» »

usb in boot na win10

usb in boot na win10

pino ::

Z Rufus programom sem naredil usb boot za čekiranje virusov. ko sem zagnal ponovno računalnik
mi ta ni spoznal usb boot in je naložil windowse. Potem sem vzel drugi usb, vse naredil isto kot prvo in ta usb boot mi je zaznal in prečekiral pc. Kaj bi bilo narobe, da mi prvi usb ključek ne zazna, čeprav lahko nanj kopiram,brišem ali formatiram brez težav. Ko pa naredim boot z Rufus programom pa se ne zažene kot boot.

Hvala
LP Pino

Fsegula62 ::

Če gre za starejši PC je lahko težava z USB 3.0 ali pa si kaj narobe naredil.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

ejresnevem ::

Izberi MBR particijsko shemo, ne GPT ...

pino ::

taprvi usb je 2.0 ključek ne dela, tadrugi kjer pa dela je pa 3.0 usb ključek.
Računalnik je res starejši. Kaj pa bi narobe naredil ker v Rufus-u določim samo iso file, particijo (MBR, GPT), mimogrede probal obe, potem FAT,FAT32,NFTS tudi peobal vse. No mekaj še za usb properties in pa sam format usb-ja.
Zanimio je tole vse skupaj.
LP Pino

pino ::

Ni mi dalo miru in sem z obema ključkoma šel k prijatelju in tam probal vso zadevo.
No in OBA klučka pri njem DELATA. ??????? Ne vem imam kaj v biosu narobe nastavljeno ,da mi en ključek ne dela. Samo kaj? Sem gledal v bios pa ne vem ka bi lahko bilo narobe.
Vseeno hvala za pomoč, ključek bom pa označil, da za boot ne dela, da se ne bom drugič ukvarjal kaj je narobe.
LP Pino

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pino ()

Han ::

Na starih mašinah pač nekateri ključki ne delujejo 100%. Na Gigabyte EP43/45 platah npr. traja 15 minut, da se s ključka "butne" Windows 10. V tem času ga z DVD že do konca namestiš. :|

hojnikb ::

na gigabyte platah morš nardit inštalacijo z rufus in vklopit "add fixes for old bioses" pa gre takoj. Preverjeno na G33
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 Image ne boota iz USB-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
272958 (2275) MIHAc27
»

Kako bootati iz USB na Windows tablici?

Oddelek: Operacijski sistemi
111871 (1520) Compufreek
»

težave pri nameščanju windows 10 na ASUS-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5611726 (10253) solatko
»

Težave z namestitvijo sedmice na staro kišto

Oddelek: Pomoč in nasveti
181833 (1580) Ozric
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406230 (5551) s6c-gEL

Več podobnih tem