» »

Vrtna kosilnica

Vrtna kosilnica

sphinxx ::

sandmat je izjavil:

Lol, sphinxx, nimam golf travice. Mam travo, katere si vseznalni pripadniki stare tehnologije niso upali kositi s svojimi strasno superduper izdelki. Tudi 90% klanec na parceli med drugim, luknje, kamni, drevesa. Zadeva gre super in zdaj posojam svoje elektricne kosilnice ostalim, ki se jim ne da vec matrat s starimi bencinskimi jajci.

Dejte najprej probat elektriko, pa potem sinfajte stvari, ki jih ne poznate no. Ne se na zobe metat za stvari, ki so preteklost.


Imam 1700m2, kosim na 2-3 tedne - trava je lahko 20cm+. Torej če grem zdaj gledat neko povprečno znamko iz bauhausa (npr. powerworks), to pomeni okrog 500€ za kosilnico 51cm + še dve dodatni bateriji (glede na površino košnje), vsaka je cca 150€ = skupaj 800€. Pred košnjo vse to napolnit. Čez 4-5 leta verjetno menjat vse baterije.
Koliko let sploh zdržijo baterije?

Tody ::

1000 ciklov ce z njo lepo ravnas, torej nimas kar naprej on off v kratkem casu in da ne zmrzne. Torej kar nekaj casa. Baterije pac napolnis prej sej se ne spraznijo same

c3p0 ::

Torej, katero bencinsko kosilnico, tam do 700€, raje manj? Pogoj: samohodna.

Se splača dat za kako Makito, Husqvarno, ali kak al-ko ipd. s honda motorjem?

bobiii16 ::

https://www.fiskars.com/en-us/gardening...
tole uporabljem že 5 let in travica je kot golf igrišče, kosim približno 500 m2

Djuro ::

bobiii16 je izjavil:

https://www.fiskars.com/en-us/gardening...
tole uporabljem že 5 let in travica je kot golf igrišče, kosim približno 500 m2


Ehh, Bobi al nismo vsi 25 let stari .... Ti dam sixpack pa še kakšen euro za v žep, če mojo travo pokosiš z ročno kosilnico.

Skratka, tako kot robotek c3p0 ... vprašanje še vedno na mestu, jest sem sicer pripravljen dat tut kakega stotaka več, pa vseeno. Kaj se splača kupit za naslednjih 10 let.
Zgoraj so bile omenjene Greenworks, kar se baterijskih tiče. Kul predlog, katerega ne bom odpisal na prvo žogo, testi na yt pa ... niso ravno v prid visoki travi.
Kašen predlog glede smrdljivega ( :D ) bencina? Ker pri svojem kitajcu razen menjave olja in da sem vsakih pet let spihal filter (ne pa zamenjal) ... ni bilo dela. Svečka originalna. Najbrž ne bosna express, ha ha.

floyd1 ::

Četrta točka. Briggs&Stratton podjetje je že nekaj časa v stečaju. Motorji zadnjih serij so katastrofa. Plastični uplinjači, težave z autochoke zaradi zatikanja- tolerance, ventili se nastavljajo že po manj kot 100urah, dekompresor motorja se dobesedno razleti, instart baterije so nedobavljive po 3-4 mesece, itd... Bejž stran od novih Briggsov. Stari na pumpico je večen.

Žalostno. Imam dedkovo kosilnico, oldtimer, staro več kot 30 let. Neko kanadsko ohišje, Briggs motor, skoraj neuničljiv. V sosednji Avstriji, kupljena še v časih YU, je bila takrat med cenejšimi, brez pogona, brez koša. Masivno ohišje še nikjer švasano, olje (ob redni kontroli) menjano 3x v vsem tem času, 2x sem ga jaz :|. Edino nož je že velikokrat brušen. Čakam, da crkne, da si za mojih 20 minut košnje tedensko kupim neko baterijsko.

dvojka ::

Jaz baterijske ne bi kupil nikoli več... Imam Husqvarna LC 353iVX z dvema baterijema BLi300. Z baterijema niti približno ne pokosim 1000m^2. In tako je že od novega. Trava je košena 2x tedensko na začetku pomladi in konec jeseni vmes pa kosi robot. Na kratko: kosilnica je na najhitrejši hitrosti počasna, za gosto travo kot jo imam, ni dovolj močna in se mi večkrat ustavi oz zabije. Včasih sem z bencinsko veliko lažje in hitreje vse skupaj pokosil. Če ne bi imel še električne nitkarice bi se kosilnice že znebil. Plus je edino to, da ne rabim skrbeti za bencin ampak samo poberem baterije in grem delat. Tudi baterije se polnijo kar hitro, tako, da ju večinoma samo preklapljam iz kosilnice na polnilec in nazaj druga pa se takčas polni. Je pa nitkarica ravno to kar rabim ker jo rabim zelo malo. Ne vem kako je z drugimi firmami lahko pa pridete k meni probat, pa naredimo nek test :) poskrbim za osvežilne napitke med testom.

stroj66684 ::

dvojka je izjavil:

Jaz baterijske ne bi kupil nikoli več... Imam Husqvarna LC 353iVX z dvema baterijema BLi300. Z baterijema niti približno ne pokosim 1000m^2. In tako je že od novega. Trava je košena 2x tedensko na začetku pomladi in konec jeseni vmes pa kosi robot. Na kratko: kosilnica je na najhitrejši hitrosti počasna, za gosto travo kot jo imam, ni dovolj močna in se mi večkrat ustavi oz zabije. Včasih sem z bencinsko veliko lažje in hitreje vse skupaj pokosil. Če ne bi imel še električne nitkarice bi se kosilnice že znebil. Plus je edino to, da ne rabim skrbeti za bencin ampak samo poberem baterije in grem delat. Tudi baterije se polnijo kar hitro, tako, da ju večinoma samo preklapljam iz kosilnice na polnilec in nazaj druga pa se takčas polni. Je pa nitkarica ravno to kar rabim ker jo rabim zelo malo. Ne vem kako je z drugimi firmami lahko pa pridete k meni probat, pa naredimo nek test :) poskrbim za osvežilne napitke med testom.


Po mojem problem pri tem proizvajalcu, da ima 36 V baterijo in so švoh. Več voltov ima boljše je za zahtevne košnje npr. 60 voltne baterije ali pa še bolšje 80 V

dvojka ::

Ne vem, vem pa da nisem šparal pa vseeno kar razočaran.

sandmat ::

36V je premalo. 72V (80V po kitajski specifikaciji) je super, 36v imam recimo nitkarco in je čisto dovolj za okoli dreves, ampak ne predstavljam si košnje s samohodno 36V varianto.

Lahko bi res enkrat naredili test s hladnimi napitki ;)

Reycis ::

Vse baterijske zadeve imajo mnogo manjšo moč. Robotsko košene trave (še posebej položene) pa pridejo izrazito goste in če ti malo uide imajo tudi bencinske kosilnice lahko probleme z njo. Še posebej so problematične ravno kosilnice husquarne, ker ne proizvajajo dovolj vleka. Svetoval bi ti, da preizkusiš kosilnico Harry. Sam imam sicer bencinsko tako da ne vem kakšna je baterijska ampak mislim, da prodajalci dajo tudi na posojo za preizkus.
Diversity is our greatest strength

Tody ::

Ubistvu imaš 18 V kosilnico, ki jih je tudi makita forsirala. 60 V je očitno golden spot, ker 80V kitajci ne prodajajo več,... Tudi prodajalci niso bili nekaj navdušeni nad njimi

c0ck4m0u53 ::

Djuro je izjavil:

bobiii16 je izjavil:

https://www.fiskars.com/en-us/gardening...
tole uporabljem že 5 let in travica je kot golf igrišče, kosim približno 500 m2


Ehh, Bobi al nismo vsi 25 let stari .... Ti dam sixpack pa še kakšen euro za v žep, če mojo travo pokosiš z ročno kosilnico.

Skratka, tako kot robotek c3p0 ... vprašanje še vedno na mestu, jest sem sicer pripravljen dat tut kakega stotaka več, pa vseeno. Kaj se splača kupit za naslednjih 10 let.
Zgoraj so bile omenjene Greenworks, kar se baterijskih tiče. Kul predlog, katerega ne bom odpisal na prvo žogo, testi na yt pa ... niso ravno v prid visoki travi.
Kašen predlog glede smrdljivega ( :D ) bencina? Ker pri svojem kitajcu razen menjave olja in da sem vsakih pet let spihal filter (ne pa zamenjal) ... ni bilo dela. Svečka originalna. Najbrž ne bosna express, ha ha.


Glede bencinskih Marina Inox ohišje ali Active, ki je bivši Harry, katerega je tudi @Reycis omenil.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

bobiii16 ::

Djuro je izjavil:

bobiii16 je izjavil:

https://www.fiskars.com/en-us/gardening...
tole uporabljem že 5 let in travica je kot golf igrišče, kosim približno 500 m2


Ehh, Bobi al nismo vsi 25 let stari .... Ti dam sixpack pa še kakšen euro za v žep, če mojo travo pokosiš z ročno kosilnico.

Skratka, tako kot robotek c3p0 ... vprašanje še vedno na mestu, jest sem sicer pripravljen dat tut kakega stotaka več, pa vseeno. Kaj se splača kupit za naslednjih 10 let.
Zgoraj so bile omenjene Greenworks, kar se baterijskih tiče. Kul predlog, katerega ne bom odpisal na prvo žogo, testi na yt pa ... niso ravno v prid visoki travi.
Kašen predlog glede smrdljivega ( :D ) bencina? Ker pri svojem kitajcu razen menjave olja in da sem vsakih pet let spihal filter (ne pa zamenjal) ... ni bilo dela. Svečka originalna. Najbrž ne bosna express, ha ha.


Ne boš vrjel 65 let imam in je to krasna rekreacija

Djuro ::

Bobi, se posipam s pepelom. Good for you, brez heca.
Grem ta teden pofirbcat v Tabakum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Djuro ()

Kepica ::

Pozdrav,

pozna kdo znamko Vega? Namreč v ožjem izboru imam kosilnico:
https://www.mimovrste.com/samohodne-ben...

Preseneča me izredno dober in močen motor in ugodna cena za takšno kosilnico.

Iščem nekaj močnejšega, ker kosim 2000+ kvadratov ne-ravne parcele z veliko ovirami (drevje, igrala, ograje,...). Dva dni že študiram te kosilnice, pa se mi zdi, da se samo oddaljujem od ustrezno izbranega zmagovalca. Zdaj uprabljam staro hondo z 6HP, 11 let staro, ki pa je že v zelo pozni jeseni svojega življenja.

Zaradi zahtevnosti terena torej iščem močnejšo in malenkost bolj robustno kosilnico. Na prvo žogo sem se ogrel za tole ogromno zadevo, a sem se hitro ohladil, ko sem videl ceno. :D
https://www.kmetijskaoprema.si/vrtna-ko...
Verjetno pa stvar tudi ni tako okretna, kot bi bilo želeno zame.

Hvala za nasvete.

fikus_ ::

Vega širina 51 cm, Toro 76 cm, zato takšna razlika v ceni.

Obe Brigs&Stratton motor, ti pa niso več to kar so bili.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

libreus ::

Zdravo! Kaj priporočate za cca 80m2 trave v atriju?

Tody ::

Ovco

libreus ::

Upam, da ti je ta komentar izboljšal sobotno jutro.

energetik ::

libreus je izjavil:

Zdravo! Kaj priporočate za cca 80m2 trave v atriju?

Odvisno od tega, ali je lepo v 1 kosu ali pa je potresena z neštetimi grmi, tobogani, hiškami. V drugem primeru bi jaz vzel akumulatorsko na nitko.
vires in numeris

libreus ::

Hvala za feedback. Gre za ograjeno ravno površino brez grmičevja in dreves. Atrij je sicer večji, ampak je del terase brez trave. Nagibam se na električno kosilnico s kablom.

Tody ::

Zakaj se sovražiš? Vzemi eno na baterije za 300 eur ali manj in to je to...

libreus ::

Ker za isto ceno dobim veliko boljšo kosilnico in ker mi to ne predstavlja težav.
Verjamem, da smo si ljudje zelo različni. :)

krho ::

Sem si izposodil 51cm baterijsko 80V Greenworks. Imam 2 pripombi, pa obe sta delabreaker.
A je to edina kosilnica, k ima zablokirana kolesa, ko ugasneš pogon in je potem ne moreš potegnit nazaj, ne da bi jo zadaj dvigoval.
Druga stvar zadeva ima centralni mehanizmem, za nastavljanje višine košnje. A so vse kosilnice s centralnim načinom dvigovanja narejene tako butasto, da jo nastaviš na višino 4cm (gre od 2-8cm), pol pa pride zadeva do terena, kjer je pač nekje malce višje, kolesa so pa malce pač nižje, ker je teren neraven, potem hudič na pogon ne gre nikamor več in ga je treba dvignit, ker se je zataknil za štango za centralno dviganje/spuščanje. Na 5cm je šlo povsod BP.. sam jaz kosim na 4cm že z obstoječo, jeseni zadnjo košnjo pa celo na 3cm zato, da ni treba potem oktobra še 1x.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

energetik ::

libreus je izjavil:

Ker za isto ceno dobim veliko boljšo kosilnico in ker mi to ne predstavlja težav.
Verjamem, da smo si ljudje zelo različni. :)
Imel na kabel in ne bi nikoli več. Nabavi najožjo Greenworks in to je to. Morda še poglej, če ima mulčenje tudi, vidim da nove imajo, to pri svoji pogrešam.
vires in numeris

fikus_ ::

Krho, včasih ob ugasnjeni kolesa blokirajo, včasih ne. Potisnem malo naprej in nazaj pa se zavrtijo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

sandmat ::

krho je izjavil:

Sem si izposodil 51cm baterijsko 80V Greenworks. Imam 2 pripombi, pa obe sta delabreaker.
A je to edina kosilnica, k ima zablokirana kolesa, ko ugasneš pogon in je potem ne moreš potegnit nazaj, ne da bi jo zadaj dvigoval.
Druga stvar zadeva ima centralni mehanizmem, za nastavljanje višine košnje. A so vse kosilnice s centralnim načinom dvigovanja narejene tako butasto, da jo nastaviš na višino 4cm (gre od 2-8cm), pol pa pride zadeva do terena, kjer je pač nekje malce višje, kolesa so pa malce pač nižje, ker je teren neraven, potem hudič na pogon ne gre nikamor več in ga je treba dvignit, ker se je zataknil za štango za centralno dviganje/spuščanje. Na 5cm je šlo povsod BP.. sam jaz kosim na 4cm že z obstoječo, jeseni zadnjo košnjo pa celo na 3cm zato, da ni treba potem oktobra še 1x.

kolesa blokirajo zgolj, če spustiš gas in takoj nazaj potegneš. Temu VAGovci pravijo hill assist ;) Porini 1cm kosilnico naprej in se kolesa odblokirajo.

Glede višine, sem prepričan, da tiste cifre niso centimetri, kvečjemu inči (3.5 je približno 10cm višine). Ne razumem sicer kako se zadeva zatakne za štango, če je teren neraven? Lahko slikaš?

eventyrer ::

Bojan7 je izjavil:

Zdravo.

Sem v nakupu vrtne kosilnice.
Trenutno imamo samohodno od Husqvarne staro 5 let in je zadnji pogon že pokvarjen. Pravtako je zlomljeno tudi eno kolo. In se mi zdi da se ne splaca popravljati. Popravila sigurno cez 200EUR. Kosilnica je bila okoli 600EUR in sem zelo razocaran nad kvaliteto.

Kaj priporocate? V sezoni kosimo tudi do dvakrat na teden 1500m2. Priporocate kaj drugega kot samohodno?

Kaj kupiti da je kvalitetne izdelave in da je dober pogon?

Hvala za kakršnkoli nasvet. Lp


Samo 200 eurov je popravilo?

Popravi jo. Naslednjih 5 let bos imel mir za 200 eurov. Nevem kaj si tako butthurt ker se ti je pokvarila in bi raje dal 600 eurov za novo kot 200 za popravilo.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Pogoni so precej dragi. Se splača pogledat, če se da popravit. Sicer pa vrtne od huskvarne meni ne delujejo nek presežek glede na ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

krho ::

fikus_ je izjavil:

Krho, včasih ob ugasnjeni kolesa blokirajo, včasih ne. Potisnem malo naprej in nazaj pa se zavrtijo.

Bom odgovoril obema.... Ja sem ugotovil. Vseeno je to dealvreaker. Sam ponavadi takrat ne morem več porivati naprej. Ker je pred kosilnico drevesno deblo. Pa še en kup plastike je spredaj da že tako ostane okoli debla potem nepokošeno.

Evo tale štanga se zatakne.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

fikus_ ::

Glede na to, da je enosmerni štrom, verjetno ne bi bilo težko narediti vzvratno prestavo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

sandmat ::

Glede debla: par cm pred deblom spustis gas. Zadevo je relativno enostsvno porivat tudi brez pogona.

Glede stange: bom pogledal kako je pri moji. Ce se neravnina/kamen zatakne za to stango, sem precej preprican, da si isto stvar ze zadel z rezilom, ki je nizje od te stange. Jaz se nisem imel sicer izkusnje, da bi se na stangi zataknil, ampak nisem preprican, ce imam enako narejen mehanizem. Kosim pa na 3.5 ali 4 navadno.

krho ::

Ker ni slike.. Štanga gre pod kosilnico takole ---\___/---, nad to štango je pa os in na njej motorček za pogon koles, Jaz razumem, da je to namenjeno zaščiti motorčka, ampak je vseeno butasta rešitev. To dejansko pomeni, da ta štanga definira, kako nizko se dejansko da pokosit, sploh, če teren ni kot nogometno ali golf igrišče.
Pa da ne bomo debatirali o tem kaj številka pomeni, jaz na trenutni lahko nastavim vsako kolo posebej, kar je sicer malce nadležno, ampak načeloma jo nastavim spredaj malce nižje kot zadaj sploh za zadnjo košnjo.

sandmat je izjavil:

Glede debla: par cm pred deblom spustis gas. Zadevo je relativno enostsvno porivat tudi brez pogona.

Potem, ko sem ugotovil, da to deluje sem tako dela, sam je pa nadležno :P
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

sandmat ::

sem pogledal sliko (eno dvopičje manjka pri https). Pogledam pri svoji kako je narejeno. Sam se še nisem zataknil, pa vozim čez kamenje in korenine. Mogoče bom zdaj bolj pozoren in me bo začelo motiti :D

greedy ::

Kepica je izjavil:

Pozdrav,

pozna kdo znamko Vega? Namreč v ožjem izboru imam kosilnico:
https://www.mimovrste.com/samohodne-ben...

Preseneča me izredno dober in močen motor in ugodna cena za takšno kosilnico.

Iščem nekaj močnejšega, ker kosim 2000+ kvadratov ne-ravne parcele z veliko ovirami (drevje, igrala, ograje,...). Dva dni že študiram te kosilnice, pa se mi zdi, da se samo oddaljujem od ustrezno izbranega zmagovalca. Zdaj uprabljam staro hondo z 6HP, 11 let staro, ki pa je že v zelo pozni jeseni svojega življenja.

Tale Vega mi je na videz kopija GartenXL kosilnic. Prava žalost od ohišja. Tanek plehek, ki se že kot nov krivi, hitro rjavi. Butast ročaj, ki ima že nov "lufte", skratka žalost. Kje pa imajo servis in rezervne dele? Si pomislil na to? Motor je sicer močan, vendar je to novi briggs, ki ni niti senca starega. Lahko pričakuješ težave in drage rezervne dele, kar se motorja tiče. Bolje, da popraviš svojo staro hondo in kosiš dalje. Za 2000 kvadratov, boš moral pljunit malo več denarja, če bi rad udobno in vsaj nekaj let kosil.

greedy ::

libreus je izjavil:

Zdravo! Kaj priporočate za cca 80m2 trave v atriju?
Baterijsko. Npr.
https://www.opara.si/baterijske-kosilni...

bobiii16 ::

libreus je izjavil:

Zdravo! Kaj priporočate za cca 80m2 trave v atriju?

vretenasto kosilnico, z njo lahko kosiš tudi ob nedeljah in ne bo nikogar motilo,
glede brušenje pa se oglasi pri meni ker imam 4kg brusne paste za prav take kosilnice

greedy je izjavil:

libreus je izjavil:

Zdravo! Kaj priporočate za cca 80m2 trave v atriju?
Baterijsko. Npr.
https://www.opara.si/baterijske-kosilni...


vretenasto kosilnico, z njo lahko kosiš tudi ob nedeljah in ne bo nikogar motilo,
glede brušenje pa se oglasi pri meni ker imam 4kg brusne paste za prav take kosilnice

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bobiii16 ()

Motion ::

Glede na tloris moje trate mi je bila robotska kosilnica odsvetovana. Sedaj pogledujem za traktorske. Površina cc 600-800m2. Omenjene so bile mtd 76sde in stiga 166. Ima še kdo kakšen predlog. Morda z širšim premerom košnje. Mora pa imet košaro.

c3p0 ::

Meni so bolj všeč take s koso spredaj, večji pregled in nadzor.

greedy ::

c3p0 je izjavil:

Meni so bolj všeč take s koso spredaj, večji pregled in nadzor.

Temu se reče "rider". Ker želi imeti koš, to bolj kot ne odpade. Seveda se da montirat pobiralna naprava, ampak za njegovo parcelo preokorno.

Motion je izjavil:

Glede na tloris moje trate mi je bila robotska kosilnica odsvetovana. Sedaj pogledujem za traktorske. Površina cc 600-800m2. Omenjene so bile mtd 76sde in stiga 166. Ima še kdo kakšen predlog. Morda z širšim premerom košnje. Mora pa imet košaro.

V merkurju imaš razstavljene AL-ko traktorje s koši. Poglej kje imajo zalogo, vsedi se v avto in pejt pogledat. Ali pa poguglaj kaj od stige s koši je na voljo. Husqvarna letos robe nima.

https://www.hojnik-maribor.si/
Še tule poglej. Fajn je ker ima tudi leanpay-obroke. Traktor ti sestavijo in pripravijo za uporabo. Pa pokažejo funkcije in upravljanje s strojem.
Cub cadet je tudi ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: greedy ()

Yohan del Sud ::

Rabim novo, ker je stara elektrokabelska po desetletjtu dokončno razpadla. Za ene dobrih 200m2 med sadnimi drevesi in grmovjem. Tudi čez kakšen robnik bo treba zapeljat. Bo tista baterijska za 199 eur iz zadnjega Bauhaus kataloga zadosti (oglaševano za 250m2) ali grem raje na zihr in vzamem en level več za 249 eur in podvojeno metražo. In težo. V praksi rabim, da baterija zdrži tam ene tričetrt ure neprekinjeno.
www.strancar.com

sandmat ::

Vzami level visje.

Tody ::

Rabis vsaj 4 Ah. Mulčenje je malce bolj potratno

Unchancy ::

krho je izjavil:

Sem si izposodil 51cm baterijsko 80V Greenworks. Imam 2 pripombi, pa obe sta delabreaker.
A je to edina kosilnica, k ima zablokirana kolesa, ko ugasneš pogon in je potem ne moreš potegnit nazaj, ne da bi jo zadaj dvigoval.
Druga stvar zadeva ima centralni mehanizmem, za nastavljanje višine košnje. A so vse kosilnice s centralnim načinom dvigovanja narejene tako butasto, da jo nastaviš na višino 4cm (gre od 2-8cm), pol pa pride zadeva do terena, kjer je pač nekje malce višje, kolesa so pa malce pač nižje, ker je teren neraven, potem hudič na pogon ne gre nikamor več in ga je treba dvignit, ker se je zataknil za štango za centralno dviganje/spuščanje. Na 5cm je šlo povsod BP.. sam jaz kosim na 4cm že z obstoječo, jeseni zadnjo košnjo pa celo na 3cm zato, da ni treba potem oktobra še 1x.

A še imajo 80V Greenworks? Ker za EU vidim samo 60V max.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Yohan del Sud ::

Vidim je ista cena za 4Ah in 2Ah x 2 model (ok, druga znamka). Bolj se nagibam k drugemu, ker je precej lažja zadeva. Mnenja?
www.strancar.com

negot ::

https://www.tabakum.si/product/kosilnic... imam sam in sem izredno zadovoljen, dokupiš baterijo 110e in polnilec 40e,izredno lahka in zmogljiva, :)

krho ::

Unchancy je izjavil:

krho je izjavil:

Sem si izposodil 51cm baterijsko 80V Greenworks. Imam 2 pripombi, pa obe sta delabreaker.
A je to edina kosilnica, k ima zablokirana kolesa, ko ugasneš pogon in je potem ne moreš potegnit nazaj, ne da bi jo zadaj dvigoval.
Druga stvar zadeva ima centralni mehanizmem, za nastavljanje višine košnje. A so vse kosilnice s centralnim načinom dvigovanja narejene tako butasto, da jo nastaviš na višino 4cm (gre od 2-8cm), pol pa pride zadeva do terena, kjer je pač nekje malce višje, kolesa so pa malce pač nižje, ker je teren neraven, potem hudič na pogon ne gre nikamor več in ga je treba dvignit, ker se je zataknil za štango za centralno dviganje/spuščanje. Na 5cm je šlo povsod BP.. sam jaz kosim na 4cm že z obstoječo, jeseni zadnjo košnjo pa celo na 3cm zato, da ni treba potem oktobra še 1x.

A še imajo 80V Greenworks? Ker za EU vidim samo 60V max.

Ne. Samo še 60V so. 80V ima Bauhaus.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

RedDrake ::

Dodajam moje izkušnje.

Po tem ko mi je po cca 10-ih letih umrla neka kitajska električna na kabel, sem se odločal med baterijsko in bencinsko, saj je kabel pri skoraj 600m2 parcele z več kot 15-imi grmi in drevesi res časovno katastrofalno.

Kupil sem Greenworks 60V 51cm samohodko z "kit" baterijo kapacitete 4Ah.
Baterija je zdržala cca 550m2 v okoli 50 minutah delovnega časa. Po 20-ih minutah dodatnega polnjenja sem potem delo dokončal in je še ostala "1 črtica" na bateriji. Načeloma sem izjemno zadovoljen, sploh ročaj je res dobro premišljen kar se tiče ergonomije. Pri raznoraznih kosilnicah ki jih uporabljam doma, na vikendu, pri tašči in pri mami ponavadi precej hitro fašem žulje, tu je pa stvar brez težav. Edino pogruntati moram, kje dobiti fast charger, ki ga obljubljajo na spletni strani uvoznika in proizvajalca, saj ga v paketu ni bilo in sem bil malce razočaran, ker mi je bilo jasno da celotna parcela ne bo šla v enem šusu s tako baterijo. Sploh ko bo trava višja ali bolj vlažna. V primerjavi z ostalimi baterijskimi v tem rangu (cca 500-600 EUR) je imho tole top pick. Bauhaus-ove imajo ročaje ki obljubljajo žulje že če jih pogledaš, razne priznane znamke ala Bosch, Makita, Stiga in podobno pa so ali ožje in/ali imajo manjše baterije z manjšimi kapacitetami.

stroj66684 ::

RedDrake je izjavil:

Dodajam moje izkušnje.

Po tem ko mi je po cca 10-ih letih umrla neka kitajska električna na kabel, sem se odločal med baterijsko in bencinsko, saj je kabel pri skoraj 600m2 parcele z več kot 15-imi grmi in drevesi res časovno katastrofalno.

Kupil sem Greenworks 60V 51cm samohodko z "kit" baterijo kapacitete 4Ah.
Baterija je zdržala cca 550m2 v okoli 50 minutah delovnega časa. Po 20-ih minutah dodatnega polnjenja sem potem delo dokončal in je še ostala "1 črtica" na bateriji. Načeloma sem izjemno zadovoljen, sploh ročaj je res dobro premišljen kar se tiče ergonomije. Pri raznoraznih kosilnicah ki jih uporabljam doma, na vikendu, pri tašči in pri mami ponavadi precej hitro fašem žulje, tu je pa stvar brez težav. Edino pogruntati moram, kje dobiti fast charger, ki ga obljubljajo na spletni strani uvoznika in proizvajalca, saj ga v paketu ni bilo in sem bil malce razočaran, ker mi je bilo jasno da celotna parcela ne bo šla v enem šusu s tako baterijo. Sploh ko bo trava višja ali bolj vlažna. V primerjavi z ostalimi baterijskimi v tem rangu (cca 500-600 EUR) je imho tole top pick. Bauhaus-ove imajo ročaje ki obljubljajo žulje že če jih pogledaš, razne priznane znamke ala Bosch, Makita, Stiga in podobno pa so ali ožje in/ali imajo manjše baterije z manjšimi kapacitetami.


Sicer nimam take kosilnice, vendar ali nima ta kosilnica od Greenworks prostora za dve bateriji. Sploh samohodnje požere preveč elektrike. Edino kar lahko, da kupiš še eno baterijo 6 Ah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrtne kosilnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5118528 (3359) ssitcm
»

Aku-kosilnica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5113074 (10397) dvojka
»

akumulatorske kosilnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7219512 (12965) 111111111111
»

Baterijska rotacijska kosilnica?

Oddelek: Loža
295047 (3877) telexdell
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13438752 (16130) urosh

Več podobnih tem