» »

Težave z RAM

Težave z RAM

clip ::

Pozdravljeni

Torej, imam 2 X 8 G.Skill pomnilnik Aegis 16GB, 3000 MHz, DDR4 (F43000C16D-16GISB)in delujeta na ASUS ASUS MB TUF B450M-PRO GAMING, AMD AM4 brezhibno. Ko dodam še en kos Crucial BX Sport LT DDR4 8GB 3200MT/s CL16 mi nikakor ne uspe dvigniti frekvence delovanja na več kot 1866 Mhz ? Ve morda kdo kaj se da narediti, da bi rami delovali na višji frekvenci.

Hvala

lp
Pozdrav od Clipa

Meizu ::

Za zacetek bi pomagalo to, da bi kupil vsaj identicen ram tistim prejsnjim.

Kot drugo, najbrz je nek clash med razlicnimi frekvencami rama, latence so ocitno identicne pri obeh ramih, poskusaj rocno dvigovat frekvenco pa opazuj kaj se zgodi.

Lahko poskusis tudi to, da najprej v racunalnik vstavis tanov ram, ter ga downclockas na 3000mhz ter isti CL timing kot aegisi, pa potem vtaknes zraven se g skill-e, pa opazuj potem kaj se zgodi, ali se nemara se vedno pojavi isti problem.

Scorpy84 ::

Kako imaš ustavljene rame, v katere reže? Probaj ustaviti v 4 in 2.

clip ::

Scorpy84 je izjavil:

Kako imaš ustavljene rame, v katere reže? Probaj ustaviti v 4 in 2.


Gskill v 4 in 2, Crucial sem dal v slot 3.
Pozdrav od Clipa

clip ::

Meizu je izjavil:

Za zacetek bi pomagalo to, da bi kupil vsaj identicen ram tistim prejsnjim.

Kot drugo, najbrz je nek clash med razlicnimi frekvencami rama, latence so ocitno identicne pri obeh ramih, poskusaj rocno dvigovat frekvenco pa opazuj kaj se zgodi.

Lahko poskusis tudi to, da najprej v racunalnik vstavis tanov ram, ter ga downclockas na 3000mhz ter isti CL timing kot aegisi, pa potem vtaknes zraven se g skill-e, pa opazuj potem kaj se zgodi, ali se nemara se vedno pojavi isti problem.


Ram sem dobil zastonj.Hvala za nasvete, bom še poskusil.
Pozdrav od Clipa

Riff ::

sj tud če se zviša frekvenca neke huda razilke ne bo, imej raje več rama pri nižji frekvenci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Scorpy84 ::

clip je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Kako imaš ustavljene rame, v katere reže? Probaj ustaviti v 4 in 2.


Gskill v 4 in 2, Crucial sem dal v slot 3.


Mislim, da s tem veznim cipom ne mores poganjat na rezi 1 in 3 s to zeljeno frekvenco. Iste tezave imam tudi sam, le plata je gygabite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

Meizu ::

Riff je izjavil:

sj tud če se zviša frekvenca neke huda razilke ne bo, imej raje več rama pri nižji frekvenci


Pri Am4 procesorjih? Razlika med 3000 ter npr. 3600mhz ramom je tam nekje 15-20% v performancu celotnega sistema.

Ram pri 1800mhz? Absoluten bottleneck za Am4 CPUje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova kišta | 1000€ | video obdelava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13611007 (6803) Yenk
»

Nakup CPUja 2019 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616516 (12154) Predator X
»

gaming (igričarski) komp (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
34158094 (51465) Predator X
»

AMD vs Intel (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5510391 (9347) Predator X
»

Kako naviti i7 2600K ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9120737 (15281) m0LN4r

Več podobnih tem