» »

COVID in kolesarjenje

COVID in kolesarjenje

«
1
2 3 4

Gagarin ::

Bom odprl novo temo in upam da se bo debatiralo (če je kak vrli moderator ne zbriše) le točno o naslovu teme.

Nekaj mi ni jasno - ali je z novim odlokom dovoljeno kolesarjenje znotraj svoje občine, izven mest, in izven ozkih poti v rekreativne namene? Kakor piše na 24kur naj bi bilo prepovedano, sam kje pa to dejansko v odloku piše?
  • zaklenil: bluefish ()

Tiger ::

Kolikor sem razumel je (počasno) kolesarjenje dovoljeno samo do delovnega mesta oziroma trgovine.

Comandante ::

Ideja je, da se rekreativce omeji, ker nocejo ponesrecenih kolesarjev v bolnisnicah. Tako jaz to razumem.

Tako da rekreativno kolesarjenje je no-go.

Mato989 ::

Comandante je izjavil:

Ideja je, da se rekreativce omeji, ker nocejo ponesrecenih kolesarjev v bolnisnicah. Tako jaz to razumem.

Tako da rekreativno kolesarjenje je no-go.


Kaj pa če profesionalno kolesariš? =)

Butaste pač... torej laufa se lahko kolesari pač ne... dobro da lahko doma na sobnem kolesu delaš kolesarjenje, ali je to tudi prepovedano?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Horas ::

Comandante je izjavil:

Ideja je, da se rekreativce omeji, ker nocejo ponesrecenih kolesarjev v bolnisnicah. Tako jaz to razumem.

Tako da rekreativno kolesarjenje je no-go.


ravn včeraj se je smrtno ponesrečil motorist.

Riff ::

ja sm do štacune ali službe drugače bomo pa mogl mal bicikle pospravt :), včer je še šlo pa še lepo vrme eje blo

Cruz ::

Mato989 je izjavil:

[dobro da lahko doma na sobnem kolesu delaš kolesarjenje, ali je to tudi prepovedano?
Nabavi Zwift. :)

One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Comandante ::

Horas je izjavil:

Comandante je izjavil:

Ideja je, da se rekreativce omeji, ker nocejo ponesrecenih kolesarjev v bolnisnicah. Tako jaz to razumem.

Tako da rekreativno kolesarjenje je no-go.


ravn včeraj se je smrtno ponesrečil motorist.

Saj normalni smo parkirali motorje, sicer bi zdaj ze bil na Krku vsak drug vikend. Dejstvo je da je kolesarjenje, motoriranje, plezanje, letenje z jadralnim padalom, voznja z el skiroji... relativno nevarno. Zato je po moje prav da se tega zdaj ne pocne. Ne ogrozate samo sebe, ogrozate ostale, ki zaradi vas ne bodo dobili dohtarja pravocasno.

Miki N ::

V bistvu je sedaj kolesarjenje relativno varno - število nesreč je povezano z gostoto prometa - tako če smo natančni. Ampak štekam kaj mislite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Vazelin ::

Sedaj boste pa vsi kolesarili, pa vsi kmetovali :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Gagarin ::

jao nabijanje na kvadrat... rekreativno kolesarjenje po stranskih cestah ni ne zdaj ne prej kaj posebno nevarno. Ogromna večina kolesarjev, ki se ponesreči so ali gorski kolesarji (pa tudi pri teh so velike razlike med kakšnimi downhill pacienti in ostalimi), večina jih je pa lokalnih pijančkov in starejših ki padejo po cestišču ali jih pa zanese pred avto, pa mestnih dirkačev, ki ne upoštevajo nobenih predpisov. In vsi ti gredo v statistiko. Rekreativnih kolesarjev je v nesrečah zelo malo.

c3p0 ::

Ta vikend je v eni prometni nesreči umrl kolesar in v drugi motorist. Upam, da se še kak tekač ne vrže pod vlak, drugače smo tudi mi opleli.

gusto ::

Na mojo veliko žalost kolesarjenje ni več dovoljeno. :'(

http://kolesarska-zveza.si/kolesarjenje...
Have you tried turning it off and on again?

Comandante ::

WTF... kolesarjenje je danes bolj varno kot pred kvazi karanteno... število nesreč na kolesu je NEPOSREDNO povezano z gostoto prometa.

Pa se vedno bolj nevarno kot sedeti doma. Dolgorocno sedenje sigurno ni zdravo, ampak trije meseci ne bodo ubili nikogar.

gusto ::

Comandante je izjavil:

WTF... kolesarjenje je danes bolj varno kot pred kvazi karanteno... število nesreč na kolesu je NEPOSREDNO povezano z gostoto prometa.

Pa se vedno bolj nevarno kot sedeti doma. Dolgorocno sedenje sigurno ni zdravo, ampak trije meseci ne bodo ubili nikogar.

Vedno je najbolj varno sedeti doma. Jaz sem kar za to, da se podaljša tole za nedoločen čas. Zakaj bi hodil ven, če si lahko noter super varen.
Have you tried turning it off and on again?

joggi79 ::

Kolesarska zveza ima en "manjsi" problem, ki za njih niti ni relativno pomemben. Ta problem je, da nimajo nikogar, ki bi bil funkcionalno pismen in zato pisejo taksne kretenizme. Kolesarjenje ni nikjer prepovedano, ravno tako kot nobena druga sportna dejavnost na prostem (ok nisem ravno 100% preprican kako je s plezanjem v plezaliscih na prostem), je pa trenutno omejeno na obcino prebivalisca (hvala bogu je vecina mojih najbolj priljubljenih mtb klancev in spustov znotraj mej).
Kar pa se varnosti tice pa zgolj preprosta statistika.... vec kot 40% vseh nesrec se naredi doma ;) In ker me je ravno prejsni teden nekdo napadal zaradi mojega smucanja sem sel malo pogledat... v 2019 je bilo v celem letu 15 nesrec v katerih so bili udelezeni turni smucarji (za kolesarske nisem sel gledat in jih je zelo verjetno vec, pa vseeno ne omembe vredno stevilo). Vsak dan se naredi v povprecju 21 nesrec na cesti, kjer so udelezenci lazje ali tezje poskodovani ali pa mrtvi. In tudi prometne nesrece imajo zgolj manjsi delez (tudi pri tistih s hujsimi poskodbami) v primerjavi z nesrecami doma. Tako da sedeti doma niti ni najbolj varno... sploh ce k temu pristejemo se vse bolezni ki iz sedenja, pitja piva in kajenja izhajajo.

Comandante ::

Dajte no met malo razumevanja za zdravstvene delavce in bolane. Manj boste rinili z glavo skozi zid, prej bo vsega konec.

V nomalnem casu, ko tvegas ogrozas samo sebe. Ce zdaj tvegas ogrozas druge, ker ni dovolj resursov v zdravstvu. Sebe lahko ogrozas, drugih ne, zato prepoved. Saj tudi meni ni vsec, ampak je smiseln ukrep.

Gagarin ::

Vsak dan v prometu na cestah umre 3500 ljudi. Predlagam, da v bodoče prepovemo ves zasebni prevoz. Bomo letno rešili vsaj 1.200.000 ljudi. Vsaka corona se skrije...

3p ::

joggi79 je izjavil:

Kolesarska zveza ima en "manjsi" problem, ki za njih niti ni relativno pomemben. Ta problem je, da nimajo nikogar, ki bi bil funkcionalno pismen in zato pisejo taksne kretenizme. Kolesarjenje ni nikjer prepovedano, ravno tako kot nobena druga sportna dejavnost na prostem (ok nisem ravno 100% preprican kako je s plezanjem v plezaliscih na prostem), je pa trenutno omejeno na obcino prebivalisca (hvala bogu je vecina mojih najbolj priljubljenih mtb klancev in spustov znotraj mej).


Očitno nisi prebral tegale: https://www.gov.si/novice/2020-03-29-od...

Miki N ::

Comandante je izjavil:

Dajte no met malo razumevanja za zdravstvene delavce in bolane. Manj boste rinili z glavo skozi zid, prej bo vsega konec.


Si prepričan? Včerajšnji ukrepi so bili izvedeni na osnovi lažnih novic.

Vazelin ::

Miki N je izjavil:

Comandante je izjavil:

Dajte no met malo razumevanja za zdravstvene delavce in bolane. Manj boste rinili z glavo skozi zid, prej bo vsega konec.


Si prepričan? Včerajšnji ukrepi so bili izvedeni na osnovi lažnih novic.

tudi število poškodovanih v UKC je fake news? lol
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

gusto ::

Grem po šihtu, kjer 8h sedim, po šteko čikov in plato pira. Bom doma. Za zdravje.
Have you tried turning it off and on again?

Gagarin ::

Vazelin je izjavil:

Miki N je izjavil:

Comandante je izjavil:

Dajte no met malo razumevanja za zdravstvene delavce in bolane. Manj boste rinili z glavo skozi zid, prej bo vsega konec.


Si prepričan? Včerajšnji ukrepi so bili izvedeni na osnovi lažnih novic.

tudi število poškodovanih v UKC je fake news? lol


Kolk pa je to število poškodovanih ko si tako pameten? V medijih (teh istih, ki so nabijali koliko ljudi se sprehaja po obali - tam pa vse prazno) je bilo edino to, da naj bi jih bilo enako kot če karantene (kakšne karantene, kje pa je bila uapovedana včeraj) sploh ne bi bilo.

Mato989 ::

Comandante je izjavil:

WTF... kolesarjenje je danes bolj varno kot pred kvazi karanteno... število nesreč na kolesu je NEPOSREDNO povezano z gostoto prometa.

Pa se vedno bolj nevarno kot sedeti doma. Dolgorocno sedenje sigurno ni zdravo, ampak trije meseci ne bodo ubili nikogar.


Vedno je bolj varno sedet doma v povprečju, zakaj ne podaljšamo kar za nedoločen čas in VARNO preživimo naša življenja? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Comandante ::

Mato989 je izjavil:

Comandante je izjavil:

WTF... kolesarjenje je danes bolj varno kot pred kvazi karanteno... število nesreč na kolesu je NEPOSREDNO povezano z gostoto prometa.

Pa se vedno bolj nevarno kot sedeti doma. Dolgorocno sedenje sigurno ni zdravo, ampak trije meseci ne bodo ubili nikogar.


Vedno je bolj varno sedet doma v povprečju, zakaj ne podaljšamo kar za nedoločen čas in VARNO preživimo naša življenja? =)

Se enkrat.

Ker normalno ogrozas z aktivnostmi samo sebe, v tem casu pa vse ki so potrebni pomoci.

Mato989 ::

Comandante je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Comandante je izjavil:

WTF... kolesarjenje je danes bolj varno kot pred kvazi karanteno... število nesreč na kolesu je NEPOSREDNO povezano z gostoto prometa.

Pa se vedno bolj nevarno kot sedeti doma. Dolgorocno sedenje sigurno ni zdravo, ampak trije meseci ne bodo ubili nikogar.


Vedno je bolj varno sedet doma v povprečju, zakaj ne podaljšamo kar za nedoločen čas in VARNO preživimo naša življenja? =)

Se enkrat.

Ker normalno ogrozas z aktivnostmi samo sebe, v tem casu pa vse ki so potrebni pomoci.


Torej ne morem jaz z kolesarjenjem ubit druge osebe, kaj če povozim otroka ali babico pol ogrožam tudi druge ali?

VEDNO ogrožamo tudi druge... lahko se peš zabijem na vogalu v nekoga ki ima krhke kosti in pade in si zlomi medenico ali celo umre... itd...

Ali boš trdil da tudi z avtom v normalnih časih ogrožaš samo sebe ali tudi druge?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

joggi79 ::

3p je izjavil:

Očitno nisi prebral tegale: https://www.gov.si/novice/2020-03-29-od...

Sem in notri med drugim pise:
Dostop do javnih parkov in drugih sprehajalnih površin je dovoljen le v občini stalnega ali začasnega prebivališča (4. člen).

Gagarin ::

Comandante je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Comandante je izjavil:

WTF... kolesarjenje je danes bolj varno kot pred kvazi karanteno... število nesreč na kolesu je NEPOSREDNO povezano z gostoto prometa.

Pa se vedno bolj nevarno kot sedeti doma. Dolgorocno sedenje sigurno ni zdravo, ampak trije meseci ne bodo ubili nikogar.


Vedno je bolj varno sedet doma v povprečju, zakaj ne podaljšamo kar za nedoločen čas in VARNO preživimo naša življenja? =)

Se enkrat.

Ker normalno ogrozas z aktivnostmi samo sebe, v tem casu pa vse ki so potrebni pomoci.


Še enkrat - ne nabijaj. Če bi res koga brigalo za življenja ljudi in se vam tolk kolca po prepovedih in omejevanju svobode, bi enostavno za vedno prepovedali ves osebni promet (ostanejo samo javni in tovorni prevoz). Rešili bi na milijone življenj. Pa z osebnim prometov vedno dejansko ogrožaš tako sebe kot druge...

Comandante ::

Ali boš trdil da tudi z avtom v normalnih časih ogrožaš samo sebe ali tudi druge?

Govorimo o rekreativnem kolesarjenju. Z avtom ogrozam ljudi kolikor je pac neizogibno.

Se pa recimo tudi zdaj nic ne vozim z avtom, ker imam na sreco home office, ostale poti pa so nenujne.

Mato989 ::

Comandante je izjavil:

Ali boš trdil da tudi z avtom v normalnih časih ogrožaš samo sebe ali tudi druge?

Govorimo o rekreativnem kolesarjenju. Z avtom ogrozam ljudi kolikor je pac neizogibno.

Se pa recimo tudi zdaj nic ne vozim z avtom, ker imam na sreco home office, ostale poti pa so nenujne.


Torej trdiš da jaz v normalnih časih ne morem s kolesom podret babice in jo ubit in torej ogrožam tudi druge?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

joggi79 je izjavil:

3p je izjavil:

Očitno nisi prebral tegale: https://www.gov.si/novice/2020-03-29-od...

Sem in notri med drugim pise:
Dostop do javnih parkov in drugih sprehajalnih površin je dovoljen le v občini stalnega ali začasnega prebivališča (4. člen).

Boš reku policaju, da greš s kolesom po cesti do sprehajalne površine? Ali je cesta sprehajalna površina?

Gagarin ::

Comandante je izjavil:


Z avtom ogrozam ljudi kolikor je pac neizogibno.



Jebote zakaj pa je to neizogibno??? Pejt s kolesom ali pa avtobusom, boš takoj ogrožal bistveno manj.

Cange ::

Gravel simulator :)):

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Shegevara ()

joggi79 ::

Ne UTK policaju sploh ne bom prav veliko razlaga. Imam pa sreco, da se s cestnim kolesom ne vozim ze kaksnih 30 let, po gozdu pa do sedaj prav veliko policajev nisem srecal, poleg tega pa je velik del gozdov v privat lasti, omejevanja gibanja po privat zemljiscih pa v odlocbi ni ;)

Pa se link ali dva:
Kaj je javna povrsina:
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...
1. Javne površine so površine, ki so v skladu z zakonodajo opredeljene kot površine, katerih raba je pod enakimi pogoji namenjena vsem (občinske ceste (v nadaljnjem besedilu: ceste), javna igrišča, parkirišča, pokopališča, športne in rekreacijske površine, javne zelene površine in druge javne površine).

In FAQ s strani Vlade:
https://www.gov.si/novice/2020-03-20-na...
Ali grem lahko z mamo in očetom kolesarit?
Da, ker živite v skupnem gospodinjstvu. Kolesarjenje je možno na parkovnih, sprehajalnih površinah in v gozdu.

Comandante ::

Gagarin je izjavil:

Comandante je izjavil:


Z avtom ogrozam ljudi kolikor je pac neizogibno.



Jebote zakaj pa je to neizogibno??? Pejt s kolesom ali pa avtobusom, boš takoj ogrožal bistveno manj.

Ok, ti in mato imata prav, zivim v zmoti. Zdaj pa vama predlagam da gresta malo na zrak, pa vzemita 400e s seboj ;)

Utk ::

joggi79 je izjavil:

Ne UTK policaju sploh ne bom prav veliko razlaga. Imam pa sreco, da se s cestnim kolesom ne vozim ze kaksnih 30 let, po gozdu pa do sedaj prav veliko policajev nisem srecal, poleg tega pa je velik del gozdov v privat lasti, omejevanja gibanja po privat zemljiscih pa v odlocbi ni ;)

Pa se link ali dva:
Kaj je javna povrsina:
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...
1. Javne površine so površine, ki so v skladu z zakonodajo opredeljene kot površine, katerih raba je pod enakimi pogoji namenjena vsem (občinske ceste (v nadaljnjem besedilu: ceste), javna igrišča, parkirišča, pokopališča, športne in rekreacijske površine, javne zelene površine in druge javne površine).

In FAQ s strani Vlade:
https://www.gov.si/novice/2020-03-20-na...
Ali grem lahko z mamo in očetom kolesarit?
Da, ker živite v skupnem gospodinjstvu. Kolesarjenje je možno na parkovnih, sprehajalnih površinah in v gozdu.

Preberi še ostala vprašanja. Kolesarjenje na splošno ni dovoljeno, razen tam kjer je. Kako boš prišel od doma s kolesom do gozda, je pa odvisno kje živiš, in če si sploh želiš kolesarit po gozdu (jaz recimo ne).

Gagarin ::

Comandante je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Comandante je izjavil:


Z avtom ogrozam ljudi kolikor je pac neizogibno.



Jebote zakaj pa je to neizogibno??? Pejt s kolesom ali pa avtobusom, boš takoj ogrožal bistveno manj.

Ok, ti in mato imata prav, zivim v zmoti. Zdaj pa vama predlagam da gresta malo na zrak, pa vzemita 400e s seboj ;)


seveda, če so pa absolutisti na oblasti, zmanjka argumentov pa se takoj obrneš na ablast ma zmeraj prav...

Machete ::

Kdor ni ravno dojemljiv, zakaj se gre. Ni fora v poškodovanju drugih ali sebe, no je na nek način, ampak zaradi kapacitet in zaščitne opreme. Vsakega, ki pride sedaj na urgenco morajo tretirati kot kužnega, to pa pomeni opremo, spraznjeno ambulanto, dezificiranje, polno opreme itd.. Da ne govorimo o posteljah za kritično zdravljenje itd..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

joggi79 ::

Kolesarjenje (ali pa sprehajanje, tek, hoja v hribe) na splosno JE dovoljeno razen tam kjer je prepovedano (ta moment vem izkljucno za Vodice, obstaja pa moznost da je se kje drugje). Seveda pa je po novem omejeno na lastno obcino.

Utk ::

joggi79 je izjavil:

Kolesarjenje (ali pa sprehajanje, tek, hoja v hribe) na splosno JE dovoljeno razen tam kjer je prepovedano (ta moment vem izkljucno za Vodice, obstaja pa moznost da je se kje drugje). Seveda pa je po novem omejeno na lastno obcino.

Kolesarjenje je dovoljeno, če gre za uporabo kolesa kot prevoznega sredstva za izjemo, ki jo določa Odlok npr. odhod v trgovino, lekarno ...

Odlok ne dovoljuje gibanja na javnih krajih, katerega namen bi bil prihod na rojstnodnevno zabavo, četudi se ta odvija na zasebnem zemljišču.

Treba je gledat "duh" uredbe. Ja, lahko greš na sprehod v gozd, peš ali s kolesom. Ne smeš pa se vozit in sprehajat po mestu, niti izven, če nimaš nekega dobrega razloga.

LeQuack ::

Utk je izjavil:

Ja, lahko greš na sprehod v gozd, peš ali s kolesom. Ne smeš pa se vozit in sprehajat po mestu, niti izven, če nimaš nekega dobrega razloga.


Se pravi po tvoje lahko greš na sprehod v gozd, ampak potem pa praviš da ne smeš, če nimaš dobrega razloga.
Quack !

Mato989 ::

Utk je izjavil:

joggi79 je izjavil:

Kolesarjenje (ali pa sprehajanje, tek, hoja v hribe) na splosno JE dovoljeno razen tam kjer je prepovedano (ta moment vem izkljucno za Vodice, obstaja pa moznost da je se kje drugje). Seveda pa je po novem omejeno na lastno obcino.

Kolesarjenje je dovoljeno, če gre za uporabo kolesa kot prevoznega sredstva za izjemo, ki jo določa Odlok npr. odhod v trgovino, lekarno ...

Odlok ne dovoljuje gibanja na javnih krajih, katerega namen bi bil prihod na rojstnodnevno zabavo, četudi se ta odvija na zasebnem zemljišču.

Treba je gledat "duh" uredbe. Ja, lahko greš na sprehod v gozd, peš ali s kolesom. Ne smeš pa se vozit in sprehajat po mestu, niti izven, če nimaš nekega dobrega razloga.


In kako bo to policija efektivno kontrolirala? RESNO?

Recimo jaz sem lastnik fleta, moja punca je prijaveljena doma, 5 občin stran od mene... nima začasnega tu... torej jaz ji napišem najemno pogodbo brez cene, in če to pokaže policiji je to to kot kaže, ker noben ne more preverit če je ona res tam prijavljena na licu mesta, torej kaj bo policist v duhu uredbe sam odločal ali napiše kazen 400e?

Bedarije...

Enako velja za kolo... uredba je polna nesmislov in grem stavit da še pol policistov ne ve kako jo izvajat... res me zanima kako bodo oni določali če greš v pravo trgovino? Moraš it do najbližje? Kaj pa če greš po nekaj kar majo samo v Hoferju ki ni najbližji, kaj če je v Sparu zmanjkalo kvasa? Bo šel policist to preverjat ali ti napisal kazen?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

louser ::

Tako delujejo taki sistem. Palicaj pride in ti po svoji vesti napiše kazen.
Kmalu boš pa šel za par mesecev še na rehabilitacijo

majlo ::

ma komplicirate, rukzak na hrbet pa not štruca kruha (pa obvezno v kavbojkah, da si nebo kdo slučajno pajkic obleko)...

Če pa te vstavijo se ravno vračam iz trgovine

energetik ::

Eh, pajkice niso nikjer omenjene. Bom šel pač v lokalno štacuno na Rakitno (ki je v moji občini) po zavitek pecilnega praška. S specialko, ker to je prevozno sredstvo.
Ali pa bo specialka pač prevozno sredstvo do parkovne površine.

Realno - ja, DH po kakšnih hudih trailih in skokih je nevaren in se lahko brez veze obremenjuje urgenco. Ampak turca po ravnih asfaltnih cestah, kjer trenutno ni skoraj nobenega avta, pa je enako nevarna kot tek po "parkovni površini".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

joggi79 ::

Utk je izjavil:

Treba je gledat "duh" uredbe.

Duh odlocbe bi moral biti preprecevanje sirjenja virusa, se prav distanciranje ljudi in preprecevanje zbiranja ljudi. In ce je ze taksna panika, potem ajd naj jim bo in se strinjam s tem. Problem pa je, ker je glavni "duh" odredbe, drkanje ljudi v glavo. To je zares najvecji problem pri vsem tem.

energetik ::

joggi79 je izjavil:

Utk je izjavil:

Treba je gledat "duh" uredbe.

Duh odlocbe bi moral biti preprecevanje sirjenja virusa, se prav distanciranje ljudi in preprecevanje zbiranja ljudi. In ce je ze taksna panika, potem ajd naj jim bo in se strinjam s tem. Problem pa je, ker je glavni "duh" odredbe, drkanje ljudi v glavo. To je zares najvecji problem pri vsem tem.

Se strinjam, duh uredbe je preprečevanje okužbe. In kolesarjenje, kjer srečaš par drugih kolesarjev na 4-6m razdalje v času 1s nima veze s širjenjem okužbe. Še bolj pa ne MTB po gozdnih poteh, kjer ponavadi ne srečaš prav nikogar, razen kakšne srne.

Sicer pa - že dolgo hočem nabaviti smart trenažer in Zwift za zimo. Samo vprašanje, ali mi ga bo Decathlon dobavil v doglednem času, ali pa bo takrat že konec odloka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

nirm ::

ravno včeraj sem šel na kolo pa kaj pa vem.
definitvno toliko rekreativcev kot zadnje dni v lepem vremenu je zelo redko videti na cestah. prav tako dedijev, katere samo gledaš, kdaj se bodo zvrnili na nos s svojega polomljenega ROGa. verjetno so v ukcju imeli malo poln kufer poškodb od raznih ne nujno potrebnih aktivnosti (ne samo kolesarjenja), katere poškodovane je bilo treba sprejet po precej napornem protivirusnem protokolu. folku je dolgčas, predvsem aktivnemu, ker možgani potrebujejo neko stimulacijo, doživljati nek stres in emocije, preizkušnje (poglejte si video isolation od vsauca na yt) in zato se je ogromno število ljudi začelo zatekati v športe, kar je povzročilo tudi narast poškodb.
ampak če ljudi zapremo v stanovanja in prisilno zaklenemo zna to pustiti tudi duševne posledice, pomankanje produktivnosti in volje v prihodnje, porast depresije in alkoholizma.

K0l1br1 ::

Mato989 je izjavil:

Comandante je izjavil:

Ideja je, da se rekreativce omeji, ker nocejo ponesrecenih kolesarjev v bolnisnicah. Tako jaz to razumem.

Tako da rekreativno kolesarjenje je no-go.


Kaj pa če profesionalno kolesariš? =)

Butaste pač... torej laufa se lahko kolesari pač ne... dobro da lahko doma na sobnem kolesu delaš kolesarjenje, ali je to tudi prepovedano?

Ti imaš neko manijo, da cel cajt delaš trola iz sebe?=)


Ostali: basic trainign svetujejo.

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

Igen, igen! Morda je zdaj pravi čas tudi za ostale države da se iz dolgočasne in pomehkužene demokracije razvije kaj novega. Vojaška disciplina bi nam v teh časih prišla še kako prav. Ne pravim da je nujen totalitarizem, ampak to da čisto vsak bedak odloča o vsaki stvari nima ravno smisla.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549457 (42746) BigWhale
»

Obvezna čelada za vse kolesarje... (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Šport
29349102 (43400) LeQuack

Več podobnih tem