» »

Kloniranje diska

Kloniranje diska

«
1
2 3

djforever ::

Lp

Ker ma moj kolega skoz probleme z zasedenostjo c pogona, kjer se nahaja ssd disk 120g,me zanima če midva nabavima 1tb ssd disk samsung evo 860.

Po kloniranju windowsa na drugi disk bo delovalo vse na drugem disku?programi itd..

Ker ma kolega s.p. in ma drage programe gor in mu ne bi rad nekaj delal , če ne bo dobro.

Hvala in prosim za informacije.

Zodiac ::

Bo delovalo.
Lp.

djforever ::

Keri program ie najbolj zanesljiv ?

Hvala

Kekec ::

Jih je kar nekaj nazadnje sem kar tega https://www.easeus.com/backup-utility/f...

solatko ::

S temle ne moreš falit - daš prenos OS-a na SSD, čisto enostaven, hiter in kvaliteten program. Vzameš free verzijo.

https://www.aomeitech.com/aomei-partiti...
Delo krepa človeka

Zodiac ::

Od EaseUSa Partition Master ima tudi možnost kloniranja particij/diskov, zelo enostaven uporabniški vmesnik.

+1 za AOMEI Partition Assistant in EaseUS Todo Backup.

djforever ::

lp danes probal klonirati z enega ssd diska na drugega.

moj problem na sliki, bom probal z drugim programom...

sbawe64 ::

S čim si kloniral ?
2020 is new 1984
Corona World order

djforever ::

easeusa todo ... pisalo finish ,odklopil disk prejsni , in botal novega in ne pali ....reecovery vrze ven..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djforever ()

imagodei ::

CloneZilla.
- Hoc est qui sumus -

djforever ::

Keri je 100% da se ne bom vozil 50km sem pa tja... al od cesa je to odvisni jaz mam ssd kingston oni pa je neki agility...

imagodei ::

100% je samo, če daš naredit nekomu, ki ve, kaj dela.

Drugače bo pa kateri koli od omenjenih zadosti dober.
- Hoc est qui sumus -

solatko ::

Prenos sistema ali slika diska in restore na drugi disk. O tem se kregamo v drugi temi.
Orodje za obe možnosti, ki sto procentno deluje in je čisto simpl za uporabo -

https://www.aomeitech.com/aomei-partiti...
Delo krepa človeka

WizzardOfOZ ::

djforever, samo C disk si kopiral. Moraš kompletno vse in brez resizanja. Ko boš pa vse particije dal na novi disk, pa lahko resizaš C dsk, da bo večji.

broken/link ::

iz katerega diska si kloniral na kater disk (model obeh ssdjev)?
a si mogoče iz navadnega ssdja kloniral na nvme?

mtosev ::

Pred dnevi kloniral samsung oem ssd na 860evo s samsung data migration. Disk vzel ven, dal novega not in vse deluje pravilno
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

solatko ::

mtosev - Ti si naredu migracijo sistema, ne pa clone diska.
Clone diska nebi boot-alo.

Včeraj cloniral dva identična diska in clon ni zagnal sistema, sporočalo je failed sistem disk.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

mtosev ::

Correct. Migiralo je vse. Skupaj s recovery patrition, pa 500mb uefi ali kak pise v disk managementu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

imagodei ::

solatko je izjavil:

mtosev - Ti si naredu migracijo sistema, ne pa clone diska.
Clone diska nebi boot-alo.

Včeraj cloniral dva identična diska in clon ni zagnal sistema, sporočalo je failed sistem disk.

Ti imaš spet eno svojo terminologijo?

Smo že obdelali, da clone pomeni verno kopijo diska, byte-by-byte, tako MBR kot particij. Rezultat klona je delujoč, bootable disk.

V najbolj osnovni obliki na unix sistemih že desetletja lahko za ta namen uporabljaš program dd - ki ti kopira surovo vsebino diska byte po byte. Novejši programi so pri tem postali malce bolj učinkoviti, poznajo stiskanje, ne kopirajo praznega prostora v particiji - v resnici pa delajo isto: klonirajo.
- Hoc est qui sumus -

djforever ::

broken/link je izjavil:

iz katerega diska si kloniral na kater disk (model obeh ssdjev)?
a si mogoče iz navadnega ssdja kloniral na nvme?



Iz ocz agility ssd 120gb na kingston 120gb.

Prvo hočem poskusit če bo delalo potem pa naročim 860evo ssd samsung 1tb

bobby ::

Mater komplicirate,..
DL Medicat 19.10 pa boot iz usb diska/ključa pa imate maljon toolov za klinoranje, ki delujejo bp,..

In jaaaaaa, bo delvalo Clon disk funkcija,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

solatko ::

imagodei - Najprej poglej, kaj beseda clone pomeni. S programom clone disk, po vsej verjetnosti zadeva ne bo boot-ala. Z AOMEI orodjem, sem naredil disk clone, sektor by sector in zadeva ne boota. Uporabil sem dva popolnoma enaka SSD diska Crucial BX500 240GB.
Potem sem uporabil orodje migrate OS to SSD, zadeva deljuje, nato sem uporabil še image diska in restore slike, zadeva deluje b.p..

Narejeno predvčerajšnjim, ravno zaradi debat na tem forumu.

Sedaj bom mojo debato s tem zaključil, vi pa nakladajte naprej.
Delo krepa človeka

opeter ::

solatko, ne vem, kaj ti delaš ...

Clonezilla ima v imenu "klon" in glej ga zlomka, iz kloniranega diska lahko zaženeš sistem brez težav. Skrivnost je v tem, da prekopiraš/kloniraš tudi morebitne skrite particije. Tudi ni vseeno, kakšno oznaka je pri FAT32/NTFS particijah (active, boot itn.).

Že večkrat sem v preteklosti uporabil Clonezillo in nikoli nisem imel težav.

Obenem sem z njo naredil sliko diska (IMG) za primer, če bi moral ponastavit osnovno konfiguracijo in nekaj programov.
Je neprimerno hitrejše od čisto nove namestitve.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

DeeCoy ::

Uporabi clonezillo. Enostavno dela. Kloniraj komplet disk na novega in bo delalo brez problema. Meni je še vedno, razen če so v zadnjih dveh mesecih kej spremenili.

WizzardOfOZ ::

Solatko, da ti prvo tvojo terminologijo preuči, pa se nauči uporabljat prave termine, ker zgleda, kot da nimaš pojma, kaj kloniranje sploh pomeni.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

solatko je izjavil:

imagodei - Najprej poglej, kaj beseda clone pomeni. S programom clone disk, po vsej verjetnosti zadeva ne bo boot-ala. Z AOMEI orodjem, sem naredil disk clone, sektor by sector in zadeva ne boota. Uporabil sem dva popolnoma enaka SSD diska Crucial BX500 240GB.
Potem sem uporabil orodje migrate OS to SSD, zadeva deljuje, nato sem uporabil še image diska in restore slike, zadeva deluje b.p..

Narejeno predvčerajšnjim, ravno zaradi debat na tem forumu.

Sedaj bom mojo debato s tem zaključil, vi pa nakladajte naprej.

Najbolje bo, da utihneš, ja. To debato sva že imela pred meseci v tejle temi: težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Termin "kloniranje" oziroma "klon" pride sploh iz biologije in v zadnjih desetletjih genetike, kjer se uporablja v povezavi z izdelovanjem in reprodukcijo genetsko identičnih osebkov. Še posebej je v laični javnosti znano kloniranje večceličnih organizmov (Cloning @ Wikipedia, Species Cloned), kjer se termin uporablja čisto generično, v smislu npr: "Kloniranje psa", in pomeni umetno izdelavo kopije organizma, ki je genetsko identičen originalu.

In v tej zvezi se uporablja tudi izraz "kloniranje" za diske: izdelava identične kopije diska.

In tako kot kloniranje organizma pomeni izdelavo identične kopije na nivoju DNK (torej najnižjem smiselnem nivoju), tako tudi kloniranje diska pomeni izdelavo identične kopije podatkov na najnižjem smiselnem nivoju - to je surovi zapis na disku. Če zanemarimo geometrijo diska in druge malenkosti na nivoju hardware in firmware diska (cache, error correction, etc.), ki so (vsaj deloma) abstrahirane, pomeni surovi zapis na disku ustrezno zaporedje ničel in enic.

In točno to delajo programi za kloniranje: prepisujejo surove podatke iz izvornega diska na ciljnega. Program dd npr. Linuxu to dela dobesedno byte-by-byte, kakšni drugi namenski programi pa malenkost bolj pametno.


Rezultat je, da se računalnik povsem normalno pobere iz kloniranega diska in praktično ne ve, da se je kar koli spremenilo.


Zdaj pa predlagam, da nehaš vztrajati pri napačni in (morda) zastareli terminologiji. Mogoče se je postopek kdaj (pred desetletji) res imenoval tako, kot mu praviš ti. Ampak, KiloByte, MegaByte, GigaByte in TeraByte so včasih tudi pomenili nekaj drugega kot pomenijo danes. Samo največji trmoglavci še vztrajajo pri napačni rabi SI predpon.
- Hoc est qui sumus -

mahoni ::

Kaj pa kloniranje diska, ki je v RAID0 na en fizicni disk?

imagodei ::

Z ustreznim orodjem, ki prepozna disk kot logično enoto (vsak moderen in pol spodoben SW za take namene to zna, tudi npr. CloneZilla), bi to moralo iti skozi. Disk, kot ga vidi OS, je itak abstrahiran, važna je logična reprezentacija diska.
- Hoc est qui sumus -

Zodiac ::

Op naloži EaseUS Partition Master. Vstavi oba diska, sedaj novega kompletno zbriši, da ne bo kakšnih problemov. Klikni na original disk in izberi Kopiraj/Copy disk, ne rabiš migracije OSa. Rabiš kopirati seveda cel disk C: particijo, System Reserved... Postopek bo stekel, skopiral bo disk in na koncu bo sledila sprememba črk pogona v offline načinu. Prišel boš v OS na novem disku in takrat lahko zbrišeš starega. Tako bo 100% delovalo, drugače delaš nekaj narobe. Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zodiac ()

opeter ::

Video za kloniranje SSD-ja na SSD s Clonezillo.


Glej od nekje 4:18 naprej.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

djforever ::

Bootmgr is compressed bom potegnil win 10 dol pa reparir ce bo delalo potem

imagodei ::

A to si par random besed zapisal, pa moramo zdaj pogruntat, kaj ti je šinilo skozi možgane?
- Hoc est qui sumus -

djforever ::

No pa da napišem več...

Sem priklopil ssd kingston 128gb ,odprl program
AMOEI IN označil migrate os to ssd.

Nakar se mi je ponovno zagnal pc v amoei preos in skopiral celotno zadevo na ssd.

Odklopil sem oriignal ssd na katerem je windows in zagnal pc

Na naslednjem koraku mi je vrglo ven

Bootmgr is compressed.... Sem dal usb rufus win10 notri in repariral in ni uspelo popravit.

Zdaj bom poskusil drugič z cloneziloo... upam da bo delovalo, zanimivo pa je tudi da je pri meni zadewa delovala pri kolegu pa ne...

Ma keri kaki predlog....

KLux ::

https://www.lazesoft.com/lazesoft-recov...
Preverjeno klonira (tudi boot) particijo ali celi disk.

imagodei ::

djforever je izjavil:

Ma keri kaki predlog....

Ja - naredi s CloneZillo, ali pa s programom disks. Oziroma z dd.

Če ne maraš Linux (in FOSS) orodij, pa lahko s kakšnim Acronis True Image.

Seveda se disk klonira offline, z bootable CD-jem. In ne pri prižganem OS-u, ki se zaganja iz dotičnega diska.
- Hoc est qui sumus -

mtosev ::

Ocitno op dela nekaj narobe. Kak sn prej reko jaz sn s samsungovim toolom naredo klon/sistem migracijo in vse mi dela. Je pa to delalo v tekocem osu. Disajblal sn edino wifi, da ne bi windows kaj downloadal in updajtaj med tem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zodiac ::

Seveda dela v tekočem OSu, Partiton Master recimo samo začetnice pogonov spremeni v off načinu, stvar je dejansko zelo enostavna za narediti.
Lp.

imagodei ::

Seveda je to možno naredit, temu ne oporekam. Le meni osebno se zdi neprimerno delati klon diska, iz katerega pravkar poganjaš Okna. Mogoče sem glede tega malo old fashioned (kot solatko :|), ampak meni se v tem trenutku zdi daleč najčisteje, če kloniraš disk offline - tako se med samim delovanjem na njem nič ne spreminja.

Se pa, za razliko od solatkota >:D, pustim prepričat, zakaj bi bilo kloniranje "v živo" ravno tako zanesljivo kot kloniranje offline sistema. Ampak: "Deset diskov sem že tako kloniral pa nisem imel nobenih problemov," pač ni nek argument.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

mahoni ::

Macrium Reflect je top program.

solatko ::

Prenos sistema ne dela iz sistema, temveč v linux-u. Nov disk priključiš na USB 3, Zaženeš program, označiš kaj hočeš, sledi reset in zagon programa za prenos, ko končaš, se računalnik ponovno zažene v sistem. Ugasneš, zamenjaš disk in boot-a iz novega diska. Operacija traja, odvisno od zmogljivosti računalnika in velikosti podatkov, ki jih ima za prenest, od 15 do 40 minut.
Delo krepa človeka

johnnyyy ::

mahoni je izjavil:

Kaj pa kloniranje diska, ki je v RAID0 na en fizicni disk?


Z dd-jem bi moralo iti. Pred nekaj časa sem delal clon 4 diskov, ki so bili v RAID10 na nfs server, potem sem zbrisal vsebino diskov postavil nov RAID5, naredil 4x loopback device z vsemi diski preko nfs-ja postavil RAID in mountal, potem pa iz mountanega sistema skopiral podatke na novo postavljeno konfiguracijo. Drugače pa predno se lotiš poglej dokumentacijo RAIDa in datotečnega sistema(ov), ki jih uporabljaš in eksplicitno glej kaj piše za kloniranje oz. kopiranje datotečnega sistema. Namreč nekaterih datotečnih sistemov ni najbolje klonirat iz diska na disk ...

djforever ::

LP

Z kolegom nama je uspelo klonirati sistem na drugi disk z AOMEI backuperrom, samo je težava v tem da mi 1tb disk naredi isto veliki kot prejšnji disk 111¸gb .

kaj delam narobe, jaz želim da mi ostali del diska ostane , ne pa da mi naredi enake diske z enako velikostjo.

darkolord ::

Start -> Run/zaženi -> diskmgmt.msc -> z desnim klikni na 111 GB veliko particijo -> expand/razširi -> next -> next -> next

bobby ::

Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Vuli ::

jaz mam za cloniranje najraš tole zadevo, LC-DOCK-U3-II, traja par uric, daš diska noter, pritisneš gumb in greš..
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

zimzelenček ::

V namiznem za sistem(C) uporabljam ssd disk, za podatke(D) pa HDD. Ker slednjega že zapuščajo moči, bi rad njegovo vsebino 300GB prenesel na nov HDD 1TB, torej samo podatke.. Lahko to enostavno uredim s copy/paste,ali pa je potrebno uporabit kak klon program? Od česa je odvisna sama hitrost prenosa in koliko časa traja?

darkolord ::

Copy paste bo OK.

Hitrost prenosa je odvisna od hitrosti diskov ter od fragmentacije in števila ter velikosti datotek.

Če so velike datoteke je cca. 1 ura, če so manjše recimo 2 uri.

zimzelenček ::

Kaj pa črka pogona(D),ostaja s kopiranjem ista ali...?

darkolord ::

Ko daš nov disk noter in narediš novo particijo, bo dobil naslednjo črko (npr. E). Ko končaš kopiranje, lahko črko zamenjaš.

Zamenjaš jo z:
- desni klik na Start ikono
- upravljanje diskov / disk management
- desni klik na novi disk (oz. particijo na njem)
- sprememba črke pogona in poti / change drive letter and paths
- odstraniš eno črko in dodaš drugo

zimzelenček ::

Ssm copy/pejstal in rezultat so zdaj deljene particije..lahko za združitev sistemske(G) in podatkovne(H) uporabim program EaseUS Partition Master?

 particije

particije

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474846 (3852) gruntfürmich
»

Vgradnja SSD + prenos Win 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310785 (8684) Machete
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716290 (9782) opeter
»

Kloniranje HDD -> SSD

Oddelek: Strojna oprema
212478 (1914) solatko
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621035 (13744) MrStein

Več podobnih tem