» »

browser: glavno geslo za vsa ostala gesla

browser: glavno geslo za vsa ostala gesla

potepuh ::

Zdravo

Torej rabil bi nekak nastaviti v brskalniku (najrajši Chrome, sicer se prilagodim) da ko se brskalnik zažene, da nobeno geslo ni dostopno(gesla od gmaila, facebook,itd), šele ko se prijavim - kot je "master password" se pojavijo.

Firefox ima master password, ampak če se prijavim, ga zaprem, spet odprem je še stalno prijavljen
Chrome ima tudi extension za to, ampak je enak problem kot firefox

ali jaz kaj ne razumem dobro?

P.S. gre se za to da sumim da mi v službi nekdo preverja osebne stvari

hvala in lp

RejZoR ::

Običajno imajo taka gesla expiry time, torej če boš hitro zaprl in odprl browser bo še kar delalo. Če pa boš zaprl browser in ga spet odprl čez 5 minut pa ne bo več delovalo. Oz mora pač preteči določen čas preden se zadeva deaktivira, tud če browserja ne zapreš. Verjetno se da stweakat zadevo preko about:config...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

toxius ::

potepuh je izjavil:

Zdravo

Torej rabil bi nekak nastaviti v brskalniku (najrajši Chrome, sicer se prilagodim) da ko se brskalnik zažene, da nobeno geslo ni dostopno(gesla od gmaila, facebook,itd), šele ko se prijavim - kot je "master password" se pojavijo.

Firefox ima master password, ampak če se prijavim, ga zaprem, spet odprem je še stalno prijavljen
Chrome ima tudi extension za to, ampak je enak problem kot firefox

ali jaz kaj ne razumem dobro?

P.S. gre se za to da sumim da mi v službi nekdo preverja osebne stvari

hvala in lp


Kako ti lahko nekdo preverja osebne stvari?
a) Imaš za vstop v računalnik uporabniško ime in geslo za domeno?
b) Ali kdo ve in zakaj si mu dal svoje geslo?

Veš na kaj namigujem...

amigo_no1 ::

V službi uporabljaj firefox portable (usb ključek) oz sploh ne čekiraj osebnih stvari.
Če nimaš ravno predpotopnega telefona (nokia 3310), potem imajo že vsi gor mobilni net (fb, gmail, st).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

potepuh ::

Geslo za prijavo v Windows sodelavci vedo, včasih rabi kdo kaj od drugega pa tistega ni poleg, stalna praksa, tak da zaklepanje rač. ni opcija.

Ma BMK če je kateri kdaj kaj gledal mojo pošto, neznanci so me pri mojih znancih obrekovali, to je pa šlo čez vse meje in prvi sum je pač ta računalnik.

preverim tisto če mora pretečti določen čas, hvala

Mehmed ::



Takole imas v operi. Ce ostali browserji prevec komplicirajo jih zamenjaj.

Vesoljc ::

uporabi last pass ali kaj podobnega
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

potepuh ::

opera bi morala po ponovnem zagonu vprašati za master password? ker po ponovnem zagonu ali se direkt prijavi v gmail, ali pa se moram ročno prijaviti v gmail?

lastpass deluje tako: v google chrome pobrišem vsa gesla, se prijavim v lastpass, se prijavim v gmail, lastpass shrani geslo, zaprem chrome, zaženem chrome in sem že v gmailu, lastpass pa odjavljen? kar mi tudi ne štima. nastavljeno je da se po eni minuti odjavi.

firefox podoben probljem

mislim da delam jaz nekaj narobe, samo ne vem kaj :-(

GSM bi bil dobra rešitev ja, vsakokratno priklapljanje usb-ja niti ne, se preveč gibljem

jype ::

potepuh> Firefox ima master password, ampak če se prijavim, ga zaprem, spet odprem je še stalno prijavljen

To je zaradi piškotkov (cookies), ne zaradi master passworda. Kriptiranja seje (in zgodovine in ostale šare) v osnovi verjetno še ne podpira noben brskalnik.

Vesoljc ::

potepuh je izjavil:

lastpass deluje tako: v google chrome pobrišem vsa gesla, se prijavim v lastpass, se prijavim v gmail, lastpass shrani geslo, zaprem chrome, zaženem chrome in sem že v gmailu, lastpass pa odjavljen? kar mi tudi ne štima. nastavljeno je da se po eni minuti odjavi.

firefox podoben probljem

mislim da delam jaz nekaj narobe, samo ne vem kaj :-(


ja, nekaj delas narobe, meni ne dela tega
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

neres ::

potepuh: Ja, verjetno je zaradi piškotkov, kot je rekel jype.

Opera omogoča, da se piškotki zbrišejo ko jo zapreš in ob ponovnem zagonu te vpraša po master password, če izbereš "once per session".
Mislim, da lahko pri Firefoxu nastaviš enako.

potepuh ::

Ok, nastavil brisanje cookiejev ob zaprtju chroma, pa zdaj štima

lepa hvala vsem, mate pivo v dobrem :-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Passwordi me ubijajo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
17642626 (29045) Pero_SLO
»

LastPass odslej omogoča brezplačno sinhronizacijo med napravami

Oddelek: Novice / Varnost
338753 (5949) PARTyZAN
»

Google želi tvoriti in hraniti vaša gesla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5827345 (23964) antonija
»

LastPass (potencialno) napaden.

Oddelek: Informacijska varnost
103643 (3415) bluefish
»

Analiza pobeglih gesel: še vedno nič novega

Oddelek: Novice / Varnost
176749 (6049) MrStein

Več podobnih tem