» »

Morebitne pozitivne posledice Covid-19

Morebitne pozitivne posledice Covid-19

1
2
3

vostok_1 ::

Korenček in palica, al kako gre že tisto.

"Če poš priden ti bomo povečali 5G prepustnost, da boš lahko še več debilizma vlekel iz TheyTube-a"
"Če poš poreden ti bomo zablokirali 70% premoženja na tvojem digital wallet".

Sounds fun. Can't wait.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

sbawe64 ::

Da bodo Nemci prešli iz bargelda na plastiko bo potrebno še veliko dresiranja (sem namerno uporabil to besedo).
https://www.spiegel.de/wirtschaft/servi...


vostok_1
Tako je, e denarjem si dejansko podrejen državi na milost in nemilost (ko lahko tebi in še milijon ostalim z enim klikom zamrznejo celotno e premoženje).
Pri gotovini gre to težje in bolj počasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Cange ::

Sklep, da se bo na Bolhi ukinilo rubriko menjam?

vostok_1 ::

Saj jaz nisem proti digitalni obliki denarja. Zgolj želim tako obliko, da je neodvisna na tak način, da ne morejo powers that be kar z klikom vse skupaj blokirat/pobrisat.
Če je potrebno vdreti v v stanovanje ok šure. To lahko tudi v primeru gotovine.

Skratka offline digitalna oblika.
Je to sploh možno? Kakšen štručko tu gor?

Dejansko je zelo zanimiva tema in kmalu aktualna. Bi bil kdo dovolj prijazen, da odpre temo "Digitalni denar" nekje.
Pa ne med kripto, ker ne mislim nujno kripto. Recimo v oddelku Z&T.

Thanks, ker jaz žal ne morem.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

el_bahattee ::

vostok_1 je izjavil:

Korenček in palica, al kako gre že tisto.

"Če poš priden ti bomo povečali 5G prepustnost, da boš lahko še več debilizma vlekel iz TheyTube-a"
"Če poš poreden ti bomo zablokirali 70% premoženja na tvojem digital wallet".

Sounds fun. Can't wait.

Če boš poreden ali mogoče: če boš z neodgovornim obnašanjem ogrožal zdravje drugih? To je velika razlika. Zaenkrat smo na tem zadnjem. Strogi ukrepi imajo svoj razlog in svoj namen. Je precej bolj enostavno, kot razne teorije zarot in futuristično strašenje, ki ga vidite nekateri hardcore fani ZF.

Če se vrnem k temi, super posledica bi bila, če bo nekaterim egoistom in razvajencem kapnilo, da se svet ne vrti samo okoli njih in da je treba skrbet za druge. Solidarnost, pa to. Ne vem pa, če je realno to pričakovati, že na ST forumu je možno najti preveč izgubljenih primerkov.
Come to my center, you enter the winter.

vostok_1 ::

el_bahattee je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Korenček in palica, al kako gre že tisto.

"Če poš priden ti bomo povečali 5G prepustnost, da boš lahko še več debilizma vlekel iz TheyTube-a"
"Če poš poreden ti bomo zablokirali 70% premoženja na tvojem digital wallet".

Sounds fun. Can't wait.

Če boš poreden ali mogoče: če boš z neodgovornim obnašanjem ogrožal zdravje drugih? To je velika razlika. Zaenkrat smo na tem zadnjem. Strogi ukrepi imajo svoj razlog in svoj namen. Je precej bolj enostavno, kot razne teorije zarot in futuristično strašenje, ki ga vidite nekateri hardcore fani ZF.


Glede na to, kak ominimalne osebne ukrepe je možno izvesti, da se virus skoraj nevtralizira. Vrjetno pretiravaš ti.

el_bahattee je izjavil:


Če se vrnem k temi, super posledica bi bila, če bo nekaterim egoistom in razvajencem kapnilo, da se svet ne vrti samo okoli njih in da je treba skrbet za druge. Solidarnost, pa to. Ne vem pa, če je realno to pričakovati, že na ST forumu je možno najti preveč izgubljenih primerkov.


Trust me. Ne bo kapnilo.
Zgleda, da je večina bodisi po genih bodisi zaradi vesoljske statistike/fizikalnih zakonov obsojena na zombijevstvo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

m0LN4r ::

Miki N je izjavil:

Jaz bi rekel, da se za varnost vedno plača premium. Če bi se elektronska plačila izkazala za nevarna v smislu, da ti lahko kaj blokira ali da te lahko države kakorkoli izsiljujejo.. bodo celo manj praktične alternative postale zanimivejše, saj za občasne "posle". Ko si revno omenil SZ - ne bi tako hitro odpisal oldschool gotovine - zelo hitro se lahko prikrade nazaj v obliki kakih zelencev, tako kot je bilo takrat v Rusiji. Dodatno, hitro se ti pojavi barter za večje stvari, zamenjaš večino vrednosti v naturalijah razliko pa lahko poravnaš celo z uradno "elektroniko". Da ne dolgovezimo, TL;DR: črni trg.

In še enkrat, v Evropi bo treba najprej Nemcem iztrgati gotovino iz mrzlih, ali od kovida vročičnih rok - to so eni največjih fenov gotovine na svetu. Potem se šele lahko naprej sanja.
Sem stal na blagajni v vrsti (Lidl), nihce ni placal z gotovino, nihce! Zanimivo, glede na to da je bila guzva sem bil ekstra pozoren na to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

otago ::

Manj "brezsmiselnih" poslovnezev kot npr. pekarna pasjih piskotov, burgerji kot art slow-fast food, manj dogodkov tipa odprta kuhnja in porcij v velikosti enega toasta. Manj denarja za financiranje idej "daruj mi denar, da lahko grem potovat po svetu" oz. personalizirane knjige za otroke.

Razmislek pri vozacih, a se mi splaca, se mi da voziti po 100 ali vec km v eno smer?

Uvedba dela od doma, vsaj deloma, morda prehod na 4 dni doma, v petek od doma, kjer mogoce.

Razmislek o svoji prihodnosti, zaposlitvi, partnerstvu. Morda bolj pametno ravnanje s financami (ne vec kreditov za na morje ali nov gadget).

Greta bo manj na tapeti.

m0LN4r ::

sbawe64 je izjavil:

Da bodo Nemci prešli iz bargelda na plastiko bo potrebno še veliko dresiranja (sem namerno uporabil to besedo).
https://www.spiegel.de/wirtschaft/servi...


vostok_1
Tako je, e denarjem si dejansko podrejen državi na milost in nemilost (ko lahko tebi in še milijon ostalim z enim klikom zamrznejo celotno e premoženje).
Pri gotovini gre to težje in bolj počasi.
Nevem, sem prej v trgovini o tem debatiral z sodelavko, pa je tudi sama rekla, da boljkone placujejo s kartico. Ce pa se pojavi kaksen, ki odlista 2499 za naprimer Macbooka v gotovini na blagajni, je to ponavadi nemec "tujega" porekla in se bavi z nekim "poslom" - ker so stalne stranke jih ne zavrnemo, je pa ponavadi detektiv z kamero ze tolk natreniran, da ga ima na piki
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

call_cry-pto ::

Prislo bo do razcveta selfijev. Takoimenovan karantenski selfizem. Na telefon prispe SMS s zahtevo po snemanju selfija - to bo potrdilo, da sem doma. Nikoli ne veš, kdaj bo prišlo to sporočilo, vendar je na voljo 20 minut za dokončanje "naloge". Doma sem, priden in upostevam karanteno. Za nagrado dobim nekaj elektronskega cvenka ali elektronskih bonov. Ko jih zberem dovolj lahko kupim najnovejse pametne naprave, kjer bodo oblasti lazje dobile osebne podatke, izrabile izkljucno v naso korist in nas zavarovale ce vidijo, da nekaj ni v redu.
Namestili bomo aplikacijo, ki je potrebna za "domačo karanteno". Vlogo lahko vnesete le, če je bila v bazo podatkov "karantena" dodana vaša telefonska številka.

Aplikacija ima dva oddelka. Prva vsebuje splošne informacije o zdravstvenem stanju, virusih in njegovih simptomih in novice, povezane z njim. Drugi odsek se imenuje "socialna pomoč", in ko vnesete vanjo, lahko pustite prijave na 3 teme: hrana, pomoč psihologa, stik s socialnimi službami.

Hvalezni smo za 24ur varovanje pred nasimi vrati, da k nam ne vdrejo nepridipravi ali bog ne daj okuzenci z virusom. Varnostna sluzba je prijazna. Vsak dan stopijo v stanovanje in preverijo ce smo v redu. Skrbijo za nas.

Ko smo lacni pritisnemo gumb hrana in kmalu dobimo sporocilo, da nas bodo poklicali. V nekaj urah me je fant iz socialne službe poklical nazaj in nas vprašal, kako se počutimo in ali potrebujemo hrano. Rekel sem, da imamo še tri dni časa za jesti, živimo skupaj in naročiti dostavo v spletnih trgovinah ne deluje, saj v bližnji prihodnosti ni prostih datumov.
Dodal sem, da smo pripravljeni vse plačati sami, zato sem zahteval, da mi fakturirate (vsaj plačilo mi pošljete znesek in bančni račun). Uro pozneje me je nekdo iz socialne službe poklical nazaj in me obvestil, da mi bodo poslali seznam razpolozljive hrane. Dve uri zatem so me obvestili, da je hrane zmanjkalo zarad prenatrpanih karanten, da pa bo sosed Lojze, zadolzen za proizvodnjo hrane, vsak cas posejal nekaj zelenjave.

LeQuack ::

Kakršnikoli manjše onesnaževanje trenutno se bo povrnilo 10x po koncu karantene, ko bodo države v imenu profite začele sproščati omejitve onesnaževanja. Najbrž bomo šli v predpisih nazaj za nekaj let ali celo desetletij.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Mr.B ::

LeQuack je izjavil:

Kakršnikoli manjše onesnaževanje trenutno se bo povrnilo 10x po koncu karantene, ko bodo države v imenu profite začele sproščati omejitve onesnaževanja. Najbrž bomo šli v predpisih nazaj za nekaj let ali celo desetletij.

Ne jih ne bo, ker stroški zaradi tega ne bodo toliko manjši, da bi se kaj takega splačalo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

harvey ::

Hitrejša uvedba telemedicine in ne kot capljanje na mestu že nekaj let, kjer poteka projekt v idejni zasnovi NIJZ.

Razmislek koliko poti in nepotrebnih stikov je bilo prihranjeno z eBol listom.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

vostok_1 ::

call_cry-pto je izjavil:

Prislo bo do razcveta selfijev. Takoimenovan karantenski selfizem. Na telefon prispe SMS s zahtevo po snemanju selfija - to bo potrdilo, da sem doma. Nikoli ne veš, kdaj bo prišlo to sporočilo, vendar je na voljo 20 minut za dokončanje "naloge". Doma sem, priden in upostevam karanteno. Za nagrado dobim nekaj elektronskega cvenka ali elektronskih bonov. Ko jih zberem dovolj lahko kupim najnovejse pametne naprave, kjer bodo oblasti lazje dobile osebne podatke, izrabile izkljucno v naso korist in nas zavarovale ce vidijo, da nekaj ni v redu.
Namestili bomo aplikacijo, ki je potrebna za "domačo karanteno". Vlogo lahko vnesete le, če je bila v bazo podatkov "karantena" dodana vaša telefonska številka.

Aplikacija ima dva oddelka. Prva vsebuje splošne informacije o zdravstvenem stanju, virusih in njegovih simptomih in novice, povezane z njim. Drugi odsek se imenuje "socialna pomoč", in ko vnesete vanjo, lahko pustite prijave na 3 teme: hrana, pomoč psihologa, stik s socialnimi službami.

Hvalezni smo za 24ur varovanje pred nasimi vrati, da k nam ne vdrejo nepridipravi ali bog ne daj okuzenci z virusom. Varnostna sluzba je prijazna. Vsak dan stopijo v stanovanje in preverijo ce smo v redu. Skrbijo za nas.

Ko smo lacni pritisnemo gumb hrana in kmalu dobimo sporocilo, da nas bodo poklicali. V nekaj urah me je fant iz socialne službe poklical nazaj in nas vprašal, kako se počutimo in ali potrebujemo hrano. Rekel sem, da imamo še tri dni časa za jesti, živimo skupaj in naročiti dostavo v spletnih trgovinah ne deluje, saj v bližnji prihodnosti ni prostih datumov.
Dodal sem, da smo pripravljeni vse plačati sami, zato sem zahteval, da mi fakturirate (vsaj plačilo mi pošljete znesek in bančni račun). Uro pozneje me je nekdo iz socialne službe poklical nazaj in me obvestil, da mi bodo poslali seznam razpolozljive hrane. Dve uri zatem so me obvestili, da je hrane zmanjkalo zarad prenatrpanih karanten, da pa bo sosed Lojze, zadolzen za proizvodnjo hrane, vsak cas posejal nekaj zelenjave.


Vesel sem, da sem bulk mladih let preživel brez te moderne retardiranosti.
Biti danes mlad (še posebej moški) pretty much sucks.

LeQuack je izjavil:

Kakršnikoli manjše onesnaževanje trenutno se bo povrnilo 10x po koncu karantene, ko bodo države v imenu profite začele sproščati omejitve onesnaževanja. Najbrž bomo šli v predpisih nazaj za nekaj let ali celo desetletij.


Najvrjetneje. Mislim, da bodo plebsi po dolgi izolaciji si zaželeli vsega in svašta.

Nisem eko-fašist, ampak res menim, da z 500 miljoni prebivalstva bi vrjetno bil svet lepši.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

sbawe64 ::

Nisem eko-fašist, ampak res menim, da z 500 miljoni prebivalstva bi vrjetno bil svet lepši.

Good luck to dopovedati državam na Afriškemu kontinentu, Indiji ter Kitajski 8-).


Homeschooling se bo hočeš/nočeš izpopolnil (stranski produkt sedanjega izobraževanja na daljavo), če je bil prej na verzijo 0.1 nigtly beta bo sedaj prešel v v1.0 stable.

Ljudje se bodo naučili peči domači kruh (in še kaj drugega).

Slaba podjetja, kjer so že prej dihali na "škrge", bo dokončno odneslo v ropotarnico zgodovine.

Ljudje bodo začeli bolj skrbeti za svoje zdravje in posvečali več časa rekreaciji/telovadbi na prostem.

vostok_1 ::


Japonska.


https://www.24ur.com/novice/tujina/praz...
Ostale fotke.


Pravim. Nisem eko-fašist, ampak se mi prav srce razneži ko vidim take prizore. Srce mi bo paralo, ko se bo zadeva končala in spet bodo mase mostly useless Potrošnikov začele svoja dnevna brezvezna opravila for no greater end.

potrošíti in potróšiti -im, in potróšiti -im dov. (ī ọ́; ọ́)
narediti, da ni več razpoložljivih materialnih dobrin

https://fran.si/133/sskj2-slovar-sloven...

Ne trolam. Ta kriza je bila res akcelerant za nekatere zadeve.

Če bi vsaj bil nek humani način kako zreducirati prebivalstvo na teh 500M...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

Najstnica mrtva zaradi poskusa samomora
https://nypost.com/2020/03/25/british-t...

Days before she was found on March 18, Owen warned relatives she was unable to deal with “her world closing in, plans being canceled and being stuck inside” during the global pandemic, according to the report.



Do you really want my take on it?
Because i have a lot to say about it...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Vazelin ::

Ja, današnja mladina je soft. Ampak da se greš ubit zaradi 2 tedna karantene more biti precej čudno v glavi.
vostok: če je umrla je bil samomor, ne poskus samomora. Pri poskusu preživiš.

Da še interneta zmanjka se pomoje 15 letniki pokoljejo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Okapi ::

Vazelin je izjavil:

Ja, današnja mladina je soft. Ampak da se greš ubit zaradi 2 tedna karantene more biti precej čudno v glavi.
vostok: če je umrla je bil samomor, ne poskus samomora. Pri poskusu preživiš.

Da še interneta zmanjka se pomoje 15 letniki pokoljejo

https://m.youtube.com/watch?v=Sz8sbja3g...

Ganon ::

Cena nafte na dnu, juhu! :))

m0LN4r ::

Pa se splaca dizle vozit naprej, cena elektrike ne bo sla dol.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kow ::

Dizlom je sedaj potrebno nabiti dodatne trosarine. Ze tako so zaradi lobijev premalo placevali za okoljske stroske, plus drzava rabi denar.

D3m ::

O wow ceneje se bom vozil. :D

Yaaay.
|HP EliteBook|R5 6650U|

sbawe64 ::

Cene nafte pod 20 usd, v Slo bodo šle cene dol za par centov ;((.
Ekonomisti press

D3m ::

Računam, da bi morala cena goriva pasti še za ene 20 centov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kow ::

sbawe64 je izjavil:

Cene nafte pod 20 usd, v Slo bodo šle cene dol za par centov ;((.
Ekonomisti press


Prvic slisim, da se ljudje vozijo na nedistriburirano neobdavceno surovo nafto... O_O

Utk ::

vostok_1 je izjavil:

Najstnica mrtva zaradi poskusa samomora
https://nypost.com/2020/03/25/british-t...

Days before she was found on March 18, Owen warned relatives she was unable to deal with “her world closing in, plans being canceled and being stuck inside” during the global pandemic, according to the report.



Do you really want my take on it?
Because i have a lot to say about it...

Ta bi to slej ko prej v vsakem primeru naredila. Če ne prej zarad kakega tipa. Ne, da je vseeno, ampak ni pa kriv niti virus.

Mr.B ::

Cene v Avstriji so okoli 1€ https://www.oeamtc.at/thema/tanken/
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

sbawe64 ::

Pod 1E je bila že vsaj kak mesec prej.

vostok_1 ::

Utk je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Najstnica mrtva zaradi poskusa samomora
https://nypost.com/2020/03/25/british-t...

Days before she was found on March 18, Owen warned relatives she was unable to deal with “her world closing in, plans being canceled and being stuck inside” during the global pandemic, according to the report.



Do you really want my take on it?
Because i have a lot to say about it...

Ta bi to slej ko prej v vsakem primeru naredila. Če ne prej zarad kakega tipa. Ne, da je vseeno, ampak ni pa kriv niti virus.


Morda. Morda pa bi v starih časih bila vseeno dovolj funkcionalna s pravim moškim, da bi se razplodila.
Tko pa je zaključila svojo linijo.
Je pa jasno po njenih selfijih kaj ji je bilo pomembno.

To je direktna posledica post-modernizma in consumerske kulture.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

m0LN4r ::

kow je izjavil:

Dizlom je sedaj potrebno nabiti dodatne trosarine. Ze tako so zaradi lobijev premalo placevali za okoljske stroske, plus drzava rabi denar.
Kaj je to okoljski strosek? Kdo si polni zep?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kow ::

- okoljski strosek nosimo vsi (slabsi zrak -> slabsa kakovost zivljenja)
- zep si polni drzava, katere del sva tudi midva

m0LN4r ::

Aha in vec kot bomo vplacevali bomo sproti dihali bolj cisti zrak... Ali pa je bolj smer tak, vozniki dizlov naj tebi subvencionirajo strupene baterije v elektroavtih?

kow je izjavil:

- okoljski strosek nosimo vsi (slabsi zrak -> slabsa kakovost zivljenja)
- zep si polni drzava, katere del sva tudi midva
Sarkazem ob strani, prakticno midva nimava od tega cisto nic, ekonomija bo rasla naprej, onesnazevanje bo raslo naprej, gospodarstvo bo raslo naprej, midva bova samo bolj revna in nic drugega. Na en ali drug nacin.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Comandante ::

Jaz vidim nekaj plusov:

-Delo od doma. Prej je bilo na nasi firmi recimo nemogoce, zdaj ze tri tedne laufa bp. Infrastruktura se je porihtala v enem vikendu, prav tako so se digitalizirali vsi procesi. Printanje in lovljenje ljudi po firmi za podpise je zgodovina, vse gre preko racunalniskega sistema s par kliki. Produktivnost je, vsaj pri meni, boljsa kot prej. Prihranim dve uri zivljenja na dan, ker se ne rabim vozit v sluzbo.

-Cisti zrak (zacasno). Trenutno dozivljamo demo, kako bi izgledal svet kjer bi vsi vozili elektricne avte. Meni cist zrak takoj izboljsa pocutje. Ko odprem okno, vdihnem cist pohorski zrak, ne dizelskih izpuhov. Neprecenljivo.

-Zavedanje ljudi, da je vcasih bolje kaksno zelenjavo pridelati lokalno, kot pa voziti iz Spanije ali Juzne Amerike. V normalnih razmerah je spanski paradiznik cenejsi od nasega, ker ga pridelujejo ilegalci iz Afrike za male pare, transport pa je tako subvencioniran in ne placuje fer cene za skodo na infrastrukturi, okolju in za zdravje ljudi. Zdaj ko spanskega ni, kupujemo nasega. Upam da bodo ljudje v prihodnosti malo bolj podpirali lokalne proizvajalce.

vostok_1 ::

Delo od doma se bo zaradi tega definitivno razbohotilo. Problem je ker pol ne bo več ločnice med delom in prostim časom.
Ste prepričani, da boste se obvladali oz. da vaš šef ne bo izkoriščal?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

LeQuack ::

Po moje pa navkljub dokazu da delo od doma deluje, si pwoer hungry šefi ne bodo mogli pomagati da ne bi fizično nadzirali zaposlene po porabljenem času. Tako da predvidevam da če bo 1% več dela od doma bo že veliko.
Quack !

tomlin ::

No mislil sem, da o 7000 let starem slovenskem rodu vem že vse, kar so mi povedali venetologi. Pomota, gospa, ki ima občasno povišano krvno glukozo, oh ponovno moj kiks, ki ima občasno povišano koncentracijo krvnega etanola, mi je predstavija genetika, sorry memetika, ki me je podučil, da od Prešerna, preko NOB, do danes nismo prvorarazredni Slovenci nikoli bili "bečki konjušari", pač pa so to Nemci, Angleži, Francozi etc. in cepljeni Slovenci, ki so jih njihovi gospodarji naučili kozjih molitvic.
g. Branko Gradišnik:
"Mi smo bili hlapci in smo se kot hlapci naučili ponižnosti, pokornosti in tako naprej. Tisti, ki nosijo ta gen, ta mem, so pač tisti, ki so se dali cepiti."

jernejl ::

tomlin je izjavil:

g. Branko Gradišnik:
"Mi smo bili hlapci in smo se kot hlapci naučili ponižnosti, pokornosti in tako naprej. Tisti, ki nosijo ta gen, ta mem, so pač tisti, ki so se dali cepiti."

Zdaj se mi je dokončno posvetilo, zakaj smo slovenci tako visoko precepljeni, za razliko od nemcev, angležev in drugih nehlapčevskih narodov.

Ne bo minilo mnogo let, ko bodo otroci po šolah namesto Cankarjevih brali Gradišnikove mojstrovine.

kuall ::

delo od doma je velikanska pozitivna posledica covida, katero premalo cenimo. pa ker tako dolgo traja se bodo delavci navadili in ne bodo hoteli it nazaj full time v pisarne ko bo epidemije konec, kar je seveda zelo dobro. tik pred epidemijo sem razmišljal, kako si zrihtat delo od doma in mi je epidemija pomagala.

starfotr ::

Trenutna rast cen je super. Prej ko poči vse skupaj in se resetira, bolje bo.

Utk ::

Pozitivna posledica je, da je postalo jasno, da smo ljudje v osnovi fašisti, ne demokrati. Komaj čakamo da bomo druge spravili na nivo živali ali še nižje. Sicer je to seveda slabo, ampak bolje da se to ve kot pa da živimo v zablodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Miki N ::

Kovid nam je prinesel srečo.

Bivalna enota, kalorije, dopamin, cepivo. To je vse kar normi rabi. Ostalo je glupo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

feryz ::

kuall je izjavil:

delo od doma je velikanska pozitivna posledica covida,...
Seveda, seveda.
Tisti, ki še delamo, se ne bi ravno strinjali s tem. Ker pa vem, da smo za vas tisti, ki vam delamo in obnavljamo domove, da lahko "delate" od doma, navadni kmetavzarji, si lahko namesto nas, predstavljaš tvoje omiljeno zdravstvo. Torej kako bi izgledalo, če bi dohtarji, sestrice in spremljevalno osebje delali od doma.
Ampak ok, tudi oni so manj vredna kasta, ki mora hoditi na tlako. Kot tudi nepregledne množice ostalih ljudi, ki morajo hoditi na delo za blagor tistih, ki "delajo" od doma.
Delo od doma pa je zakon. Njega "uporabnost" pa sploh. Ni veliko del od doma, ki so potrebna za družbo.

Pozitivnost korone je brez dvoma ogromen keš flow in posledično denarja kot solate. Kako se bo to končalo, je pa druga stvar.

Miki N ::

Feryz, kako si staromoden. Menda zdaj še smetarji delajo od doma. Pod je prihodnost.

feryz ::

Jaz sem prec za. Pa plače naj jim dvignejo. Ker oni imajo pa res sramotno nizke.

Miki N ::

feryz je izjavil:

Jaz sem prec za. Pa plače naj jim dvignejo. Ker oni imajo pa res sramotno nizke.


Ma meni so bili vedno face, ko so surfali zadaj na kamionih - v vseh razmerah, vedno. Meni so oni večji heroji kot nek padar, ki vleče dodatke za "dežurstva" ali neka debelorita TikTok sestra.
Saj če bi malo zreklamirali nevarnost Virusa v smeteh (to bi se dalo tudi strokovno utemeljiti) bio mogoče lahko še kak "zdravniški paket" ubodli.

c3p0 ::

Miki N je izjavil:

Kovid nam je prinesel srečo.

Bivalna enota, kalorije, dopamin, cepivo. To je vse kar normi rabi. Ostalo je glupo.


No, no, to ni vse. Rabiš vsaj še zuckerbergovo VR čelado in vazelin.

Miki N ::

c3p0 je izjavil:

Miki N je izjavil:

Kovid nam je prinesel srečo.

Bivalna enota, kalorije, dopamin, cepivo. To je vse kar normi rabi. Ostalo je glupo.


No, no, to ni vse. Rabiš vsaj še zuckerbergovo VR čelado in vazelin.


To spada pod "dopamin".

Mike_Rotch ::

feryz je izjavil:

kuall je izjavil:

delo od doma je velikanska pozitivna posledica covida,...
Seveda, seveda.
Tisti, ki še delamo, se ne bi ravno strinjali s tem. Ker pa vem, da smo za vas tisti, ki vam delamo in obnavljamo domove, da lahko "delate" od doma, navadni kmetavzarji, si lahko namesto nas, predstavljaš tvoje omiljeno zdravstvo. Torej kako bi izgledalo, če bi dohtarji, sestrice in spremljevalno osebje delali od doma.
Ampak ok, tudi oni so manj vredna kasta, ki mora hoditi na tlako. Kot tudi nepregledne množice ostalih ljudi, ki morajo hoditi na delo za blagor tistih, ki "delajo" od doma.
Delo od doma pa je zakon. Njega "uporabnost" pa sploh. Ni veliko del od doma, ki so potrebna za družbo.

Pozitivnost korone je brez dvoma ogromen keš flow in posledično denarja kot solate. Kako se bo to končalo, je pa druga stvar.


Ne paničari. Nihče ne pravi, da je možno ploščice polagat na daljavo. Lahko pa na daljavo (vsaj večinoma) delajo tisti, ki ploščice izberejo, naročijo, plačajo, narišejo prostor, plačajo plače tistim, ki ploščice polagajo, pošiljajo ponudbe strankam...

m0LN4r ::

kuall je izjavil:

delo od doma je velikanska pozitivna posledica covida, katero premalo cenimo. pa ker tako dolgo traja se bodo delavci navadili in ne bodo hoteli it nazaj full time v pisarne ko bo epidemije konec, kar je seveda zelo dobro. tik pred epidemijo sem razmišljal, kako si zrihtat delo od doma in mi je epidemija pomagala.

Ce bi jaz moral delati doma, bi si poiskal drugo sluzbo. Enostavno iz razloga, ker se mi ne da biti cel dan v isti bajti, prostoru kot privat.
Privat naj ostane privat.
Razumem "prednosti" ampak jaz pa dela domov nosil nebi.

In kaj bo pol? Bo v eni sobi delala zena, v drugi sobi bos delal ti, pa bosta kurjavo in klimo nazigala cel dan, socialnih kontaktov s sodelavci/drugimi ljudmi nasplosno, ne bo imel niti en. Pa se bosta do penzije en drugega sluzbeno/privat gledala doma? - No way.

Se enkrat ponovim, privat je privat, ne nosite dela domov, ce to ni potrebno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo od doma se v Sloveniji očitno (še) ne bo uveljavilo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33745651 (11485) Baja
»

Za razliko od konkurence Google ne bo omogočal stalnega dela od doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8817407 (13287) LeQuack
»

Posledice dela od doma za gospodarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517977 (5441) bbbbbb2015
»

Delo od doma - stroški na delavcu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9910779 (6603) GupeM
»

Nove življenjske navade po covid-19

Oddelek: Loža
383233 (1796) c3p0

Več podobnih tem