» »

Prodaje nepremičnin med sokrajani po nizkih cenah

Prodaje nepremičnin med sokrajani po nizkih cenah

PreviousUser ::

Že v nekaj primerih sem naletel na podatke o prodaji hiš med sokrajani po netržnih cenah, se pravi precej nižjih kot je običajno za tisto območje oziroma precej nižjih od oglaševane cene, če je bil objavljen oglas. Cene so neverjetno nizke, tudi več kot polovico nižje od običajnih za tisto območje. So tu posredi kake kompenzacije ali gre za kakšen drug dogovor, ali pozna kdo to sceno?

AndrejO ::

Kaj misliš, da nihče na varčuje na davku?
28.3 čl. Pravil: Argumentirano pritožbo mora uporabnik poslati v oddelek
Slo-Tech, tema Pritožbe. Pritožb poslanih po zasebnih sporočilih,
elektronski pošti ali odprte v obliki tem v drugih oddelkih se ne upošteva.

PreviousUser ::

AndrejO je izjavil:

Kaj misliš, da nihče na varčuje na davku?


A na FURS-u pa se jim nič ne zdijo sumljive cene, nižje za več kot polovico od nekih tržnih cen?

pirat ::

Kompenzacija je samo nacin placila, na pogodbeno vrednost nepremicnine ne bi smela vplivati. Bolj verjetno gre za to, da sokrajani ze vedo, kaj dobijo v kompletu z nepremicnino (npr. zoprnega soseda, bliznje nocno zbiralisce mladine, hrup avionov / vlakov) in se potem pac to odrazi na ceni. Ljudje sicer poskusajo oglasevati marsikaj, dejansko proda pa se ne vse.

PreviousUser ::

pirat je izjavil:

Kompenzacija je samo nacin placila, na pogodbeno vrednost nepremicnine ne bi smela vplivati. Bolj verjetno gre za to, da sokrajani ze vedo, kaj dobijo v kompletu z nepremicnino (npr. zoprnega soseda, bliznje nocno zbiralisce mladine, hrup avionov / vlakov) in se potem pac to odrazi na ceni. Ljudje sicer poskusajo oglasevati marsikaj, dejansko proda pa se ne vse.


Mislim kompenzacijo v smislu, da mu potem sokrajan, ki kupi po nizki ceni kaj zrihta, popravi itd.

starfotr ::

Če ti na FURSu kaj težijo, jim pa rečeš, da lahko oni ponudijo več in odkupijo po višji ceni.

Kje je ovira, če želim jaz neko mojo stvar prodati nekomu za poljubno ceno?

Lonsarg ::

Saj FURS ima neke osnovne varovalke. Če me spomin ne vara je tako da če je prodana cena nižja od 80% od cene po vrednotenju ti davek odmerijo od teh 80% in NE od cene ki si jo ti napisal v pogodbo.

PreviousUser ::

Lonsarg je izjavil:

Saj FURS ima neke osnovne varovalke. Če me spomin ne vara je tako da če je prodana cena nižja od 80% od cene po vrednotenju ti davek odmerijo od teh 80% in NE od cene ki si jo ti napisal v pogodbo.


Ja, tudi jaz sem bral o tem...

PreviousUser ::

Zanimivo tukaj, kjer gledam, se mi zdi, da je pri vseh teh poslih s sumljivo nizko ceno kupec en in isti - en kmet iz vasi, ki je za male pare pokupil kmetijska zemljišča vključno s hišami... Tukaj govorimo recimo o treh hektarjih s staro hišo za 6000 EUR, ali pa spet par hektarjev s staro hišo za 3000 EUR... Oglaševane cene pa recimo tudi 3x višje.

solatko ::

Tudi sam sem slišal o neverjetnih ponudbah cen nepremičnin - na primer dvo sobno stanovanje v Luciji, ki naj bi bilo prodano za 60k€, vendar temu težko verjamem, razen ko gre za licitacije, ko to kupi zastopnik nekaga odvetnika, ki je sodeloval v sporu.
Realne cene so nekje do 10%-ov nižje, kot se oglašuje, če trg stoji, ko je živahen pa popustov ni.

Ko sem jaz prodal garsonjero na Črtomirovi za 125kDEM, mi je kolega dejal, da je nek njegov znanec v istem bloku kupil garsonjero (enako) za 50kDEM, ko pa sem mu rekel, da naj pove katero (poznal sem namreč vse stanovalce) je pa rekel, da bo poizvedel in nisem do informacije nikoli prišel.

Mitchoo - Kje je to, kupim 3,4.
Delo krepa človeka

PreviousUser ::

Spomnim se recimo konkretnega oglasa za to staro hišo, ki se je prodajala za cca. 20 kEUR. Kako je prišla cena na 3 kEUR mi ni jasno...

Ali pa ta 2,5 ha za 6 kEUR... Tudi če bi bilo vse kmetijsko zemljišče, bi bilo to 0,24 EUR/m2, kar je za več za 75% manj kot primerljiva kmetijska zemljišča v bližini... Ob tem da je tu še 2.500 m2 stavbnega s staro hišo, ki je vredno najmanj 15 kEUR... On pa vse to dobi za 6 kEUR?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Tisti na vasi so ponavadi vsi v žlahti...

Pa še malo inbreedinga, pa smo tam...

Vse ostane v familiji :D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Siddh ::

Ali pa so prodajali podedovano kmetijo po 10 let in nihče ni kupil, vmes pa začela hiša propadat in maš več stroška z rušenjem kot pa z nakupom. Potem pa dajo zemljišče prvemu in verjetno edinemu večjemu kmetu v okolici za drobiž, samo da se rešijo vsega.


solatko ::

Mitchoo - Še vedno ne poveš kje je to.
Poznam na Blokah (hribovsek vasi okoli V.Blok), samo tam nihče ne kupuje, ker je bogu za hrbtom.
Delo krepa človeka

PreviousUser ::

solatko je izjavil:

Mitchoo - Še vedno ne poveš kje je to.
Poznam na Blokah (hribovsek vasi okoli V.Blok), samo tam nihče ne kupuje, ker je bogu za hrbtom.


Prekmurje.

PreviousUser ::

Razmišljam, da mogoče je prej najemal vsa ta zemljišča, pa so mu potem odbili najemnine od prodajne cene ali pa nekaj.

lexios ::

PreviousUser je izjavil:

Spomnim se recimo konkretnega oglasa za to staro hišo, ki se je prodajala za cca. 20 kEUR. Kako je prišla cena na 3 kEUR mi ni jasno...




Stare bajte potrebne rušenja (včasih jih še zrušit ne moreš, ker so pod spomeniško zaščito) v p.m. več tudi niso vredne. Prodajajo se pa od 20-50 tisoč! Te "tržne cene", kjer se nepremičnine prodaja in oglašuje leta in ne proda, so prenapihnjene. Če imaš resnega kupca in hočeš prodat moraš spustit ceno.

#000000 ::

lexios je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Spomnim se recimo konkretnega oglasa za to staro hišo, ki se je prodajala za cca. 20 kEUR. Kako je prišla cena na 3 kEUR mi ni jasno...




Stare bajte potrebne rušenja (včasih jih še zrušit ne moreš, ker so pod spomeniško zaščito) v p.m. več tudi niso vredne. Prodajajo se pa od 20-50 tisoč! Te "tržne cene", kjer se nepremičnine prodaja in oglašuje leta in ne proda, so prenapihnjene. Če imaš resnega kupca in hočeš prodat moraš spustit ceno.


HAHA ti si gledu neka zidance na dolenskem al pa štejermark, 20-50 dobiš v LJ gnilo garažo

lexios ::

#000000 je izjavil:

lexios je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Spomnim se recimo konkretnega oglasa za to staro hišo, ki se je prodajala za cca. 20 kEUR. Kako je prišla cena na 3 kEUR mi ni jasno...




Stare bajte potrebne rušenja (včasih jih še zrušit ne moreš, ker so pod spomeniško zaščito) v p.m. več tudi niso vredne. Prodajajo se pa od 20-50 tisoč! Te "tržne cene", kjer se nepremičnine prodaja in oglašuje leta in ne proda, so prenapihnjene. Če imaš resnega kupca in hočeš prodat moraš spustit ceno.


HAHA ti si gledu neka zidance na dolenskem al pa štejermark, 20-50 dobiš v LJ gnilo garažo


Saj piše, v p.m. - v vaseh in rovtah bogu za hrbtom. Bajte, ki so prve na spisku za rušenje, na kmetih, ne v mestu.

Invictus ::

PreviousUser je izjavil:

solatko je izjavil:

Mitchoo - Še vedno ne poveš kje je to.
Poznam na Blokah (hribovsek vasi okoli V.Blok), samo tam nihče ne kupuje, ker je bogu za hrbtom.


Prekmurje.

Jezus, tam je vse poceni in vse za podreti.

Ni čudno, da je poceni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Za podret je glih tolk kot na Gorenjskem, samo da na Gorenjskem jih je več dalo lepe fasade čez stare razpokane podrtije. V Prekmurju vsaj vidiš pravo stanje...

PrimoZ_ ::

Utk je izjavil:

Za podret je glih tolk kot na Gorenjskem, samo da na Gorenjskem jih je več dalo lepe fasade čez stare razpokane podrtije. V Prekmurju vsaj vidiš pravo stanje...


Zato pa bolje kupit hišo v prvotnem stanju kot pred kratkim obnovljeno. Pri prvi vidiš realno stanje in obnoviš po svoje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27158222 (33487) Matejjjjj
»

Kako določit pravo ceno stanovanja, hiše ipd. ?

Oddelek: Loža
446132 (3189) techuser
»

Stroški nakupa stanovanja

Oddelek: Loža
143884 (2948) libreus
»

Vrednotenje nepremičnin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6513071 (11031) Okapi

Več podobnih tem