» »

HDMI ARC in eARC kanala

HDMI ARC in eARC kanala

Parkelj ::

Spostovani!

Ob prenovi stanovanja sem v par podometnih doz zmontiral tudi HDMI modulov (naprimer na multimedijski steni, ena doza na visino 40 cm ena na 150 cm, da je skrita za TVjem, HDMI kabel od spodnje do zgornje v cevi podometno) od TEM Catez, vendar nikjer ne pise, kateri HDMI standard podpirajo in me zanima, ali te prikljucki podpirajo ARC in eARC (Audio in Enhanced Audio Return Channel), ce HDMI kabel, ki povezuje taksna TEM modula, podpira zadnjo verzijo (2.1) HDMI standarda?

S spotvoanjem in vnaprej hvala za odgovore,
M.

TOP ::

Ja ARC ti ne glede na serijo kabla podpira,kar se tiče HDMI 2.1 ti rabi za 4K/60fps tole pa dvomim,da vtičnica podpira malo poglej po navodilih ali pa pokliči na firmo,ti bodo vse povedal.

mastah ::

Štukanje po nepotrebnem...pustiš eno modul odprtino prazno pa pol metra daljši kabel zgoraj in spodaj da direktno priklopiš

Parkelj ::

TOP je izjavil:

Ja ARC ti ne glede na serijo kabla podpira,kar se tiče HDMI 2.1 ti rabi za 4K/60fps tole pa dvomim,da vtičnica podpira malo poglej po navodilih ali pa pokliči na firmo,ti bodo vse povedal.
Sem povprasal pri prodajalcu in potem se pri proizvajalcu, informacije nisem dobil, ker je bil baje inzenir na dopustu.

mastah je izjavil:

Štukanje po nepotrebnem...pustiš eno modul odprtino prazno pa pol metra daljši kabel zgoraj in spodaj da direktno priklopiš
Hvala za guideline, tocno to sem storil, in je vse ok. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Parkelj ()

M-XXXX ::

Parkelj je izjavil:

Spostovani!

Ob prenovi stanovanja sem v par podometnih doz zmontiral tudi HDMI modulov (naprimer na multimedijski steni, ena doza na visino 40 cm ena na 150 cm, da je skrita za TVjem, HDMI kabel od spodnje do zgornje v cevi podometno) od TEM Catez, vendar nikjer ne pise, kateri HDMI standard podpirajo in me zanima, ali te prikljucki podpirajo ARC in eARC (Audio in Enhanced Audio Return Channel), ce HDMI kabel, ki povezuje taksna TEM modula, podpira zadnjo verzijo (2.1) HDMI standarda?

S spotvoanjem in vnaprej hvala za odgovore,
M.

Vsi kabli so enaki in podpirajo vse (razen če je defekten kabel). Standard se razlikuje zgolj pri podprti napravi in ne v kablu.

blackmack ::

Ni res. Probaj poslat 4K HDR po kakem nekvalitetnem kablu. Boš videl samo črno sliko ter napis ni signala.

XS!D3 ::

M-XXXX je izjavil:


Vsi kabli so enaki in podpirajo vse (razen če je defekten kabel). Standard se razlikuje zgolj pri podprti napravi in ne v kablu.

Daleč od tega. Pa kablu, ki je bil narejen za par Gb/s pasovne širine (kar zadostuje za 1080p30/60 SDR), boš zelo težko spravil par 10Gb/s, kot jih rabiš za 4k HDR pri 60+ Hz. Mogoče nek dražji kabel, ki je bil za starejše standarde overkill in je precej presegel minimalne zahteve, sicer pa no way sploh pri večjih razdaljah. Z razlogom so tudi kabli ceritificirani saj npr HDMI 1.0-1.1 omogoča nekih 3.96 Gbit/s, medtem ko 2.0b že 14,4Gb/s, 2.1 pa celo 42.6 Gb/s .

Zdaj eARC ne rabi neke hude pasovne širine, rabi pa Ethernet za razliko od navadnega ARC, tako da če imaš starejši kabel brez Ethernet pinov enostavno ne bo šlo.

TOP je izjavil:

Ja ARC ti ne glede na serijo kabla podpira,kar se tiče HDMI 2.1 ti rabi za 4K/60fps tole pa dvomim,da vtičnica podpira malo poglej po navodilih ali pa pokliči na firmo,ti bodo vse povedal.

4k60 mora delat tudi na 2.0b.

M-XXXX ::

blackmack je izjavil:

Ni res. Probaj poslat 4K HDR po kakem nekvalitetnem kablu. Boš videl samo črno sliko ter napis ni signala.

Mi prosim potem pokažeš standard (kablov) in njihove razlike?
Kabel je kabel, 1.1 ali pa 2.1 je isti. Če ne dela ga vrži stran in vzemi drugega (najcenejšega) ki dela.
Daleč od tega. Pa kablu, ki je bil narejen za par Gb/s pasovne širine (kar zadostuje za 1080p30/60 SDR), boš zelo težko spravil par 10Gb/s, kot jih rabiš za 4k HDR pri 60+ Hz. Mogoče nek dražji kabel, ki je bil za starejše standarde overkill in je precej presegel minimalne zahteve, sicer pa no way sploh pri večjih razdaljah. Z razlogom so tudi kabli ceritificirani saj npr HDMI 1.0-1.1 omogoča nekih 3.96 Gbit/s, medtem ko 2.0b že 14,4Gb/s, 2.1 pa celo 42.6 Gb/s .

Kabel misliš kot žice? Kaj pa vem, vse moje žice so tako neumne da ne vedo koliko podatkov na sekundo spravljajo čez, ampak enostavno prevajajo elektriko. Verzija HDMI priključka pa je druga stvar, ampak en govorimo o tem ane?
https://www.cnet.com/news/4k-hdmi-cable... Sicer par let star članek ampak saj se nič ni spremenilo.
In case you missed the previous tetralogy on HDMI cables, check out Why all HDMI cables are the same, Why all HDMI cables are the same, Part 2, Still more reasons why all HDMI cables are the same,
Uglavnem kabel je kabel, če ne dela (z najcenejšim) vzemi drugega najcenejšega in probaj še enkrat. Varijanta je da bo 99% delalo.
Kot sem že rekel: HDMI kabel je kabel in kabli ne poznajo verzije. Fizični priključki so enaki.

perpetum ::

No, teorija pa praksa ane: Wiki HDMI#Cables

As of the HDMI 1.4 specification, the following cable types are defined for HDMI in general:[77][78]

Standard HDMI Cable - up to 1080i and 720p
Standard HDMI Cable with Ethernet
Standard Automotive HDMI Cable
High Speed HDMI Cable - 1080p, 4K 30 Hz, 3D and deep color
High Speed HDMI Cable with Ethernet

MisterM ::

Fizični priključki so res enaki in žice so prav tako žice. A pri višji pasovni širini se poveča interferenca, kar lahko povzroči, da namesto 4k vsebine gledaš le črn zaslon. Kabli, ki ustrezajo standardom z višjimi prenosi, imajo boljšo izolacijo, tako navzven kot med samimi paricami, same žice in konektorji pa so tudi narejeni iz boljših (bolj čistih) zmesi kovin.

Za "normalno" dolžino, torej cca. 1,5m, je čisto možno, da ti bo tudi kak starejši kabel potegnil 4k60. Pri 5m in več, pa se že občutno vidi razlika. Sam sem pred leti, ko sem še organiziral video prenose, bil primoran uporabiti zelo drage 20m kable (cca. 100€ na kos) za 1080p60, kateri so imeli vgrajen ojačevalec in niso bili bipolarni - en konec je bil za output, drugi za input.

XS!D3 ::

M-XXXX je izjavil:


Kabel misliš kot žice? Kaj pa vem, vse moje žice so tako neumne da ne vedo koliko podatkov na sekundo spravljajo čez, ampak enostavno prevajajo elektriko. Verzija HDMI priključka pa je druga stvar, ampak en govorimo o tem ane?

Kabel kot celota, ne posamezne žice. Za slabljenje, presluhe, deferencialni prenos, parice in ovoje si že slišal? Ne gre tukaj samo za baker z dovolj velikim presekom kot pri elektriki. Če bi bi bil kabel kabel, bit tudi ethernet kabli, ki smo jih uporabljali za 10Mb/s ethernet danes delovali za 10Gb/s ethernet, pa temu ni tako. Tako tudi dost HDMI kablov delanih za tistih par Gb/s iz prvotnih standardov, pač ne folga 10 in več Gb/s potrebnih za današnje formate. Pa tudi na kablu, ki nima ethernet pinov zraven, le ta pač ne bo delali (in poslednično eARC) pa če se na glavo postaviš.


Tudi iz prve roke ti povem, da 4k@60Hz+DolbyVision dostikrat ne dela s starejšimi (poceni) kabli tudi pri krajših razdljah , tam pri 10m in več pa že za 1080p ni vseeno kakšen je kabel. Kar pa ne pomeni, da moraš dat celo premoženje za primeren kabel, nazadnje sem na mimovrste vzel 2m HDMI 2.0b kabel za manj kot 8€. Seveda ti nihče ne brani, da kupuješ najcenejše kable in jih mečeš stran dokler ne najdeš primernega, meni se zdi bolj logično, da vzamem takšnega, kjer proizvajalec zagotavlja določeno pasovno širino oziroma skladnosti z določenim HDMI standardom. Nazadnje je bilo med 1.4b in 2.0b razlike par €. Seveda je možno, da bi tudi prvi deloval, ampak bi me že pot v trgovino nazaj stala več kot razlika v ceni.

Bantani ::

Mene zanima si kdo lasti ta hdmi 2.1 kabel od club3D? Je dober se splača kupiti ali ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI kabel za 4K TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
758252 (3116) Anney
»

kabli za monitor

Oddelek: Zvok in slika
8965 (691) XS!D3
»

HDMI kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6310011 (5331) showsover
»

Kvaliteten HDMI kabel

Oddelek: Pomoč in nasveti
164326 (2327) lonewolf_
»

hdmi ali utp

Oddelek: Pomoč in nasveti
222688 (1940) Ales

Več podobnih tem