» »

Čisto nov računalnik, starejši ekran...

Čisto nov računalnik, starejši ekran...

saky ::

Bom poskusil razložit na kratko

Danes pripeljal domov čisto nov komp, ekran pa je še starejši( 7,8 let).
Nov ekran pride čez nekaj dni ker je naročen.

Prižgem normalno, po instalaciji windows začnem lepo nalagat driverje, oz jih oavtomatično updatam.
Malo gledam hardware in vidim da sta dve grafiki not, ena integrirana in tudi 660gtx katero sem naročil.
Takoj ko mi updata drivere se komp restarta in zažene na novo...s tem pa da na ekranu piše NO SIGNAl.

Ali je to kar mislim, da je računalnik preklopo na samostojno grafiko, in ker je star ekran še s starim plug-inom
(ga ne morem priklopit direkt na samostojno grafo) da mi zato nagaja?
Komp normalno laufa, sam screen je.....no...non stop NO SIGNAL

Rabim pomoc :)

5er--> ::

Ja. Monitor naj bi, načeloma, bil priključen na tisto grafično.
Rabiš nov monitor ali adapter (če grafična podpira DVI-A).
 DVI to VGA

DVI to VGA

Cold1 ::

Ali je to kar mislim, da je računalnik preklopo na samostojno grafiko, in ker je star ekran še s starim plug-inom (ga ne morem priklopit direkt na samostojno grafo) da mi zato nagaja?


Ja, pojdi v varni način (ob zagonu računalnika stiskaj F8 in v meniju izberi Safe Mode) ter v Upravitelju strojne opreme onemogoči dodatno grafično kartico (meni Start, vpiši iskalni niz strojne in med rezultati iskanja klikni na vnos Upravitelj naprav, v kategoriji Display Adapters, desno klikni na vnos za 660GTX in v meniju izberi Onemogoči).

Ko boš dobil nov zaslon pa jo ponovno omogoči.

saky ::

Se mi je zdelo ja, se bil že "zelen" zraven ko se je to začelo
tačas bom verjetno nabavil adapter , ekran pa pride upam da v petek, tako da takrat se lotim tvojega predloga Cold1
do takrat pa tvojega 5er

Hvala za odgovore in pomoč:))

crniangeo ::

pejt f8 in vklopi enable vga mode :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

5er--> ::

Ko boš dobil ekran, ne rabiš predloga uporabnika Cold1. Tisto je bilo mišljeno, da boš sploh lahko uporabljal računalnik s tvojim starim monitorjem in brez adapterja (smo mislili, da ne moreš prit do namizja).

saky ::

V bistvu vec ne morem do namizja oz do biosa sploh, no signal na ekranu. Sem uspel danes se nabavit DVI adapter,sem pa na terenu, tako da ko bom nazaj domov priklopim adapter, da me upam da zazna ekran tako ali drugace.Mi je jasno kaj bo treba, ceprav se priporocam za pomoc, ce stvar ne bo funkcionirala.

Postam ko priklopim:))

PS:na nov enkran cakam kot pes na kost, do tacas se je pa treba znajdit:)

saky ::

Evo, ekran priklopljen, grafika na gtx 660, dela brez tezav....čudovito je videt BF3 na ultra :))

Hvala vsem za pomoč!

tilen juric ::

Pozdravljeni !
Mene pa zanima nekaj o mojem monitorju. Jaz imam monitor viiewsonic VA1903wb. Zmeraj je delal, enkrat mi je padel na tla takoj sm ga ugasnil in pospravil. čez približno 3 mesece sem ga vzel vn iz omare in ga poskusil prižgati. In ko ga prižgem se mi ekran zasveti in pokaže moje namizje za ene 4 sekunde. Potem se pa stemni in ko grem z lučko svetiti se vidi namizje samo da bi pa povečal kakovost barve ( imam vse na 100 procentov ). Res je pa dfa sem včeraj pritiskal gumbe uspodaj in newem ali sem jas kaj vklučil. Zato prosim čim hitreje mi pomogajte, če seveda imate odgovor in rešitev.

Lep Pozdrav

Tilen Jurič

St235 ::

Zmeraj je delal, enkrat mi je padel na tla takoj sm ga ugasnil in pospravil.

sosed ::

Ekarn si sigurno nekak pokvaru. Tko da na servis nest. probat s srečo če bojo tvojo napako popravl.

tilen juric ::

Ja hvala kaj se mi pa potem bolje splača da kupim novega ali nesem na popravilo :)

Opkow ::

Kot kaze se ti je pri padcu razbila ena od "neonk" oz ccfl katoda, ki jih imas razporejene okoli roba ekrana.

In ce ena ne deluje, ti elektronika odklopi ostale delujoce...

Imho se ti ne splaca dajat na servis... Lahko pa ga neses, da ti dajo informativno oceno o strosku popravila...

Ce nimas ravno dveh levih rok, lahko na ebayu poisces ustrezni del in ga zamenjas sam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kabli za priključitev ekrana

Oddelek: Strojna oprema
152671 (2395) filip007
»

nvidia gtx 750 (ti) 2 monitorja,na drugem ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
152072 (1890) Senitel
»

Matična plošča zastarela? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
613779 (2605) hojnikb
»

Pretvornik HDMI to VGA + audio

Oddelek: Pomoč in nasveti
134257 (3878) Kron
»

Težave z monitorjem

Oddelek: Strojna oprema
81170 (1085) BorutK-73

Več podobnih tem