» »

Nova očala, ne vidim dobro

Nova očala, ne vidim dobro

PreviousUser ::

Ker je vse zaprto, jaz pa sem nujno potreboval nova očala za kratkovidnost, sem jih naročil po internetu. Vpisal sem vse parametre in jih prejel na dom. Zdaj jih nosim prvi dan in na daleč vidim megleno. Ni mi jasno, vpisal sem pravo dioptrijo in vse. So pa okvirji in stekla precej večji od prejšnjih očal, ki pa jih nisem kaj dosti nosil, saj sem uporabljal leče.

Ali je možno, da se morajo oči adaptirati ali je problem lahko kje drugje?

donvito ::

Kaj pa leče, naročiš dioptrijo, ki jo imaš ali jih ne uporabljaš?

tony1 ::

Si ob naročilu vpisal tudi zenično razdaljo (oz. zadnjih nekaj let se piše razdaljo od nosnega korena za vsako oko posebej)?

Tega se že dolgo ne meri več z ravnilom pač pa s posebnim inštrumentom, tako da bi bilo najbolje številko prepisati iz kakšnega starega izvida...

Še to: če ni zares grozno moteče, poskusi očala nositi kak dan, morda se boš navadil. Seveda pa je možno tudi, da so slabše narejena kot stara...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

PreviousUser ::

tony1 je izjavil:

Si ob naročilu vpisal tudi zenično razdaljo (oz. zadnjih nekaj let se piše razdaljo od nosnega korena za vsako oko posebej)?

Tega se že dolgo ne meri več z ravnilom pač pa s posebnim inštrumentom, tako da bi bilo najbolje številko prepisati iz kakšnega starega izvida...

Še to: če ni zares grozno moteče, poskusi očala nositi kak dan, morda se boš navadil. Seveda pa je možno tudi, da so slabše narejena kot stara...


Sem vpisal zenično razdaljo.

Ne vem, občutek je tak kot da nimam prave dioptrije. Z lečami pa vidim jasno, dioptrija enaka, razlika samo zaradi vertexa.

donvito je izjavil:

Kaj pa leče, naročiš dioptrijo, ki jo imaš ali jih ne uporabljaš?


Naročim dioptrijo, ki jo imam in je čisto v redu.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Kaj pa drugo, imaš cilinder?

PreviousUser ::

tony1 je izjavil:

Kaj pa drugo, imaš cilinder?


Ne. Leč nimam toričnih in vidim v redu.

Edino imam pa precej visoko dioptrijo in baje se za to ne priporočajo večja stekla/okviri?

sandmat ::

mogoče nimaš sredine leče poravnane s posameznim očesom? Ali vidiš jasno na posamezno oko, če očala premikaš pred očesom gor/dol/levo/desno na isti razdalji od očesa? Je v neki točki slika jasnejša ali ne?
Lahko pa tudi, da so zafrknili pri naročilu in poslali drugo dioptrijo, ali pa obratno (plus namesto minus)?

IL_DIAVOLO ::

Oci se nic ne rabijo privajat. Jaz jih 25 let nisem nosil in sem prvic, ko sem jih dal gor videl točno tako kot danes.

En je zajebal, ti ali oni :)

PreviousUser ::

sandmat je izjavil:

mogoče nimaš sredine leče poravnane s posameznim očesom? Ali vidiš jasno na posamezno oko, če očala premikaš pred očesom gor/dol/levo/desno na isti razdalji od očesa? Je v neki točki slika jasnejša ali ne?
Lahko pa tudi, da so zafrknili pri naročilu in poslali drugo dioptrijo, ali pa obratno (plus namesto minus)?


Povsod se vidi enako. Sem pa dobil tudi embalažo stekel, na kateri je prava dioptrija,

sbawe64 ::

Kako veš kakšno dioptrijo potrebuješ za očala ?
Dioptrija za leče je ponavadi manjša kot ona za očala.

PreviousUser ::

sbawe64 je izjavil:

Kako veš kakšno dioptrijo potrebuješ za očala ?
Dioptrija za leče je ponavadi manjša kot ona za očala.


Vem, zraven se da razlika za vertex. Dal sem dioptrijo od svojih zadnjih očal, s katerimi pa vidim bolje...

Pac-Man ::

PreviousUser je izjavil:

Edino imam pa precej visoko dioptrijo in baje se za to ne priporočajo večja stekla/okviri?


Večji okviri se ne priporočajo, ker je nato steklo na robu (pre)debelo in zgleda "grdo".
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

tony1 ::

PreviousUser je izjavil:

tony1 je izjavil:

Kaj pa drugo, imaš cilinder?


Ne. Leč nimam toričnih in vidim v redu.

Edino imam pa precej visoko dioptrijo in baje se za to ne priporočajo večja stekla/okviri?


Kje si naročil, pri Zenni?

Težka bo, težko kaj več pametnega napišem... Ta boljše optike ti okvir namestijo na obraz in ga ustrezno prilagodijo (npr. poravnajo nosnike in popravijo krivino okvira za ušesi) in nato na staro lečo zarišejo tudi horizontalno črto v višini sredine tvojega očesa (vendar ne vem, če je to potrebno, če nimaš cilindra).

Nekatere optike imajo tudi stroj, ki lahko pomeri, kakšna je dioptrija na steklih, ampak, če so količkaj komercialno usmerjeni tega ne bodo šli delat na očitno novih okvirih, ki jih morda celo na 100 m prepoznajo kot kitajska z interneta... Morda bi šlo, če so ekstra prijazni... Tako bi videl, če so v očala vgrajene prave leče... Btw., kaj pa če gledaš samo z enim očesom, je na katerem od njih bolje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Očala z dioptrijo iz aliexpressa (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39381111 (9069) Buggy
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11829845 (4226) energetik
»

velik cilinder na očesu

Oddelek: Loža
143938 (1029) jan99
»

Napačna dioptrija za očala

Oddelek: Loža
4710749 (9327) bambam20
»

Poceni očala za vid (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9437966 (30008) Dzhimen

Več podobnih tem