» »

Optimalen paket - internet

Optimalen paket - internet

rovka ::

Zdravo,

Trenutno sem na T2, paket oranžni optimum, zaenkrat imam akcijsko ceno 29,90€ mesečno, v kratkem bom začel plačevati 49,90€ polno ceno. V to imam všteto 100/10 optiko, 180 tv programov, stacionarna in mobilna številka.
Z storitvami sem zaenkrat zadovoljen, nimam nekih pripomb. Se je pa moja uporaba v zadnjem času precej spremenila in je stanje tako:

- 100/10 - ne uporabljam popolnoma nobene storitve, kjer bi tako hitrost rabil. V kolikor si z interneta snamem kakšno večjo stvar, pa vedno pustim download preko noči tako da bi mi tudi 10/10 ali 10/1 ustrezal.
- televizija: tukaj je prišlo do največje spremembe. Televizijo praktično izključno spremljam preko telekom in/ali t-2 web aplikacije do katerih imam dostop preko sorodnikov
- mobilni telefon: uporabljam izi mobil 7€ ki pokriva moje potrebe, stacionarnega telefona ne uporabljam.

Ena možnost je, da ostanem pri T2 in grem na paket oranžni start. To pomeni da mesečno plačujem 36,99€ namesto 49,99€ in ob enem še preidem iz izi mobil na t2 (oče sicer občasno jamra glede pokritosti ampak ne vem kako je s tem). Na ta način prihranim 13€ + 7€ mesečno = 20€ mesečno oz. 240€ letno.

Druga je, da pri T2 izberem samo 10/10 internet in ostanem na izi mobil. S tem prihranim 25€ mesečno oz. 300€ letno

Preden se tega lotim me zanima ali obstaja še kakšna druga, bolj optimalna možnost ?
  • spremenilo: rovka ()

Old Spice ::

Sam imam za 25 eur pri T2 optiko 10/10. Dostop do TV vsebin imam preko sorodnikov (pe še to gledam zelo redko). Mobitel imam služben, boljša polovica pa Hofer mobil. Strošek na mesec je tako 35 eur.

MarkoMan ::

Jaz imam hofer hot maxi, 40gb, in mi zadostuje za internet (doma naredim hot spot in je dovolj za surfanje, kaksen film) in telefon ... 10eu
Edit: preveri na t2, če ti dovolijo prehod, oz koliko je "kazen" ... in nato tuhtaj naprej
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoMan ()

PINki ::

A1 optika 20,99€-100/10mpbs +5€ doplacilo za visjo hitrost 100/100mbps= 25,99€

TV streamam preko chromecasta na tv preko t2tv2go mobilne aplikacije (narocnina od starsev- L shema)

Mobilna telefonija bob za 9,99€/mesec

mgermo ::

a1 optika + 5€ za 100/100 = 26€. 3€ sheran račun za netflix 4k. Hofer predplačniška 5€. Več ne rabim. Zadovoljen.

M-XXXX ::

A1 optika 20,99€-100/10mpbs
Kje je ta paket? Tole je napaka predvidevam?

rovka ::

Tole bi tudi mene zanimalo, 100/10 optika je to kar imam sedaj in potem bi prišel na mesečni znesek internet + telefon = 27€. Če bi imel pri T2 samo internet 10/10 bi bil mesečni strošek internet in mobitel 32€. Če obdržim televizijo in imam pri njih telefon je znesek 37€, s tem da potem imam sport klub 1 za špansko ligo. :))

vilicarist ::

pomoje ti je najboljše ta 100/100 optika za 26 eur + piratebay
bmw = brings me women

PINki ::

M-XXXX je izjavil:

A1 optika 20,99€-100/10mpbs
Kje je ta paket? Tole je napaka predvidevam?

Imas prav ja, sem kiksnil. 20/1mbps je na boljo za 20,99€. Ne vem zakaj mi je ta stevilka ostala v spominu. Pardon.

weasel ::

Jaz sem sel iz T-2 optike na Hot Giga (200GB + LTE modem) in placujem 15Eur.

Mitjaa24 ::

weasel je izjavil:

Jaz sem sel iz T-2 optike na Hot Giga (200GB + LTE modem) in placujem 15Eur.


Ker mam slabo povezavo neta preko kabla po zemlji, sem tudi samo vzel ta paket in deluje čisto ok. Me je bilo strah da bom prebil 200Gb, toda za enkrat mi gre ravno skozi...Cenovno pa je paket daleč najbolj ugoden v slo...

rovka ::

Hmm, sem pogledal pri A1 in trenutno edino kar dobim je 20/5 za 20 eurov ob sklenitvi za 24 mesecev. Očitno gledam narobe, lahko še kakšen link ? Mislim da bom izi mobil zamenjal za hofer mobil, ker je cena enaka 7 eurov na mesec, vendar dobim več podatkov. Se pravi zdaj rabim samo še internet, ustreza mi vse kar je enako ali višje od 10/1. Najraje bi imel na žico. Morda pa sem malo za časom in ne bi nič izgubil tudi če bi šlo po zraku ?

vilicarist ::

weasel je izjavil:

Jaz sem sel iz T-2 optike na Hot Giga (200GB + LTE modem) in placujem 15Eur.

Pa ti ni prepočasno to (v primerjavi z optiko)?
bmw = brings me women

bluefish ::

rovka je izjavil:

Hmm, sem pogledal pri A1 in trenutno edino kar dobim je 20/5 za 20 eurov ob sklenitvi za 24 mesecev. Očitno gledam narobe, lahko še kakšen link ?
https://www.a1.si/a1-kombo-s

Pri izbiri odstrani TV in telefon ter dodaj opcijo za hitrejši net. To je seveda optika.

rovka ::

Ok super. Tole če bo ostalo je dobra opcija. Verjetno pa bom moral čakati še 1 leto da se mi izteče pogodba pri T2, kakšne menjave zdaj bo toliko penalov da se ne splača. Bi pa fino bilo da tema ostane odprta saj se te ponudbe hitro spreminjajo in ni vrag da bo čez 1 leto kdo bolj ugoden

weasel ::

vilicarist je izjavil:

weasel je izjavil:

Jaz sem sel iz T-2 optike na Hot Giga (200GB + LTE modem) in placujem 15Eur.

Pa ti ni prepočasno to (v primerjavi z optiko)?


Odvisno za kaj rabiš, filmi, streami in podobno se nalagajo bp (tudi 4K). Ne vem kako je z multiplayer igrami, probal sem eno in tudi ni bilo težav.

vilicarist ::

kako hitrost pa imaš? ker meni je že na optiki tečno, da rabi par minut za 4k film pol pa še dosti več, da spraviš ratio na 2 ali več (ker škrtarijo z uploadi)
bmw = brings me women

Vanadium ::

Jaz in žena imava sledeče storitve preko T-2:
T4 (100/10),
2x Oranžni midi,
TV preko sorodnikov oz malo iznajdljivosti
Skupaj: 51,04€

weasel ::

vilicarist je izjavil:

kako hitrost pa imaš? ker meni je že na optiki tečno, da rabi par minut za 4k film pol pa še dosti več, da spraviš ratio na 2 ali več (ker škrtarijo z uploadi)


Ce ti je to tecno, potem ta HoT paket res ne bi bil zate. Meni gre dol 2MBs, ampak sem potrpezljiv :) Za Netflix je pa super.
Jaz sem menjal, ker mi hitrost ni tako pomembna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1881563404 (404) MrStein
»

T-2 ali A1 za internet doma?

Oddelek: Omrežja in internet
4013408 (5604) crypto0
»

Kateri operater (ISP) ponuja samo internet

Oddelek: Omrežja in internet
194883 (4097) AndrejO
»

Kolk plačujete interneta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11320473 (14456) kixs

Več podobnih tem