» »

HDMI kabel za 4K TV

HDMI kabel za 4K TV

«
1
2

JanezH ::

Receiver in 4K TV bi povezal s HDMI ARC kablom.

A mi lahko kdo pove kakšna je razlika v praksi, če sploh je, med tema dvema kabloma za 7 eur in 50 eur?

https://www.mimovrste.com/hdmi/max-kabe...
https://www.av-planet.si/trgovina/avdio...

A bi mi kateri drug 3m kabel priporočili?

Steinkauz ::

Ja ta za 50eur je slabši, ker je 2.0b, cenejši pa 2.1.
Zakaj obstaja tak za 50eur? Ker obstajajo ovce, katere se striže.

TOP ::

Za tisto,kar ti rabiš HDMI kabel je tisti za 7 eur dovolj,tisti za 50e je pa profesionalni kabel,za Atmos in podobne bonbončke,če jih nimaš ni potrebe in za za 50e ni slabši je profesionalni kabel,tukaj se ne gre za prenos same slike ampak tudi za naprednejšo tehnologijo zvoka.

hojnikb ::

TOP je izjavil:

Za tisto,kar ti rabiš HDMI kabel je tisti za 7 eur dovolj,tisti za 50e je pa profesionalni kabel,za Atmos in podobne bonbončke,če jih nimaš ni potrebe in za za 50e ni slabši je profesionalni kabel,tukaj se ne gre za prenos same slike ampak tudi za naprednejšo tehnologijo zvoka.

kabla sta kar se tiče funkctionalnosti identična. Razlika je samo nivo praznjenja denarnice.
#brezpodpisa

M-XXXX ::

Steinkauz je izjavil:

Ja ta za 50eur je slabši, ker je 2.0b, cenejši pa 2.1.
Zakaj obstaja tak za 50eur? Ker obstajajo ovce, katere se striže.

HDMI kabel 2.1 in 1.0 sta identična. Oznake HDMI kablov ne obstajajo, vsi kabli so identični.

TOP ::

M-XXXX je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

Ja ta za 50eur je slabši, ker je 2.0b, cenejši pa 2.1.
Zakaj obstaja tak za 50eur? Ker obstajajo ovce, katere se striže.

HDMI kabel 2.1 in 1.0 sta identična. Oznake HDMI kablov ne obstajajo, vsi kabli so identični.

Tukaj se lih ne strinjam,ker na prenosnikih maš izhod HDMI 1.1 in na novejših pa 2.0b in na starem prenosniku ne gre skozi 4K 60fps ker na TV šteka slika na novem z 2.0b pa teče gladko,ker podpira 4K 60fps.

hojnikb ::

In kaj ma to veze z kablom ? Eno je hdmi standard (kateri dopusca vecje resolucije) nekaj pa hdmi kabl. HDMI kabli imajo ze od 1.0 verzije enak pinout in ozicenje, tako da je vseen kaksen kabel kupis, delat more z vsakim hdmi standardom. tako kot sata kabli
#brezpodpisa

TOP ::

hojnikb je izjavil:

In kaj ma to veze z kablom ? Eno je hdmi standard (kateri dopusca vecje resolucije) nekaj pa hdmi kabl. HDMI kabli imajo ze od 1.0 verzije enak pinout in ozicenje, tako da je vseen kaksen kabel kupis, delat more z vsakim hdmi standardom. tako kot sata kabli

Ja to se tud sam strinjam,sam bom tole stestiral,ker me res zanima če se kaj pozna ali ne.

misek ::

hojnikb je izjavil:

je vseen kaksen kabel kupis, delat more z vsakim hdmi standardom. tako kot sata kabli
Odvisno kaj razumeš pod "delat". 1080p verjetno res, 4K pa ti ne bo prenašal čisto vsaki kabel.

hojnikb ::

če je kabl po standardu, _more_ prenašat.

TOP je izjavil:

hojnikb je izjavil:

In kaj ma to veze z kablom ? Eno je hdmi standard (kateri dopusca vecje resolucije) nekaj pa hdmi kabl. HDMI kabli imajo ze od 1.0 verzije enak pinout in ozicenje, tako da je vseen kaksen kabel kupis, delat more z vsakim hdmi standardom. tako kot sata kabli

Ja to se tud sam strinjam,sam bom tole stestiral,ker me res zanima če se kaj pozna ali ne.

in kaj se hoče poznat? HDMI dela ali ne. TO je to.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

misek ::

Po tvojem torej lahko vzamem 10 let star HDMI kabel in bom z njim prenašal 4K signal?

hojnikb ::

seveda.
#brezpodpisa

misek ::

misek je izjavil:

Po tvojem torej lahko vzamem 10 let star HDMI kabel in bom z njim prenašal 4k signal?

hojnikb je izjavil:

seveda.
Morda v tvojih sanjah :-) V realnosti pa samo če boš imel srečo. Imam v predalu 5+ kablov, ki niti eden ni zmožen prenašati 4k. Pa niso stari 10 let.

hojnikb ::

ja, ce kupujes kitajske kable za 50c, potem imas lahko res tezave. js zaenkrat se nisn mel z nobenim kablom problema na 4k tvju, pa so vsi bolj ali manj noname
#brezpodpisa

misek ::

Ok, ti že veš kakšne kable imam :)

Sicer pa ali nisi napisal, da je vseeno kakšen kabel je? Kaj ima to veze ali je za 50c ali 50€ saj imajo vsi enak pinout in ožičenje :-)

hojnikb ::

Lj, nihce ti ne brani, da kupis kabl za 50€, ce mislis, da bo takrat res 4k :)

ostali bomo pac kupl nekaj za 5-10e (da glih ni najbolj shit, ki razpade, ce ga grdo pogledas) in je to to.
#brezpodpisa

misek ::

Kje sem napisal, da je samo kabel za 50€ dober ta 4k? Nikjer. Če pa že hočeš vedeti sem v mojem primeru dal okoli 7€ na Amazonu in deluje.

Ampak si ti trdil, da so vsi kabli enaki (saj imajo isti pinout in ožičenje). Kar pa sploh ni res. Zdaj pa se nekaj zapletaš.

hojnikb ::

ce se kabl drzi hdmi specsa, potem more bit to to. ce se ga ne, potem ni hdmi kabl, ampak kup plastike in bakra :)
#brezpodpisa

misek ::

Kakšnega specsa? Če pa si napisal

hojnikb je izjavil:

HDMI kabli imajo ze od 1.0 verzije enak pinout in ozicenje, tako da je vseen kaksen kabel kupis, delat more z vsakim hdmi standardom


Sicer pa vidim, da si večji poznavalec kot jaz, ki imam 4k izkušnje ravno malo več kot pol leta :-)

hojnikb ::

nekaj je hdmi kabl, nekaj pa kup plastike in bakra, na katerem je slucajno napritano hdmi
#brezpodpisa

misek ::

hojnikb je izjavil:

nekaj je hdmi kabl, nekaj pa kup plastike in bakra, na katerem je slucajno napritano hdmi
Zdaj pa že res pretiravaš :-) No, jaz se izključujem iz debate.

JanezH ::

hojnikb je izjavil:

nekaj je hdmi kabl, nekaj pa kup plastike in bakra, na katerem je slucajno napritano hdmi


In če je ta za 7 eur to? :)

Seba22 ::

Ja sem glih včeraj kupil tegale:https://www.mimovrste.com/hdmi/equip-ka...
Sicer dolžine 5M ki ga imam iz PC v 4k oled tv priklopljenega.Prej sem imel enga že zelo starega verjeto hdmi 1.0 in lahko povem razlika je občutna prej mi je slika skoz naključno utripala ni podpiral 4k/60HZ.Sedaj s tem hdmi 2.0 nimam problemov deluje vse tako kot mora pa ne bluzit da ni razlike med hdmi kabli ker je razlika sploh pri 4k.Se pa strinjam da je 50EUR dost preveč dat za en kabl že 20EUR semizdi preveč za moje pojme samo pač glej da kupiš hdmi 4k/60HZ highspeed 2.0 za neko normalno ceno
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

m0LN4r ::

M-XXXX je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

Ja ta za 50eur je slabši, ker je 2.0b, cenejši pa 2.1.
Zakaj obstaja tak za 50eur? Ker obstajajo ovce, katere se striže.

HDMI kabel 2.1 in 1.0 sta identična. Oznake HDMI kablov ne obstajajo, vsi kabli so identični.

Preverjeno, ni res. Pokazi mi prakticn primer, kjer ti hdmi 1.4 prenese 4k/60hz z HDR...

Jaz sem si za ca 25eur nabavil neuradne hdmi 2.1 od club3d kar sem tudi na sihtu sprobal na 8k tvju...
Tudi handshake med preklapljanjem je hitrejsi in vec ni nobenih motenj, kar se tice preklapljanja 4k/60/hdr na pcju...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Seba22 ::

Se strinjam to sem tudi pri mojem starem kablu opazil sploh pri dolžini 5M je razlika še opaznejša slika je štekala ko sem gledal filme sedaj z HDMI 2.0 4k/60HZ deluje tekoče
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

m0LN4r ::

Seveda so te oznake za orientacijo, kaj kabel minimalno prenese.
Zakaj, je pa predvsem zaradi kvalitete kabla zaradi motenj in izgub na razdaljo.
Zato pa so oznake tam, da pozneje ne mores jamrat po nakupu.

Jaz sem se za ta club3d 2.1 odlocil ko sem na licu mesta sprobal razne aktualne hdmije, ki so celo najbolj prodajani na amazonu, niti niso najcenejsi, ampak kot polek 4k/60hz nad 2 metra se sodeluje HDR in eARC, postane zadeva zabavna.

Pri BD playerjih je malo bolj izi, ker je output BDjev ponavadi enak framom filma in clovk splo ne opazi, da je output BDplayerja 25Hz, ko se film vrti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bbbbbb2015 ::

hojnikb je izjavil:

ce se kabl drzi hdmi specsa, potem more bit to to. ce se ga ne, potem ni hdmi kabl, ampak kup plastike in bakra :)


Za HDMI kable ne obstaja verzioniranje. Vendar pa so kabli lahko bolje ali slabše narejeni. Na internetu piše, da zmorejo slabši nosilno, frekvenco 30 Hz, srednji 60Hz, ta boljši pa 240 Hz.

Po moje je še najboljša analogija z FireWire kabli. Le-ti tudi niso imeli neke hitrosti specificirane. No, pa smo na en slabši firewire priklopili skener, pa je delalo. Potem pa smo prenašali mislim da HD signal iz kamere na laptop, pa sploh ni hotelo delati, pa je delalo 5 minut, pa so se videli artefakti.

Vse smo obrnili, kamero smo nastavljali, pa laptop, pa program za snemanje, pa ni nič pomagalo. Nakar sem zamenjal nek anon firewire kabel z originalnim, ki se je valjal po SONY torbici od kamere , bil je vidno debelejši in z debelejšim opletom.

To je delalo ko mina. Cena 7€ in 50€ pa ni merodajna za nič. Niti napisi niso glih merodajni. Jaz bi rekel, da je najbolj merodajna debelina kabla, ker ta boljši imajo debelejši oplet. Tudi, kar smo opazili, nekateri kabli, če jih olupite, sploh niso iz bakra, oziroma je neka kovina, ki je "oprana" v bakru. Taki kabli so tipično zelo rigidni (trdi), pa ga upognete pa zleze nazaj v prvotno pozicijo.

Če se da, bi jaz kabla fizično primerjal po debelini, pa kupil debelejšega. Če se pa ne da primerjati, pa bi najprej kupil tistega za 7€.

Steinkauz ::

Sej če je kabel 2.1 pomeni, da je certificiran da bo 2.1 hitrost (4k 120hz delal na njem).
Kar na 2.0b mogoče ne bo (mogoče pa bo)

m0LN4r ::

Ravno ta mogoce je problem, ko se nekomu ne da jebat stem.
https://www.amazon.de/Club-3D-CAC-1372-...
https://www.amazon.de/Club-3D-CAC-1371-...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Han ::

Dolžino teh dveh kablov ve pa samo bog?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

TOP ::

hojnikb je izjavil:

ce se kabl drzi hdmi specsa, potem more bit to to. ce se ga ne, potem ni hdmi kabl, ampak kup plastike in bakra :)

Evo samo za tebe probal,HDMI 1.4 ne gre 4K60fps,medtem ko 2.0 gre,lepo gladko.

hojnikb ::

seveda ne gre, ce hdmi 1.4 spec ne dopusca 60fps. Ali si mislil "1.4" kabel...
#brezpodpisa

Skylord ::

hojnikb je izjavil:

seveda ne gre, ce hdmi 1.4 spec ne dopusca 60fps. Ali si mislil "1.4" kabel...

Daj ti to malo bolj razlož meni po kmečko, ker ne razumem, kot da dvakrat ne govoriš isto?

hojnikb je izjavil:

In kaj ma to veze z kablom ? Eno je hdmi standard (kateri dopusca vecje resolucije) nekaj pa hdmi kabl. HDMI kabli imajo ze od 1.0 verzije enak pinout in ozicenje, tako da je vseen kaksen kabel kupis, delat more z vsakim hdmi standardom. tako kot sata kabli

?

hojnikb ::

dobro preberi post, predn komentiras. Ce imas recimo hdmi 1.4 grafiko in hdmi 2.0 4k monitor, pac 4k60fps nebo nikakor spilal.
#brezpodpisa

misek ::

hojnikb je izjavil:

dobro preberi post, predn komentiras
Ti tudi preberi svoje poste.

hojnikb ::

Pebi, hitro mi najdite spec, ki jasno razlikuje "hdmi 1.4" in "2.0" kable. Hitro.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

misek ::

Ne najdemo: zmagal si :)

hojnikb ::

Ce hocemo bit striktno nitpickerski, obstaja seveda 4 vrste kablov, ki se uporabljajo za hdmi;

High-speed (also called Category 2)
High-speed (also called Category 2) with Ethernet
Standard-speed (Category 1)
Standard-speed (Category 1) with Ethernet


razn kaksnih izjemno starih kablov so vsi hdmi kabli category 2. In ce je taksen kabl ustrezen temu standardu (torej in noname zadeva za par centov, ki ni niti hdmi kabl, ampak kup bakra in gume, kateri slucajno lahko dela kot hdmo) more delat tako 1080p, 4k in vsak naslednji standard, dokler si ne umislijo nove kategorije ali celo konektorja.

Tako da prosim ne nabijat o 4k kablih, ker ne obstajajo. Lahko se pa seveda tolazite z nakupom 50e+ kablov kakor hocte. V resnici je pa vsaj nekaj napol kvalitetnega (torej za vec kot par centov) cisto ok tudi za 4k, ceprav bo prodajalecu v bigbangu eksplodirala glava :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

T743 ::

Razlika je v pasovni širini. Za 4k in več mora biti prepustnost kabla 18Gb na s ali več v tem je ves trik brez odvečnega nakladanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T743 ()

gddr85 ::

obstaja menda še ultra highspeed kabel :P

hojnikb ::

to je category 2. Za 4k ni posebnega speca.
#brezpodpisa

M-XXXX ::

T743 je izjavil:

Razlika je v pasovni širini. Za 4k in več mora biti prepustnost kabla 18Gb na s ali več v tem je ves trik brez odvečnega nakladanja.

Aha in to dosežejo tako da baker v kablu tako dolgo tepejo da postane bolj prepusten...

Ljudje mešate standard priklopa in kabel.

Tuhi ::

hojnikb je izjavil:

Ce hocemo bit striktno nitpickerski, obstaja seveda 4 vrste kablov, ki se uporabljajo za hdmi;

High-speed (also called Category 2)
High-speed (also called Category 2) with Ethernet
Standard-speed (Category 1)
Standard-speed (Category 1) with Ethernet


razn kaksnih izjemno starih kablov so vsi hdmi kabli category 2. In ce je taksen kabl ustrezen temu standardu (torej in noname zadeva za par centov, ki ni niti hdmi kabl, ampak kup bakra in gume, kateri slucajno lahko dela kot hdmo) more delat tako 1080p, 4k in vsak naslednji standard, dokler si ne umislijo nove kategorije ali celo konektorja.

Tako da prosim ne nabijat o 4k kablih, ker ne obstajajo. Lahko se pa seveda tolazite z nakupom 50e+ kablov kakor hocte. V resnici je pa vsaj nekaj napol kvalitetnega (torej za vec kot par centov) cisto ok tudi za 4k, ceprav bo prodajalecu v bigbangu eksplodirala glava :)



Po tvoje so tudi ethernet kabli CAT 5, 6 ,7... vsi enaki in en sam nateg?

Višje kot so prenosne hitrosti, večje so frekvence v kablih. Večje kot so frekvence drugače morajo biti žice zvite (twistane), da omejujejo presluhe....

Če bi kdaj olupil kakšen HDMI kabel po celotni dolžini in pogledal kako so speljane žice pri HDMI 1.0 ali 2.1 kablu nebi govoril tukaj bedarij.

Ne pravim, da je dražji kabel boljši temveč, da kabel za 1.0 ni enak kablu za 2.0 ..... in 1.0 fizično ne more prenašati frekvenc, ki so potrebne za 4k 60fps!

misek ::

hojnikb je izjavil:

ceprav bo prodajalecu v bigbangu eksplodirala glava :)
Seveda mu bo, ker bo kupec kupil nekaj za par € (kar je precej več kot samo nekaj centov!) potem pa nosil nazaj in jokal prodajalcu, ker ne more predvajati 4k@60. Pa bo omenil, da je hojnikb na slo-techu napisal, da je vseeno kakšen kabel kupi.

m0LN4r ::

Han je izjavil:

Dolžino teh dveh kablov ve pa samo bog?
In vsak, ki zna prebrat opis. "Produktinformation Größe und/oder Gewicht:" hjao.

Jaz nevem kaj se kregate sploh, oznake na kablih so za orientacijo, koliko je minimalno sposoben prenest z upostevanjem zgub na pasovni sirini.

Da vam bolj po kmecko razlozim, kabel stestirajo in ce ne prenese 48G se ga vrze v predal za 2.0, ce prenese 48G se lahko prodaja kot 2.1, kar je ultimativno potrebno da sploh povohate 8K/120Hz pri YCBCR 4:4:4, kar bo potrebno za prihajajoci Dolby Vision in HDR10+ na omenjeni locljivosti.
Potem gremo naprej, ce kabel prenese 21G bo dovolj za nemoteno delovanje 4K/60/4:4:4, ce pa prenese samo 18G pa bo prenesel 4K/60 ampak samo z 4:2:2 ce mate sreco.
Ce pa je izdelava poceni, pa lahko da bo vcasih delalo 4K/60 z 4:2:0 ali pa 4K/30 z 4:4:4

PS: Hvala Tuhi, da si kratko in jedrnato napisal o cem se gre. AMPAK hojnik pac vztraja pri svojem, saj ima po eni strani prav laicno gledano je vsak HDMI enak, razlike so v detajlih, kot si jih omenil. Visje kot so hitrosti, bolj komplicirano je prepletenje in zascita posameznih zick, da zagotovi to hitrost in hkrati je dovolj robusten, upogljiv, da se ne pretrga ko ga 5x zmotas skup. Ko se "scit" pretrga, magari pri eni nitki, se zacnejo ze problemi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Skylord ::

hojnikb je izjavil:

dobro preberi post, predn komentiras. Ce imas recimo hdmi 1.4 grafiko in hdmi 2.0 4k monitor, pac 4k60fps nebo nikakor spilal.

Skratka nimaš pojma. Ne znaš razložit tudi po kmečko ne.
Lepo sem vprašal, nobeden se ne kraga, samo ne, on pametuje.
To zame ni po kmečko tudi to kar je razložil molnar ne.
Pač eni se ne spoznamo na to. Sorry.

Mr.B ::

M-XXXX je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

Ja ta za 50eur je slabši, ker je 2.0b, cenejši pa 2.1.
Zakaj obstaja tak za 50eur? Ker obstajajo ovce, katere se striže.

HDMI kabel 2.1 in 1.0 sta identična. Oznake HDMI kablov ne obstajajo, vsi kabli so identični.

razen pin compatibilnosti za nazaj po standardih, ... potem pa se zakljuci...
https://en.m.wikipedia.org/wiki/HDMI
ARC je pidprt sele z 1.4+ s certificiranim kablom.
primer pin 14 do standarda 1.4+ sploh ni bil uporabljen, pin 19 pa je bil samo za hot plug detekcijo.. pin19 pod v 1.0 sploh ne more prenasati etherneta.

pa ne se prevec zanasat na "digitalno", ker digitalni signal se prenasa po analognem mediju z vsemi njegovimi fiziklalnimi LC zakonitostmi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

hojnikb ::

pa ne se prevec zanasat na "digitalno", ker digitalni signal se prenasa po analognem mediju z vsemi njegovimi fiziklalnimi LC zakonitostmi.

Kjub temu, da se prenaša analogno, je transportni signal še vedno digitalen, torej dela ali ne. Ne pa da bo na 50c kablu slika grdih barv, na 50e pa lepih.

PS: Hvala Tuhi, da si kratko in jedrnato napisal o cem se gre. AMPAK hojnik pac vztraja pri svojem, saj ima po eni strani prav laicno gledano je vsak HDMI enak, razlike so v detajlih, kot si jih omenil. Visje kot so hitrosti, bolj komplicirano je prepletenje in zascita posameznih zick, da zagotovi to hitrost in hkrati je dovolj robusten, upogljiv, da se ne pretrga ko ga 5x zmotas skup. Ko se "scit" pretrga, magari pri eni nitki, se zacnejo ze problemi.


Tisti detalji so običajno dobri za praznjenje denarnice ali če si trgovc in se ti ne ljub ukvarjat z ljudmi. Mu pač poturiš najdražji "4k" kabl, ker veš da bo sigurn delal tut z najbolj šrot opremo. Čeprav bi kabl za 5e delal enako.

Sj štekam, na kablih so dobre marže in marsikomu je v interesu, da se prodajajo :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mr.B ::

hojnikb je izjavil:

pa ne se prevec zanasat na "digitalno", ker digitalni signal se prenasa po analognem mediju z vsemi njegovimi fiziklalnimi LC zakonitostmi.

Kjub temu, da se prenaša analogno, je transportni signal še vedno digitalen, torej dela ali ne. Ne pa da bo na 50c kablu slika grdih barv, na 50e pa lepih.

?
kabel 1.0 zaradi fizikalnih-analognih omejitev, ne more biti zamenjava za kabel po standardu 2.0. Ne glede koliko sarkazma bos stlacil v digitalno obliko.
Seveda, ko pa bos govoril da je hdimi 2.0+ cerificiran kabel za 50c enak kot hdmi 2.0+ cerificiran kabel za 50€, ti NE BO nihce ugovarjal. v tem primeru pa se gre za strizenje neumnih ofc.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

hojnikb ::

Someone is gonna have to explain how bandwidth is limited on current HDMI 2.0 cables vs HDMI 2.1. For example, Belkin's future ready 8K cable (AV10175) is a skimpy 32gauge cable, whereas its 4K cable (AV10168) is 28gauge. Only in the mythical realm of audio/video (av) copper cable does shrinking the pipeline increase the bandwidth capability. Moreover, only in the mythical realm of av copper cables does the same triple shielding and bonded/twisted pairs of HDMI 2.1 cables as HDMI 2.0 equal higher protection against EMI. laws of physics simply do not support saying that a 32gauge cable one day is limited to 18Gbps then the next when wrapped up in "Ultra High Speed HDMI" label suddenly can xfer 48Gbps. I understand about shielding and "purity" of the conductor, but this is also a lot of hocus pocus. Moreover, HDMI Category 3 cable aka HDMI 2.1 cable is a performance specification, not a construction specification, which means more hocus pocus bs about needing 2.1 specific cables. Proof being that the same bonded/twisted pair cables in HDMI cat 1 passing 2.25Gbps miraculously could pass 10.2Gbps when the new standard came around, and when the new HDMI cat 2 standard came about, guess what, the same wire could pass 18Gbps. Guess what, now that 48Gbps is around, what do you think will happen? Some miraculous change in metallurgy that says 48Gbps can't pass in a 28gauge cable but can in a 32gauge cable? Last, there's no "complete" compliance testing, yet, on HDMI 2.1, so even Belkin's 8K claim isn't measured against anything.


I'm out.
#brezpodpisa
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI ARC in eARC kanala

Oddelek: Omrežja in internet
111484 (1082) Bantani
»

HDMI kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
639876 (5196) showsover
»

hdmi ali utp

Oddelek: Pomoč in nasveti
222636 (1888) Ales
»

HDMI kabel ne deluje (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
808760 (6712) deejay2
»

HDMI 2.0

Oddelek: Zvok in slika
173381 (3018) branc

Več podobnih tem