» »

Podpora imunskemu sistemu

Podpora imunskemu sistemu

mahoni ::

Pozdrav vsem skupaj.

Glede na trenutno situacijo, predlagam, da se tu zbirajo predlogi kako okrepiti imunski sistem.

Vsi nemoremo vsega jesti, piti. Eni imamo alergije, spet drugi diabetes in nemorejo npr. medu oziroma imajo potem tezave, zato naj si vsak zase izbere kaj je zanj najboljse.

Moji predlogi, katere tudi prakticiram ze nekaj casa so:

Ce bi moral od vsega tega izbrati samo eno stvar, bi v teh casih izbral Vitamin D3+K2+Omega3 predvsem nastetim (http://www.or-ca.si/domaca-lekarna/520-.... To lahko potrdim iz lastnih izkusenj. Zena, ki dela v turizmu in ima veliko stikov z ljudmi, je bila vedno nekaj prehlajena, gripava. Testi krvi niso pokazali nicesar dramaticnega, dokler ni naredila testa, kjer so izmerili kolicino vitamina d v krvi. Rezultat 9 od 30 (enote se ne spomnim). Po jemanju zgornjega dodatka, ni bila vec nikoli prehlajena ali imela gripo, zato tudi sedaj to se naprej jemljemo. Kolicine morajo pa biti nekajkrat visje od priporocenih.

Kdor se boji, da bi imel prevec vitamina D v krvi, naj si potem samoplacnisko izmeri kolicino in spremlja stvar - ampak v teh casih, jaz ne bi sel nikamor vec k zdravniku, ce to ni nuja.

Seveda upamo, da ne bo virus mutiral in zacel kositi ravno tiste, ki imamo / imajo mocan imunski sistem, ampak zaenkrat to ni dokazano, da bi bilo tako.

PreviousUser ::

Kivi ima recimo ogromno C vitamina.

Je pa vprašanje, kako se da na kratki rok jačati imunski sistem, mislim da je to bolj odvisno od načina življenja (stres, prehrana, počitek in gibanje) na dolgi rok.

genesiss ::

Gibanje
Spanje (8 ur, v nocnem casu)

Spanje je ključnega pomena pri delovanju imunskega sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

vostok_1 ::

Vprašanje, če je varno imeti uber imunski sistem. Cytokine storm, remember?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

genesiss ::

Larifari - kaj je to uber imunski sistem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Ganon ::

Selen in cink dokazano vplivata na delovanje imunskega sistema.

PreviousUser ::

vostok_1 je izjavil:

Vprašanje, če je varno imeti uber imunski sistem. Cytokine storm, remember?


Ampak močan imunski sistem lahko v startu prepreči bolezen ali pa omogoča prebolevanje brez simptomov?

WizzardOfOZ ::

PreviousUser je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Vprašanje, če je varno imeti uber imunski sistem. Cytokine storm, remember?


Ampak močan imunski sistem lahko v startu prepreči bolezen ali pa omogoča prebolevanje brez simptomov?


Hkrati si pa "morilec" vseh okoli sebe, ker niti ne veš, da si bolan in da trosiš viruse naokoli.

PreviousUser ::

WizzardOfOZ je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Vprašanje, če je varno imeti uber imunski sistem. Cytokine storm, remember?


Ampak močan imunski sistem lahko v startu prepreči bolezen ali pa omogoča prebolevanje brez simptomov?


Hkrati si pa "morilec" vseh okoli sebe, ker niti ne veš, da si bolan in da trosiš viruse naokoli.


To je pa spet velik problem. Čeprav, kako se virus širi, če ni kašlja in kihanja?

Evolve ::

Omega 3 je edino, kar bi priporočal (rib praktično ne jem, oz mogoče 1 na mesec). Vse ostalo človeško telo dobi ob normalni prehrani (pustmo vegane in ostale fancy človečke).

Važno je tudi da migate, ne migat samo notr, ampak pojdite ven na sonce (tam boste fasat dovolj UV žarkov - sončne svetlobe, kar pomeni tudi dovolj vitamina D).

Izgoibajte se multivitaminov/mineralov, ker tam notr namečejo vsega in svašta (samo da je fino za prebrat, kaj vse dobiš z 1 dozo). Pri teh tabletkah je važno, da so na meji priporočene dnevne doze in to lahko potem prodaja vsak. Nimajo pa osnovnih pojmov, kako se tej vitamini jemljejo v kombinaciji z ostalimi. Npr jemanje železa z vitaminom C povečuje njegovo absorpcijo, medtem ko ga jemanje skupaj s kalcijem, cinkom , bakrom zavira (minerali) zavira.

Preden se začnete futrat z vsem temi dobrimi stvarmi, ker ste pač prebral na internetu, da je to dobro za telo, si naredite krvno sliko, da dejansko vidite kaj vam manjka in se pred tem posvetujte z zdravnikom.

harvey ::

Evolve je izjavil:

Omega 3 je edino, kar bi priporočal (rib praktično ne jem, oz mogoče 1 na mesec). Vse ostalo človeško telo dobi ob normalni prehrani (pustmo vegane in ostale fancy človečke).

Važno je tudi da migate, ne migat samo notr, ampak pojdite ven na sonce (tam boste fasat dovolj UV žarkov - sončne svetlobe, kar pomeni tudi dovolj vitamina D).

Izgoibajte se multivitaminov/mineralov, ker tam notr namečejo vsega in svašta (samo da je fino za prebrat, kaj vse dobiš z 1 dozo). Pri teh tabletkah je važno, da so na meji priporočene dnevne doze in to lahko potem prodaja vsak. Nimajo pa osnovnih pojmov, kako se tej vitamini jemljejo v kombinaciji z ostalimi. Npr jemanje železa z vitaminom C povečuje njegovo absorpcijo, medtem ko ga jemanje skupaj s kalcijem, cinkom , bakrom zavira (minerali) zavira.

Preden se začnete futrat z vsem temi dobrimi stvarmi, ker ste pač prebral na internetu, da je to dobro za telo, si naredite krvno sliko, da dejansko vidite kaj vam manjka in se pred tem posvetujte z zdravnikom.

+1, drži, miganje, sonce, spanje, prehrana
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

mahoni ::

WizzardOfOZ je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Vprašanje, če je varno imeti uber imunski sistem. Cytokine storm, remember?


Ampak močan imunski sistem lahko v startu prepreči bolezen ali pa omogoča prebolevanje brez simptomov?


Hkrati si pa "morilec" vseh okoli sebe, ker niti ne veš, da si bolan in da trosiš viruse naokoli.

Sej zato pa imamo ta lock down. Zato so kljucnega pomena testiranja, katere pa Slovenija ne bo izvajala ocitno. Tako bi lahko dobili sliko kaj se dogaja s pacienti, ki so popolnoma zdravi, a so okuzeni. Koliko casa so kuzni ipd vprasanja.

vostok_1 ::

Žalostno je, da se briše dobre nasvete v času krize. Moj nasvet bi lahko komu v stiski rešil življenje. Še posebej ker uradnih postopkov glede tega ni.
Če pa bi to prodajal, bi bil pripravljen zagovarjat at a court of law. Osnovano je na tehtnih temeljih.

Morebitne smrti so na tvojih rokah, you know who you are...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

Seriously it pisses me off. Za trivialne reči, bi še razumel, da se briše.
Tko pa si potencialno ogrozil človeka, ki drugega izhoda morebiti ne bo imel.
Namesto, da bi se inteligentno prepričali ali zadeva drži vodo ali ne, si samovoljno se odločil odreči potencialno rešilno bilko ljudi katerih, glede na situacijo, v kratkem ne bo malo.


I mean it. Morebitne smrtne/zdravstvene žrtve na ta račun gredo nate...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

zmaugy ::

daj na zs
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Vazelin ::

sem kar vesel, da sem nehal kadit par let nazaj. verjetno bi sedaj tenko piskal s škatlo čikov dnevno v pljučih, če bi prišlo do okužbe in zapletov
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

vostok_1 ::

zmaugy je izjavil:

daj na zs


Naj vidi.
Namesto, da bi na forumu razglabljali o emergency DIY rešitvah, ki bi lahko komu rešilo življenje, se Googlovci sami odločajo kdo bo preživel in kdo morebiti ne.

Glede nasveta pa ti žal ne morem forwardirati na zs. Moraš mi ti najprej pisati.

PS. Jz sicer tistemu vojnemu dobičkarju z maskami ne zamerim, ker mi ne deluje ekscesna količina. Malo mogoče vonja po scumfucku, ampak spet ni tako hudo.

Jz tu talam zastonj solidne nasvete za ljudi v stiski, pa se me brez slabe vesti briše.
Vonja? Ne, kar smrdi.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Pika na i ::

mahoni je izjavil:

Pozdrav vsem skupaj.

predlagam, da se tu zbirajo predlogi kako okrepiti imunski sistem.

Seks in spanje.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

vostok_1 ::

Google ni odobril tega nasveta. Boš promptno brisana.
Bog ne dej, da bi kdo ponesreči preživel zaradi tega.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

WizzardOfOZ ::

Pika na i je izjavil:

mahoni je izjavil:

Pozdrav vsem skupaj.

predlagam, da se tu zbirajo predlogi kako okrepiti imunski sistem.

Seks in spanje.


Pa zaseka in česen (čeprav slednji odganja sex :))).

mirzad ::

vostok_1 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

daj na zs


Naj vidi.
Namesto, da bi na forumu razglabljali o emergency DIY rešitvah, ki bi lahko komu rešilo življenje, se Googlovci sami odločajo kdo bo preživel in kdo morebiti ne.

Glede nasveta pa ti žal ne morem forwardirati na zs. Moraš mi ti najprej pisati.

PS. Jz sicer tistemu vojnemu dobičkarju z maskami ne zamerim, ker mi ne deluje ekscesna količina. Malo mogoče vonja po scumfucku, ampak spet ni tako hudo.

Jz tu talam zastonj solidne nasvete za ljudi v stiski, pa se me brez slabe vesti briše.
Vonja? Ne, kar smrdi.

naši gospodarji bodo že vedli, kdo naj preživi kdo pa ne

vostok_1 ::

Kot rečeno. It's on them.
Jz zastonj ponujam sound nasvete, ki bi lahko komu pomagali, če bo situacija močno deteriorate-ala.
Žal jih ne morem zagovarjat, ker se je Google odločil prevzeti smrtne žrtve nase.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

blackbfm ::

Efektivnost je sledeca:

49% geni, 49% medicinska tehnika, 2% cangslang caji,akupuntkure in omege 3

vostok_1 ::

100% samoizolacija.

It's that simple.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

c3p0 ::

Fizična aktivnost, prehrana, reden spanec 7-8h na noč. Stres pa overrida vse dobro.

starfotr ::

Podpora imunskemu sistemu se izvaja dolgo. Tako, kot se ne moreš zredit ali shujšat v 1 dnevu 10 kg, kot tudi ne moreš pridobiti 6 pack na trebuhu ali velik biceps z enkratnim obiskom fitnesa, tudi ne moreš okrepiti imunskega sistema, samo tako, da v enem dnevu požreš 2 kili tablet.

Nasveti gospoda "vježbaj, ptm", so tisti pravi. Samo tega nihče ne izvaja, zato tudi vse polno softičev in bolnih ter nebogljenih.

vostok_1 ::

Dajte mi raje nekaj drugega povedat.

Če staknem to reč in moram na ICU. Kako lahko zatežim dohtaju, da me nafila z Actemr-o?
A me bo birokrat umoril v slovenskem zdravstvu?

The Swiss drugmaker has donated CNY 14 million ($2 million) worth of Actemra to China, its local operations said in a blog post (Chinese) Monday, as the country continues to seek out older drugs that may help battle the disease at its epicenter.

https://www.fiercepharma.com/pharma-asi...

Guys. Če ta reč ne bo na volju promptno tudi pri nas z vsemi državnimi žegni, heads need to literally roll.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Vazelin ::

vostok_1 je izjavil:

Dajte mi raje nekaj drugega povedat.

Če staknem to reč in moram na ICU. Kako lahko zatežim dohtaju, da me nafila z Actemr-o?
A me bo birokrat umoril v slovenskem zdravstvu?

a nisi ti priviligiran bel moški srednjih let z odličnim imunskim sistemom?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

vostok_1 ::

Praviš, da moram v solarij?



Ampak ne resno. Glede, na to, da so efektivne zadeve že vni, the fuck they're waiting for?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Miki N ::

vostok_1 je izjavil:


Ampak ne resno. Glede, na to, da so efektivne zadeve že vni, the fuck they're waiting for?


Ja glej saj folk pri nas tudi še vedno skače v Dravo, čeprav marsikje obstajajo učinkovitejše priprave v prosti prodaji - pač nekatere stvari lahko gledaš samo čez šipo... zaslona tvoje naprave.

(Mimogrede: ok boš, vse bo v redu, mogoče bo malo bubalo - saj si velik)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

vostok_1 ::

Zadevo talajo kitajcem kot krofe za pusta.
A smo tok naprednejši, da tega ne rabimo ali kako?


Malo vem, da bo bubalo, ampak ni me strah.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Imunski sistem

Oddelek: Problemi človeštva
101362 (1245) zee
»

Imunski sistem

Oddelek: Loža
393648 (2546) sreda
»

Kakšna je vaša "obramba" proti gripi in prehladu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10613845 (11486) IL_DIAVOLO
»

Bolezen, kako jo preprečiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415641 (13354) imagodei
»

Zdrava prehrana + gibanje bolj imun na viruse

Oddelek: Loža
232123 (1662) genesiss

Več podobnih tem