» »

Črpalka

Črpalka

Anubis161 ::

Sicer vem da sem totalno sfalil forum, ampak vseeno upam da se najde kakšen strokovnjak..

Namreč do sedaj sem imel "Lamelno črpalko, s petimi lamelami", vendar je že dotrajana (stara nekje 20 let) in jo moram zamenjat.

Sedaj pa me zanima ali bi ta črpalka bila primerna za hišni vodovod, ali mora biti obvezno lamelna, ter v čem je sploh razlika med njima?

(WPEm 11500 GST)
 Črpalka

Črpalka



Moč: 2200w
Pretok: 11.400 l/h
Globina črpanja: 9m
Višina potiska: 5m
Max. tlak: 5.5 barov



Lepo bi prosil za odgovor.

Anubis161 ::

*bump*

Nihče nič ne ve? :)

madog ::

hja

niti ne vem na kaj ste priklopljeni (vodovod, lastna štirna, ....).

ali bi ta črpalka bila primerna za hišni vodovod


Pretok: 11.400 l/h


A slučajno misliš na hitro zalit celo hišo/stanovanje?

Max. tlak: 5.5 barov


Mi imamo doma na vodovodnem sistemu 7 barov!(potrebujemo reducirno glavo vmes ker je tlak previsok).

Višina potiska: 5m


Se mi ne zdi zelo veliko, 2 štuka še gre v 3 ne pride voda( klet + pritličje = 5,2m v kolikor so standarne dimenzije (2,6m)).

Bolj povej kaj imaš in za kaj rabiš!!
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

mihec87 ::

Ni za vodovod bolj na mestu hidrofor?

LeXani ::

kakšen hišni vodovod pa imaš da rabiš tak pretok
Čas prve prijave 04.11.2005

ToniT ::

Črpalka, ki ima pretok 11400 l/h, bo 100% zadostovala za vse tvoje potrebe. Višina potiska ni 5m ampak verjetno 55m.
Večstopenjske črpalke so boljše, ker so manj obremenjene.
Koliko pa je cena te črpalke? (Je to črpalka od ElektroMachines?)

gruntfürmich ::

hidrofor je nujen za hišni vodovod. čim večji. drugače nimaš tlaka ko črpalka ne dela in za vsako odprtje pipe boš rabil da se črpalka prižge. kar pa ni njen namen...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Damiani ::

odkar pomnim imamo doma hidrofor (voda iz štirne). Uporabljamo za pranje, zalivanje in kot pomožni sistem za dneve suhega vodovoda. Včasih pa je napajal še hlev. Črpalka od hidrofora zalaufa, ko pritisk pade in tako ni potrebe po stalnem delovanju. Vodo pa črpa iz štirne in jo brez problemov poriva v drugo nadstropje, Obstajaja tudi hidropack (ali nekaj podobnega), ki pa ima zelo majhen rezorvarček in vedno ko odpreš vodo zalaufa tudi pumpo.

Vikking ::

Damiani je izjavil:

Obstajaja tudi hidropack (ali nekaj podobnega), ki pa ima zelo majhen rezorvarček in vedno ko odpreš vodo zalaufa tudi pumpo.


Ni res. Hidropak je takorekoč pomanjšana verzija hidroforja. Kjer sta rezervoar in črpalka skupaj (rezervoar ima prostornino ponavad 20l). Deluje povsem na istem principu kot hidrofor, ko tlak v posodi pade črpalka načrpa vodo.
Hidrofor ima veliko večjo tlačno posodo (100l naprej)

Če želiš imeti v vodovodni napeljavi pritisk, potem potrebuješ eno od teh dveh zadev. Če pa želiš samo vodo pretakati iz enega na drugi konec, pa vzameš pretočno črpalko.

Anubis161 ::

Višina potiska je dejansko 55m, se opravičujem na napaki :P

Gre se pa tu za 9m globok studenec.. voda je na 6m globine, ko je res huda suša nekje na 7.5m..
Tlačno posodo imam (120 litrov, nabavljam 200 litrsko), hiša pa je dvonadstropna, drugače rabim pa še za vrt, za avto prat, itd..

Kot povedano, do pred kratkim sem imel lamelno črpalko z petimi lamelami. Zdaj me samo zanima v čem je razlika med lamelno in tole ki sem jo omenil zgoraj.
Črpalka je od ElektroMaschinen, cena pa ~200€

Zgodovina sprememb…

ToniT ::

Sicer je odgovor pozen, vendar vzami rajši lamelno 5 stopenjsko črpalko (cene so do 250 € naprej).

Anubis161 ::

ToniT je izjavil:

Sicer je odgovor pozen, vendar vzami rajši lamelno 5 stopenjsko črpalko (cene so do 250 € naprej).


Nič še ni pozno, ker še nisem nove nabavil, sem trenutno na mestnem..
Ok, lamelno.. Zakaj pa lamelno in ne ono drugo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodovod

Oddelek: Loža
81432 (359) Likalnik
»

Črpalka za vodnjak

Oddelek: Loža
82213 (2027) krneki0001
»

Črpalka za črpanje vode iz vrtine

Oddelek: Loža
2910200 (4560) marjan_h
»

Vodovod v vikendu

Oddelek: Loža
165826 (5413) Pyr0Beast
»

Visokotlačni čistilci za stoječe vode

Oddelek: Kaj kupiti
82557 (2424) Saladin

Več podobnih tem