» »

Odpoved rezervacije brez vračila vplačane akontacije?

Odpoved rezervacije brez vračila vplačane akontacije?

Mitch ::

Sestra je danes odpovedala rezervacijo za hotel na hrvaškem zaradi vsem znanih težav. Ker je dobila odgovor hotela naj se obrne direktno na agencijo (booking.com) preko katere je naredila rezervacijo je poslala email še njim. Odgovorili so ji, da je rezervacija sicer odpovedana vendar brez vračila akontacije (katera je sicer 100%).
Ali je možno, da agencija ne rabi vrniti denarja, če je razlog za odpoved rezervacije višja sila (razglašena epidemija, pandemija)?

Hvala za pomoč!

r3dkv1c4 ::

Nobene težave ne vidim v tem.
Naslednjič si naj prebee splošne pogoje, kjer jasno vse piše, kako pa kaj ob raznih odpovedih.

Odpovedni riziko je ključnega pomena v podobnih primerih.
Šola za naslednjič.
Ampak ja, ljudje rajši pobašejo 30€ v žep,mkot pa, da zavarujejo par jurjev ali kolikor je pač znesek visok.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

r3dkv1c4 ::

Ključno je vprašanje, kdaj je bila rezervacija opravljena?
Če je bila v času,ko je bil korona že potrjena in so bili podani začetni ukrepi,potem sem skoraj 100%, da se bo gospodična morala sprijaznit z izgubo.
Če je bila rezervacija opravljena bistveno prej, pa je možnost povrnitve denarja večja oz. vsaj večja verjetnost je, da dobi povrnjen delni znesek.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Utk ::

Napiši kater hotel, da se ga izognemo. In zakaj bi nekdo vplačeval 100% vnaprej?

Utk ::

Evo hrvaška zapira mejo za Slovence, predujme bi pa obdržali, to ne gre. Prišli so tisti časi, ki so jih sanjali, samo šaljite pare, a vas ne trebamo...
Naj se ne da. Je pa morda odpovedala prehitro, kdaj bi morala dol prit? Če je 100 procentov plačano vnaprej, čakaš da oni odpovejo, več kot tolk itak ne moreš plačat.

mirzad ::

lijepa njihova

ne vem zakaj folk sploh rine ke

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mirzad ()

r3dkv1c4 ::

Utk je izjavil:

Napiši kater hotel, da se ga izognemo. In zakaj bi nekdo vplačeval 100% vnaprej?

Kaj ima veze hotel s puhloglavostjo?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

joze67 ::

Mitch je izjavil:

Odgovorili so ji, da je rezervacija sicer odpovedana vendar brez vračila akontacije (katera je sicer 100%).
V čem točno je fora odpovedi rezervacije brez vračila česarkoli? Da sme hotel prodati to kapaciteto še 1x (ok, vso srečo v tem trenutku, ampak...)

MadMicka ::

Če ne more iti na pot zaradi razglašene pandemije, potem bi načeloma lahko zahtevala akontacijo nazaj. To ureja 112. člen OZ ter Zakon o varstvu potrošnikov.

Prvi korak je, da pošlješ pritožbo na booking.com, pa potem vidiš dalje.

šernk ::

airbnb vrača vse do 14. aprila, če je bilo bookirano do 14.marca.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Šimpanz ::

Bejba je naredila rezervacijo preko Bookinga, torej hrvaški hotel s tem nima veze.

Utk ::

Hrvaški hotel postavlja pogoje. Booking je samo "tajnica".

St235 ::

Treba je pač prebrat pogoje in predvsem kako je z odgovonostjo v primeru višje sile. Vse ostalo je nabijanje v tri dni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Booking popust (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
36239245 (918) Pogacniko
»

Rezervacija na Booking.com

Oddelek: Omrežja in internet
172189 (1210) c3p0
»

Booking.com - Odpoved - Visa: Kako Dobim Denar Nazaj?

Oddelek: Loža
214961 (4077) c3p0
»

Rezervacija na Booking.com

Oddelek: Omrežja in internet
175633 (4542) Miha 333
»

plačilo s kreditno kartico

Oddelek: Informacijska varnost
51991 (1887) mikic007

Več podobnih tem