» »

Nadgradnja procesorja - nasveti

Nadgradnja procesorja - nasveti

gogi ::

Pozdravljeni,

pred parimi meseci sem kupil rabljen gaming računalnik, sestavljen dobro leto nazaj...
Specifikacije so:
matična: Asus B75M-GL
procesor: intel i5-3570
ram: 16gb 1600mhz ddr3
grafična: Gigabyte gtx 1070 OC 8gb
napajalnik: LC Power LC6650GP3 V2.3 650W

Na procesorju je dodatno hlajenje, dodatno je hlajena tudi kišta z dvema ventilatorjema (en spredaj, en zadaj), tako, da je prezračevanje odlično in je računalnik tih tudi ko se igra na njem, temperature pa niso šle nikoli čez 67 stopinj.

Trenutno razmišljam o menjavi procesorja, saj je očitno najšibkejši člen.
Matična podpira 2nd in 3rd generation i5 in i7 procesorjev, sedaj me pa zanima, katerega bi mi vi priporočali?
Skrbi me tudi, ali bo napajalnik dovolj močan za drug, po vsej verjetnosti močnejši in energetsko bolj zahteven procesor.

Vsem vnaprej hvala in lep pozdrav, ostanite zdravi :)

DeeCoy ::

Ne splača se.. z nadgradnjo iz i5 na i7 3rd gen ne boš pridobil veliko, sploh pa ne v igrah.. Rajši prišparaj ta denar in menjaj potem na nov proc, novo plato in nove rame..

DarwiN ::

Xeon E3-1240. Tole je ekvivalent I7-3770.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Han ::

gogi je izjavil:

pred parimi meseci sem kupil rabljen gaming računalnik, sestavljen dobro leto nazaj... intel i5-3570

Dobro te je "nategnil". Procesor je star skoraj 8 let.

Predlagani Xeon E3-1240 igram ne bo dal prav nobenega pospeška.

-valvoline- ::

3570 je se vedno top cpu. Ta konfiguracija ziher siba vse na max pri 1080p. Ce plata podpira navijanje je najboljsa varijanta K procesor in navit ga na 4-4.5ghz.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Han je izjavil:

Predlagani Xeon E3-1240 igram ne bo dal prav nobenega pospeška.

Danes čedalje več iger koristi več kot 4 niti, tko da bi z 8 niti morala bit razlika.

Imaš benchmarke in I7 ponekod kr občutno prednjači pred I5.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

-valvoline- je izjavil:

3570 je se vedno top cpu. Ta konfiguracija ziher siba vse na max pri 1080p. Ce plata podpira navijanje je najboljsa varijanta K procesor in navit ga na 4-4.5ghz.


lol, niti slucajno. Mam 3570k in 1600af pa je ze na 1080p v dolocenih spilih dost opazna razlika (sploh microstutter)....
za smooth gaming je to zal premalo
#brezpodpisa

mtosev ::

Han je izjavil:

gogi je izjavil:

pred parimi meseci sem kupil rabljen gaming računalnik, sestavljen dobro leto nazaj... intel i5-3570

Dobro te je "nategnil". Procesor je star skoraj 8 let.

Predlagani Xeon E3-1240 igram ne bo dal prav nobenega pospeška.

Ena starejsa gospa je, ki jo poznamo je leta 2017 kupila: Phenom ii x4 830, vga only plata z radeon hd 3000 igpu, 8gb rama, neki ssd, lg 21,5 fhd tn (mfg august 2009),...etc komp je nonstop blue screenal, uradnih driverjev za hd 3000 za win 10 seveda ni. Driverji za 8.1 so pa nonstop crashali. Blue screen error not pa je pisalo atixxxx.sys da je vzrok za crashe. Mi ji prejsnje leto upgradal komp na 2200g, 8gb ddr4, b450 plato in zdaj vse dela.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

-valvoline- ::

D3m ::

Za koliko ti ga je pa prodal?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

-valvoline- je izjavil:


zdaj pa isti test pokazi se z kakimi 2019/2020 igrami :)
#brezpodpisa

DarwiN ::

Z GTX 1060 se ne testira procesorjev.

Tole naprimer:


Kar lepa razlika med 4-nitnim 4670k in 8-nitnim 4790k (oba navita na ~4.7Ghz).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

-valvoline- ::

Podobno bo. Mel sem stacionarno kisto lenovo sff z low power i5 3570t ter 1050ti low profile, se danes prezveci vse kar vrzes gor, mogoce ne vse na ultra/high ampak na high pa nekaj na medium pa leti vse na 1080p preko 50fps.

hojnikb ::

1080p medium probi NFS Heat pa porocaj, kolkrat bo 50fps :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

-valvoline- ::

Hah, prodal sem kisto drgac pa me res pritegnejo sam dirkacine :v Enivej novejsi spili ze pridno izkoriscajo vsa jedra k so na voljo tak da je res najbolj smiselna nadgradnja na 8t, ze gor omenjen poceni xeon iz alix. i7 K 4te serije je nek sweetspot price performance za nakup rabljenega stroja, ker uporablja ddr4. Seveda za neko normalno ceno, drgac pa ryzen.
Vseeno je tudi poceni zmogljiva kista 3te generacije kot jo ima op zgoraj se vedno odlicen nakup in brez muke prezveci vsak spil k ga vrzes noter.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Han je izjavil:

gogi je izjavil:

pred parimi meseci sem kupil rabljen gaming računalnik, sestavljen dobro leto nazaj... intel i5-3570

Dobro te je "nategnil". Procesor je star skoraj 8 let.

Predlagani Xeon E3-1240 igram ne bo dal prav nobenega pospeška.

Ko bi le vidu kak 'raztura' oldschool i7 965 ocd na 4.3ghz :)

-valvoline- ::


Ta se ni overclockan

gogi ::

D3m je izjavil:

Za koliko ti ga je pa prodal?


Kupljen je bil za 520€, kar se mi ne zdi veliko...pa hdd 2tb ter ssd 256...

hojnikb je izjavil:

1080p medium probi NFS Heat pa porocaj, kolkrat bo 50fps :)


Poleg modern warfara imam instalirano tudi še NFS Heat in dela brez problema pa je avtomatsko vse na ultra naštimano bilo...fpsjev sicer nisem nikoli preverjal ampak je vse delalo zelo smooth :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gogi ()

gogi ::

Aja za monitor sem pozabil napisat, je 1080p 27".

Se pravi, bi bilo še najbolje smiselno kupit procesor, ki se ga da overclockat (če to matična dopušča) in je to to, v mojem primeru.

Hvala vam :)

-valvoline- ::

Preplacal si najmanj 200e ce je kupljen brez monitorja pa 250e.

gogi ::

-valvoline- je izjavil:

Preplacal si najmanj 200e ce je kupljen brez monitorja pa 250e.


itak, na bolhi se za 500e prodajajo 6x boljše kište pravš? za 500e kupt kišto ki ti laufa vse je kr v redu zadeva no

hojnikb ::

520e za build z 3570 ? dude, you got ripped hard.

brez grafike je to dobrih 370e (te se prodajajo po 150-170e) kar je res too much za tak konfig.

za 500e kupt kišto ki ti laufa vse je kr v redu zadeva no

za 520e se da skombinirat ze kaj novega, ki bo tut laufal vredu...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

Poleg modern warfara imam instalirano tudi še NFS Heat in dela brez problema pa je avtomatsko vse na ultra naštimano bilo...fpsjev sicer nisem nikoli preverjal ampak je vse delalo zelo smooth :)


mam procesor iste serije, ampak navijalski (sepravi 3570k). Z 1060 sem v nfs heat testiral na tem, amd 2200g in amd 1600af. z i5 so bli opazni slowdowni v nocnih dirkah, 2200g podobna zgodba, mogoc mal bols, 1600af prezveci bp in je 1060 bottleneck.
Tako da ne, i5-3xxx ni vec dovolj za smooth gaming. Je pa se vedno good enough za vecino spilov out there.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

6151 ::

1600AF - 90€
Najcenejša B450 - 55€
16GB RAM- 70€
ohišje in napajalnik - 60€ skupaj
SSD+HDD - 80€ skupaj (256+2TB)
RX 570- 140€

poštnina 20€

you got scammed

-valvoline- ::

Kot receno konfiguracija ni slaba ampak tole je vredno max 250e, oz 200e bi bila realna cena.

DarwiN ::

Eh, zdaj ga malo serješ.. Že samo 1070 grafa je vredna ~150EUR... ~350EUR bi bila realna cena za komplet.

Ampak defo so ga nategnili.. Nenazadnje se ~99% računalnikov na bolhi prodaja po ciganskih cenah, tko da druga kot nategnjen praktično ne moreš bit.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

-valvoline- ::

hojnikb je izjavil:

Poleg modern warfara imam instalirano tudi še NFS Heat in dela brez problema pa je avtomatsko vse na ultra naštimano bilo...fpsjev sicer nisem nikoli preverjal ampak je vse delalo zelo smooth :)


mam procesor iste serije, ampak navijalski (sepravi 3570k). Z 1060 sem v nfs heat testiral na tem, amd 2200g in amd 1600af. z i5 so bli opazni slowdowni v nocnih dirkah, 2200g podobna zgodba, mogoc mal bols, 1600af prezveci bp in je 1060 bottleneck.
Tako da ne, i5-3xxx ni vec dovolj za smooth gaming. Je pa se vedno good enough za vecino spilov out there.

Eh, mal znizas sence npr na medium, kasna napredna osvetlite v (shaders) in podobno tudi na med pa fertik. Ce je tko opazno kot pravis poj je res da zasvicajo vsa jedra, tak fs karkoli pod 8t je nesmisrln nakup. Tist 1600 je dobrih 6/12 ce se ne motim?

DarwiN je izjavil:

Eh, zdaj ga malo serješ.. Že samo 1070 grafa je vredna ~150EUR... ~350EUR bi bila realna cena za komplet.

Ampak defo so ga nategnili.. Nenazadnje se ~99% računalnikov na bolhi prodaja po ciganskih cenah, tko da druga kot nategnjen praktično ne moreš bit.

Rx580 dobis za 70-80e tak da nvm ce je gtx1070 vredna vec k 100e.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

>Tist 1600 je dobrih 6/12 ce se ne motim?
Yup, in to za 90e. Zakaj bi kupo skor 10 let star socket za nekaj pesti riža manj, is beyond me.
#brezpodpisa

scipascapa ::

rx 580 za 70-80 8gb? kje kupim takoj :)

-valvoline- ::

scipascapa je izjavil:

rx 580 za 70-80 8gb? kje kupim takoj :)

https://www.prodajko.si/o/racunalnik-in...
Se za 50 lanko dobis ce lovis poceni.

djabi ::

Kateri relativno poceni napajalnik priporočate za tole:

- 1600 AF (prihaja po pošti)
- matična bo Gigabyteova B450 Micro-ATX (prihaja po pošti)
ohišja še nimam, imam pa si ogledanega enega poceni (22 EUR), je pa brez napajalnika

Obstoječe komponente:
+ 2x8 GB DDR4 2400
+ 512 SATA SSD
+ Radeon RX 570

DarwiN ::

SEASONIC S12III 500W, 51€, brezplačna dostava.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

djabi ::

Najlepša hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xeon E3 vs i7-K (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
36750659 (17595) meho7
»

Slo-Tech 3D Team: Unigine Valley 1.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10724837 (12900) dj_uro

Več podobnih tem