» »

Katero črpalko

Katero črpalko

Pezdicek ::

Zdravo. Doma smo naredili zbiralnik vode v zemlji.. cca 20k litrov, globina 4 metre. Sedaj pa vprašanje, za kateri črpalko se odločit? Predvsem za zalivanje vrta in namakalni sistem v rastlinjaku.

Preiskusili smo potopno... za silo gre.

- pretočne/vrtna črpalka? Problem je, ker "nonstop" laufa.

Kaj pa hidrofor/hidropak? Kakšna je razlika med njima?

Vodni bazen je od vrta oddaljen cca 20 m.

shmandi ::

Bolj važna kot oddaljenost je višinska razlika. Meni potopna lepo dela pa imam oddaljenost 30m in 10m višinske razlike. Je pa močnejša, mislim da 3 bare.

Pezdicek ::

Pri potopni je problem da ni pritiska. Ker ni za to namenjena. Višinska razlika je cca 5m

shmandi ::

Saj ravno to sem želel povedati. Potopne črpalke imaš od cca. 0,8 pa vse do 6 (mogoče še več) barov. Sem tudi sam najprej poskusil s slabšo pa se ni obnesla. Je komaj kaj teklo. Sedaj pa dela super.

Pezdicek ::

A se pri potopni da kako resit, da je ni potrebno vedno izklopit, ko je ne rabis.pri hidroforju ce se ne motim se sam izklopi ko zapres pipo?

ToniT ::

Vzami črpalko, ki ima zraven hidropak (hidrofor), da ne bo nonstop laufala.
Moraš pa paziti, da bo dovolj vode v cisterni. Verjetno bi bilo dobro kako stikalo, ki meri nivo vode v cisterni in izklopi črpalko, ko zmanjka vode.
Dobijo se tudi črpalke, ki se same izklopijo, ko zmanjka vode, vendar je cena veliko višja od navadnih.

shmandi ::

Jaz imam vklop/izklop narejen na daljinca :)
Drugače imajo pa skoraj vse potopne črpalke tudi plovec, ki črpalko izklopi, ko nivo vode pade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shmandi ()

Pezdicek ::

Daj fotkaj ali pa kak link:) kaj imas to cudo.

Za plovec vem. Vode ne bo zmanjkalo....Tezava je v tem da bi jaz crpalko potreboval max 1uro na dan. Vklop/izklop sem reseval z fizicnim izklopom el toka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pezdicek ()

Avenger ::

V čemu je problem?

Če imaš stikalo pač vklopiš/izklopiš ko rabiš.
Druga opcija je hidrofor.
Tretje opcije praktično ni.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

fikus_ ::

Najprej jasno napiši kaj hočeš!
Imaš:
- zbiralnik vode 20 kl
- 4 m pod zemljo
- obstoječo potopno črpalko pretok???, Tlak????, ali ima nivojsko stikalo za izklop????
Kaj hočeš:
- vodo 20 m od zbiralnika
- tlak vode na izhodu 2-3 bar???!!!
- pretok vode ???!!!
Sedaj se pa lahko pogovarjamo!
Če je obstoječa potopna črpalka dovolj zmogljiva in ima nivojsko stikalo, imaš prvi del rešen. Rabiš še tlačni rezervoar in tlačno stikalo, ki ti izklaplja črpalko ob dovolj visokem izhodnem tlaku. Pa še stikalo, s katerim vse skupaj vklopiš. Verjetno to že obstaja, vprašanje je pa cena.
Dopolni manjkajoče podatke!
Ne vem, zakaj je tako težko na začetku napisati kaj hočete, da ne porabimo 8-9 sporočil, pa še ne vemo kaj hočeš!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

mihec87 ::

Pretočna z hidropakom..V tem času jo bo imel hofer enkrat v ponudbi...



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Črpalka za vodnjak

Oddelek: Loža
82280 (2094) krneki0001
»

Črpalka za črpanje vode iz vrtine

Oddelek: Loža
2910268 (4628) marjan_h
»

črpalka za deževnico

Oddelek: Loža
103525 (3174) knap
»

Obnova vodnjaka

Oddelek: Loža
206776 (6338) ...:TOMI:...
»

Črpalka za vodo (zalivanje)

Oddelek: Loža
83044 (2753) keworkian

Več podobnih tem