» »

T2 TV in računalnik z več uporabniki

T2 TV in računalnik z več uporabniki

NoriJoe ::

Hej ho!

Rad bi rešil težavo, ki se mi je nekako "nastavila"
Na računalniku, ki ga bo uporabljalo več ljudi bi rad imel T2 tv2go. Geslo naj bi se samo zapolnilo, ko dostopaš do T2 TV prek neta.
Ne želim pa, da to geslo vidijo ostali. T2 ima enako geslo tudi za vse nastavitve, pregled porabe....
Tudi kar nekaj passowrd manegerjev sem probal, a vedno najprej zahtevajo master password in potem izpolnijo geslo za dostop.

Torej ali obstaja, kakšen passoword manager, ki izpolnil geslo na webstrani(v tem primeru t2 tv2go) brez predhodnega vpisa master passoworda?
Ali je mogoče ločit gesla(mogoče tudi uporabniško ime) za nastavitve, pregled porabe... od gesla za T2 TV2GO?

LP,
M.

ToniT ::

Nastavi različne uporabnike in bo problem rešen. Shranjeno geslo je vezano na uporabnika.
Master password je možmo izklopiti. Kateri brskalnik uporabljaš?

ngc2392 ::

v vsakem brskalniku (vsaj chrome in firefox) lahko pogledaš gesla za shranjene strani. če nočeš tega, moraš imeti master password (firefox). kar je pa spet nerodno, ker imaš tv na geslo. razen, če ljudje "ne" bodo brskali po brskalniku ali računalniku pred,med ali po gledanju tv. lahko sicer narediš profile uporabnikov na firefoxu, a ne vem, če bi to pomagalo...
United We Stand, Divided We Fall

NoriJoe ::

Računalnik bo v "družbenem" prostoru v večji hiši, kjer živi več ljudi. Ne gre ravno za javen rač. a vseeno nebi rad drugim kazal gesla.
Uporabljam Chrome in Firefox.
Dobil sem nasvet naj enostavno uporabim "zapomni se me" on prvi prijavi. Tako ostane seja aktivna, vsaj dokler velja cookie. Tako da sem to nekako rešil.

A ja štos z gesli pa ostaja. Ali jih lahko vidijo vsi ali pa moraš najprej vpisat "masterpassword". Firefox ima masterpassowrd a ga moraš vpisat za vsako novo sejo.
Bolj, ko guglam manj pametnih idej najdem. No kakor koli, problem z TVjem oz t2 tv2go sem rešil. Drugih gesel pa se pač ne bo shranjevalo na ta rač.
Če bi kdo vseeno imel idejo kako rešit, bom zelo vesel, če jo deli z mano.

Hvala za trud vsem

ToniT ::

Naredi profile za vsakega uporabnika posebej. Vsak si naj določi svoje geslo za vstop v računalnik. Potem pri sebi izklopi master password v brskalniku in problem bo rešen.

roCkY ::

opcija, če te pass tolko skrbi:
Če ne rabiš časovnega zamika in si na multicastu = T2 omrežje uporabi THJ MulticastTV. Na nauradnem forumu se verjetno še vedno najde za dolpoteg in navodilo kako ga postavit in se da najti tudi svežo predvajalno listo. Pred nekaj meseci je še bila.
Kot rečeno je pa minus, ker ni časovnih funkcij. Prek spleta kot veš se ne da gledat vseh naročenih kanlov. Prek THJ MC pa ne dela nekaj drugih ker so kodirani...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevzem certifikata sigenca v WIN 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5320262 (16827) MrStein
»

LastPass odslej omogoča brezplačno sinhronizacijo med napravami

Oddelek: Novice / Varnost
339037 (6233) PARTyZAN
»

browser: glavno geslo za vsa ostala gesla

Oddelek: Pomoč in nasveti
112020 (1866) potepuh
»

Google želi tvoriti in hraniti vaša gesla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5828447 (25066) antonija
»

Sum vdora v LastPass povzročil množično menjavo gesel

Oddelek: Novice / Varnost
3014316 (13215) poweroff

Več podobnih tem