


A veš kako nastajajo mehurčki v vodi?

cvalsr ::

Nodi, ko bi znal vsaj 'prav' vprašati, ne pa 'krneki':

- grem stavit, da niso "kroglice", ampak zrnca;
- fotografiranje potem, ko je stvar že raztopljena z vodo, nam res da dobro informacijo, bravo.

Svetloplava zrnca so sicer strup proti polžem, ki ga zanikrni pridelovalci (torej ilegalni migranti iz Maroka in Nigerije, ki za evro na dan na črno garajo v italijanskih in španskih rastlinjakih) potresejo kar zviška po solati namesto po tleh, po zemlji (da se ni treba sklanjati). Pojdi si ga ogledat v kako kmetijsko trgovino. Ni modra galica (ta se raztopi v vodi za škropljenje proti plesnim in ni v zrnih), strup je.

Dober tek.

PrihajaNodi ::

Saj tole se je rastopilo v vodi. Je iz slike vidno ko sem pral solato
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Karlos ::

Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

cvalsr ::

Spet netočno. 'To' se je v vodi (počasi) razmočilo. Galica pa se raztopi, kot sladkor; in ostane samo obarvana tekočina.
No, Karlos se je še bolj potrudil.

pirat ::

Ok, torej smo ugotovili, da Nodi kljub temu, da mu je osebno izbiranje solate ena od življenjskih prioritet zaradi katere zahteva da je ostala Slovenija zaklenjena v svoje občine da ga ne bi ogrožala, potem veselo golta strup proti polžem (verjetno skupaj z atom in mamo katera sicer besno brani pred mimoidočimi izletniki iz sosednje občine).
Bravo Nodi !

globoko grlo ::

hahahaha si me nasmejal pirat
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

brbr21 ::

djabi je izjavil:

brbr21 je izjavil:

V zadnjem času sem parkrat kupil solato v lokalnem mercatorju oz hofru, ker je ta domača žal v drugi občini.Pri pranju in odcejanju je bilo na vodi kup pene?!?!?! Na domači tega ni nikoli.
Evo primer motovilca ...


A veš kako nastajajo mehurčki v vodi?


Verjetno ti ne. Enako veselo razlagaš o površinski napetosti, ko piješ vodo iz kozarca na katerem po točenju nastane IN ostane venček mehurčkov. Enjoy.
Evo prej nisem pripel še slike pri kateri sem naredil točno to, očistil korito in preveril, da se voda sigurno ne peni ko jo natočim čisto mimo solate. Žal se vse to ni zgodilo samo enkrat. Preveri pri sebi in potem pametuj.
Evo še nekaj slik, najprej kontrolna.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brbr21 ()

mojca ::

Modro galico se precej pogosto uporablja v kmetijstvu, vendar ne vidim razloga, zakaj bi kdo z njo sprical solato.

Strup za polze se zdi precej bolj verjetna razlaga.
V serijski pridelavi hrane ni sans, da bi polze obvladal drugace kot s strupom, istocasno pa si kmet ne more privosciti, da bi skupaj z glavami trgovcu dostavil se dovolj polzev za nekaj obar.

rabelj5 ::

pirat je izjavil:

Ok, torej smo ugotovili, da Nodi kljub temu, da mu je osebno izbiranje solate ena od življenjskih prioritet zaradi katere zahteva da je ostala Slovenija zaklenjena v svoje občine da ga ne bi ogrožala, potem veselo golta strup proti polžem (verjetno skupaj z atom in mamo katera sicer besno brani pred mimoidočimi izletniki iz sosednje občine).
Bravo Nodi !

mogoče je pa trump rekel da strup za polže deluje proti koroni

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: olegq ()

koyotee ::

Tisti strup za polže je neka železova spojina ki ni škodljiva ljudem, celo pise na pakungi da je dovoljeno v eko kmetijstvu.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

sunshine403 ::

Ce je to res kar je napisal Koyotee pa je najboljse ce Nodi to kar namesto kisa uporablja. Ko bo sla mama naslednjic v trgovino, naj se ustavi se v bliznji trgovini s kmetijskimi skropivi pa kupi ene 50kg tega pa fino potresi gor po solati preden jo vtaknes v usta.

PrihajaNodi ::

Malce zaljivo vse skupaj. Moderatorji pa nic. In ste mi potacali temo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

pirat ::

PrihajaNodi je izjavil:

Malce zaljivo vse skupaj. Moderatorji pa nic. In ste mi potacali temo.

Clovek, ti si potacal slo-tech, ne samo temo. Nic ne skodi malo lastnega zdravila.

Zgodovina sprememb…

Groot ::

pirat je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Malce zaljivo vse skupaj. Moderatorji pa nic. In ste mi potacali temo.

Clovek, ti si potacal slo-tech, ne samo temo. Nic ne skodi malo lastnega zdravila.


Amen!!

IL_DIAVOLO ::

sunshine403 je izjavil:

Ce je to res kar je napisal Koyotee pa je najboljse ce Nodi to kar namesto kisa uporablja. Ko bo sla mama naslednjic v trgovino, naj se ustavi se v bliznji trgovini s kmetijskimi skropivi pa kupi ene 50kg tega pa fino potresi gor po solati preden jo vtaknes v usta.


Hahaha lmao :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abc vrtičkanje

Oddelek: Loža
243643 (1095) koyotee
»

Grow LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163508 (558) 111111111111
»

Kvaliteta zelenjave v trgovini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
526849 (5480) m0LN4r
»

Polži, kako jih uničiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8022599 (13494) Siddh
»

Pranje novega perila. Je sploh potrebno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5815066 (11743) gruntfürmich

Več podobnih tem