» »

V Sloveniji manj umrlih kot lani v enakem obdobju

V Sloveniji manj umrlih kot lani v enakem obdobju

«
1
2 3

SuperKripto ::

Ravnokar so na TV prenos RTVSLO povedali, da je v Sloveniji manj umrlih kot v lanskem in predlanskem letu. Na drugih slovenskih web clankih sem zasledil le, da ni bistvenih razlik v umrljivosti med tem letom in prejsnjimi leti. Ko sem bral senzacionalne naslove novic v prejsnjem mesecu sem dobil obcutek kot da je zunaj ena najvecjih katastrof. Tudi tuji glavni mediji imajo naslove kako pricakujejo v svojih drzavah na stotistoce mrtvih. Ali se vam zdi, da mediji pretiravajo z naslovi glede na to, da se je izkazalo, da je ravno nasprotno? Manj umrlih kot prejsna leta.

https://www.24ur.com/novice/korona/koro...

Bojevnik ::

Jup, bilo tudi ze dostikrat omenjeno v drugih temah o koroni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

gusto ::

Mislim... pr nas je tako malo umrlih zaradi koronavirusa, da še prave statistike ne moreš narediti. Tudi po svetu številke umrlih sicer ne kažejo nekega odstopanja na prejšnja leta. Sedaj pa se lahko začnejo neskončne debate in interpretacije, zakaj je temu tako.
Have you tried turning it off and on again?

vilicarist ::

to pomeni, da ukrepi delujejo in jih je treba obdržat za vedno!
bmw = brings me women

Samael ::

Mimogrede, saj je najbrž že komu padlo na pamet, ampak če ni ... saj se zavedate ane, da s temi ukrepi ne odpovedujemo zgolj širjenja SARS-CoV-2 ampak tudi drugih virusov in bakterij, ki smo jih vsa prejšna leta radodarno delili eden z drugimi.
Tudi ko/če bo enkrat tega cirkusa okoli SARS-CoV-2 konec, bi bilo ok, če bi kot družba obržali neke higienske navade, ki jim prej nismo posvečali toliko pozornosti.

Tista druga stvar, ki jo pogosto te dni slišim je pa "kaj takšna panika, pa vsi ti ukrepi, saj je samo 50 mrtvih".
Ammm... zdaj ne vem, a ste ljudje okoli mene na splošno tako zagovedeni ali pa ... mislim, saj vam je jasno, da niso ukrepi ker je zgolj 50 mrtvih, ampak obratno da je zgolj 50 mrtvih zaradi ukrepov? Da bi brez ukrepov (pa pustmo zdaj ob strani, kateri so bolj/manj posrečeni) verjetno govorili malce drugače? Ni treba biti prav genij, da razumeš korelacijo med ukrepi in nizko stopnjo umrljivosti, a?

JeBelaCesta ::

24,981 mrtvih v Italiji.....ampak ne letos in ne zaradi Covid-19
https://www.ijidonline.com/article/S120...
lep pozdrav iz višav ;-)

gusto ::

vilicarist je izjavil:

to pomeni, da ukrepi delujejo in jih je treba obdržat za vedno!

V bistvu ukrepi delujejo retroaktivno! Zato tudi lani enake številke.
Have you tried turning it off and on again?

tone31 ::

ceste so prazne in je tezje trofit koga

Samael ::

gusto je izjavil:

Mislim... pr nas je tako malo umrlih zaradi koronavirusa, da še prave statistike ne moreš narediti.

Jaz te čisto razumem. Tole z ukrepi so te čisto zajebali, ane? Zdaj pa še statistike ne gre narediti :'(

gusto ::

Samael je izjavil:

Ni treba biti prav genij, da razumeš korelacijo med ukrepi in nizko stopnjo umrljivosti, a?

Nihče ne zanika korelacije. Samo za kakšno ceno? In kakšna ta korelacija točno je? Najti moramo optimum.

Je nekdo prej dobro napisal, lahko smo doma eno leto, prepovemo cigarete, alkohol, sladkor, avtomobile. Super korelacija bo med ukrepi in smrtnostjo. Želiš to?
Have you tried turning it off and on again?

vilicarist ::

Samael je izjavil:

gusto je izjavil:

Mislim... pr nas je tako malo umrlih zaradi koronavirusa, da še prave statistike ne moreš narediti.

Jaz te čisto razumem. Tole z ukrepi so te čisto zajebali, ane? Zdaj pa še statistike ne gre narediti :'(

a ni to prikladno, vpliv ukrepov ni merljiv, torej so ukrepi optimalni
bmw = brings me women

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

tone31 je izjavil:

ceste so prazne in je tezje trofit koga


Ja, zdej je tako. Na zacetku ni bilo tako. Se spomnite kako je Slovenija zamujala z ukrepi. Tako zelo zamujala, da so uporabniki pod web clanki komentirali naj cimprej zaprejo mejo z italijo in zacnejo uvajat se druge ukrepe. Ampak dolgo nismo. Zgleda, da ni bistvene razlike ce zamudis?

Samael ::

gusto je izjavil:

Samael je izjavil:

Ni treba biti prav genij, da razumeš korelacijo med ukrepi in nizko stopnjo umrljivosti, a?

Nihče ne zanika korelacije. Samo za kakšno ceno? In kakšna ta korelacija točno je? Najti moramo optimum.

Je nekdo prej dobro napisal, lahko smo doma eno leto, prepovemo cigarete, alkohol, sladkor, avtomobile. Super korelacija bo med ukrepi in smrtnostjo. Želiš to?

Ma ne, veš kakšno menje imam o tem?
Da je večina vas (ja, dajanje vse v isti koš - grdo od mene, a?) piscev tu na slo-techu relativno intelektualno podhranjenih ali pa preprosto neizobraženih, brez pravega objektivnega poznavanja problematike in bo vsakdo enostransko gnal svojo lastno agendo, svoje lastne poglede na zadevo, kako bi nekaj, glede na njegovo lastno situacijo moralo biti brez pravega, dejanskega uvida v to.

Z vseh vidikov (zdravstvenega, ekonomsksega, družbenega ...) ta situacija prinaša ogromno problemov in da, povsem strinjam se, da je tu treba najti optimum, da kot družba izidemo iz te situacija kar najbolje kot lahko, kar mi gre pa občasno malce na k ... je pa da vsakdo vas pozna ta optimum, je vsakdo kvalificiran za teoretiziranje, kako bi stvari morale biti, pri tem pa večina ni zmožna neke razsodne, objektivne debate in prehajamo v enostransko zanikanje, posploševanje, teorije zarot in podobne bedarije vsakega posameznika.
Če me vprašaš, kaj bi pa jaz ... ne, tudi jaz nisem strokovno kvalificiran za kakšne strokovno utemljene razprave kriznega managementa niti se ne pretvarjam, da imam odgovore na vse, recimo osebno mi marsikaj ni všeč, po drugi strani se pa zavedam, da bi bila ta slika, kjer danes pravimo "saj to pa že ne more biti takšen problem, če je zgolj toliko mrtvih" lahko precej, precej drugačna in grša, če bi poslušali slo-tech strokovnjake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Sheteentz ::

gusto je izjavil:

Samael je izjavil:

Ni treba biti prav genij, da razumeš korelacijo med ukrepi in nizko stopnjo umrljivosti, a?

Nihče ne zanika korelacije. Samo za kakšno ceno? In kakšna ta korelacija točno je? Najti moramo optimum.

Je nekdo prej dobro napisal, lahko smo doma eno leto, prepovemo cigarete, alkohol, sladkor, avtomobile. Super korelacija bo med ukrepi in smrtnostjo. Želiš to?

Folk tle ne ločuje korelacije in kavzalnosti, potem pa naj bi se šli neko pametno debato?

In kakšna ta korelacija točno je?
Kaj točno to vprašanje sploh naslavlja? V kakšnem smislu te zanima kakšna korelacija to je? Korelacija je med 0 in 1, in se lahko vprašaš zgolj kolikšna je, ne pa kakšna.

Joj ljudje, kdo vas je učil osnovne statistike in zdrave pameti.

gusto ::

Sheteentz je izjavil:

In kakšna ta korelacija točno je?
Kaj točno to vprašanje sploh naslavlja? V kakšnem smislu te zanima kakšna korelacija to je? Korelacija je med 0 in 1, in se lahko vprašaš zgolj kolikšna je, ne pa kakšna.

Joj ljudje, kdo vas je učil osnovne statistike in zdrave pameti.

Iz srca se ti opravičujem, ker sem namesto besede kolikšna, uporabil besedo kakšna. Je iz konteksta popolnoma jasno, kaj sem mislil. Iščeš dlako v jajcu.
Have you tried turning it off and on again?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

atubbuta ::

Jaz pravim, da bodo zeloooooooo zanimive statistike letos.
Predvsem velika odstopanja na vseh področjih.

Če bomo pametni, bomo lahko potegnili kako dobro lekcijo.
:)

vilicarist ::

lekcija bo, da je treba dol vržt vse na oblasti za to kar nam probajo zakuhat

raje vidim državljansko vojno po celem svetu in milijardo mrtvih, kot da se jim pusti izpeljat to prevaro
bmw = brings me women

garamond ::

Sheteentz je izjavil:

[...] Korelacija je med 0 in 1, in se lahko vprašaš zgolj kolikšna je, ne pa kakšna.

Joj ljudje, kdo vas je učil osnovne statistike in zdrave pameti.
Opomba: korelacija (po najbolj razširjeni definiciji) je lahko med -1 in 1.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

Machete ::

vilicarist je izjavil:

to pomeni, da ukrepi delujejo in jih je treba obdržat za vedno!


I like you, youre hired.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

nomo ::

Preveč ste popustljivi do svojih predstavnikov.

Če nekdo s tvojim mandatom uvede neke ukrepe nakar se izkaže, da so bili nekateri prava pravcata brca v temo oziroma se je načrtno strašilo za večji efekt se ne postavljaš na njegovo stran in iščeš izgovore v smislu "več sreče prihodnjič, tudi za njih je bilo prvič" - pa itak ni bilo prvič, saj so vas nategovali že z vsem od tamifluja naprej in nazaj. Ravno tako jim nikoli ne daješ neomejenega mandata z ukrepi "do preklica" - naj da nek datum za vsako najmanjšo stvar in se potem pogovarjamo o podaljševanju.

Kikse je treba kaznovati, da bo naslednjič pozornost vlade (katerekoli) večja - zdaj je to za njih čisto preveč poceni igra, medtem ko nekateri državljani tvegajo praktično vse, hkrati pa še poslušajo lekcije o solidarnosti in o tem kako nimajo pojma in kako v resnici ukrepi ne delujejo samo zaradi njih, sicer so super.

In nič ne pomagajo volitve čez 2 leti - če ti nekdo dela škodo danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nomo ()

Utk ::

SuperKripto je izjavil:

tone31 je izjavil:

ceste so prazne in je tezje trofit koga


Ja, zdej je tako. Na zacetku ni bilo tako. Se spomnite kako je Slovenija zamujala z ukrepi. Tako zelo zamujala, da so uporabniki pod web clanki komentirali naj cimprej zaprejo mejo z italijo in zacnejo uvajat se druge ukrepe. Ampak dolgo nismo. Zgleda, da ni bistvene razlike ce zamudis?

Seveda je razlika, in to bistvena. Ne tolk v umrlih in okuženih, ampak če bi takoj vsekali z vsemi ukrepi, ki jih imamo danes (razen omejitev na občine, to pač nima smisla, če nihče nima virusa), bi preprečili kar nekaj žarišč, in ko bi bilo v Italiji najhujše mimo in situacija pod kontrolo, bi ukrepe odpravljali. Do zdaj bi lahko bilo že marsikaj odprto. 3 tedne bi gagali, potem bi bili pa frej. Zdaj gagamo že en mesec, pa še vsaj 3 tedne bomo. V tem je BISTVENA razlika. Nekaterim je bilo takoj jasno, da bomo fasali vse kar nam pripada od tega virusa, nismo nič posebnega, da ne bi, in da na koncu bomo itak vse ustavili. Torej je to bolje naredit čim prej, da to čim manj traja. Tu je zajebala cela Evropa, ne samo mi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

vilicarist ::

Utk je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

tone31 je izjavil:

ceste so prazne in je tezje trofit koga


Ja, zdej je tako. Na zacetku ni bilo tako. Se spomnite kako je Slovenija zamujala z ukrepi. Tako zelo zamujala, da so uporabniki pod web clanki komentirali naj cimprej zaprejo mejo z italijo in zacnejo uvajat se druge ukrepe. Ampak dolgo nismo. Zgleda, da ni bistvene razlike ce zamudis?

Seveda je razlika, in to bistvena. Ne tolk v umrlih in okuženih, ampak če bi takoj vsekali z vsemi ukrepi, ki jih imamo danes (razen omejitev na občine, to pač nima smisla, če nihče nima virusa), bi preprečili kar nekaj žarišč, in ko bi bilo v Italiji najhujše mimo in situacija pod kontrolo, bi ukrepe odpravljali. Do zdaj bi lahko bilo že marsikaj odprto. 3 tedne bi gagali, potem bi bili pa frej. Zdaj gagamo že en mesec, pa še vsaj 3 tedne bomo. V tem je BISTVENA razlika. Nekaterim je bilo takoj jasno, da bomo fasali vse kar nam pripada od tega virusa, nismo nič posebnega, da ne bi, in da na koncu bomo itak vse ustavili. Torej je to bolje naredit čim prej, da to čim manj traja. Tu je zajebala cela Evropa, ne samo mi.

še bolje bi bilo, če ukrepov ne bi bilo, do danes bi nas zbolelo že dovolj, da bi bilo s korono konec
bmw = brings me women

sharp126325 ::

vilicarist je izjavil:

lekcija bo, da je treba dol vržt vse na oblasti za to kar nam probajo zakuhat

raje vidim državljansko vojno po celem svetu in milijardo mrtvih, kot da se jim pusti izpeljat to prevaro


Končno eden. Bravoooo.

solatko ::

Vsako leto, epidemija gripe pospravi zaradi komplikacij, okoli 160k ljudi po svetu, za slovenijo je podatek do dneva, ko so razglasili epidemijo, je v lanskem letu zahtevala gripa 160 ljudi v treh mesecih pa še okoli 500, brez ukrepov, karanten, panike, miljonskih nakupov opreme,....

Na vsak način je to svetu podtaknjeno, kdo, kako, čemu,... pa je vprašanje za 1mio€.
Delo krepa človeka

atubbuta ::

sharp126325 je izjavil:

vilicarist je izjavil:

lekcija bo, da je treba dol vržt vse na oblasti za to kar nam probajo zakuhat

raje vidim državljansko vojno po celem svetu in milijardo mrtvih, kot da se jim pusti izpeljat to prevaro


Končno eden. Bravoooo.


Ne gre za prevaro ampak za zdravljenje od najbolj uničojoče bolezni v zgodovini človeštva. In vem, da ne veste o čem govorim...

Kapitalizem!
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

Machete ::

Kapitalizem ni bolezen, prej droga.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sharp126325 ::

atubbuta je izjavil:

sharp126325 je izjavil:

vilicarist je izjavil:

lekcija bo, da je treba dol vržt vse na oblasti za to kar nam probajo zakuhat

raje vidim državljansko vojno po celem svetu in milijardo mrtvih, kot da se jim pusti izpeljat to prevaro


Končno eden. Bravoooo.


Ne gre za prevaro ampak za zdravljenje od najbolj uničojoče bolezni v zgodovini človeštva. In vem, da ne veste o čem govorim...

Kapitalizem!


A misliš o tem,danas je preveč? Itak,samo problem je da smo mi bolezen,ne zašpehana elita. To je OK.?

atubbuta ::

Mislim, da je največji problem filozofija "sky is the limit". Da kapitalizem tako, kot je zastavljen ponuja človeku biti "Bog". In na poti vzpenjanja na tron "Boga" prav vsak doživlja frustracije, ker vedno ugotoviš, da to nisi, ne glede na to, do kam si prilezel. V bistvu je lažna iluzija. Tako, kot da bi ti nekdo ponudil da ujameš hitrost svetlobe.

Posledica vsega tega pa je vse večja potreba po psihiatrih, izumiranje zahodne civilizacije, ... Lahko bi rekel točno to; "droga", ki počasi pelje v propad, ki ga, ko si ujet v to sploh ne zaznavaš, saj gre pri oprijemljivih stvareh vse samo na gor. Kaj pa zdrava pamet? Kaj pa sreča? Se kdo vpraša v katerem avtu je bil bolj srečen? V tistem Yugo-tu takrat ali v tem novem BMW-ju? V majici s smajlijem takrat ali v tej Armani obleki s ta najbolj hudo uro. In ostane nam odlična tolažba, da zdaj imamo več. Več česa? Navlake? Navlake, ki nam krade naš prosti čas, da skrbimo zanjo....
:)

sharp126325 ::

atubbuta je izjavil:

Mislim, da je največji problem filozofija "sky is the limit". Da kapitalizem tako, kot je zastavljen ponuja človeku biti "Bog". In na poti vzpenjanja na tron "Boga" prav vsak doživlja frustracije, ker vedno ugotoviš, da to nisi, ne glede na to, do kam si prilezel. V bistvu je lažna iluzija. Tako, kot da bi ti nekdo ponudil da ujameš hitrost svetlobe.

Posledica vsega tega pa je vse večja potreba po psihiatrih, izumiranje zahodne civilizacije, ... Lahko bi rekel točno to; "droga", ki počasi pelje v propad, ki ga, ko si ujet v to sploh ne zaznavaš, saj gre pri oprijemljivih stvareh vse samo na gor. Kaj pa zdrava pamet? Kaj pa sreča? Se kdo vpraša v katerem avtu je bil bolj srečen? V tistem Yugo-tu takrat ali v tem novem BMW-ju? V majici s smajlijem takrat ali v tej Armani obleki s ta najbolj hudo uro. In ostane nam odlična tolažba, da zdaj imamo več. Več česa? Navlake? Navlake, ki nam krade naš prosti čas, da skrbimo zanjo....


Tisti, ki to delajo ne zanima kapital,to je postransko. To je bolj Hunger Games sistem

el_bahattee ::

sharp126325 je izjavil:

vilicarist je izjavil:

lekcija bo, da je treba dol vržt vse na oblasti za to kar nam probajo zakuhat

raje vidim državljansko vojno po celem svetu in milijardo mrtvih, kot da se jim pusti izpeljat to prevaro


Končno eden. Bravoooo.

Prevara? Vojna? Upam, da je tole joke. Če ne, sem pa jaz rajši zato, da se takim zblojencem, ki tako razmišljajo, vzame volilna pravica, ker preveč škodujejo družbi.

Eni ste res čisto iz sebe ker vladni ukrepi dejansko dokazano delujejo in smo se (zeankrat) izognili ITA scenariju. Na srečo večina ljudi to razume in podpira ukrepe. Ampak eni pač nikoli niste zadovoljni. Če je premalo žrtev jokate, da so ukrepi prestrogi, če bi jih bilo preveč (kot v ITA) bi jokali, da vlada nič ni naredila. Ko vlada pripravlja ukrepe za pomoč, se usajate, da ni dovolj, ko pa vlada nameni par milijonov, pa jokate, da smo se zadolžili. Jao jao, karkoli naredijo je narobe ane. Me prav zanima kako bi vi izpeljali tole obdobje, če bi bili v vladi.
Come to my center, you enter the winter.

Utk ::

vilicarist je izjavil:

Utk je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

tone31 je izjavil:

ceste so prazne in je tezje trofit koga


Ja, zdej je tako. Na zacetku ni bilo tako. Se spomnite kako je Slovenija zamujala z ukrepi. Tako zelo zamujala, da so uporabniki pod web clanki komentirali naj cimprej zaprejo mejo z italijo in zacnejo uvajat se druge ukrepe. Ampak dolgo nismo. Zgleda, da ni bistvene razlike ce zamudis?

Seveda je razlika, in to bistvena. Ne tolk v umrlih in okuženih, ampak če bi takoj vsekali z vsemi ukrepi, ki jih imamo danes (razen omejitev na občine, to pač nima smisla, če nihče nima virusa), bi preprečili kar nekaj žarišč, in ko bi bilo v Italiji najhujše mimo in situacija pod kontrolo, bi ukrepe odpravljali. Do zdaj bi lahko bilo že marsikaj odprto. 3 tedne bi gagali, potem bi bili pa frej. Zdaj gagamo že en mesec, pa še vsaj 3 tedne bomo. V tem je BISTVENA razlika. Nekaterim je bilo takoj jasno, da bomo fasali vse kar nam pripada od tega virusa, nismo nič posebnega, da ne bi, in da na koncu bomo itak vse ustavili. Torej je to bolje naredit čim prej, da to čim manj traja. Tu je zajebala cela Evropa, ne samo mi.

še bolje bi bilo, če ukrepov ne bi bilo, do danes bi nas zbolelo že dovolj, da bi bilo s korono konec

To so poskušali v UK, Švedski, Belorusiji, ZDA, še kaki severni državi, povsod se je ali pa se še bo klavrno končalo. Z veliko mrtvimi in istimi ukrepi kot jih imamo mi.

Pac-Man ::

SuperKripto je izjavil:

Zgleda, da ni bistvene razlike ce zamudis?


Povej NY.

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

vilicarist ::

V New Yorku jim gre super, verjetno so že blizu čredni imunosti in bojo lahko kmalu zaključil s tem.
bmw = brings me women

SuperKripto ::

Belorusija je brez posebnih ukrepov za corono. Bomo videli koliko umrlih bo pri njih. Mogoce podobno kot prejsnja leta.

"Opaža tudi nagnjenost beloruskega vladarja k teorijam zarote, njegovo prepričanje, da "na vse negativne dogodke na svetu vpliva nekakšna svetovna zakulisja."
Spomnite se, kako je beloruski vladar leta 2009, ko je divjala prašičja gripa, dejal, da družbe, ki želijo "zaslužiti na človeški žalosti", širijo hype."

https://charter97.org/ru/news/2020/3/20...

Zgodovina sprememb…

vilicarist ::

Glede prašičje gripe je imel prav, na koncu se je izkazalo da ni nevarna.
bmw = brings me women

Bojevnik ::

Sicer se ne gre za Slovenijo. Ampak ker vsi tako radi omenjajo Italijo in kot da se je tam zgodil konec sveta...
(PSA: ne pravim da je korona cisto isto kot gripa. Ampak vseeno trdim, da se glede nje ustvarja res zelooo prevec panike...)

Tako da mogoce se en podatek glede Italije, ki se jo skos omenja:

V Italiji je glede na worldmeter stran do sedaj umrlo 22170 ljudi.
Medtem ko je v prejsnih letih v treh zimskih sezonah zaradi gripe urmlo 68000 ljudi (se pravi cca 22600 na sezono).
https://www.sciencedirect.com/science/a...

Bwaze6 ::

V širšem območju Bergama je 100% več umrlih kot v prejšnjih letih. V samem Bergamu je porast 350%. In to kljub strogim ukrepom, ki so jih sprejeli, mesto je še daleč od prekuženosti.

Si predstavljaš podobne projekcije za celotno državo, in seveda dodajmo še nekajkrat več umrlih (ker so ukrepi za brez veze)?

Ali je kaj posebnega na prebivalcih Bergama, da ravno ti krepavajo, ostali pa ne bi?

mirzad ::

koliko od teh bi itak umrlo v enem letu?

Bwaze6 ::

mirzad je izjavil:

koliko od teh bi itak umrlo v enem letu?


Ker že imajo pridružene resne bolezni, ne?

Kot so prekomerna telesna teža, povišan pritisk, starostno sladkorno, kup relativno nenevarnih srčno žilnih bolezni, kar zdaj vse mečejo pod "predhodno oboleli"?

mirzad ::

za prekomerna telesna teža se pa šteje itm 40, kar ni 'malo pretežek'

pri poročanju o koroni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mirzad ()

tikitoki ::

Bwaze6 je izjavil:

V širšem območju Bergama je 100% več umrlih kot v prejšnjih letih. V samem Bergamu je porast 350%. In to kljub strogim ukrepom, ki so jih sprejeli, mesto je še daleč od prekuženosti.

Si predstavljaš podobne projekcije za celotno državo, in seveda dodajmo še nekajkrat več umrlih (ker so ukrepi za brez veze)?

Ali je kaj posebnega na prebivalcih Bergama, da ravno ti krepavajo, ostali pa ne bi?


Pac, kekci, ki primerjajo hruške in laserjem in ne vidijo razlike.
Hvala bogu, da odgovorni niso bili tako pametni.

mirzad ::

kje so gore trupel v belorusiji

Bwaze6 ::

Če se sprašujete, zakaj ni gore trupel v Belorusiji ali na Švedskem, je odgovor zelo enostaven.

Te države SO sprejele potrebne ukrepe, najpomembnejše - prenehanje potovanj iz žarišč k njim, pa so namesto njih sprejeli drugi. Tako da so se lahko fokusirale na iskanje majhnega števila začetnih obolelih in njihovih stikov.

In ni gotovo, da ukrepov ne bodo poostrili, na Švedskem jim število dnevno umrlih kar lepo raste.

Divja Svinja ::

Ta teden sem bil 2 dni v zahodni Nemčiji, tam življenje poteka dokaj normalno in na prvi pogled nebi rekel, da je kar koli narobe.
Maske v trgovini nosi nekje vsaki deseti, vsi držijo razdaljo na javnih mestih, vendar pa tudi vidiš skupine ljudi, ki se normalno družijo.

Ko si v stiku z drugimi se obnašajo normalno, brez mask ali posebne previdnosti, nobenih vrst nikjer ipd., podjetja in trgovine obratujejo normalno. Ukrepi kot so razkužila, razdalja in zaprtje nenujnih inštitucij (šole, vrtci, prireditve...), posebna skrb za starejše se mi zdijo edini smiselni, ne pa totalno širjenje panike, zapiranje ljudi v občine poslušanje pop tvja in Kacina.

S temi dodatnimi ukrepi vse kar smo naredili, da smo še bolj zjebali psiho ljudem, uničili gospodarstvo in nešteto ljudi spravili v zelo težek položaj in pa seveda podaljšali življene stotim starostnikom katerih bo 90 umrlo itak že do konca leta "naravne smrti".

Nemci niso najivni kot Slovenci in se zavedajo, da umirajo stari in bolani ljudje, ki so že itak na smrtnih pojstlah stari 85+, zakaj bi poleg teh, ki so že dali čez svoje morali uničiti še celotno gospodarstvo, psiho ljudi in pol človeške družbe.

Ko prideš iz takega okolja v Slovenijo se ti res zdi, da si v nekem filmu kjer se je vsem ljudem zmešalo! In pa tudi, da so nam pač Nemci res superiorni nažalost...

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

Se strinjam glede Nemcije. Imajo bistveno vec svobode ampak vseeno imajo podobno stevilo umrlih kot prejsnja leta. Glede Belorusije tisti, ki pravite, da ne potrebuje notranjih ukrepov proti koroni, ker jih imajo ze okoliske drzave. Ok, zakaj ima potem Slovenija omejevanje prehoda cez obcine? Zakaj tega ukrepa preprosto ne ukinemo? Saj imamo tako kot Belorusija okoli drzave, ki imajo proti koronske ukrepe.

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

Za tiste, ki radi štejejo trupla:

Povečanje smrtnosti so ugotovili v 1689 od približno 7000 italijanskih občin. Umrli so bili povprečno stari 74 let, med njimi pa je več moških kot žensk. V mestu Bergamo v Lombardiji, ki velja za žarišče epidemije novega koronavirusa v Italiji, se je število mrtvih v omenjenem obdobju popeterilo, v mestu Brescia, ki je prav tako v Lombardiji, pa potrojilo. Za več kot 200 odstotkov več mrtvih so imeli v teh mestih na severu Italije: v Piacenzi (283 odstotkov), Pesari (246 odstotkov) in Cremoni (345 odstotkov).

@rtvslo

Ampak, smrti nikoli niso bila problem tega virusa, ni to ebola...

boolsheat ::

mirzad je izjavil:

kje so gore trupel v belorusiji


“No one will die of coronavirus in our country. I publicly declare this,” Lukashenko said. “We have already found combinations of drugs to save people.”

Če verjameš temu. 8-)

Medtem:
https://eng.belta.by/society/view/belar...

Slopek ::

Ampak nekaj pa drži kot pribito. To, da o tem sploh debatiramo, pomeni, da zadeva JE napihnjena. Pa naj si gre za Slo ali It. Pa da ne bi zdaj o tem, kako so ukrepi pravi itd...če bi bila zadeva resna, bi bili vsi po bunkerjih in se zares zavedali nevarnosti...tako, pa nam je nas politicni vrh lahko za zgled...druzenje brez mask in ne kot mi brez druzenja in ven z nagobcniki.

Miki N ::

V Italiji je mrtvih za petino več kot ponavadi , folk pa v Sloveniji prestrašen 10x več kot ponavadi. Pa nismo znani kot neki junaki že itak.

Se vam zdi to sorazmerno? :D

#skupiljoboš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

mirzad ::

seveda ni sorazmerno sesut zdravstvo, gospodarstvo, družbeno življenje, svobodo zato da umre nekaj manj 70+ letnikov
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Statistika in COVID-19 (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1663102322 (75332) BigWhale
»

Atipične pljučnice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10111482 (9535) vilicarist

Več podobnih tem