» »

Izmenično preklaplanje 230V porabnikov

Izmenično preklaplanje 230V porabnikov

accord37 ::

Pozdravljeni

Potrebujem samo nasvet, če ima kdo kakšno idejo.

Gre se za vodni hidrofor 230V.

Pred kratkim se mi je pokvaril hišni hidrofor za vodo. Ker ne morem biti brez vode sem bil primoran začasno kupiti drugega, ko sem prejšnega nesel na popravilo (bil je v garanciji). Ko sem dobil stari hidrofor nazaj sem razmišljal o tem da bi v sistemu imel kar oba hidroforja. Ker je življenska doba hidroforja kar nekaj let se mi zdi nepotrebno da bi mi sedaj 1 hidrofor stal nekje v skladišču in ko bi ga potreboval mogoče sploh nebi deloval več. Torej razmišljam v smeri da bi oba dal na vodovodni sistem in da bi imel takšno povezavo da bi enkrat deloval eden in potem drugi. (oba hkrati ne ker je zagonski tok velik). Je pa res da samo časovno delovanje hidroforja je odvisno od porabe vode. Torej v praksi je čas vedno drugačen. Naredil bi tako da sistem ko zazna da je eden prenehal z delovanjem da bi rele sprožil oz da bi bil na standby za zagon drugega. Kaj mi priporočate?

Obstaja kakšen krmilnik ki je že ready to go za takšne stvari?

npr.: bi si lahko pomagal s čim takšnim:

https://www.megashop.si/rs485-2-kanalni...

Hvala vam za pomoč in lep pozdrav

starfotr ::

V bistvu ni ravno smiselno, kar ti želiš. Namreč, bolje bi bilo, da bi investiral denar v bolj kakovosten sistem, kot da imaš poceni robo.

Zagonski tokovi ne bi smeli biti problem, če bi imel 3 fazni motor.

Najbolje, da popravljen hidrofor prodaš.

Rešitev za tvoj problem bi la bila, da bi imel nek PLC, gor enostaven programček, ki bi na vsake par delovnih ur vklopil drug kontaktor za izbran hidrofor.

Še v vodovodnih sisitemih, kjer je hidrofor, navadno nimajo 2 črpalk, če je manjši sisitem. Če je malo večji sistem, so 2 črpalki zaradi zanesljivosti.

KraitPay ::

Imaš namenske "redunančne" releje.

Drugače uporabljamo v malo boljših sistemih namenske releje, ki javljajo napake na "pumpi". Torej če pumpa ni dovolj zalita ali motor ne deluje itd (preobremenitev, skurjeno navitje...). Tega je na trgu ogromno, izberi komponento, ki ima znano blagovno znamko.

Cena takšnega releja cca. 100€.

Preglej si PDF, pozoren bodi na stran 9.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero črpalko

Oddelek: Loža
103649 (3520) mihec87
»

Pretočna črpalka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61700 (390) francek1
»

Poraba vode v gospodinjstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914549 (12651) Okapi
»

Črpalka

Oddelek: Loža
113828 (3266) Anubis161
»

Vodovod v vikendu

Oddelek: Loža
165889 (5476) Pyr0Beast

Več podobnih tem