» »

vprašanje glede command prompta

vprašanje glede command prompta

Rogue ::

živjo,

želim naredit takle .bat file v 32-bit XP-jih:
dir "c:\abc\xyz\neki s č-jem v imenu" /b > list.txt

če ta ukaz zaženem ročno v cmd oknu deluje vse tip top. če ga z notepadom shranim v .bat pa ne dela, ker se ob zagonu batcha znak "č" spremeni v neko čudno kombinacijo znakov in zato ne najde poti. če bi šel ime direktorija spreminjat, da bi bil brez šumnikov, bi imel precej dela, ker je precej aplikacij nastavljenih na tako pot.
torej me zanima, če obstaja kakšna razumno preprosta rešitev, da bi lahko tisto komando poganjal v .bat filetu, kljub uporabi šumnikov v poti?

hvala!
lp
  • spremenil: Rogue ()

KoMar- ::

.bat shrani kot Unicode?

Rogue ::

Sem probal v vse 4 formate (ANSI, unicode, unicode big endian, UTF-8) pa je še zmeraj isti problem. Bi bilo kaj bolje, če bi file probal narediti s kakim drugim programom (samo mora bit free)? mogoče kak notepad++?

edit:
naložil sem še notepad++ in probal pretvoriti v formate, ki jih podpira (mislim, da jih je 5?) in mi še vedno dela neke čudne gliste namesto č-ja. če ma kdo še kakšno idejo prosim kar na dan z besedo.
je kakšen način, kako dopovedati, naj se vzame točno nek določen znak za č? tako kot recimo če vtipkaš alt + kombinacija ali pa pri htmlju ko so &nb*sp; in podobne oznake?
hvala, lp

* prijel je presledek =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rogue ()

Fave ::

Poizkusi ukaz napisati ročno v cmd in ga izvrši. Potem pa prikliči zadnji ukaz (puščica gor) in poglej, če se tam prikaže č ali kakšen drug znak. Potem vstavi v .bat tisti znak namesto č.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

imagodei ::

command prompt je za babe. Pravi moški programirajo v strojni kodi.
- Hoc est qui sumus -

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

slowie ::

Predvsem jaz načeloma nikoli ne uporabljam niti šumnikov niti sičnikov pri poimenovanju map.... ali datotek.... Še presledki so mi rahlo zoprni....
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Rogue ::

Fave, you the man. Naredil sem tako in deluje =)
@Slowie: tudi jaz se skoraj vedno pri sebi ravnam tako, ampak to žal ni moj računalnik =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rogue ()

slowie ::

@Rogue: saj se mi je zdelo... *sigh* :)
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

ta_ki_tke ::

če bi šel ime direktorija spreminjat, da bi bil brez šumnikov, bi imel precej dela, ker je precej aplikacij nastavljenih na tako pot.

Če bi preimenoval direktorij samo začasno, da bi pognal svoj .bat, in potem nazaj, te najbrž tudi ne bi preveč izmučilo.

Rogue ::

ta_ki_tke je izjavil:

če bi šel ime direktorija spreminjat, da bi bil brez šumnikov, bi imel precej dela, ker je precej aplikacij nastavljenih na tako pot.

Če bi preimenoval direktorij samo začasno, da bi pognal svoj .bat, in potem nazaj, te najbrž tudi ne bi preveč izmučilo.


True, vendar pa user želi ta .bat poganjat 1x na mesec, da si printa vsebine direktorija. Ampak lahko bi pa v bistvu dal v .bat 2x rename... no ja.. zdej je rešeno =)

krneki0001 ::

Zakaj pa delaš batch file (*.bat)? Naredi ukaz s končnico cmd.
Recimo na takle način delam sam:

kreiraš datoteko c cmd-ju
D:\>copy con ukaz.cmd
ko si v ekranu command prompta vpišeš - znaki so potem sigurno pravi
dir Č*.* >> test.txt /b /s
zaključiš z F6 v novi vrstici
^Z
1 file(s) copied.

Potem pa štartaš ukaz
D:\>ukaz
D:\>dir Č*.* /b /s 1>>test.txt
File Not Found

Sam sicer nimam nobene datoteke, ki bi štartala s Čjem na prvem mestu, da bi jih izpisalo.

fizybublich ::

Na začetek batch datoteke napišeš

chcp 65001

pa bi morali delati šumniki

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: HotBurek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

batch fajl iz txt (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
658861 (7522) b3D_950
»

path variable

Oddelek: Programiranje
8666 (566) Blisk
»

DOS ukazi

Oddelek: Pomoč in nasveti
73158 (2987) ss1234
»

BAT file - Auto zaprtje DOS okna

Oddelek: Pomoč in nasveti
91931 (1796) ender

Več podobnih tem