» »

Windows 10 Image ne boota iz USB-ja

Windows 10 Image ne boota iz USB-ja

IcyFox ::

Živjo, imam eno težave pa ne vem kako bi jo rešil. Imam downloadan ISO za windows 10 (zato, da se mi ni treba zafrkavati z updati kasneje). S programom Rufus sem ga zapekel na USB, a mi noče bootati iz njega. USB sicer prepozna, a ko izberem USB kot boot drive, normalno boota v windows. Sem pa disablal secure boot in fast boot. Kaj bi lahko bila težava?

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

IcyFox ::

b3D_950 je izjavil:

Probaj s https://etcher.io/

Napiše
The image does not appear to contain a partition table, and might not be recognized or bootable by your device.

IcyFox ::

Dam pa pri boot optionih USB: Ime ključka, bi moral dati mogoče UEFI: Ime ključka?

Han ::

Od kod si potegnil ISO?

IcyFox ::

Han je izjavil:

Od kod si potegnil ISO?

Nekega trackerja, je pa Junijska verzija Redstone 4...

Han ::

Uporabi legalno verzijo, pa ne bo težav...

IcyFox ::

Han je izjavil:

Uporabi legalno verzijo, pa ne bo težav...

Lahko kje dobim "legalno" verzijo z vsemi updati? Da mi ni treba potem preko Windows Updata tok dolgo čakat...

Han ::

Od zadnje letošnje aprilske izdaje se še ni nabralo toliko posodobitev, da bi potreboval ISO z vsemi popravki.

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

https://www.heidoc.net/joomla/technolog...

Če te moti WU, uporabi WSUS Offline Update.

Riff ::

ali pa uporabi rufus da narediš usb boot disk s pomočjo imiga( slike) željenega operacijskega sistema

okica11 ::

Si bom izposodil temo.

Doma na starejšem prenosniku nikakor ne moram bootati W10 1803 za sveži instal. Najbolj pri vsem me moti, da v istem USB portu z istimi nastavitvami normalno boota tri različne usbje UBCD, Hirens boot in tudi en starejši ključek z W10 CU. Menjal sem dva različna ključka, na ključek zložil boot z Rufusom in še enim programom (se sedaj ne spomnim) pa še vedno ne gre.

Če opazi kdo kje očitno napako predlog in rešitev se zelo ZELO zahvaljujem :)

anketar ::

x64 al x86?

okica11 ::

x64 ampak mislim da tu ni problema. Tudi trenutno so naloženi x64 w10 (prenosnik ima 4gb dd3 rama)

krneki0001 ::

Namesto rufusa uporabljaj Microsoftovo orodje:
https://www.microsoft.com/en-us/downloa...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

Zadnje čase mi ni uspelo narediti USB ključka z MS orodjem.

Potegnil dol ISO in uporabil Rufus. Dela...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

frudi ::

Meni tale Windows USB/DVD Tool včasih zataji pri formatiranju ključka, ampak če gre ta korak skozi, potem mi je še vedno na koncu uspešno ustvaril bootable ključek. In če že zataji pri formatiranju, je do sedaj še vedno pomagala odstranitev in ponovni priklop ključka, ali pa v res skrajnem primeru ponovni zagon računalnika (verjetno si kak proces ni dal drugače dopovedati, da mora sprostiti dostop do ključka).

Za download ISO pa ne vem, zakaj nekateri iščete po trackerjih in drugih sumljivih virih, če je pa zadnja verzija vedno na voljo direktno od MS-ja (trenutno sicer še 1803). Po želji lahko Media Creation Tool sam naredi bootable USB ključek, ne rabite niti ločenega orodja za to.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

okica11 ::

Mogoče bi bil tokrat čas, da potrdim, da sem probal še MS tool, ampak samo 1x, ker se je po precej časa (recimo 80% in 20min) sam ustavil z errorjem. Potem pa več nisem imel časa za poskus no.2. Bom probal še enkrat z MS toolom :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: okica11 ()

AmokRun ::

Če gre za starejši prenosnik v Rufusu izberi MBR for bios in ne GPT.

okica11 ::

Potegnil še enkrar dol iz MS strani w10 1803, shranil iso, in ga "zapekel" z rufosom z nastavitvami MBR in je zagrabil boot. Najlepše hvala vsem, predvsem AmokRun :) .

MIHAc27 ::

Pri meni, če imam težavo z bootanjem iz ključkov največkrat pomaga, če v BIOS-u vklopim Legacy podporo namesto UEFI boot.
Secure boot je pa treba izklopit.

AapocalypseE ::

Bom še mojo izkušnjo delil, če bo kdo imel enak problem, tako da ga bo hitro rešil.

Zadnjič sem nalagal sistem na nov Asus VivoBook.

Sem na USB s programom Rufus naložil Win 10 PRO 64bit .iso, ampak na prenosniku nikakor ni prepoznalo usbja.

Potem sem ugotovil, da je Rufus avtomatsko nastavil datotečni sistem na NTFS.

Sem potem sam spremenil na FAT32 in je delalo brez problema.

Če se komu zgodi enako, samo za info. :)

Han ::

Ravno danes sem na ključek, formatiran v NTFS, z Rufus naložil original Win10 x64 ISO (zloglasni 1809). Rufus 3.3 je avtomatsko ponudil FAT32 in GPT.

Mare2 ::

Han je izjavil:

Ravno danes sem na ključek, formatiran v NTFS, z Rufus naložil original Win10 x64 ISO (zloglasni 1809). Rufus 3.3 je avtomatsko ponudil FAT32 in GPT.


A ni tako, da instalacijo Win 10 lahko takoj namestiš na USB ključek, brez Rufusa in podobnih?

MIHAc27 ::

Samo kopiranje vsebine Cd-ja ali iso-ta ni dovolj. Razen če je bil usb že pred tem 'bootable' potem pa ja.

frudi ::

Windows Media Creation Tool ti ponudi opcijo ustvariti ISO ali direktno bootable USB, brez dodatnih orodij. A resno vsi downloadate Windows 10 ISO preko torrentov, ali kako?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Invictus ::

Nič več, oz. je to v današnjem času precej kretensko početje ;).

Sam MS tool zadnje čase ne dela dobro z USBji... ISO je O.K.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Han ::

MIHAc27 ::

Tole od Hana uporabljam tudi sam. Drugače pa na torrentih so ponavadi originalni mediji z priloženim crackom v extra mapi. So seveda tudi izjeme.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rufus (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535255 (3182) Han
»

kako naložiti W10 z USB-ja?

Oddelek: Pomoč in nasveti
303899 (3200) solatko
»

Napaka - Memory_Management - Namestitev Windows10

Oddelek: Operacijski sistemi
111860 (1555) Zheegec
»

bootable usb win8

Oddelek: Pomoč in nasveti
131254 (1159) ender
»

Na Usb ključ ne naloži datoteke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6215240 (14579) s6c-gEL

Več podobnih tem